Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - coupe

Sayfa: [1]
1
Polo 6R / aux girişi hakkında
« : 28 Mart 2012, 13:47:28 »
arkadaşlar aracında aux girişini kullanan varmı? nedir ne işe yarar telefon bağlanırmı? nasıl bi kablo gerekir?

2
Genel / Çakma Xenon'a trafik yasağı!
« : 12 Şubat 2012, 01:09:05 »
Lüks otomobillerde kullanılan ve kısa sürede taklitleri çıkan xenon far sistemlerine TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları dur dedi. Otomatik ayar sistemi olmadığı için diğer sürücülerin görüşünü tehlikeye atan sözde sistemler, denetimden geçemediği için trafiğe çıkamayacak.

Daha iyi aydınlatma sağlayan xenon far sistemleri, lüks otomobillerde dahi, 3 bin Euro ekstra ödemeyle satın alınabildiği için kısa sürede taklitleri çıktı.

Akşam gazetesinin haberine göre, çoğunluğu sadece renk olarak orijinallerine benzeyen, Uzak Doğu üretimi sistemler, set olarak 300 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Orijinal sistemdeki gibi, karşıdan gelen sürücülere rahatsızlık vermemesi için otomatik ayarlama düzeneği bulunmayan 'çakma' sistemler, trafikte de sürüş güvenliğini tehlikeye atıyor.

TÜVTURK yetkilisi Koray Özcan 'Bu tip araçlar ağır kusurlu kabul edilip muayeneden geçemeyecek, trafiğe de çıkamayacak' dedi.

habertürk link  http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/714912-cakma-xenona-trafik-yasagi

bece yerinde bi karar olmuş. hiç bir mazeret karşındakinden yada kendi canından önemli değildir.

Sayfa: [1]