Gönderen Konu: arabam çekmiyor  (Okunma sayısı 13755 defa)

Çevrimdışı remo1335

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: arabam çekmiyor
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2014, 23:59:37 »
Ayrica ilginize tesekkurler...

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: arabam çekmiyor
« Yanıtla #15 : 29 Nisan 2014, 10:06:38 »
önce bir vag-coma bağlayıp sadece arıza kaydını değil, genel ateşleme durumunu falan bir görün. yani aracı götüreceğiniz yer rasgele bi usta değil, vwden anlayan bir özel servis olmalı. hala arıa kaydında bişey çıkmazsa kolaydan zora doğru gidilir. aracın rutin bakımları yapılır, yapılırken de akışmetre gaz gelebeği falan izipropil alkolle bir güzel temizlenir. bujiler kontrol edilir ve değiştirilir. olmadı katalitiğe de yanıltıcı takılıp çıkartılır. zaten bu işlerden sonra o aracın çekmemesi pek mümkün değil ;)

Çevrimdışı remo1335

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: arabam çekmiyor
« Yanıtla #16 : 29 Nisan 2014, 21:48:36 »
Tesekkurler bilgileriniz icin. En kisa zamanda dediklerinizi yapmaya calisacagim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı remo1335

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Mayıs 2014, 12:16:45 »
Arabam 1.6 trendline tüplü. Arkadaşlar aracı bilgisayara bağladılar motor devir sensörü hatası verdi. Hella marka sensör alınarak değiştirildi. Tekrar bağlandı sorun görünmedi. Ancak gün içerisinde tekrar araç çekmemeye başladı. Ertesi gün tekrar tamirciye gittim ve tekrar araç bilgisayara bağlandı aynı hata motor devir sensörü arızası çıktı. Tamirci aracın beyninde sorun olabilir beyinciye bi göstermemiz gerekir dedi. Ben daha sonra bakalım diyerek ayrıldım. Bi araştırayım forumdan arkadaşların bilgisi varmı diye bi sorayım dedim. Ne yapmamı önerirsiniz.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Mayıs 2014, 12:29:51 »
Arabam 1.6 trendline tüplü. Arkadaşlar aracı bilgisayara bağladılar motor devir sensörü hatası verdi. Hella marka sensör alınarak değiştirildi. Tekrar bağlandı sorun görünmedi. Ancak gün içerisinde tekrar araç çekmemeye başladı. Ertesi gün tekrar tamirciye gittim ve tekrar araç bilgisayara bağlandı aynı hata motor devir sensörü arızası çıktı. Tamirci aracın beyninde sorun olabilir beyinciye bi göstermemiz gerekir dedi. Ben daha sonra bakalım diyerek ayrıldım. Bi araştırayım forumdan arkadaşların bilgisi varmı diye bi sorayım dedim. Ne yapmamı önerirsiniz.
işten anlamayan tamirciye denk gelmişsin sen.benimde yağ seviye sensörü arızası vardı sensör değişti arıza hala duruyor ee bu olmamış dedim beyinden dedi aynı senin gibi beyinciye gidecen dedi.başka ustaya gittim kutup başını söktü 10 dk bekledi takdı arıza falan yok.bazen bilgisayarla silinemeyebiliyomuş arıza.birde katalizörüne baktır iyibi egsozcuya tıkalı olabilir.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #19 : 27 Mayıs 2014, 23:10:53 »
bizim 6n lerde olmamakla beraber egr valfi kirlenince böyle çekiş sorunları yaşatıyormuş diye duymuştum, bir de ona bakın derim masraf yapmadan.

Çevrimdışı remo1335

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Haziran 2014, 17:40:14 »
Galiba arıza çözüldü. Arabanın krank devir sensörü orjinaliyle tekrar değiştirildi ve çekiş problemi gaz yememe rolanti problemi halledildi. Gerçi biraz pahalıya mal oldu ama şimdilik bi sıkıntı yok gibi. İlk verdiğim tamirci devir sensörünü HELLA marka orjinal sensör diye değiştirmişti ancak araba düzelmeyip aynı arızayı tekrar vermişti. Bende aracı başka bi Özel servise verdim derdimi anlattım bu arada arabanın bakımı da gelmişti hepsini toplam 737,5 tl. ye hallettiler. Yapılan işlemler şöyle: Krank devir sensörü Bosch marka orjinal takıldı, Hararet müşürü değişti, Boğaz kelebeği temizlendi, Bujiler NGK ve Buji kablosu BREMİ değişti, direksiyon basınç sensörü değişti, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi ve castrol 10.40 magnatec yağ değişti. Şimdilik bi sıkıntı yok gibi.
Arkadaşlar mümkün olduğunca orjinal parça takın ve bunu kendiniz tedarik ederseniz daha iyi olur.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
arabam çekmiyor
« Yanıtla #21 : 06 Haziran 2014, 18:01:23 »
H

Çevrimdışı Alpha

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora
« Yanıtla #22 : 05 Şubat 2015, 19:26:00 »
Aynı sorun bendede olmuştu araba alttan bat bat diye ses çıkarıp çekişten düşüyodu sorunun ateşleme bobinlerinden birinde kaçırma varmış ondan kalynaklı olduğu ortaya çıktı. Çıkma bir ateşleme bobini takıldı sorun kalktı.