İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - barut

Sayfa: 1 [2]
15
Genel / Ekopomp kullanmak sizce doğrumudur ?
« : 15 Ağustos 2011, 18:37:17 »
Ekopomp, LPG'li araçların kaçınılmaz problemi olan benzin pompası arızalanmalarını önleyen elektronik bir sinyal takip cihazıdır. Bu cihaz sayesinde araç LPG'ye geçtiğinde gereksiz yere çalışan benzin pompası durdurularak yıpranması ve arızalanması önlenir.

Özellikle sıcak havalarda ve uzun yolculuklarda gereksiz yere çalışan benzin pompası, aracın yakıt donanımına ve yakıt kalitesine büyük ölçüde zararlar vermektedir. Bu cihaz sayesinde bu zararların önüne geçip, LPG sisteminizin aracınızı günden güne yıpratmasını önlemeniz mümkündür.

Ekopomp zaman rolesi değil, bir sinyal takip cihazıdır. Dolayısıyla benzin pompasının çalıştırılması veya durdurulması esnasında motorun stop etmesi gibi bir sorun çıkarmaz.

denmekte fakat netdeki araştırmamda bunun pekde mantıklı olmadığını söyleyenlerde çoğunlukta.

Forumdan bu cihazı kullanan varmı  ?

16
Aranıyor / MK3 için çeki demiri kapağı aranıyor
« : 21 Temmuz 2011, 14:23:28 »
Arka tampondaki çeki demirinin kapağı lazım arkadaşlar. Birkaç çıkmacıya gittim ama tampondan hariç ellerinde yok.

17
Genel / Sizce nasıl ?
« : 12 Mayıs 2011, 14:49:19 »
Volkswagen Golf 1.6 CL 1998 Model 12.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Lacivert renk

sevdiğim bir abimize araba bakıyoruz. Kendiside bayrampaşalıdır. Bu araç hakkında bilginiz varmı öğrenmek istedim.

yardımcı olursanız sevinirim.

18
Golf III / Lastik marka seçimi
« : 20 Nisan 2011, 11:47:31 »
Şuan aracımda 195-50-15 Dunlop 82w sportmax lastik var bu lastiklerin tarihi 2006 yılı

4,5 aydır yağmurlu havalarda sapıtması dışında bir sorunu olduğunu hissetmedim. Sessizlik konusunda da 5 yllık lastik olmasına rağmen çok güzel.

Siz mk3 kullanıcılarının lastik markaları ve tavsiyeniz nedir ?

19
Bu devreyi Ankaralı olan bir kardeşim kendisi hazırlamakta ve montajını yapmaktadır. Siparişimi verdim golf içinde hazırlıyor. Eski aracım olan R11de de vardı ama bu devreyi biraz daha güncelliyerek otomatik far haline getirdi.

Follow Me Home - Uğurlama Işığı Modülü Işık Sensörlü Ayar Süreli sahibinden.com'da

YouTube
        - lada vega kısa farların alarma baÄŸlanması

20
Golf II / Yıllar öncesinden gazete ilanı :)
« : 21 Mart 2011, 17:17:57 »

21
Golf III / GOLF3'e Siyah Cam ?
« : 14 Mart 2011, 10:24:26 »
Merhaba arkadaşlar

Daha önceki aracım içinde epey bi araştırma yapmıştım TSE onaylı SİYAH cam artık üretilmediği söylenmişti. Sadece rengi yeşil gibi olan renkli camlar TSE onayı alabiliyormuş.

Camlara film çektirmektense siyah renkli cam aramayı düşünüyorum ( firmaların elinde kalan varsa tabiki ) Bu siyah camı bulan varmı aranızda ?

22
Aranıyor / 6X0 698 117 2000 Polo Abs Beyni
« : 09 Mart 2011, 14:57:36 »

23

YouTube
        - 100 3949

Renault 9-11 kulübünde Tekirdağ'dan bir arkadaşımızın deneme çalışmalarıdır.

Kendisinin açıklamasıda budur.

Sistem suyun elektroliz esasına dayanıyor...Malum su 2 hidrojen ve 1 oksijen atomun kovalent bağ ile birbirine bağlanması ile oluşmuş bir madde...Bilindiği üzere hidrojen yanıcı oksijen de yanmayı sağlayıcı yani yakıcı bir gazdır..Oksijen olmadan yanmada olmaz...
Su elektroliz edildiğinde atomlarına ayrılmış oluyor yani oksijen ve hidrojen birbirinden ayrılıp likit durumdan gaz haline geçiyor..Daha önce dediğim gibi hidrojen çok yanıcı bir gaz bu 2 gazı reaksiyona sokunca ateşleme ile ortaya büyük bir patlama oluşuyor bu patlama sonucunda çıkan mamul ise sadece su..Benzin yakılarak patlatıldığında ortaya karbonmonoksit ve diğer çevre kirleten gazlar çıkıyor..
Bu şekilde motorun hem emisyon değerleri düşüyor hemde yardımcı yakıt olarak hidrojen kullanılmış oluyor..Hidrojenin yanma eşiği benzinden kat ve kat düşük yani en ufak bi ateşlemede bile hidrojen patlıyor....
Sistemin güvenilirliğine gelince gaz çıkışı yapılan bubber den hemen sonra bir çekvalf konulması şart..Şahsen ben evde denerken hortumun ucuna çakmakla bi ateş tutayım dedim kavanozun kapağı tavana yapıştı müthiş bi ses çıktı ama ateş çıkmadı...
Daha sonra içinde su olan bi kavanozun içine biraz bulaşık deterjanı döktüm ve gazı o suyun içine verdim biriken köpükler hidrojen ve oksijen gazıyla doldu tabi bunlara çakmağı yaklaştırdım videoda göründüğü gibi yine bi patlama oldu...

çalışmaları ilerlediğinde sizlerlede burda paylaşırım

24
Golf III / MKIII - Kim ne kadar lpg/benzin yakıyor ? :)
« : 24 Şubat 2011, 18:27:32 »
bölümde böyle bir konu bulamadım mk3 için eğer atladıysam silinebilir.

en son değerim

araç : 1.6 sport
gazın litresi : 2,24 TL
alınan gaz : 22,32 litre
yapılan km : 231km

100kmde 9.66 litre 216 krş

bu şekilde sizlerde paylaşırsanız sevinirim.

25
Golf III / İzmirde DYNO
« : 27 Ocak 2011, 12:25:50 »

Otolab Bosch Car Service

DYNO testini yapıyorlarmış bilginize. Fiyatıda 75 TL

26
Golf III / MK3 hakkında bazı sorular
« : 05 Ocak 2011, 18:40:10 »
MErhaba arkadaşlar

bildiğiniz gibi golfle yeni tanıştım vede çok detaylı bilgim yok maalesef :( 2 sorum olcaktı sizlere

birincisi araçlarımızda karter koruması yokmu ?

ikincisi ise merkezi kilitle kapıları açtığım ve kapadığım zaman  ( bagaj kapağının motoru sanırım ) bagajdan garip bi vınlama sesi geliyor sebebi ne olabilir ?

konu hakkında bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

27
Golf III / 5. vites 3000 devirdeki hızınız nedir ?
« : 25 Ekim 2010, 23:10:52 »
Arkadaşlar mk3lerinizin 5. vites 3000 devirdeki hızınız nedir acaba ?

28
Otomobilim / barut MK3
« : 15 Ekim 2010, 09:43:40 »
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım ve MKIII bölümünü incelemeye başladım :D

Adım Tayfun

Neredeyse 10 yıllık R11 kullanıcısıyım.Hep istemiş olduğum Golf Mk3 III almak için araştırmalarıma başladım artık :) Netdeki ilanları epeydir takip ediyorum ve rakamlar 13-16 arasında değişiyor.

Sizlere sormak istediğim bu rakamlar piyasa rakamlarımı yoksa şişirilmişmi ?

benim gönlümden  böyle bir sport yada sportline geçiyor tavsiyelerinizi alabilirsem çok sevinirim.

Sayfa: 1 [2]