vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Jetta I => Konuyu başlatan: taha_jetta80 - 24 Kasım 2008, 07:28:40

Başlık: Depodaki yakıtı hep normalden az gösteriyor
Gönderen: taha_jetta80 - 24 Kasım 2008, 07:28:40
slm.arkadaşlar.bnm jettanın böyle bir sorunu var depoda mazot yokken 60 ytl lik mazot alıyorum (lt 2,71 ytl iken bile)gösterge kırmızının yanındaki ilk beyaz çizgiyi çok az birşey geçio depoda 20-25 ytlik mazot varkende nerdeyse boş gösteriyor bunu düzeltmenin bir yolu varmı acaba.
Başlık: Ynt: Depodaki yakıtı hep normalden az gösteriyor
Gönderen: taha_jetta80 - 24 Kasım 2008, 07:29:13
depo full ikende yarıyı az birşey geçio  :) :(
Gönderen: OZGUR.K - 24 Kasım 2008, 12:46:34
Şamandıran arızalı ya da kablolarında bi sorun olabilir.
Gönderen: OZGUR.K - 24 Kasım 2008, 12:48:02
 Benzin göstergenin bir kablosu şase yapıyor olabilir biryerden.
Gönderen: mcsahan - 24 Kasım 2008, 13:29:10
şamandıran delinmiştir. eğer bakır şamandıraysa söktürüp deliği kaynattırabilirsin
Gönderen: taha_jetta80 - 24 Kasım 2008, 14:42:00
şamandıra depo üzerinde değil i. çok uğraş verdirirmi acaba bize onarması
Gönderen: mcsahan - 24 Kasım 2008, 14:53:31
her araçta farklı olabilir, benimki sadece bir tahmindi.
iyi bir elektrikçiye göster bence

Gönderen: taha_jetta80 - 26 Kasım 2008, 07:44:11
demin 60 ytl lik mazot aldım ibre yarının solundaki çizgide.normalde yarıyı çok rahat fazlaca geçmesi lazım değilmi.çünkü 33 lt falan alıo sanırım bizim depolar.
Gönderen: Mk1GTI - 26 Kasım 2008, 16:48:44
Şamandıradan gibi gözüküyor... Şamandıraya ulaşmak için arka koltuğu çıkartın halının altında şamandıra kısmına ulaşıcaksın 3 adet vida tutması gerek... Eğer şamandıra sorunu değil ise ibrende yada tesisatta sorun olabilir... Ama ilk şamandırayı kontrol edin en kolay yer orası...
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 17 Mart 2009, 21:46:15
Şamandıradan gibi gözüküyor... Şamandıraya ulaşmak için arka koltuğu çıkartın halının altında şamandıra kısmına ulaşıcaksın 3 adet vida tutması gerek... Eğer şamandıra sorunu değil ise ibrende yada tesisatta sorun olabilir... Ama ilk şamandırayı kontrol edin en kolay yer orası...
Abi aynı sorun bendede var sola dönüyorum benzin göstergesi yükseliyo sağa dönüyorum düşüyor acaba şamandıraların fiyatı nedir  ???
Gönderen: Mk1GTI - 20 Mart 2009, 19:07:37
Abi aynı sorun bendede var sola dönüyorum benzin göstergesi yükseliyo sağa dönüyorum düşüyor acaba şamandıraların fiyatı nedir  ???

:) Bence arada fazla benzin al...
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 20 Mart 2009, 19:09:55
Yok Ersan abi benimki benzinle alakalı olduğunu sanmıyorum babam dedi deposunu değiştirsek düzelir dedi sanırım GTI la alakalı bişey deponunda GTI CL GLS falan yok demi
Gönderen: Mk1GTI - 21 Mart 2009, 16:31:45
Deponun GTI si yok ama bizim araçların biraz depo ile sıkıntısı var... Depoda 2-3 litre benzin varsa dönüşlerde (özellikle enjeksiyonlu motorlarda) stop etme yada tekleme yaptırır oda benzin pompasının depo içindeki benzine ulaşamamasında...
Gönderen: golf-line2 - 22 Mart 2009, 19:21:39
deponun yok ama şamandıranın gtı. karbürötörlü ve dizel olarak farklı farklı

bende depoyu fulladiim zaman  ceyrek eksik gösteriyor.. kronik galiba..
Gönderen: Tsunami - 06 Nisan 2011, 10:21:00
Şamandıranın üzerinde yani üst tarafta siyah çizgiler var. Onlar aslında direç ve zamanla aşınıyorlar. Aynı şekilde şamandıranın hareketli kolunda o çizgilere sürten ince bir bakır parça var. O da zamanla çürüyebiliyor. Bunlardan dolayı depodaki yakıtı eksik gösteriyor araçlarımız. Eğer o ince metal parça çürümüşse teneke içeceklerin tenekeleri gayet iyi iş görüyor :) Öncelikle tenekenin her iki tarafını da zımparalayın ve o bakır parçaya benzer şekilde kesip kıvırıp yerine takın. Ben denedim işe yarıyor. Yalnız depo kapağını sökerken dikkat edin. Yoksa benim gibi elinize alırsınız haberiniz olsun :(

Bir not daha; kestiğiniz teneke parçanın kat yerlerinin keskin olmamasına dikkat edin, yoksa o siyah direnç kısımları çok çabuk aşındırıyor.
Gönderen: TEYOLOGY - 11 Mayıs 2011, 13:45:41
Şamandıranın üzerinde yani üst tarafta siyah çizgiler var. Onlar aslında direç ve zamanla aşınıyorlar. Aynı şekilde şamandıranın hareketli kolunda o çizgilere sürten ince bir bakır parça var. O da zamanla çürüyebiliyor. Bunlardan dolayı depodaki yakıtı eksik gösteriyor araçlarımız. Eğer o ince metal parça çürümüşse teneke içeceklerin tenekeleri gayet iyi iş görüyor :) Öncelikle tenekenin her iki tarafını da zımparalayın ve o bakır parçaya benzer şekilde kesip kıvırıp yerine takın. Ben denedim işe yarıyor. Yalnız depo kapağını sökerken dikkat edin. Yoksa benim gibi elinize alırsınız haberiniz olsun :(

Bir not daha; kestiğiniz teneke parçanın kat yerlerinin keskin olmamasına dikkat edin, yoksa o siyah direnç kısımları çok çabuk aşındırıyor.

gözümde canlandıramadım. foto var mı?
Gönderen: nizam - 11 Mayıs 2011, 13:49:35
gözümde canlandıramadım. foto var mı?

bir dk
Gönderen: nizam - 11 Mayıs 2011, 13:52:19
(http://img638.imageshack.us/img638/4477/nzm0114.jpg)
(http://img222.imageshack.us/img222/4577/nzm0115.jpg)
Gönderen: nizam - 11 Mayıs 2011, 13:53:05
benim aracın samandırası görüldüğü üzere duylar asınmış
Gönderen: TEYOLOGY - 11 Mayıs 2011, 16:47:25
parça tamam da teneke kutunun kesilip kıvrılması ne şekilde yapılır onu gözümde canlandıramadım.

ilgin için teşekkür ederim Nizam.
Gönderen: nizam - 11 Mayıs 2011, 16:57:54
parça tamam da teneke kutunun kesilip kıvrılması ne şekilde yapılır onu gözümde canlandıramadım.

ilgin için teşekkür ederim Nizam.

metal cubuk gözüküyor samandıradan alta dogru sallanan onun plastik kısmının arkasında kumandalar bulunan saçtan bir plaka var o işte o metal  :)
Gönderen: TEYOLOGY - 13 Mayıs 2011, 11:33:50
teşekkür edememiştim. çok teşekkürler.
Gönderen: Tsunami - 16 Mayıs 2011, 18:59:07
Yazılanları ancak görebildim. Söktüğüm şamandıranın fotograflarını ekliyorum. Daha açık şekilde görebilirsiniz. Bu arada Yasin'e teşekkürü bir borç bilirim  :)(http://i1105.hizliresim.com/2011/5/16/9013.jpg)
(http://i1105.hizliresim.com/2011/5/16/8999.jpg)
Gönderen: cold - 22 Temmuz 2011, 02:59:21
slm.arkadaşlar.bnm jettanın böyle bir sorunu var depoda mazot yokken 60 ytl lik mazot alıyorum (lt 2,71 ytl iken bile)gösterge kırmızının yanındaki ilk beyaz çizgiyi çok az birşey geçio depoda 20-25 ytlik mazot varkende nerdeyse boş gösteriyor bunu düzeltmenin bir yolu varmı acaba.

aynı sorun bendede var o kronikmiş mk1 lerde şamandıradan kaynaklı bi sorun deiştirdim 3 4 ay normal çalıştı 5 inci ay yine aynı sorunu yaşadım. çözümünüde arkadaşlar yazmış ama yine aşınıyor ...:( depoyu fulluyorum 400 km gittikten sonra ibre beyaz çizgiden aşağıya inmeye başlıyor :) ibre sona dayandığında 100 km daha gidebiliyorum hatta bi keresinde benzinliğe girdiğimde araba stop etti 101 km daha gitmişim :) kafadan hesaplarsın  şamandırayı kurcalamanıda pek tavsiye etmem açıkçası :)