Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Superb Hakkında !  (Okunma sayısı 29465 defa)

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
Ynt: Superb Hakkında !
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2012, 23:53:36 »
Evet unutmuştum ben bu konuyu  :D Hemen yarın ekliyecem fotoları. Ama kısaca bahsetmek gerekirse, bu kıyaslamayı önceki aracımız 2006 opel vectra 1.6lpg ye göre yapıyorum.

- İç, kalite oldukça yüksek. Sizi güvende hissettiren bir yapısı var, koltuklar ısıtmalı ve rahat. Yan destekleri vucudunuzu sarıyor ve virajlarda çok güzel sabit tutuyor.

- Arka bagıcın iki türlü açılması mükemmel bir özellik. Hem sedan hem hatcback şekilde açılabiliyor. Tam bizlik bu !

- Donanım seviyesi çok yüksek, bu özelliklerdeki bir passat 93k. ya bizim oluyor. ( ocak bayi fiyatı idi )

- Park asist gerçektende çok verimli , ve dikkat çekiçi :)

- Dış görünüş olarak arka taraf pek bir şeye benzemesede göz alışınca Mercedes' modellerini andırmıyor değil, ama ön tasarım gerçekten harika.

- İnce düşünülmüş lüks araçlar diye tabir ettiğimiz ( Mercedes vs. ) çok güzel ayrıntılar var. Örnek vermek gerekirse ayna altlarındaki ışıklar, follow me seçeneğini kendinize göre düzeltme, sanruf hafızası vs.

- Arka kısım o kadar genişki benim boyun 1.89 valla bacak bacak üstüne atıyorum . :) Ledli saat ve koltuk ısıtma ayarıda arka konsolda sizi iş adamı havasına sokuyor.

- Motor bildiğiniz gibi 1.6 dizel, passatdaki aynı motor. Gayet güzel valla opele göre roket. Neye göre roket opele göre , tartışma konusu olmasın (:

- Aracımız beyaz elagance modeli ek olarak dört koltuk ısıtma , sanruof , bolere cd çalar ( rns-510 ).

- Yol bilgisayarını kendinize göre özelleştirme özelliği de güzel ayrıntlılı düşünülmüş bir özellik. Ekranda neyi görmek istediğinizi seçiyorsunuz. Yani tamami ile özelleştirebiliyorsunuz. Bizim yol bilgisayarları gibi değil, bizdekiler seçenekler arasında geçiş yapıyoruz bunda ise seçenekleride ekranda biz belirleyebiliyoruz.

- Yol sesi valla yok desem yeridir. Motor sesi dışarıya göre içerde duyulmuyor bile.

- En önemlisi araç babamda ortalama şehir içi 4.7 yakıt tüketiyor. Valla ben BM ile aynı değerleri yakalıyorum ( sportif sürüyorum ondan (: )

Şimdilik resimleri ekleyene kadar aklımdakiler bu kadar. Ben alacak olanlara şiddetle tavsiye ederim. Adamlar yapmış...
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #15 : 14 Nisan 2012, 23:39:16 »
o paraya en iyi araç bence skoda da
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #16 : 16 Nisan 2012, 10:15:35 »
geçen ay skoda bakım kampanyası vardı 159 TL ye, ankaraya gelmişken yaptırayım dedim. araç bakımdayken yetiyi test edelim dedik .  araç yok..vs oyaladılar.

neyse orada superb varmış. teste çıkaran çocuk "abi superb var, onu denemek ister misin" dedi.
dedim "istemem mi?"  ;D

neyse bindik araca. 1.6 TDI 105 BG. araç komple konfor demeden geçemeyeceğim. 4 taraf sensör, elektrikli koltuk, start, stop..vs, ne ararsan var.

Çıktık yola. açıkçası beklentim düşüktü. 2 tonluk araç, yavaş hızlanır diyordum. halbuki öyle olmadı, sanki 3 tonluk superb değil de benim 1200 kiloluk fabiayı sürer gibiydim. tepkiler iyi.  aracın o uzun arkasını unutuyorsun zaten.

dik bir yokuş var. fabiayla 1-2-3 vitese çıkabiliyordum. orada da denedim suberb i.  1-2-3. vitese kadar gene rahat çıktı. orada sildim kafamdaki "AĞIR ARAÇ" imajını.

inerken yakıt tüketimine baktık. 10.2 lt  :o

"abi, bu test aracı, tek kullanıcıda düşer " dedi eleman. inşallah öyle olur :)

neyse sonuç olarak alınabilitesi yüksek bir araç. bir gittiğimde de yetiyi test edeceğim. yeni kasası çıkacak. eski kasanın fiyatı düşer belki  :-[  

« Son Düzenleme: 16 Nisan 2012, 11:11:28 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #17 : 16 Nisan 2012, 10:23:51 »
geçen ay skoda bakım kampanyası vardı 159 TL ye, ankaraya gelmişken yaptırayım dedim. araç bakımdayken yetiyi test edelim dedik .  araç yok..vs oyaladılar.

neyse orada superb varmış. teste çıkaran çocuk "abi superb var, onu denemek ister misin" dedi.
dedim "istemem mi?"  ;D

neyse bindik araca. 1.6 TDI 105 BG. araç komple konfor demeden geçemeyeceğim. 4 taraf sensör, elektrikli koltuk, start, stop..vs, ne ararsan var.

Çıktık yola. açıkçası beklentim düşüktü. 3 tonluk araç, yavaş hızlanır diyordum. halbuki öyle olmadı, sanki 3 tonluk superb değil de benim 1200 kiloluk fabiayı sürer gibiydim. tepkiler iyi.  aracın o uzun arkasını unutuyorsun zaten.

dik bir yokuş var. fabiayla 1-2-3 vitese çıkabiliyordum. orada da denedim suberb i.  1-2-3. vitese kadar gene rahat çıktı. orada sildim kafamdaki "AĞIR ARAÇ" imajını.

inerken yakıt tüketimine baktık. 10.2 lt  :o

"abi, bu test aracı, tek kullanıcıda düşer " dedi eleman. inşallah öyle olur :)

neyse sonuç olarak alınabilitesi yüksek bir araç. bir gittiğimde de yetiyi test edeceğim. yeni kasası çıkacak. eski kasanın fiyatı düşer belki  :-[ 

Araç 1.5 ton, satış elemanın dediği gibi az yakıyor 6.5 lt civarı.

« Yanıtla #18 : 16 Nisan 2012, 10:24:55 »
3 ton mu  :o niye neoplan setra veya starliner kaç ton ki :D

« Yanıtla #19 : 16 Nisan 2012, 11:11:14 »
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #20 : 16 Nisan 2012, 12:47:59 »
evet düzeltiyorum 2045 KG imiş

http://www.skodaplaza.com/turkce/urunler.aspx?id=106&kid=371

Boş ağırlığına bakıcaksın abi dolu ağırlığına değil.

« Yanıtla #21 : 16 Nisan 2012, 12:54:39 »

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #22 : 16 Nisan 2012, 21:33:12 »
Evet unutmuştum ben bu konuyu  :D Hemen yarın ekliyecem fotoları. Ama kısaca bahsetmek gerekirse, bu kıyaslamayı önceki aracımız 2006 opel vectra 1.6lpg ye göre yapıyorum.

- İç, kalite oldukça yüksek. Sizi güvende hissettiren bir yapısı var, koltuklar ısıtmalı ve rahat. Yan destekleri vucudunuzu sarıyor ve virajlarda çok güzel sabit tutuyor.

- Arka bagıcın iki türlü açılması mükemmel bir özellik. Hem sedan hem hatcback şekilde açılabiliyor. Tam bizlik bu !

- Donanım seviyesi çok yüksek, bu özelliklerdeki bir passat 93k. ya bizim oluyor. ( ocak bayi fiyatı idi )

- Park asist gerçektende çok verimli , ve dikkat çekiçi :)

- Dış görünüş olarak arka taraf pek bir şeye benzemesede göz alışınca Mercedes' modellerini andırmıyor değil, ama ön tasarım gerçekten harika.

- İnce düşünülmüş lüks araçlar diye tabir ettiğimiz ( Mercedes vs. ) çok güzel ayrıntılar var. Örnek vermek gerekirse ayna altlarındaki ışıklar, follow me seçeneğini kendinize göre düzeltme, sanruf hafızası vs.

- Arka kısım o kadar genişki benim boyun 1.89 valla bacak bacak üstüne atıyorum . :) Ledli saat ve koltuk ısıtma ayarıda arka konsolda sizi iş adamı havasına sokuyor.

- Motor bildiğiniz gibi 1.6 dizel, passatdaki aynı motor. Gayet güzel valla opele göre roket. Neye göre roket opele göre , tartışma konusu olmasın (:

- Aracımız beyaz elagance modeli ek olarak dört koltuk ısıtma , sanruof , bolere cd çalar ( rns-510 ).

- Yol bilgisayarını kendinize göre özelleştirme özelliği de güzel ayrıntlılı düşünülmüş bir özellik. Ekranda neyi görmek istediğinizi seçiyorsunuz. Yani tamami ile özelleştirebiliyorsunuz. Bizim yol bilgisayarları gibi değil, bizdekiler seçenekler arasında geçiş yapıyoruz bunda ise seçenekleride ekranda biz belirleyebiliyoruz.

- Yol sesi valla yok desem yeridir. Motor sesi dışarıya göre içerde duyulmuyor bile.

- En önemlisi araç babamda ortalama şehir içi 4.7 yakıt tüketiyor. Valla ben BM ile aynı değerleri yakalıyorum ( sportif sürüyorum ondan (: )

Şimdilik resimleri ekleyene kadar aklımdakiler bu kadar. Ben alacak olanlara şiddetle tavsiye ederim. Adamlar yapmış...
Aracınız hayırlı uğurlu olsun tekrardan çok güzel dış görüntüsü var ve arka diz mesafesi en fazla olan araçlar sınıfında adı geçiyor,ha bir de tartışma konusu olmasın demişsiniz olmayacak fakat opelin 1.6 sına göre ve volsvagenin klasik 1.6 benzinli modellerine göre atak bir araçtır fakat opelin 2.0 turbo vectrasına göre atak bir araç değildir.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2012, 21:34:07 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #23 : 16 Nisan 2012, 23:06:11 »
Ama şimdi Opel 2.0'nı kullanmadığım için bilemiyecem, büyük ihtimal senin dediğin gibidir. Ben kıyaslamayı 1.6 lara göre yapmıştım  :tamamdir
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #24 : 25 Nisan 2012, 10:55:36 »
1.6TDİ eski 1.9Tdi 105Hp nin alternatifi ve başarılı. Tabi ki 2.0 T aracın alternatifi değil, onların yanında zayıf kalır. Asıl amacı ekonomi(jetta 3,9lt, superb 4,4lt) bunun yanında iyi bir performansta sunuyor.

2.0 olarak Audi-VW-Skoda-Seat bünyesinde,

Tdi: 2.0 140HP,170HP,200HP RS(0-100 6,5sn var)
Turbo benzin olarak:2.0 TFSİ 200HP, Tsi 200HP,225HP,265HP(0-100 5,0sn),320HP(sadece avrupada) var
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2012, 11:00:46 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di