vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: mc_exrem - 15 Şubat 2016, 00:36:57

Başlık: Kisa farlara xenon disinda Alternatif
Gönderen: mc_exrem - 15 Şubat 2016, 00:36:57
Iyi aksamlar golfcu kardesler abiler,
Xenonun bir tanesinin motoru calismadigindan degisiklik yapip xenon yerine philips veya osram beyaz ampul dusunuyorum. Bu ampullerden kullanan varsa fikirlerini paylasabilirler mi artisi ve eksisiyle. Bir de uzun farlara cakar led yapmislar jettaya bizim golfe de olur mu acaba? Kazasiz cezasiz sorunsuz kavgasiz surusler :)
Başlık: Ynt: Kisa farlara xenon disinda Alternatif
Gönderen: MurdeR - 15 Şubat 2016, 01:22:05
Led oluyor iyi bisey alirsan guzel aydinlatma sagladigini soyluyorlar
Gönderen: metinmb407 - 15 Şubat 2016, 09:37:16
Bixenona terfi edin derim. Alışınca en iyi halojen fardan bile daha etkili geliyor.
Gönderen: mc_exrem - 15 Şubat 2016, 12:29:39
Bixenona terfi edin derim. Alışınca en iyi halojen fardan bile daha etkili geliyor.
Siz kullanıyor musunuz, biraz araştırdım gördüğüm kadarıyla kendi farımın içine mercek falan yerleştiriyorlar doğru mu yoksa hazır far mı bunlar ve ne kadar masrafı olur acaba? İlginiz için teşekkürler
Gönderen: metinmb407 - 15 Şubat 2016, 22:23:21
Siz kullanıyor musunuz, biraz araştırdım gördüğüm kadarıyla kendi farımın içine mercek falan yerleştiriyorlar doğru mu yoksa hazır far mı bunlar ve ne kadar masrafı olur acaba? İlginiz için teşekkürler

Ben kullandım montaj bile yapıyorum :) En son montajım.

http://www.vwtr.net/forum/caddy-transporter-ve-caravelle/vw-t5-caravelle-bixenon-mercek-montaji-t37328.0.html
Gönderen: mc_exrem - 16 Şubat 2016, 21:36:23
Ben kullandım montaj bile yapıyorum :) En son montajım.

http://www.vwtr.net/forum/caddy-transporter-ve-caravelle/vw-t5-caravelle-bixenon-mercek-montaji-t37328.0.html
tamponu indirtmem sadece ampul dusunuyorum led veya osram tarzi bi ampul
Gönderen: metinmb407 - 17 Şubat 2016, 23:12:00
Boşuna uğraşmayın o zaman çünkü mercek ve xenondan başka alternatifiniz yok.
Gönderen: mc_exrem - 17 Şubat 2016, 23:16:49
Boşuna uğraşmayın o zaman çünkü mercek ve xenondan başka alternatifiniz yok.
Emek verilen hiçbir şey boşuna değildir Philips H7 Diamond Vision 5000K Halojen Ampül almayı düşünüyorum. Tek dezavantajı yağmurda zayıf kalması.
Gönderen: metinmb407 - 17 Şubat 2016, 23:19:02
Emek farklı tecrübe farklı. Karar sizin. En iyi aydınlatmayı ancak bixenon ile alırsınız çeşitli ampul çeşitlerini deneyen biri olarak.
Gönderen: mc_exrem - 17 Şubat 2016, 23:59:52
Emek farklı tecrübe farklı. Karar sizin. En iyi aydınlatmayı ancak bixenon ile alırsınız çeşitli ampul çeşitlerini deneyen biri olarak.
motorlu aydınlatma iş değil Muayeneden geçmez sıkıntısı bitmez
Gönderen: MurdeR - 20 Şubat 2016, 00:49:08
motorlu aydınlatma iş değil Muayeneden geçmez sıkıntısı bitmez
muayneden geciyor. Montaj yaparken uzun farlarin kablosunu yerinde birakin muayneye girecek zaman bixenon motorundan sokup kabloyu uzunlarin ampulune takin. Xenon yerinede halojen bi ampul takin muayneden sorunsuz gecersiniz.
Gönderen: metinmb407 - 20 Şubat 2016, 09:08:23
Muharremcim yorma kendini ;) Bixenonun tadını alan bilir her iki yılda bir tampon indirip far değişikliği veya ampul değişikliğine gitmenin değeceğini :)
Gönderen: MurdeR - 20 Şubat 2016, 12:20:21
Muharremcim yorma kendini ;) Bixenonun tadını alan bilir her iki yılda bir tampon indirip far değişikliği veya ampul değişikliğine gitmenin değeceğini :)
aynen oyle :) suanki aracimdada bixenona gecsem mi diye dusunmuyorda degilim :) ama vakit yok arabayla ilgilenmeye.
Gönderen: mc_exrem - 25 Şubat 2016, 01:59:33
...
Gönderen: mc_exrem - 25 Şubat 2016, 02:01:23
...
Gönderen: mc_exrem - 25 Şubat 2016, 02:03:15
Bi kac yerden fiyat aldim. 1.250 lira fiyat cekiyorlar. Hella balast,  hella mercek. Philips ampullerim geldi bakalim. Begenmezsem muyeneden sonra mercek atarim :)
Gönderen: metinmb407 - 25 Şubat 2016, 14:03:35
1250 mi? Ben 800-900 arasına yapıyorum millet uçmuş.