vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: AhMeTH61 - 20 Haziran 2008, 16:14:38

Başlık: Bu Araca Eziyet Değil Mi?
Gönderen: AhMeTH61 - 20 Haziran 2008, 16:14:38
...
Başlık: Ynt: Bu Araca Eziyet Değil Mi?
Gönderen: nizam - 20 Haziran 2008, 16:18:33
he beykozda bu araba takılıyor kafasına göre salla gitsin modifiye derken ne anlamıssa vatandas ?

salla
Gönderen: mcsahan - 20 Haziran 2008, 16:20:28
ziyan
Gönderen: AhMeTH61 - 20 Haziran 2008, 16:23:25
.....
Gönderen: OffLineR - 20 Haziran 2008, 17:22:33
Sahibi karakterini araç üzerine yansıtmış işte.
Fazla söze gerek yok.
Gönderen: sirhot - 20 Haziran 2008, 18:44:28
kısa bi süreliğineymiş sonra 15bin olcakmış hemen alalım kaçırmayalım abiler :bekleriz: :bekleriz: :t :t
Gönderen: AhMeTH61 - 20 Haziran 2008, 18:48:23
...
Gönderen: ramcho® - 20 Haziran 2008, 18:51:10
ahmet milletin zevkinden sana ne  ki böle fevri davranıyosun?

biraz daha sakin ol yaşin genç daha neler göreceksin öle yok sahibini dövsene bilmem ne gibi laflar yakışmıyor yarın foruma üye olur vatandaş a ayıp olur herkez de modifiye yapacak beyin ve cüzdan yok biraz daha sakin olmamiş der geçersin....

ama böle büyük konuşma yok bulsam da saysam bilmem ne?
Gönderen: AhMeTH61 - 20 Haziran 2008, 18:57:38
ahmet milletin zevkinden sana ne  ki böle fevri davranıyosun?

biraz daha sakin ol yaşin genç daha neler göreceksin öle yok sahibini dövsene bilmem ne gibi laflar yakışmıyor yarın foruma üye olur vatandaş a ayıp olur herkez de modifiye yapacak beyin ve cüzdan yok biraz daha sakin olmamiş der geçersin....

ama böle büyük konuşma yok bulsam da saysam bilmem ne?
Doğrusun abi ama benim düşüncelerim bunlar az önce yazdığım mesajı siliyorum.Özür dilerim.
Gönderen: ramcho® - 20 Haziran 2008, 20:51:34
sana da bu yakişir yoksa golften başka herşeye benziyo :D
Gönderen: R-Line - 20 Haziran 2008, 21:04:45
bu konu hakkında yazmayım dedim ama dayanamadım.
abicim öncelikle burda tanımadığımız kişiler ve onların araçları hakkında yorum yapmaya, hele dalga geçmeye hiç hakkımız olmadığını düşünüyorum. kişinin kendi aracı, isterse lastiklerini söker kızak takar, bu bizi ilgilendirmez. belki biz anlarız senin demek istediğini ama herkes bir değil, farklı anlayabilir.
hadi yurt dışından araçları veriyosunuz tamam diyoruz. ama ülkemizdeki araçlar hakkında yorum yaparken biraz seviyeli olalım. burda anlatmak istediğim, kişi siteye üye olur bilmem ne falan değil, birçoğumuzun aracının resimleri ve plakaları mevcut bir şekilde size ulaşır, tatsız olaylar yaşarsınız.

mesajları silmektense konuyu iptal etmek daha doğru olur.
kızmaca darılmaca yok.
Gönderen: AhMeTH61 - 20 Haziran 2008, 23:46:47
Abi ben araç hakkında yorum yaptım.Neyse uzatmayalım konuyu gerek yok.İstenilirse konu kilitlenebilir.
Gönderen: golf-line2 - 20 Haziran 2008, 23:49:35
bu konu hakkında yazmayım dedim ama dayanamadım.
abicim öncelikle burda tanımadığımız kişiler ve onların araçları hakkında yorum yapmaya, hele dalga geçmeye hiç hakkımız olmadığını düşünüyorum. kişinin kendi aracı, isterse lastiklerini söker kızak takar, bu bizi ilgilendirmez. belki biz anlarız senin demek istediğini ama herkes bir değil, farklı anlayabilir.
hadi yurt dışından araçları veriyosunuz tamam diyoruz. ama ülkemizdeki araçlar hakkında yorum yaparken biraz seviyeli olalım. burda anlatmak istediğim, kişi siteye üye olur bilmem ne falan değil, birçoğumuzun aracının resimleri ve plakaları mevcut bir şekilde size ulaşır, tatsız olaylar yaşarsınız.

mesajları silmektense konuyu iptal etmek daha doğru olur.
kızmaca darılmaca yok.

;)
Gönderen: cnr_mk1 - 20 Haziran 2008, 23:55:13
sahibine ALLAH akıl fikir birde tofaş versin.versinki bunları tofaşa yapsında birdaha volkswagenİ rezil etmesin :( >:(
Gönderen: AhMeTH61 - 20 Haziran 2008, 23:56:38
Aaa giresundan bi VW kullanıcısı abi Trabzon'a bekleriz burda yavaş yavaş çoğalıyoruz...Şu an 6 kişiyiz.
Gönderen: R-Line - 21 Haziran 2008, 01:10:14
Abi ben araç hakkında yorum yaptım.Neyse uzatmayalım konuyu gerek yok.İstenilirse konu kilitlenebilir.

ben direk sana yapmadım bu yorumu, konuyu açan sen olduğun için yazdım. sen bu şekilde konuyu açarsan sonra arkadan gaza gelinip benzer cümleler birbirini takip ediyor (kendimi ayırmıyorum belki bende yazmışımdır bir yerlere), bu şekilde olmaz yakışmaz bize. anladın sen benim ne demek istediğimi.
konu silinsin derkende, verdiğin linki senin silmeni bekledim, daha kötü yorumlar gelmesin diye.
kızmadın dimi bana bu şekilde yazdım diye  :)
Gönderen: AhMeTH61 - 21 Haziran 2008, 01:17:12
Yok abi.Ne kızması ne haddime kendimden büyük birine kızmak tamam siliyorum ben linki.Yorumları içime atıyorum  :)
Gönderen: yavuzz - 24 Haziran 2008, 17:31:30
Yok abi.Ne kızması ne haddime kendimden büyük birine kızmak tamam siliyorum ben linki.Yorumları içime atıyorum  :)
kardeş bu siyah mk2 senin galiba..aracın düzgün bi resmi varmı ya?
Gönderen: golf-line2 - 24 Haziran 2008, 18:24:37
kardeş bu siyah mk2 senin galiba..aracın düzgün bi resmi varmı ya?
yok o arac başkasının ahmette bunun beyazı var 4 kapı :D ;D
Gönderen: AhMeTH61 - 24 Haziran 2008, 20:12:18
 :)
İnşallah olacak abi.Babama karşı isyanlardayım almazsa  :)
Gönderen: yavuzz - 26 Haziran 2008, 09:05:59
bende arıyorum bi tane mk2 bulamadım
Gönderen: bluestanbul - 26 Haziran 2008, 11:09:44
arkadaşlar bu konu böyle uzar gider...
herkezin arabası kendine güzel..( karka yavrusunu şahin görürmüş misali )boşverın herkez kendı arabasıyla ugrassın..
önemli olan tek şey bu form sitesinde ve yolda birbirimize karşı saygılı olmaktır.
ayrıca diger onemlı olan şey ise arabanın modelı seklı semalı degıl surucu koltugunda oturan adamın beyni olup olmamasıdır.. inanın bu çok daha zararlı ...( degil mi??  )

bu arada tofasları kuçumsememek gerekli, çünkü motor bakımından bazı modellerine tempra motoru vardır.ki orjinal hali 90 bg. hafife almamak gerekli..
bu arada mk1, mk2 dediginiz golflerin piyasa degeri nedir. ve nasıl arabalardır. motor seçeneklerini ögrenebilirmiyim ve kaç yılının arabası ...
Gönderen: bluestanbul - 26 Haziran 2008, 11:11:04
çünkü benim gibi 75 bg güç motora sahip polo sahipleri mevcut :)
Gönderen: nizam - 26 Haziran 2008, 11:23:42
bu arada mk1, mk2 dediginiz golflerin piyasa degeri nedir. ve nasıl arabalardır. motor seçeneklerini ögrenebilirmiyim ve kaç yılının arabası ...

mk1 volkswagen tarafından klasik araç ilan edildi, günümüzde ki bir çok modele öncülük etmiş bir araçtır

mk1 1.1 1.4 1.6 .1.8 GTI GL GLS GLD olarak 4 ileri veya 5 ileri sanzumalu araçlardır suan için avrupa sitelerinde ebayda bakmak istersen bakımlı bir mk1 25000 euro gibi fiyatlara gitmekte tr ise yine bakımına göre 3000 ytl den 20000 ytlye kadar mevcutttur sitemizde mevcut olanlarda vardır ?

golfler 1977 den itibaren 1.2.3.4.5.6 serisi olarak üretilmeye devam ediyor  

sonuçta tofası hafife alırım
Gönderen: AhMeTH61 - 26 Haziran 2008, 14:00:27
Tofaş hafife alınacak bir araba olduğu için herkes hafife alır ustta.
2000 YTL si olan gidip 131 alır.Arabayı çarşamba pazarı gibi yapar.SOnrada meşhur tabiri olan FAÇA'yı arababaya yapıştırır.Yerli arabaolmasından dolayı çok tutulması onu en iyi araç olarak gösterir.Benim tanıdığım çok kişi var tofaşına bi hava filtresi takıp ışıklarda GTIlarla kalkmaya çalışan.Kendilerini komik duruma düşüren çok insan var.Yinede ben bişey demiiyorum bi gün görürler gerçekleri
Gönderen: bluestanbul - 26 Haziran 2008, 14:36:00
hocam şimdi o bahsettigin bütçe meselesi ve çevre meselesi ;
Ki murat 131 ler çok özel arabalardır.klasiktir ve aklı basnda 40 yaş üstü birçok zengin insanın garajında bitane vardır.
nasıl sen tofas sahıbıne laf ediyorsan ısıkta GtI kafa tutup kendını kuçuk duruma dusuruyor diyorsan
bence asıl kuçuk olan tofasla kapısan GTI sahıpleri aslında kırmızı işikta kendini ''Tommi Mäkinen ve alonzo ''
sanan salaklardır.
aslında diger açıdan bakarsan birgün kırmızı işikta subaru impreza veya evo 11 ile karsılasırsan senın düşecegin durumdan çok farklı degil.. degilmi ?
Bu arada nızam kardes bilgiiçin saol :)
Gönderen: nizam - 26 Haziran 2008, 15:17:46
GTI cılar onlarla kapısmıyor ki usta araç zaten hızlı tofas yetişmeye çalısıyordurum bu...

t stop farlı ince simit direksiyonlu düz konsollu papatya jantlı ve bej olsun motor atılır üstüne ?
Gönderen: yavuzz - 26 Haziran 2008, 15:24:31
GTI cılar onlarla kapısmıyor ki usta araç zaten hızlı tofas yetişmeye çalısıyordurum bu...

t stop farlı ince simit direksiyonlu düz konsollu papatya jantlı ve bej olsun motor atılır üstüne ?

kardeş sende iyi anlıyorsun t stop tan nostaljidir onlar
Gönderen: OffLineR - 26 Haziran 2008, 15:25:31
Ben bi te papatya jant kısmını anladım.
Ne de cahilim yauw
Gönderen: nizam - 26 Haziran 2008, 15:29:50
Ben bi te papatya jant kısmını anladım.
Ne de cahilim yauw

eski türk filimlerini izle koray orada kesin görürsün
Gönderen: R-Line - 26 Haziran 2008, 16:08:48
hiçbir GTI sahibi 131ile kapışmaz. sonucunu bildiği şeyi niye ispatlamaya kalksın.
kırmızı ışıkta bir gti ile yanyana gelip, yeşil yanana kadar aracı sürekli hareket ettirerek kafa tutmaya kalkıp sonra yeşil ışıkla birlikte tokat yemesi GTI sahibinin suçu değil. napsın yol mu versin 131e.

burada sorun araçlarda değil kişilerde. altına herhangi bir araç alan kendini f1 pilotu sanıyor.
bir jant, hava filtresi takan önüne gelene kafa tutmaya kaklıyor.
Gönderen: bluestanbul - 26 Haziran 2008, 16:36:32
elbette arkadasım sorum kafa meslesi ;
sonuçta bin çeşit GTI var..butçene göre model marka ve güç üreten araçlar var..
sonuç olarak 106 GTI, 206 GTI, astar GSI, golf GTI, MK1 GT bora GTI ... afalan falan filan..
Bu araçlar sizce mustang GT, impreza WRC,  evo 9-10-11, M3 ... karşılassa ne olur sonuç belli..
o sebebden tamamiyle büttçe meselesi..el elden üstündür..
Naapsın şimdi mustang GT Bora GTI yolmu versin :)

araba işi zevk işidir..her araba geçilir,, bu işin sonu yok ki..
Gönderen: bluestanbul - 26 Haziran 2008, 16:38:10
efendi efendi bineceksin arabana...
buyuk kuçük ayırt etmeyeceksin
saygı gösterecek saygı göreceksin..

herkeze kazasız sürüşler...
Gönderen: AhMeTH61 - 26 Haziran 2008, 17:18:56
Saygı göstermiyorlar işte abi.Tofaşcıların huyu bu gerçi bu olayı sadece tofaşcılara yıkmamam lazım.Ama genel durum bu usta.
Gönderen: fatih_06 - 29 Haziran 2008, 21:37:10
bluestanbul iyi güzel söylüyosunda

şimdi benim arabam dışardan bakınca dandik bi golf olarak görünüyor ama içinde 1.8 112 ps bi makina var yolda bi aracı sollamaya kalktığımda anlamsız bi şekilde hızlanmaya başlıyor(genelde tofaş serisi vs araclar) ee bu saygısızlık değilmidir ? ben  hafif haif zorlamadan geciyorum aracın önüne az bi yavaşlıyorum arkadan basıyo sellektörü sollamaya çıkmıyor!! naapmak lazım vitesi küçültüp aynada nokta etmek lazım o arkadan depinsin dursun yetişebilirse helal olsun derim

senin dediğin wrc wrx  stı gto gt tarzı araclarla hiç bi aklı başında vw sürücüsü veya arac sürücüsü kalkmaya çalışmaz zaten hal öyle olunca yol verecek kimsede olmaz :tamamdir
Gönderen: bluestanbul - 30 Haziran 2008, 10:20:52
fatih_06 dedigim gibi ;

efendi efendi bineceksin arabana...
buyuk kuçük ayırt etmeyeceksin
saygı gösterecek saygı göreceksin..

Eger bu form sayfasını komle bastan okursan aynı noktada dusundugumuzu anlarsın..
Benım için önemli olan sey aracın dış aksamından once motor ve yürürü ...
gerisi hikaye..
Ayrıca 1,8 112 gayet güzel bi motor seçenegi..
Aslında sollamada senin yaşadıgın şey her surucunun yaşadıgı şey ..
ben her sabah tem yolunu kullanıyorum.. genelde suratim 120 km
Beni takıp eden araç BMW, mersedes kısacası minumum 2,0 motor, 130 ps güçündeki araçlar benim hızımda sabit bir sekılde takıp ederken ne sellektor ne korna efendi efendi gidiyoruz..
Bi bakıyorum araya bi GTI giriyor sellektör, korna yol istiyor..
veriyoruz bagıra bagıra geçiyor, ilerde yavaslıyor ve onumunze geliyor.. ne anladım ben bu geçışten..

yanı onemlı olan teksey araçın modelı gucu ne olursa olsun karsı tarafa saygılı olmalı ve cok acıl bır durum olmadıgı surece ne kendımızı ne karsı tarafı riske atmamak gereklı..
Gönderen: fatih_06 - 03 Temmuz 2008, 22:51:01
bluestanbul evet aynı şeyleri düşünüyoruz zaten ben aksini söylemedimki :) amac başkaları okusunda ders alsın bizim forumdan zaten o dengesizleri yapacaklar çıkmaz sanırım :sevgi:
Gönderen: bluestanbul - 04 Temmuz 2008, 09:48:23
elbette :)
Gönderen: cnr_mk1 - 08 Temmuz 2008, 03:37:39
tüm forum üyelerinden cok özür diliyorum sanırım benim bu mesajım üzerine bukadar muhabbet oldu.tektek herkesten özür diliyorum..ahmet araca eziyet edilmiş olsada keşke böle bi konu acmasaydın bence..insanları tartısmaya süreklemiş oldukk.tekrar özür dilerim herkese iyi forumlar.saygılar
Gönderen: nizam - 08 Temmuz 2008, 09:00:35
tüm forum üyelerinden cok özür diliyorum sanırım benim bu mesajım üzerine bukadar muhabbet oldu.tektek herkesten özür diliyorum..ahmet araca eziyet edilmiş olsada keşke böle bi konu acmasaydın bence..insanları tartısmaya süreklemiş oldukk.tekrar özür dilerim herkese iyi forumlar.saygılar

yok öyle bişi takma kafana  ;)
Gönderen: AhMeTH61 - 08 Temmuz 2008, 12:37:34
 :)
Burası tartışma platformu  ;D  ;D
Bende özür diliyorum baya uzadı konu gerçekten.
Gönderen: bluestanbul - 08 Temmuz 2008, 13:23:56
bu form sayfasının amacı bu aslında ..
biz vw kullanıcılarının birbirini tanıması, kullnılan arçların sorunlarını ve sıkıntılarını paylaşıp çözüm aranması, ve en önemlisi karsılıklı olarak uygun bir uslup ile karsı tarafı kırmadan incitmeden fikirlerimizi ve düşüncelerimizi paylaşmaktır.Bu sayfada kırılmaca darılmaca olmaz zaten :) :)

sanırım bu form sayfası üstüne düşeni yapıyor...
Gönderen: cnr_mk1 - 12 Temmuz 2008, 01:48:36
anlasıldı tamam...uzun süredir üyeyim ama pek mesaj yazmam,ama elimden geldiğince sürekli takip ederim forumu.tartısma daki frekans yükselince bende yazdığım msjdan dolayı rahatsız oldum...
Gönderen: 34 vn 9477 - 13 Ağustos 2008, 18:30:55
ya siz ne görüonuzda yorum yapıonuz bn bişi görmüom  :)