vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: Special_golf - 19 Nisan 2014, 20:43:21

Başlık: GOLF 4 TDI severlere
Gönderen: Special_golf - 19 Nisan 2014, 20:43:21
2012 de aldığım aracımı içimden geldi tanıtmak istedim. Aracım 2003 model 1.9 çift kırmızı TDI. Yurt dışında genelde PD130 diyorlar.
-Aracı ilk aldığım halinden son haline kadar yapılanları ve yapılacakları yazacağım.
-Aracı ilk aldığım halinden son haline kadar yapılanları ve yapılacakları yazacağım.
-İlk aldığım hali
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/BOFrv.jpg)
 * Aracı ilk aldığımda kaportası sıkı bir bakım istiyordu. Motor ömrü 96 olmasına rağmen turbosu arızalıydı.
 * İlk olarak ONMUŞ turbo işinin kralıdır. Turbomun kurum temizliği ve FORGE SPORT Wasgate montajı yapıldı.
 * Katalitik konvertor kısa tip ile değişti.
 * FORGE turbo antilag
 * Şanzuman beynine ( 5 ileri triptronic ) yeni yazılım atıldı ve serileşti.( 4 ileri otomatiklerde olmuyor bu bahsettiğim olay )
 * Motor kulakları değişti. Araba sessizleşti.
 -Kaporta ve far- stop lambaları vs halledeildi
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/yoRUI.jpg)
-270mm golf 4 gtı ön disk ve kaliperler çıkma temin edildi.
-Aracın son hali
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/w0vpU.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/uOdp6.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/u0JD.jpg)
 TDİ araç alırken lütfen ve lütfen motorun yağ buharına bakarak ömrüne laf etmeyin. turbolu ( aşırı beslemeli ) araçlarda yağ basıncı daha fazladır.
Motor fabtika çıkışı 130 beygirse dyno da 125 beygir ve üstü veriyosa o motor diridir.net :)
Başlık: Ynt: GOLF 4 TDI severlere
Gönderen: DenQ - 19 Nisan 2014, 20:57:10
bide sunroof olsaymış tadından yenmezmiş, güle güle binin.
Gönderen: Special_golf - 19 Nisan 2014, 20:58:25
bide sunroof olsaymış tadından yenmezmiş, güle güle binin.
Sağol kardeşim. Aynen aynen bir sunroof eksik :)
Gönderen: DenQ - 19 Nisan 2014, 20:59:03
birde tampon mu değiştirdiniz, ilk aldığınızda far yıkama görünüyor ?
Gönderen: Special_golf - 19 Nisan 2014, 21:01:01
Evet far yıkama hazneleri vardı, ancak yıkama motorları ve tesisatı yoktu. Bende görüntü sadeleşsin dedim
Başlık: Ynt:
Gönderen: s1nanozk - 19 Nisan 2014, 21:37:48
Bu jantlar mk4 lere yakışıyor be ;) kazasız belasız, güzel günlerde kullanın.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: Special_golf - 19 Nisan 2014, 21:47:58
Bu jantlar mk4 lere yakışıyor be ;) kazasız belasız, güzel günlerde kullanın.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah abi :) ben de jant konusunda vossen düşünüyordum hep. Ama bunlarda içime sindi  :tamamdir
Başlık: Ynt:
Gönderen: rene - 20 Nisan 2014, 00:35:02
Diger tarafada yazmistim gerçekten rengi gibi altin degerinde bi araba ;)

Tapatalk
Gönderen: mustklc - 20 Nisan 2014, 10:17:23
cok emek vermissin. gule gule bin.
Gönderen: okaykay_1 - 20 Nisan 2014, 11:57:37
golflerin  kralı işte bu makineler
Başlık: Ynt: Ynt: GOLF 4 TDI severlere
Gönderen: metinmb407 - 20 Nisan 2014, 12:43:47
Evet far yıkama hazneleri vardı, ancak yıkama motorları ve tesisatı yoktu. Bende görüntü sadeleşsin dedim

Ustad bence onlar sadelik değil güzellik katıyor :) maşallah.

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 12:55:07
Diger tarafada yazmistim gerçekten rengi gibi altin degerinde bi araba ;)

Tapatalk
Teşekkürler daha iyisi sizin olsun inşallah :)
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 12:58:30
cok emek vermissin. gule gule bin.
Eyvallah abi :) Çok emek verdimi gerçekten
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 13:00:33
golflerin  kralı işte bu makineler
Aynen öyle, golfün hiç bir kasasına değişmem şu mk4 leri
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 13:04:49

Ustad bence onlar sadelik değil güzellik katıyor :) maşallah.

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.
Ben de far yıkamalı tamponu sökmeyi istemezdim ama lanet bir yıkama kapağını bulamadım koskoca ankarada, sonra komple yıkamalı tampon bulmak istedim ama doğuş bile temin edemeyeceğini söyleyince, tamponun üstünde koca bir delik olmasın dedim doğal olarak
Gönderen: okaykay_1 - 20 Nisan 2014, 13:40:46
Aynen öyle, golfün hiç bir kasasına değişmem şu mk4 leri
130luk tdi triptonk üfff
Gönderen: edincol - 20 Nisan 2014, 16:56:21
Maşallah çok diri ve donanımlı bir araç. Bakımlarını da yapmışsınız. Güzel günlerde kullanın.
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 17:48:52
Maşallah çok diri ve donanımlı bir araç. Bakımlarını da yapmışsınız. Güzel günlerde kullanın.

Eyvallah  kardeşim sağolasın :)
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 17:56:08
130luk tdi triptonk üfff
130 luk olması süperde abi bakalım şanzumanda yaşayacağım en ufak sıkıntıda 6 ileri Manuel'e çevirecez :)
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: GOLF 4 TDI severlere
Gönderen: rene - 20 Nisan 2014, 18:15:48
130 luk olması süperde abi bakalım şanzumanda yaşayacağım en ufak sıkıntıda 6 ileri Manuel'e çevirecez :)

Ruhsatta aut. Vs Otomatige ait  ibaresi varmi hocam

Tapatalk
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 20:47:30
Ruhsatta aut. Vs Otomatige ait  ibaresi varmi hocam

Yok usta 2006 gümrük girişli zaten. Sahibi ruhsata işletirken 1.9 tdi trendline olarak işletmiş. Ancak 1.9 tdi comfortline triptronik olarak kaydettirseydi, bir de ruhsat işlemleriyle uğraşmak zorunda kalırdım
Gönderen: rene - 20 Nisan 2014, 21:02:42
Yok usta 2006 gümrük girişli zaten. Sahibi ruhsata işletirken 1.9 tdi trendline olarak işletmiş. Ancak 1.9 tdi comfortline triptronik olarak kaydettirseydi, bir de ruhsat işlemleriyle uğraşmak zorunda kalırdım

Aynen bende o yuzden sordum tek falsosu yol bilg.daki otomatik vites konumları olur hatta onuda degistirebilirsin.ama bence sorun olmadikca gerek yok guclu ve torklu otomatikte cok keyifli oluyor sen ona bide soft bi yazilim yaptir yada powerbox tak 150hp civari guc ve 400e yakin torkla tadindan yenmez

Tapatalk
Gönderen: mussel - 20 Nisan 2014, 21:36:22
Maşallah kardeşim,Allah tekerine taş değirmesin.Gerçekten çok güzel araba almışsın.Şanzıman yazılım olayını ilk kez senden duyuyorum.Bence müthiş bir iş yapmışsın.Aldığın arabada yapabileceğin en güzel modifikasyonu zaten yapmışsın.Genelde ilk iş olarak görsellik ön plana çıkıyor ama sen bu işi biliyosun ve motordan başlamışsın.Çok yakışıklı ve güçlü bi makina olmuş.Sanruuf felan çok önemli bişey değil.Bence de takılma.Aracın km durumu nedir bilmiyorum fakat bi süre sonra motor yazılımı ile ve ufak dokunuşlarla çok daha güçlü bir araç olur.Şu an zaten 310 nm tork basması lazım stok motor.Bunu 400 lerin üzerine rahat çıkarabilirsin.Tekrar hayırlı olsun güle güle ve kazasız bin aracının kıymetini bil, :)
Gönderen: serhan61 - 20 Nisan 2014, 22:39:27
maşallah güzel araç bende de 110 luk otomatik var şu turboya yapılan işlemleri ve maliyetini biraz daha ayrınıtılı anlatabilirmisiniz?
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 22:51:01
Aynen bende o yuzden sordum tek falsosu yol bilg.daki otomatik vites konumları olur hatta onuda degistirebilirsin.ama bence sorun olmadikca gerek yok guclu ve torklu otomatikte cok keyifli oluyor sen ona bide soft bi yazilim yaptir yada powerbox tak 150hp civari guc ve 400e yakin torkla tadindan yenmez

Tapatalk
Abi dyno teste soktum 127 hp 320 nm tork verdi, bayandı ilk sahibi çok temiz kullanmış. Otomatik vites şuan taş gibi çalışıyo Allaha şükür.Benim turboda sıkıntım 140 km/h de aracın yola yığılması vardı. wasgate patlakmış, bende olmuşken 550 tl verip forge marka spor wasgate aldım. 1.3 barda 153hp 348nm veriyo şuan  :saygılar
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 22:57:08
Maşallah kardeşim,Allah tekerine taş değirmesin.Gerçekten çok güzel araba almışsın.Şanzıman yazılım olayını ilk kez senden duyuyorum.Bence müthiş bir iş yapmışsın.Aldığın arabada yapabileceğin en güzel modifikasyonu zaten yapmışsın.Genelde ilk iş olarak görsellik ön plana çıkıyor ama sen bu işi biliyosun ve motordan başlamışsın.Çok yakışıklı ve güçlü bi makina olmuş.Sanruuf felan çok önemli bişey değil.Bence de takılma.Aracın km durumu nedir bilmiyorum fakat bi süre sonra motor yazılımı ile ve ufak dokunuşlarla çok daha güçlü bir araç olur.Şu an zaten 310 nm tork basması lazım stok motor.Bunu 400 lerin üzerine rahat çıkarabilirsin.Tekrar hayırlı olsun güle güle ve kazasız bin aracının kıymetini bil, :)
Eyvallah usta :) Aracı ilk sahibinden 185.000 de aldım. Kadın şuan scirocco r kullanıyo. Çok titiz bir bayan hala görüşürüz kendisiyle :)
Şanzıman yazılım olayı şu şekilde oldu; aynen turbonun lag olması gibi şanzumanda da geçişlerde 2 sn bekleme söz konusu bu beklemeyi selenoid valflerinin zamanlamasıyla ve spor filtre ile sağlamak mümkün, vag-com la yapılan basit bir uygulama. Revonun dsg yazılımı tarzı bişey değil ne yazık ki  :(. Onun dışında forge wasgate var, intercooler temizlendi. Şuan gördüğüm 153 hp 348 nm :D ama yaza forge intercooler, garret gt28 swap ile 220hp 470 nm civarı gücü alabileceğimi söyledi ustam 8)
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 22:59:20
maşallah güzel araç bende de 110 luk otomatik var şu turboya yapılan işlemleri ve maliyetini biraz daha ayrınıtılı anlatabilirmisiniz?
Abi Turbo ya kurum temizliği yapıldı, wasgate ( turbonun ne kadar basacağını ayarlayan parça ) komple değişti. intercooler temizlendi ve müşiri değişti, hortumları vs değişti. N75 valfi değişti. O kadar :)
Gönderen: Special_golf - 20 Nisan 2014, 23:07:25

Tapatalk
Bir de abiler unuttum söylemeyi. Yazılımla kötü anılarım var.1.8T a3 üm vardı sline çok severek biniyodum. Araç 150 hp agu motordu biz yazılımla 180hp yapmıştık. Yani belkide olacağından ama turbonun milini kırdım 1200 tl ye mal oldu ne yazık ki :( Ben görüşlere her zaman açığım eğer bildiğiniz güzel bir firma varsa tavsiyelerinizi almak isterim  :tamamdir
Gönderen: metinmb407 - 20 Nisan 2014, 23:44:48
Ben de far yıkamalı tamponu sökmeyi istemezdim ama lanet bir yıkama kapağını bulamadım koskoca ankarada, sonra komple yıkamalı tampon bulmak istedim ama doğuş bile temin edemeyeceğini söyleyince, tamponun üstünde koca bir delik olmasın dedim doğal olarak

ebayda falan çok rahat bulunur?
Gönderen: Special_golf - 21 Nisan 2014, 00:15:15
http://www.ebay.com/itm/LH-Volkswagen-VW-Golf-Mk4-Genuine-Head-Light-Lamp-Washer-Cover-Cap-nearside-new-/271455801231?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f3406cf8f alsam mı ki :)
Gönderen: Special_golf - 21 Nisan 2014, 00:19:18
Gece gece aklıma soktun abi  :saygılar
Gönderen: edincol - 21 Nisan 2014, 00:38:21
Bir de abiler unuttum söylemeyi. Yazılımla kötü anılarım var.1.8T a3 üm vardı sline çok severek biniyodum. Araç 150 hp agu motordu biz yazılımla 180hp yapmıştık. Yani belkide olacağından ama turbonun milini kırdım 1200 tl ye mal oldu ne yazık ki :( Ben görüşlere her zaman açığım eğer bildiğiniz güzel bir firma varsa tavsiyelerinizi almak isterim  :tamamdir

pschiptuning.com => yazılım işinde ben daha iyisini bulamadım.
Gönderen: metinmb407 - 21 Nisan 2014, 08:41:51
Gece gece aklıma soktun abi  :saygılar

Yok eğer ki ben far yıkamayı kullanmam dersen tesisatına pompasına falan müşteri olabilirim ben. Sana da ufak tefek bir kaynak çıkmış olur  :D  >:D
Gönderen: rene - 21 Nisan 2014, 11:58:42
Yok eğer ki ben far yıkamayı kullanmam dersen tesisatına pompasına falan müşteri olabilirim ben. Sana da ufak tefek bir kaynak çıkmış olur  :D  >:D

metin ya >:D

Gönderen: mussel - 21 Nisan 2014, 18:21:38
Aynen katılıyorum.Barbaros bayrak bu işte isim yapmış.Onun adına hiç şikayet vs.duymadım.Kendimde müşteri oldum,bir çok arkadaşımıda ona yönlendirdim.En ufak bi şikayet duymadım. :tamamdir
Gönderen: Special_golf - 21 Nisan 2014, 18:36:45
Tamam ben de bu ara stage 1 yapıyım diyodum. Bir görüşelim :)
Gönderen: Special_golf - 21 Nisan 2014, 18:38:39
Abi pompa tesisat falan bende de yok ki benim sadece de yıkama boşlukları ve bir adet kapağı vardı. Bence gümrükte üstüne yatmışlar o parçaların :(
Gönderen: rene - 21 Nisan 2014, 19:41:55
Abi pompa tesisat falan bende de yok ki benim sadece de yıkama boşlukları ve bir adet kapağı vardı. Bence gümrükte üstüne yatmışlar o parçaların :(

çok sık gorunen bi durum gumrukte affetmezler tesisat ve pompa yoksa ugrasmaya değmez

Tapatalk
Gönderen: serhan61 - 21 Nisan 2014, 21:22:29
Abi Turbo ya kurum temizliği yapıldı, wasgate ( turbonun ne kadar basacağını ayarlayan parça ) komple değişti. intercooler temizlendi ve müşiri değişti, hortumları vs değişti. N75 valfi değişti. O kadar :)
eyvallah çok sağolasın Allah kazasız belasız binmek nasib eylesin...
Gönderen: metinmb407 - 22 Nisan 2014, 08:46:24

Hadi yaa üzüldüm şimdi.
Gönderen: Special_golf - 22 Nisan 2014, 11:31:44
çok sık gorunen bi durum gumrukte affetmezler tesisat ve pompa yoksa ugrasmaya değmez
Tapatalk
Hadi yaa üzüldüm şimdi.
O yüzden düz tampon koydum zaten :( yoksa kim istemez arabasında far yıkama düşünsenize havasını :D
Gönderen: metinmb407 - 22 Nisan 2014, 11:32:59
Sen yine de kapak al o kapak dursun varmış gibi yap :D
Gönderen: Special_golf - 22 Nisan 2014, 11:35:19
Aynen katılıyorum.Barbaros bayrak bu işte isim yapmış.Onun adına hiç şikayet vs.duymadım.Kendimde müşteri oldum,bir çok arkadaşımıda ona yönlendirdim.En ufak bi şikayet duymadım. :tamamdir
Abi Barbaros Bayrak İstanbulda mı ? Ankarada bu dediğiniz yerin bir şubesi falan var mıdır ? Çok soru sordum ama işte sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor :)
Gönderen: Special_golf - 22 Nisan 2014, 11:37:42
Sen yine de kapak al o kapak dursun varmış gibi yap :D
Ya usta ona 24 dolar vermek yerine tampon çitalarına park almaya karar verdim 12 dolara ebaydan :) eski tamponumun durumu da kötü boyatırsam da düzgün bişey olması için 150 tl civarı tutacak vazgeçtim anlayacağın :(
Gönderen: Special_golf - 22 Nisan 2014, 11:38:38
eyvallah çok sağolasın Allah kazasız belasız binmek nasib eylesin...
Sen de sağol abi senin araba kaçlıktı ? 90-110-130-150 ?
Gönderen: edincol - 22 Nisan 2014, 20:53:33
Abi Barbaros Bayrak İstanbulda mı ? Ankarada bu dediğiniz yerin bir şubesi falan var mıdır ? Çok soru sordum ama işte sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor :)

Aynen hocam İstanbulda. => http://pschiptuning.com/

Motor yağınıza da dikkat etmenizi tavsiye ederim. VW 507.00 dan aşağısı bu arabaya kurtarmaz. Dizelde temizlik çok daha önemli, aşırı besleme sonucu oluşan yüksek sıcaklığa dayanacak bir yağ lazım.
Gönderen: Special_golf - 22 Nisan 2014, 22:33:55
Aynen hocam İstanbulda. => http://pschiptuning.com/

Motor yağınıza da dikkat etmenizi tavsiye ederim. VW 507.00 dan aşağısı bu arabaya kurtarmaz. Dizelde temizlik çok daha önemli, aşırı besleme sonucu oluşan yüksek sıcaklığa dayanacak bir yağ lazım.
Motor yağı olarak castrol edge 5-30 kullanıyorum. ustamın tavsiyesiyle doğuşunda koyduğu buymuş zaten
Gönderen: edincol - 22 Nisan 2014, 23:49:46
Motor yağı olarak castrol edge 5-30 kullanıyorum. ustamın tavsiyesiyle doğuşunda koyduğu buymuş zaten

Doğuş Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 kullanıyor, bu yağın perakende satışı yok. Castrol sadece yetkili servislere varille veriyor.

Castrol EDGE 5W-30 da doğru bir yağ.
Ben, Castrol en iyi ürününü sadece yetkili servislere verdiği için, Mobil 1 kullanıyorum. Size de Mobil 1 ESP 5W-30'u öneririm.
Gönderen: Special_golf - 23 Nisan 2014, 00:22:08
Doğuş Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 kullanıyor, bu yağın perakende satışı yok. Castrol sadece yetkili servislere varille veriyor.

Castrol EDGE 5W-30 da doğru bir yağ.
Ben, Castrol en iyi ürününü sadece yetkili servislere verdiği için, Mobil 1 kullanıyorum. Size de Mobil 1 ESP 5W-30'u öneririm.
Tamam kardeşim eyvallah 5000 km sonra 210.000 de bakıma girdiğim zaman mobil 1 e geçerim  :tamamdir
Gönderen: mc_exrem - 23 Nisan 2014, 09:20:03
eski jantların duruyor mu birader
Gönderen: Special_golf - 23 Nisan 2014, 14:17:46
eski jantların duruyor mu birader
Duruyor ama kışlıklarım onda, 17 ye kışlık almamak için onları kullanıyorum
Gönderen: serhan61 - 23 Nisan 2014, 16:12:38
Sen de sağol abi senin araba kaçlıktı ? 90-110-130-150 ?
benimki 110 luk kardeşim  2001 model ancak bende bir turbo revizyonu düşünüyorum mümkün mü bilmiyorum ama 130 luğun turbosuyla yenilense daha iyi olur :)
Gönderen: edincol - 24 Nisan 2014, 01:49:47
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ekB0G.jpg)

Bu farlardan taksan çok yakışır.

Parça numarası:
sol: 1EL 009 300-031
sağ: 1EL 009 300-041
Gönderen: Special_golf - 26 Nisan 2014, 00:14:02
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ekB0G.jpg)

Bu farlardan taksan çok yakışır.

Parça numarası:
sol: 1EL 009 300-031
sağ: 1EL 009 300-041
keşkeee :) bakalım usta maddi olarak biraz sıkıntıdan çıkıyım çok projem var
Gönderen: tugaysaban - 26 Nisan 2014, 09:36:17
Çekirgenin arka sokağındamı duruyor bu aslan her sabah görüyorum.
Gönderen: Special_golf - 26 Nisan 2014, 18:48:42
Çekirgenin arka sokağındamı duruyor bu aslan her sabah görüyorum.
Aynen öyle kardeşim :)
Gönderen: edincol - 26 Nisan 2014, 21:39:00
keşkeee :) bakalım usta maddi olarak biraz sıkıntıdan çıkıyım çok projem var

Valla hocam meret çok güzel ama fiyatları da çok.
Gönderen: tugaysaban - 26 Nisan 2014, 23:00:06
Aynen öyle kardeşim :)
Tam arkanda çekirgede bi beyaz bi gri sunrooflu var oda benim gözüne çarpmıştır.
Gönderen: Special_golf - 26 Nisan 2014, 23:40:51
Valla hocam meret çok güzel ama fiyatları da çok.
Aynen işte takımı 500 tl ye falan orjinal bulsam imkanı yok kaçırmam :)
Gönderen: Special_golf - 26 Nisan 2014, 23:43:42
Tam arkanda çekirgede bi beyaz bi gri sunrooflu var oda benim gözüne çarpmıştır.
Görmüştüm sanki beyaz olanı hatırlıyo gibiyim golf 5 gti jantı vardı sanki
Gönderen: elhanyu - 25 Eylül 2014, 01:57:32
Aynı araçtan bende de vAr gerçekten özel bir araç.  5 ileri şanzımanın firması japon devi jatco dur. Nasıl bir yazılım yaptınız şanzımana gerçekten merak ettim doğrusu ;)
Gönderen: Golf_CAN - 25 Eylül 2014, 14:48:37
Arabanın içine hiç dokunmadınız mı? 11 yılda bu kadar temiz mi kalabilmiş içi? Gerçekten çok özenli bir kullanıcıymış önceki sahibi.
Kazasız belasız günlerde kullanın, nazar değmesin.
Gönderen: tugaysaban - 25 Eylül 2014, 18:52:54
Bu aralar gözükmüyor araç satıldımı ne oldu acaba ^-^
Gönderen: Uğur İNCE - 25 Eylül 2014, 19:42:45
TDI lerde manüel vites varmıdır
Gönderen: rene - 26 Eylül 2014, 10:18:49
TDI lerde manüel vites varmıdır

Olmamı
Gönderen: okaykay_1 - 26 Eylül 2014, 12:31:01
piyasada bulmak cok zor bunları
Gönderen: by_tata - 27 Eylül 2014, 14:06:13
ilk defa bir golfe 4 kollu passat tipi direksiyonu yakistirdim. Demek ki bakimli olunca oluyormus gidiyormus bu direksiyonda ;)
Gönderen: polat35 - 26 Ocak 2015, 02:21:22
Yakit değerleriniz nedir.