Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Trabzon'da ki Özel VW Servislerine Dikkat!  (Okunma sayısı 68241 defa)

Ynt: Trabzon'da ki Özel VW Servislerine Dikkat!
« Yanıtla #14 : 06 Aralık 2010, 22:33:19 »
arkadaşlar benim arabada bi ses sorunu çıktı . golf 5 başlığı altında çıkan sorunu yazdım .
ben ilk yetkili  servise gittim eğer yaptırmayı düşünmüyorsanız 250 tl hata tepit ücreti var dedi .
bugün tekin ustaya gittim durumu anlattım . hemen anladı sorunu . aracı bilgisayara bağladı ve ses çıkaran parçayı çalıştırdı .
aynı ses çıktı . ses normalmiş zamanla çalışan parça ses yaparmış .
parça motodaki egzoz gazlarını dışarı atan bi fanmış ilk çalıştırmada etkin olur . ikinci çalıştırmada susarmış .
biz arıza olarak görmeyiz bu sesi sorun çıkarmaz dedi .
yetkili servisine gimiştim ilk önce onlar arabayı bırakman gerek . bi biz ilk kontağı vuralım falan dediler ama tekin usta hemen bildi sorunun ne olduğunu .

yetkili servisine veya başka bi servisine gitsem , kesin başka bi arıza bulur  belkide motoru değiştirirlerdi . hele sanayide bildiğiniz iyi bir usta yoksa dikkat edin .aracın motorunu bile değiştirmeye kalkarlardı belkide

Trabzonlu arkadaşlara tavsiyem Tekin usta var fatih sanayi sitesinde .dere tarafında "dost oto" .ama sizi yanıltmış olmayaym .   daha önce bahadırada çalışıyordu ayrılıp kendi servisini açmış  . dünya dokuzuncusu vede 4 kere türkiye birinciliği varmış yapılan yarışmalarda . öyle diyorlar. bu işin profosörü diyolar onun için . sizde duruma göre bi değerlendirirsiniz. tabi gidersiziniz memlun kalırmısınız bilemem ama ben memlun kaldım . .
BAK HOCAMIN DEDIGI GIBI YINEDE DIYORUM TEKIN USTADAN BAŞKASI YALAN TRABZONDA...
I ♥ German Style

« Yanıtla #15 : 10 Şubat 2011, 07:45:22 »
Arkadaşlar bende servis için Dost oto, tekin ustadan başkasına gitmiyorum , adamın madalyaları duvarda asılı, ayrıca Allahtan korkan bi adam bence. Aydoğanlara ben hiç gitmedim ama oraya gideceğine yetkili serviste yaptır diyolar, çok pahalıymış.

« Yanıtla #16 : 12 Şubat 2011, 20:34:49 »
ADEM KARDES SEN YANLIS USTALARA GITTIN İŞİNİN BILEN ADAMLARA NEDEN GITMEDIN KI. TRABZONDA TEKIN USTA VAR DOST OTO DIYE. İŞİNIN USTASI DEGIRMENDEREDE OT PAZARIN ARKASINDA DERE TARAFI BIRDE ORAYA GIR BAKALIM MEMNUN KALIYON MU KALMIYON MU. NEYSE YINDE GECMIS OLSUN DILEKLERIMLE..

Teşekkür ederim, Trabzon'da artık bütün ustaları tanımış oldum. Tekin usta iyi bir usta hiç gitmedim ama bir kaç arkadaş öyle dedi, zaten daha önce BAHADIR'DA imiş, Türkiye derecesi de varmış arıza konusunda ona lafım yok ama benim için uygun fiyatta önemli. Yanlış anlaşılmasın uygun fiyat derken Tekin usta pahalı yapyıor demiyorum zaten hiç gitmedim kendisine.

Ama sadece bir triger ve pompa kayışı değişimi için 75-100 TL'yi özel servise verecek değilim. Üstüne 30-40 daha verdim mi yetkili serviste garantili olarak yapıyorlar zaten. Ayrıca özel servislerde parçayı yetkili servisten alıp üstüne kendi fiyatını ekliyorlar? E nerde bunu karı?

« Yanıtla #17 : 15 Şubat 2011, 22:22:51 »
Teşekkür ederim, Trabzon'da artık bütün ustaları tanımış oldum. Tekin usta iyi bir usta hiç gitmedim ama bir kaç arkadaş öyle dedi, zaten daha önce BAHADIR'DA imiş, Türkiye derecesi de varmış arıza konusunda ona lafım yok ama benim için uygun fiyatta önemli. Yanlış anlaşılmasın uygun fiyat derken Tekin usta pahalı yapyıor demiyorum zaten hiç gitmedim kendisine.

Ama sadece bir triger ve pompa kayışı değişimi için 75-100 TL'yi özel servise verecek değilim. Üstüne 30-40 daha verdim mi yetkili serviste garantili olarak yapıyorlar zaten. Ayrıca özel servislerde parçayı yetkili servisten alıp üstüne kendi fiyatını ekliyorlar? E nerde bunu karı?
ADEM KARDESIM SEN TEKIN USTAYA GIT BI KORKAMA OLE SENDEN ISININ USTUNDE FAZLA PARA ALMAZ YAPTIGI İŞİDE SAGLAM GARANTILI YAPAR. YAPMASADA BEN KEFILIM ONA CUNKU BEN DEVAMLI ONLA İŞ YAPARIM TANIMADIGIM HALDE BANA O KADAR KOLAYLIK YAPIYORSA DEMEK BIR BILDIGI VARKI YAPIYOR.
I ♥ German Style

« Yanıtla #18 : 22 Şubat 2011, 15:52:11 »
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Ama artık VW'in kurdu olduk desek yeridir, arıza kaynaklarını,sebeplerini hangi parça kaç lira, orjinali hangisi, işçilik ne kadar hepsini biliyorum desem yeridir. Şimdi benim için uygun nereyse oraya gidiyorum. Tekin usta bana uzak kaçıyor.Teşekkürler.

« Yanıtla #19 : 18 Ağustos 2014, 15:47:49 »
Arkadaşlar bundan bir kaç ay önce aracım bora da direksiyon kutusu sorunu çıktı. Önce aydoğan otomotivle yaptırmak için anlaştım. ama sonra başka bir arkadaşın tavsiyesiyle Nurettin Usta denen adamın dükkanına gittik. (Zaten Trabzonlu değilim servis tanımam) Bu şahıs kendini öyle methettiki kendisinin yaptığı arabada hiç sorun olmazmış. Türkiyenin öbür ucuna kadar gidermişim. Neyse Aydoğandan vazgeçtik verdik bu adama. 500 tl aldı. Arkadaş tanıyor diye fatura bile almadık güya güvendik. Araba bozulursa gel dedi. 1 Hafta bile gitmedi araba. Yanına gittiğimde bakmadı bile. Arabayı kaldırmadan pompa atmış pompayı değiştirmem lazım dedi. Kafam bozuldu aldım gittim arabayı Aydoğana. adamlar istemeye istemeye benim arabaya baktılar. Sonuçta haklılar yaptırmamıştım onlara. Allah bilir kutuyu bile değiştirmemiş. Gözümle gördüm yağı yukardan dolduruyorlar altından çıkıyor. Yazıklar olsun dedim. Sonuçta haklılar yaptırmamıştım onlara. Neyse 600 tl de onlara verdim. Şimdi hiç bir sorun yok. Aydoğana gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz ama Nurettin denen herifi asla önermemmm. Benim gibi paranızla rezil olursunuz. :'(

Geçmiiş olsun, Nurettin usta yı söylemiştim, Aydoğan ı da , siz Aydoğan a gönül rahatlığıyla yaptırın diyorsunuz ona lafım yok ama ne yazık ki sorun yaşayınca sözünde durmayan bir servis yukarıda verdiğim örnek de bu sözüme hak veriyor! Önemli olan sorunu gidermek değil, sorun yaşadıktan sonra sözünün arkasında durmak. Ben diğer diyalogları buraya yazmadım emin olun

Çevrimdışı süperb

« Yanıtla #20 : 05 Mart 2015, 23:56:47 »
Servis gayet başarılı aracım ile haluk usta ilgilendi tecrübesi ve samimiyeti yeterli insan evladı tekin ustayı gördün duvarda madalyası vardı ama pek yıldızımız paralamadı bir usta daha var oda çok iy olduğuna inanıyorum hiç yoktan hata yapmadığımı Anladım eline sağlık güzel ustam. İlk tanışmada aracım ile güzel ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.

« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2019, 08:09:29 Gönderen: süperb »

Çevrimdışı Analizci

« Yanıtla #21 : 10 Mart 2019, 08:52:04 »
Dost oto gitmeyin adamlar eskidi randevu almak gerek bir çok kişiden de bizzat şahit de oldum ve fiyat çok yüksek yetkili servis ile aralarında çok fark yok 2006 üstü araçları götürmeyin ayrıca kredi kartı komisyon alıyorlar ve bu konuda ceza yediler ukala lar soru soruyon cevap almak güç yalan dolan işler işcikikleri kötü değil ama fiyatlar çok yüksek doktor diye.bir yan sanayi malzeme var ellerinde millete zorla satıyor lar. Hizbullah kampı gibi hepsi değişik fetö CÜ mü nedirler anlamadım