vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: meytoo - 28 Ekim 2008, 17:52:57

Başlık: Su birikintisi ve stop etme
Gönderen: meytoo - 28 Ekim 2008, 17:52:57
Slm.Arkadaşlar. Kış geldi malum ,havalar yağışlı yollarda tabiiki su birikintileri oluyor.Ben bu  su birikintilerinden geçince araba tekleyip istop ediyor .15 dakka kadar bekledikten şsonra tekrar çalıştırabiliyorum.Ta ki bie başka su birikintisine girene kadar :).
Yanlız öyle süratli de girmiyorum suyu sıçratmamaya çalışıyorum ama nafile . Bu can sıkıcı olayı nasıl çözerim. :-[
Başlık: Ynt: Su birikintisi ve stop etme
Gönderen: saydam - 28 Ekim 2008, 18:18:18
distürubutorün etrafına poşet geçirebilirsin, yada buji kablolarını değiştir eski ise su alma ihtimali çok yüksek.
Gönderen: cabrio63 - 28 Ekim 2008, 18:47:39
distirbütör ün içindeki bobini değiştir hiç bişeyi kalmaz...  ;)
Gönderen: meytoo - 28 Ekim 2008, 18:55:05
Tamam da anşlamadığım şey,  su distrubutor a kadar mı çıkıyor .
Gönderen: OZGUR.K - 28 Ekim 2008, 19:09:01
         Eski araçlarda bu sorun hep oluyor. Kendin  , distrübütöre kafana göre bi koruma yapacaksın.Başka alternatifi yok.İstediğin kadar yeni distribütör al aynısını yapacaktır.Ve suya çok yavaş gireceksin..Az mı kaldım  bir anda girdiğim sulardan sonra  :)
Gönderen: meytoo - 28 Ekim 2008, 19:25:46
     Evet araçlar eski olduğu için  sorun oluyor.Bir şekilde korumak lazım.Geçen pazar gecesi Maltepe Carrefour' un önünde 2 kere kaldım .45 dakka bekledim  anca E-5 e çıkabildim.:D .
Gönderen: escocem - 28 Ekim 2008, 19:27:54
nedense ben bu sorunu hiç yaşamadım yaşamıyorumda her hangi bi izalasyon felanda yok orda burda ne iş bende anlamıyorum.
Gönderen: kesik44 - 28 Ekim 2008, 19:44:17
distrübütöre bir şekilde izolasyon yaparsan bu sorun ortadan kalkar arkadaşlar haklı bence.
Gönderen: cabrio63 - 28 Ekim 2008, 21:20:16
izolasyonma gerek yok demek ama size muhalefet olmak istemiorum,araçtan araca değişebilio demek ki.dediğim gibi bobin değişirse sorun kalıcağnı sanmıorum,aynısını bende yaşadım.arabamın beni ilk ve son kez yolda bırakışıydı :bekleriz:
Gönderen: Mk1GTI - 28 Ekim 2008, 21:35:40
Ençok Elektronik donanım bizim GTı larda var ve bedede böğle bir sorun hiç olmadı.... Mutlaka gözden kaçan bir şey vardır iyi inceleyin... Elektriksel olmayabilir bu durum...
Gönderen: OZGUR.K - 28 Ekim 2008, 21:51:19
             Sorun distribütörün içinin su alıp terleme yapması ve buji kablo uçlarının da  ıslanması.Sağlam suya girince oluyo zaten .Her suya girişinde olsaydı çekilmezdi.Enjektörlülerde eminim koruma daha iyidir.
Gönderen: meytoo - 28 Ekim 2008, 22:36:05
Aslında benimki her suya girişinde böyle muzurluk yapıyor. :bekleriz: Tabi biras sıçratırsam.
Gönderen: OZGUR.K - 28 Ekim 2008, 23:06:42
Aslında benimki her suya girişinde böyle muzurluk yapıyor. :bekleriz: Tabi biras sıçratırsam.
     Buji kablolarını yenileyip bi de distrübütörü güzel bi şekilde korursan sorunun bayağı bi azalacaktır.Bazen buji kablolarının eski olmasından da olabiliyo.Yani çevresindeki kablo eskidiği için b şekilde su alıyor.
Gönderen: kesik44 - 28 Ekim 2008, 23:27:24
 :tamamdir
Gönderen: OZGUR.K - 28 Ekim 2008, 23:36:25
:tamamdir
  Tabi senin araban dizel  :D  :) Su derdin yok  :)
Gönderen: kesik44 - 29 Ekim 2008, 18:36:47
  Tabi senin araban dizel  :D  :) Su derdin yok  :)

usta dizeli seviyorum o yüzdendir bu aracı aldım ve cok cok cok memnunum...
Gönderen: OZGUR.K - 29 Ekim 2008, 20:52:02
 Ben de dizeli  seviyorum. Sesi yeter  :)
Gönderen: Mk1GTI - 30 Ekim 2008, 09:19:45
usta dizeli seviyorum o yüzdendir bu aracı aldım ve cok cok cok memnunum...

Ben de dizeli  seviyorum. Sesi yeter  :)

Sizi tak tak çılar sizi..  :P
Gönderen: OZGUR.K - 30 Ekim 2008, 17:48:54
Sizi tak tak çılar sizi..  :P

Tak Takçıyız mutluyuz , Hem ekonomiğiz hem hızlıyız. 170'i vurdum benim mazotsever arabamla  :)
Gönderen: kesik44 - 30 Ekim 2008, 21:53:08
sahiden usta benim araç 180 gördü daha da gidecekti biz kıyamadık ipe götürseler son sözüm dizel  ;D
Gönderen: Golf_ld - 31 Ekim 2008, 16:07:50
  araçta lpg varsa ondan da yapıyo bilginiz olsun benim başıma bir kaç kez geldi  golf haricinde bir araçla illallah dedirtti en sonunda sattım kurtuldum lpg nin kaput altında sigortası var ıslandığı zaman yapıyordu  bir de bir tavsiye eğer distribütöre bir şey bulamaz iseniz   1,5 litrelik pet su şişesinden bir muhafaza yapabilirsiniz  yandan kablo geçecek gibi bir yarık bırakmanız yeterli çok işe yarıyo
iyi forumlar tüm arkadaşlara ve golf severlere
Gönderen: meytoo - 01 Kasım 2008, 00:58:06
  araçta lpg varsa ondan da yapıyo bilginiz olsun
Yaa benim araçta lpg var ama ,ondan yapıcağını sanmıyorum.Distibürütöre Pet şişe iyi fikir :tamamdir
Gönderen: cabrio63 - 01 Kasım 2008, 02:22:55
Yaa benim araçta lpg var ama ,ondan yapıcağını sanmıyorum.Distibürütöre Pet şişe iyi fikir :tamamdir

[/qpet şişeye ihtiyacın yok kardeş,bobini değiştir önce eğer olmazsa lastik bulaşık eldiveni dene.
Gönderen: TİMUR - 05 Kasım 2008, 22:01:11
             Sorun distribütörün içinin su alıp terleme yapması ve buji kablo uçlarının da  ıslanması.Sağlam suya girince oluyo zaten .Her suya girişinde olsaydı çekilmezdi.Enjektörlülerde eminim koruma daha iyidir.
fark eden birşey yok aynı tesisat :tamamdir
Gönderen: OZGUR.K - 05 Kasım 2008, 22:43:22
fark eden birşey yok aynı tesisat :tamamdir
        Tamamen aynı mı?Hiç farkı yok mu? Yav bizdeki GTI 'da hiçbişey olmuyodu. Benim 1.3 'te  ne zaman suya girsek kalıyodu.Ateşleme  aksamında farklılıklar vardı diye hatırlıyorum ki GTI 'de orijinaldi yani.Demek ki bişeyler farklıydı GTI   da, suda hiç kalmadı o araba. :tamamdir
Gönderen: TİMUR - 07 Kasım 2008, 20:36:32
        Tamamen aynı mı?Hiç farkı yok mu? Yav bizdeki GTI 'da hiçbişey olmuyodu. Benim 1.3 'te  ne zaman suya girsek kalıyodu.Ateşleme  aksamında farklılıklar vardı diye hatırlıyorum ki GTI 'de orijinaldi yani.Demek ki bişeyler farklıydı GTI   da, suda hiç kalmadı o araba. :tamamdir
heheheheh benim ustalarım sudan gecerken motoru devirli kullan derlerdi ama heralde stop etmesin diye :tamamdir
Gönderen: OZGUR.K - 08 Kasım 2008, 00:43:54
heheheheh benim ustalarım sudan gecerken motoru devirli kullan derlerdi ama heralde stop etmesin diye :tamamdir
Sağol ; yanıtımı almış oldum.Bilimsel bi açıklama oldu  :) :tamamdir
Gönderen: ismailtunca81 - 08 Kasım 2008, 11:19:37
komple alt  kapak  taktır  :)  sar  sarmala  pet  tak  eldiven sar  ustaya  götür  bu  sorunu  çöz bence 

önümüz  kış  yagmurlar  başlar  1  2  haftaya  sonra  kar  yagar   erir  istanbulumuzun  yada  diğer  şehirlerimizin  alt  yapısı  belli  suda  kalmak istemiyorsan  hepsini  dene 

yada  al bitane td  II  keyfine  bak   8)

Gönderen: saydam - 08 Kasım 2008, 11:40:22
bu olay benimde çok başıma, fakat disbirutör kapağı ve buji kablolarını yenilendikten sonra hiç bir sorun yaşamadım.
hatta bırakın su birikintisini dikmen vadisinde nerdeyse arabanın içine su girecekti o kadar yüksekti su seviyesi,ordan rampa yukarı çıktım hiç bir sorun yaşamadan.
tamamen ateşleme sisteminin izalosyonundan kaynaklı.
Gönderen: yangelyat - 15 Kasım 2008, 23:07:20
ben her zamn dizel yanlısı olmuşumdur mk1 dizel tek kapı arıyorum  bu arada   :bekleriz:
Gönderen: evreka09 - 16 Kasım 2008, 00:09:49
distribitör kapağının dibinden su alıyor sebebi de ön tekerler motor içine çok fazla su sıçratması. motor alt bölümü çok açık özellikle sol tekerden çok su sıçrıyor . çözüm cerrahi eldiveni yada şamrel lastiğini distiribitör kapağının oraya kelepcenin altından iyice sar üzerinede sağlam bi poşet tak . bak bakalım stop ediyomu sörf bile yaparsın  :tamamdir (denenmiştir)
Gönderen: ismailtunca81 - 16 Kasım 2008, 10:20:09
agbi  jettayla  sörf  denemedin  demi  ;D
Gönderen: evreka09 - 16 Kasım 2008, 19:50:54
agbi  jettayla  sörf  denemedin  demi  ;D

;D tabiki yapmadım hoş bu ara yaptığım masraf boyumu geçti
Gönderen: anf07 - 27 Kasım 2008, 19:05:49
dostum yapacağın tek şey buji kabloların yeniyse distiribitör kapağının içine bol miktarda wD 40 sıkmak bir daha kalmassın
elektrik geçen her kabloya sık bu sprey çok harika bişey
Gönderen: Mk1GTI - 27 Kasım 2008, 21:54:08
Öffff :) halamı su derdi bulunamadımı sorun.. :)
Gönderen: saydam - 28 Kasım 2008, 13:09:01
inadına denedim geçen gün sırf bu konu yüzünden,
bakalım stop edecekmi diye.
tam gaz su birikintisine daldım kuş serisinden birkaç araç stop etmişti yolun ortasında >:D
tık yoktu ama çok korktum her yerden buhar çıkıyordu :D
Gönderen: bigmen - 28 Kasım 2008, 17:22:34
su girebilen yollari bir kontorl et, motora su sicratmassa iyi olur...

eski arabalara ancak kendine gore bir koruma olusturucaksan is olur
Gönderen: meytoo - 29 Aralık 2008, 22:40:45
Yok olmuyor distribütör ün oraları poşetledim ama genede istop ediyor.Zaten su oraya kadar çıkmıor.kontrol ediyorum su yok kuru poşet. 10 -15 dakkaa araba çalışmıyor sonrasında çalışıor. >:( :'(
Gönderen: cabrio63 - 30 Aralık 2008, 01:12:34
Yok olmuyor distribütör ün oraları poşetledim ama genede istop ediyor.Zaten su oraya kadar çıkmıor.kontrol ediyorum su yok kuru poşet. 10 -15 dakkaa araba çalışmıyor sonrasında çalışıor. >:( :'(
arkadaşım bobini değiştirdin mi????