vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: nurettinalpay - 26 Ağustos 2016, 12:28:34

Başlık: ŞANZIMAN , BASKI-BALATA HAKKINDA YARDIM?
Gönderen: nurettinalpay - 26 Ağustos 2016, 12:28:34
Herkese merhabalar hayırlı cumalar öncelikle.

Arkadaşlar aracımda yaşadığım ve devam eden sorunu sizlerle paylaşarak hem bilgi hemde çözüm hakkında görüşleriniz almak isterim.

Aracım 1.6 aee 1997 polo hb. Aracımla seyir halinde iken özellikle 3-4-5 viteslerinde DEĞİŞİM YAPARKEN DEĞİL sadece ayağım gaz pedalında iken biraz daha gaz vermek isteyince (ani hızlanma gibi) aracın deviri yükseliyor ancak ses yükselip arac gitmiyor.Devir azalıyor tekrar ondan sonra kendini topluyor.Bu konu ile alakalı aynı durumu yaşamış arkadaşlar var ise görüşlerinizi bekliyorum.
Baskı balatadan şüpheleniyorum.Hatta muhtemelen sorun kesin o.
Yakın zamanda bu durumla uğraşan arkadaşımız maliyet olarak ne kadar bir tutar ödedi ve kullandığı malzemeler konusunda yardımcı olabilir mi?

Herkese iyi günler.
Başlık: Ynt: ŞANZIMAN , BASKI-BALATA HAKKINDA YARDIM?
Gönderen: azap5555 - 26 Ağustos 2016, 22:09:59
Ustam luk marka baskı-balatayı 250 tl ye buldu, şanzımandan özellikle 4. viteste hıza göre değişen sürtme sesi geliyordu kesik kesik, şanzıman revizyon gördü hazır inmişken 250 tl de o tuttu, işçilik de 200 tl atarım daha vermedim. Usta sağlam hainlik yapmaz, yoksa kazıklar sıra sıra gelirdi, sağlam usta bulursan durum bundan 50 tl yukarı olur, o da luk baskı-balata 300 tl civarı, sachs takalım dedim o az birşey daha ucuz, usta luk daha iyi dedi.
Gönderen: azap5555 - 26 Ağustos 2016, 22:12:08
Baskı-balata değişeli kaç km oldu? Değiştikten sonra benimki acayip yumuşak oldu, ilkten garipsedim sert pedala alıştığımdan.
Gönderen: brkdmr38 - 28 Ağustos 2016, 21:54:26
Takip