Gönderen Konu: bora otomatik vites geç doldurma  (Okunma sayısı 22752 defa)

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
bora otomatik vites geç doldurma
« : 19 Aralık 2010, 00:45:38 »
Arkadaşlar hepinize merhaba.1-1,5 ay önce Bora alıp aranıza katıldım.Sorun mu bilmiyorum ama aracım sabah ilk çalıştırmada R ye atınca hemen doldurmasına karşılık,N ye atınca gaz vermeden hareket etmiyor.Gün içinde veya ısınınca böyle bir durum çok nadir oluyor.Şanzıman filtresini ve yağını yeni değiştirdim.Vites geçişleri normal.Rampada çalıştırıp D ye almışsam(sabah ilk çalıştırmada) ayağımı frenden çekince geri kaçıyor.Ta ki gaza basana kadar.Beni aydınlatabilirseniz  çok memnun olacağım.Herkese teşekkürler.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
Ynt: bora otomatik vites geç doldurma
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2010, 02:23:19 »
gece okuorum belki yanlısım olabilir kusura bakmayın N zaten bos vites degilmi N de doldurmazki bide yokusta geri kacırıo galiba otomatikler ben öle biliorum

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2010, 08:57:07 »
Bizim 97 model golf sport umuz vardı otomatik hiç kaçırmazdı yokuşta hafif ayağını frenden çektiğinde gitmeye başlıyordu. Ama oğuzunda dediği gibi N de zaten boştur.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2010, 23:13:29 »
Arkadaşlar yanlışlıkla N yazmışım.D yazacaktım.

Çevrimdışı hakan06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2010, 13:11:52 »
yokuş yukarı araç geri kaçırıyorsa; şanzımanda sorun var biliyorum.iyi bir ustaya gösterin bence
daha iyisi yapılana kadar eniyisi bu

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2010, 17:18:08 »
Normalde yokuş uykarı kaçırma yok.Sadece yokuşta vites değiştirip D ye ilk attığımda kaçırıyor.ilk kalkıştan sonra 100 defa dur kalk yapayım kaçırma yok.İlk vites geçişinde kaçırma var.Ama bu R de hiç olmuyo.İlginç bi sorun bazı ustalar normal diyo bilemedim...

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2010, 10:40:08 »
Eğer bir arıza varsa şanzıman tamiri mi yoksa değişimini mi tavsiye edersiniz.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2010, 17:32:29 »
bayır yukarı 1-2-3 ten D ye alıyorsanız normaldir yeniden doldurması peki ne kadar sürüyor doldurması ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2010, 18:22:39 »
Rampada özellikle arabayı ilk defa "D" konumuna alırsanız yapar. Yok eğer; Seyir halinde ilken  rampada durdunuz ve araba "D" konumunda siz ayağınızı frenden çektiğinizde araba geri kaçırıyorsa ozaman problem vardır..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Aralık 2010, 23:01:16 »

Rampada özellikle arabayı ilk defa "D" konumuna alırsanız yapar. Yok eğer; Seyir halinde ilken  rampada durdunuz ve araba "D" konumunda siz ayağınızı frenden çektiğinizde araba geri kaçırıyorsa ozaman problem vardır..

Yokuş ykarı D ye ilk taktığımda araba ısınmışsa 4-5 sn de dolduruyo.Ama araba soğuksa gaz verene kadar kaçırıyor.Seyir halinde durduğumda kesinlikle kaçırma yok.Sadece vites değiştirince var kaçırma.

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2010, 23:03:25 »
Herhangi bir v

Herhangi bir vitesten D ye alınca kaçırıyır.Tekrar doldurması bazen 2-3 sn bazen 4-5 sn sürüyo.

Çevrimdışı tdipower

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2011, 23:38:17 »
profesyonel biri tarafından cihaz ile şanzıman adaptasyonu yapılması gerekiyor bu sorunlar genelde adaptasyon bozuklukluklarından oluyor. Yağ ile alakası yok

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2011, 23:48:47 »
Servvislerde bağladıkları cihaz mı yoksa farklı bir cihaz mı acaba bu?Söylediğinizi de deneyeceğim.

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2011, 12:36:58 »
Adaptasyon da yapıldı düzelme  yok.Usta büyük ihtimalle pompadandır diyor.Geçen hafta şanzıman yağını(mobil atf 320) bir kez daha değiştirdim.Şanzıman sıcakken gecikme 1-2 sn ye düştü.Ama soğukken hala gaza basmadan doldurma yapmıyor.