Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - yellow_driver

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 85
1
Golf VI / Ynt: Slmlar ilk arızam hakkında yardım ..
« : 27 Kasım 2015, 23:07:51 »
güzel paylaşım. kazasız belasız günler

2
Golf VI / Ynt: Golf VI kullanıcı sayısı???
« : 21 Aralık 2014, 17:34:44 »
2010 model 1.6 tdi manuel.

3
Golf VI / Ynt: 34F6 Dsg7 aktivasyonu
« : 27 Eylül 2014, 08:50:44 »
Ön cam Muhtemelen kaskodan değişmişsinizdir ama yetkili serviste kaça değişiyor acaba ve yetkili serviste değişim için ekstra ücret ödediniz mi? Bir de can değişimi kaç saat sürdü? Benim de cam seyir halinde taştan çatladı da.

4
Golf VI / Ynt: Golf 6 Motor ve Şanzıman Yağı
« : 27 Eylül 2014, 08:46:41 »
Manuel'de şanzuman yapı değişimi önermiyorlar. Ancak her yapın da değişim ömrü vardır

5
Dizellerin hepsine uyuyor diye biliyorum.
bu arada CC çalışması gayet başarılı, elinize sağlık. ayrıca taktığınız CC nin işlevsellik olarakta, kadrandaki görüntü olarak da yeni kasalardan bir farkı yok. kazasız belasız sürüşler

6
2001 model ve sonrası benzinli araçlarda elektronik gaz pedalı var, daha öncekilere uymaz. ancak dizellerin tamamında elektronik gaz pedalı var yani CC uyar. aslında telli gaz pedalı olanlara CC takılabiliyor ancak extra bir aparat daha takılması gerekiyor ve maliyet 750 TL civarı oluyor diye hatırlıyorum

7
Golf VI / Ynt: mk 6 için jant tavsiyeleriniz...
« : 14 Ağustos 2014, 10:36:03 »
Sadece ilk linkteki jantlar gözüküyor onlar da audi jantları.ben pek beğenmedim.yeni gti jantlarina bakin bence çok güzeller ;)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
BUDUR  ;)

8
Golf VI / Ynt: Merhaba arkadaşlar
« : 14 Ağustos 2014, 10:18:45 »
kaporta ustası ne diyorsa odur. görmeden bizim bişey deme şansımız yok. ancak parça yerine oturmuyorsa ya şaside ya da oturduğu direklerde oynama vardır.

9
Golf VII / Ynt: GOLF 1.2 TSI
« : 29 Aralık 2012, 19:48:31 »
Yazdıklarında doğrusun ama atladığın yerler var

Bizdeki Tsi 1.2 Ş.içi 7.0lt tüketiyor
 Bizdeki Tsi 1.2 Ş.içi 8.0lt tüketiyor

Ama Golf 7 BMT ve ağırlık farkı ile
BMT Tsi 1.2 105PS 5.9lt
BMT Tsi 1.4 122PS 6.6lt tüketiyor
haklısınız. az önce vw sitesine girip donanımları inceledim ve 1.2 tsi midline (en alt donanım) da bile fren gücü enerji kazanımı ve de start stop var. araçta 100 kg daha hafif. bir an önce düğün işlerini bitirip, borçları kapatıp, 1.2 comfort almak lazım :)

10
Golf VII / Ynt: GOLF 1.2 TSI
« : 29 Aralık 2012, 12:23:55 »
arkadaşlar ben 1 sene boyunca 1.2 tsi leon kullandım. sunrooflu ağırlığı 1300 kg. araçta performans çok iyiydi. diğer sayfada dediği gibi rampada bile 4. vites altına inmiyorsunuz ki 4. vitesede hem viraj hem rampa aynı anda denk gelirse. turbo daha 1500-1600 devir civarı giriyor ve gerçekten ara hızlanma olsun ilk hızlanma olsun ve manuel viteste 6 ileri otomatikte 7 ileri olunca 2000 devir 100-110 km civarı çok sessiz (motor sesi hiç yok) seyir ediyorsunuz. yakıt 25 yakmaz, o hayal. neden derseniz bizim asfalt kalitemiz çok kötü. paralı otobanda 100 km ile giderken araç 4.8-4.9 gösteriyor, doğrudur ama devlet yoluna veya şehirlerdeki çevre yolunda 100 le giderken 5.8-6.0 civarına çıkıyor. yol bilgisayarı aldatıyor diyenler için ben her seferinde depoyu fuller sonra km sıfırlayıp gezer, sonra yakıt aldığımda hesaplamamı yaparım. bu araç şehir içi yoğun trafik ve ışıklarda 30-35 kr arası yakar (ben 31-32 kr yakıyordum ama bileklerim maharetlidir çok seri vites değiştiririm ve aracı 1800-2300 devir arasında tutarım hep). şehir dışında ortalama 100-110 arası seyrederseniz 25-28 krş  arası yakar (dediğim gibi asfalt kalitesine göre değişiyor)
         -- bu krş ları hesaplarken insanlar bazı önemli noktaları kaçırıyor. bu araç 1.2 motordan dolayı yıllık vergide 300 tl kar ettiriyor ki onu yıllık yaktığınızdan düşüp hesaplama yaparsanız baya bir ekonomikleşiyor. hatta lpgli binen arkadaşlar kendilerini kandırmasın, dediğim gibi vergiyi ve bir de ayda bir aldığınız 20-30 tl lik benzini işin içine katarsanız daha bile az yakıyor (kapalı garaş derdi, yazlık kışlık ayar derdi, gaz kokusu felan bir sıkıntınız olmuyor, bagaj da size kalıyor, performansını da demiyorum bile :) ) şunu da ekleyeyim, kimse beni yanlış anlamasın ben 4,5 sene mk4 bindim, bunun 2,5 senesi lpgli ve de lpg de benim gibi sıkıntısız binen nadir var herhalde. son olarak; şuan köyde çalışıyorum ve yol yaptığım için dizel aldım ama bir gün düğün-dernek, ev alma işleri biter ve şehir içinde yaşamaya başlamak nasip olursa alacağım araç kalite için golf,  motor 1.2 tsi olacak. nasip olur inşallah :). herkese  kazasız belasız günler

11
Golf IV / Ynt: Leon a geçsem mi?
« : 29 Aralık 2012, 11:53:08 »
leona 1 sene bindim. 1.2 tsi sine. motoru çok sessiz ve güçlü bir defa. turbo vesilesiyle çok iyi ivmeleniyor ve alt devirlerde bile çok iyi topluyordu ama leon sunrooflu da olursa 1300 kg araç. 1.6 düz motor alırsanız ilk hızlanma ve ara hızlanmalar zayıf olacaktır. yol tutuşu çok iyi, belki sınıfının en iyisidir. direksiyon tepkileri felan gayet iyi. benim gözümde tek eksiği kapılardaki malzeme. aynı jettalardaki gibi komple plastik ve 2 yaşındaki araçta tıkırtılar vardı. ben de tıkırtı sevmediğimden sattım. yüksek sesle müzik dinlemeyi seven biri iseniz golften tek eksiği kapılardaki malzeme ve onuda müzikle bertaraf edersiniz, daha karizma bir aracınız olur. ininanın tüm dikkatleri üstüne çekiyor özellikle beyaz olursa. karar sizin :) sırf mesleğimden dolayı arabayı değiştirdim. değilse benim gözümde çok ayrı bir araçtı ;)

12
Satılık / Ynt: POLOMU SATIYORUM:(
« : 04 Ağustos 2012, 16:26:41 »
arac 98 model trafiğe çıkışı muhtemelen 97 dir   2012-1997=15 yıl   190000/15=12000  civarı aylık 1000 km oluyor normal değil mii  arkadaşlar bence az bile 2009 arac lar 100000 e kadar normal oluyor  98  arac 190 da fazla oluyor  :-\   bu arac hiç kötü niyetli birilerinin eline geçmemiş.  oyuzden km si düşürülmemiştir  istanbul gibi buyuk sehirlerde olsa muhtemelen su an km si 120000 olacaktı...
  arkadaşın yaptığı gibi  km yuksek yorumu  yapanları görünce yada duyunca km düşürenleri ayakta alkışlamak istiyorum......biz halk olarak inanmak istediğimize  görmek istediğimize inanıyoruz...yani aslında bir yönden  hak ediyoruz kazıklanmayı......
+ 1.000.000

13
ben taktım, 2 sene de kullandım eski arabamda. 1 parçası çıkmıştı, tekrar taktık bi daha çıkmamıştı. o zaman daha pahalıydı. şimdi bayağı ucuzlamış. bence de çok şık duruyor. zaten arkadaşlarım da çok beğenmişti, özellikle geceleri :)
şuan resimler yok ama yandaki resmimde eski aracımın resmi var zaten ve orada çerçeveler görülüyor ;)

14
Seat / Ynt: 2001 Ibiza hakkında.
« : 12 Haziran 2012, 22:25:10 »
kullanmadım ama polo ile aynı platformda bir araç. aracını 13 yaş gençleştireceksin ve arada bir çok teknolojik fark olacak. bence araca iyice baktırıp, değerlendirmelisin

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 85