vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: white quattro - 22 Nisan 2009, 13:33:43

Başlık: Plakasının etrafını kestiren var mı?? Tavsiyeleriniz...
Gönderen: white quattro - 22 Nisan 2009, 13:33:43
Haftaya aracımda birkaç ufak modifikasyon yaptıracağım.. Bunlardan biride plakaları kestirip, yazılarını kalınlaştırtmak...

Bu uygulamayı yapan varmı??
Başlık: Ynt: Plakasının etrafını kestiren var mı?? Tavsiyeriniz...
Gönderen: emre - 22 Nisan 2009, 13:36:47
arkadaşım plakanın etrafını kesiceğine tinerli bez veya pamuk veya en guzeli üstüpü ile sil super oluo
Başlık: Ynt: Plakasının etrafını kestiren var mı?? Tavsiyeriniz...
Gönderen: cesimoglu - 22 Nisan 2009, 15:17:44
trafik polisi sakatlık çıkarır bence arkadaşın dediği gibi tinerli bir bezle etrafını sil kesilmiş gibi görünür zaten,sıkıntı çıkarırlarsada bir tabelacıda yada kendin yine boyarsın
Başlık: Ynt: Plakasının etrafını kestiren var mı?? Tavsiyeleriniz...
Gönderen: Halil Kara - 22 Nisan 2009, 18:20:44
Evet tinerli bez ile siliniz.Bende öyle yaptım, ama silerken dikkat edin plakanın iç kısımlarına değdirmemeye çalışın, ordaki fosforu bozabiliyor.
Gönderen: SPoRTeXHauST - 22 Nisan 2009, 20:30:45
Herkes söylemiş ama bende söyliyeyim :) etrafını kestirme, tinerli bezle kenarlarını sil, kesilmiş gibi olmasını bırak, kesmekten daha güzel oluyor. Polis harfleri kalınlaştırmaya yada etrafını silip kesmene hiç bişey demez, plakanda 2 tane mühür varsa sorun yok.
Gönderen: ÜRENCİK - 22 Nisan 2009, 20:37:44
SLMLAR bence plakayı kesmsk yerine krom plakalıklar var onlardan almayı düşün bende kesmeyi düşünüyodum plakalık aldım hoş duruyo bence yinede sen bilirsin
Gönderen: bac - 22 Nisan 2009, 20:44:10
sizin dediğiniz gibi öyle tinerli bezle çıkmıyor o boya arkadaşlar yada bizim burdakiler değişik bir boya kullanıyor :) fosfor çıkıyor boya kalıyor onun için en temizi kesmek..
Gönderen: nakres - 22 Nisan 2009, 21:34:54
kestirince hiç iyi olmayacak haberin olsun çok orantısız olacak....

illede keseceğim diyosan bari  büyük( yere sabit)sac makası ile kestir.
Gönderen: white quattro - 22 Nisan 2009, 22:38:00
kestirince hiç iyi olmayacak haberin olsun çok orantısız olacak....

illede keseceğim diyosan bari  büyük( yere sabit)sac makası ile kestir.

yaptıracağım yer bu konuda tecrübeli... ve bana örneklerde gösterdi... gayet başarılı çalışmaları var...
Gönderen: SoundCarMan - 22 Nisan 2009, 22:48:41
tinerli bezle uğraştım olmadı tineri döktüm gene olmadı:D
Gönderen: type-r - 23 Nisan 2009, 07:40:33
Hani cinsiyle oluyodu bilmiyorum ama Selülozik tinerle çıkıyordu galiba.

Yada sentetik bilmiyorum ama ikisinden biri kesin çıkartıyor. :D
Gönderen: racedriver - 23 Nisan 2009, 21:26:47
Bende kendi aracıma güzel durduğu için yaptırmıştım. Arkadaşların dediği gibi tiner veya benzeri etkili bir kimyasalla kenarları beyazlatılıyor daha sonra çift tarafı yapışkanlı özel sticker ile plaka araca yapıştırılıyor. Uygulama bundan ibaret. Sağlam duruyor bu konuda şüpheniz olmasın eğer işi bilen birine yaptırırsanız yağmur-kar-kış problemsiz kulanabilirsiniz. Çıkartmak istersenizde misina ile plakanın bağlı olduğu stickerlar parçalanarak plaka çıkıyor. Ben bu işi yapan oto malzemeleri satan yerde yaptırmıştım çok da memnunum.
Gönderen: Halil Kara - 23 Nisan 2009, 21:41:29
sizin dediğiniz gibi öyle tinerli bezle çıkmıyor o boya arkadaşlar yada bizim burdakiler değişik bir boya kullanıyor :) fosfor çıkıyor boya kalıyor onun için en temizi kesmek..

Nasil cikmiyormus ya tinerle?Daha gecen hafta yaptim bende, boyacinin yanina ugrayip iki dakika da tinerle temizledik.Bazi yerleri biraz zor cikiyor ama iyice bastirinca cikiyor.Daha sonrada cift tarafli bant ve slikonla guzelce yapistirdik.En azindan artik bagaj kapagini kapatinca o igrenc plakalik sesini duymuyorum  :)
Gönderen: white quattro - 23 Nisan 2009, 22:52:19
bagajı kapatınca çıkan plakalık sesi iğrenç yaaaa.... dünyada başka hiçbişi o sesi veremez heralde :)
Gönderen: blackjack - 24 Nisan 2009, 09:22:20
Bu arada alternatif bir yöntem var...
Hiç prese girmemiş ve boyanmamış bir plaka alınır, aracın plakalarının çerçeveleri kesilip bunun üzerine yapıştırılır. Bu da araca yapıştırılır veya vidalanır...Vidalama olarak sadece arka plakayı araca vidalayıp normal plakayı onun üzerine yapıştırmakta mümkün...Hem bu şekilde plaka sökme problemi de olmaz...

Oldukça şık duruyor...
Gönderen: OffLineR - 24 Nisan 2009, 13:57:13
Ben APP plaka taraftarıyım.
mevcut plakalarda yılların neden olduğu bir aşınmışlık oluyor.
Temiz yeni bir plaka daha iyi :)