vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: taha_jetta80 - 10 Aralık 2012, 08:47:28

Başlık: O şimdi Asker
Gönderen: taha_jetta80 - 10 Aralık 2012, 08:47:28
arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim :)
nihayet sonuçlar belli oldu.
Kısa dönem Er olarak acemi birliği Mamak- Ankara ,  Usta Birliği Bodrum- Muğla Imsık Kr. Hvc. eğit. ve Tatb. K. lığında askerlik görevimi yerine getireceğim.
acemi birliğine inşallah çarşamba günü teslim olacağı.
Forumda ve forum aracılığıyla tanıştığım tüm arkadaşlar hakkınızı helal edin:)
Allah nasip ederse sağ salim döndüğümde kaldığımız yerden devam edeceğim inş:) hatta yeni projelerle...
Şimdiden Allah'a emanet olun.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/QmIS8.png)
Başlık: Ynt: O şimdi Asker
Gönderen: SPoRTeXHauST - 10 Aralık 2012, 09:01:28
155 - 160 gün çok bir şey sayılmaz :) Hayırlı teskereler şimdiden.
Gönderen: panik - 10 Aralık 2012, 10:11:11
hayırlı tezkereler şimdiden yasinime. ankarada olaydim, gorusurduk. dikkat et kendine. herhangibir ihtiyaç durumunda yine de haberim olsun.
Gönderen: nizam - 10 Aralık 2012, 10:35:40
hayırlı teskereler yasin sağlıklı sıhhatli sevdiklerine kavusurun inşallah.
Gönderen: furkanyldrm - 10 Aralık 2012, 10:44:03
Hayırlı teskereler, sayılı gün çabuk geçer. Allah sevdiklerinize kavuştursun.
Gönderen: brkdmr38 - 10 Aralık 2012, 12:42:14
Hayırlı Teskereler.Güle güle git abi
Gönderen: STAK67 - 10 Aralık 2012, 12:49:02
hayırlı teskereler abi jettiye yeri hazırladım :) getiriyorsan eğer
Gönderen: lostys - 10 Aralık 2012, 13:48:57
hayırlı teskereler, darışı başıma bu yaştan sonra :D
Gönderen: safakaksu90 - 10 Aralık 2012, 14:04:37
hayrılı teskereler 150 gün çerez gibi  :D
hayırlı teskereler, darışı başıma bu yaştan sonra :D
abi şaka dimi :o
Gönderen: brkdmr38 - 10 Aralık 2012, 14:09:56
adamın çoçuğu asker yolu gözleyecek.Yoksa otuz bin TL mi vereceksin ilker abi.
Gönderen: taha_jetta80 - 10 Aralık 2012, 15:42:09
hepinizden Allah razı olsun:)
gidip gelicez inşallah.

hayırlı teskereler abi jettiye yeri hazırladım :) getiriyorsan eğer
kardeş usta birliği de orası çıksaydı getireyim diyordum da bodruma götürücem artık :) nasipse
Gönderen: ZEGG - 10 Aralık 2012, 16:35:35
Ankaraya yanına 'özgür özkaya ' diye tarsuslu bi arkadaşım gelecek  ;) hayırlı tezkereler.
Gönderen: taha_jetta80 - 10 Aralık 2012, 17:13:11
Ankaraya yanına 'özgür özkaya ' diye tarsuslu bi arkadaşım gelecek  ;) hayırlı tezkereler.
sağolasın.  :)
Gönderen: taha_jetta80 - 10 Aralık 2012, 17:14:00
Ya arkadaşlar bu IMSIK Kara Havacılık komutanlığı ile ilgili bilgisi olan var mı  :)   daha önce orada askerlik yapan falan yok mu netten araştırdım hiçbişey bulamadım ya  :t
Gönderen: Mk1GTI - 10 Aralık 2012, 18:02:51
Ya arkadaşlar bu IMSIK Kara Havacılık komutanlığı ile ilgili bilgisi olan var mı  :)   daha önce orada askerlik yapan falan yok mu netten araştırdım hiçbişey bulamadım ya  :t

Hayırlı teskereler yasin...   Kara havacılık deyince benim aklıma direk gelen sizi karadan havaya fırlatıcaklar sanırım o geldi :D :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 10 Aralık 2012, 18:45:12
Hayırlı tezkereler Yasin abi bi an önce gider gelirsin İnşallah  :)
Gönderen: taha_jetta80 - 10 Aralık 2012, 18:51:59

Hayırlı teskereler yasin...   Kara havacılık deyince benim aklıma direk gelen sizi karadan havaya fırlatıcaklar sanırım o geldi :D :D
ne b.k yiycez bende bilmiyorum  :D ;D   bi kaç yeri aradım bilgi alayım diye  onları da anlamadım
Gönderen: SNCKTR - 10 Aralık 2012, 22:27:23
hayırlı teskereler yasın abı  :)
Gönderen: taha_jetta80 - 10 Aralık 2012, 22:57:53
hayırlı teskereler yasın abı  :)
sağolasınn  :)
Gönderen: lostys - 11 Aralık 2012, 08:41:20
hayrılı teskereler 150 gün çerez gibi  :D  abi şaka dimi :o
YOH la ciddi :P
Gönderen: nizam - 11 Aralık 2012, 10:02:13
ilk otuz gün yanasık düzen ve yemin töreni için eğitim verecekler koluna onbası rütbesi takıp bodruma yollayacaklar usta birliğinde ise çavuş eksiği varsa çavuş yaparlar seni sonra yazıcı olarak devam işlere :)
Gönderen: safakaksu90 - 11 Aralık 2012, 11:15:36
yanaşık düzen  :sevgi: resmen askerlikten soğutuyo adamı  :D
Gönderen: nizam - 11 Aralık 2012, 11:19:15
yanaşık düzen  :sevgi: resmen askerlikten soğutuyo adamı  :D

en güzel ayarlardan bir askerde :)
Gönderen: Ouzoo - 11 Aralık 2012, 16:58:46
Yasinim dün gibi ben ıspartadayken konuşmalarımız. Maya bitmiş 150 gün nedir geçer gider  :saskin: Allah sağ sağlim gidip gelmek ve sevdiklerine kavuşmayı nasip etsin sana. Yolun açık olsun, iyi bak kendine. Ne bulursan indir mideye affetme (:
Gönderen: Ouzoo - 11 Aralık 2012, 17:00:57
Teslim olmadan önceki Nizam vaazları tüm hızıyla devam ediyor :D Adam harbi emekli subay ya  :D
Gönderen: SPoRTeXHauST - 11 Aralık 2012, 17:10:54
Her kısa dönem için aynı şey geçerli değil tabi.   :melek:

ilk otuz gün yanasık düzen ve yemin töreni için eğitim verecekler koluna onbası rütbesi takıp bodruma yollayacaklar usta birliğinde ise çavuş eksiği varsa çavuş yaparlar seni sonra yazıcı olarak devam işlere :)
Gönderen: nizam - 11 Aralık 2012, 17:24:03
Her kısa dönem için aynı şey geçerli değil tabi.   :melek:

başka ne yapacak ki erdem :) sen bu işlerden anlarsın diyip odaya kapatacaklar :)
Gönderen: nizam - 11 Aralık 2012, 17:24:58
Teslim olmadan önceki Nizam vaazları tüm hızıyla devam ediyor :D Adam harbi emekli subay ya  :D

uzun dönem içindi benim kafa açmalar oğuzum :) 12 ay kayseri zincidere askerlik yaptık gerisini sen düşün :)
Gönderen: SPoRTeXHauST - 11 Aralık 2012, 17:37:31
Şimdi aslına bakacak olursan kısa dönem askerin nöbet tutması, yazıcılık yapması, araba kullanması gibi askerlikle alakalı her şeyi yapmaları yasak. Ama bizde gündüz 4 - gece 2, toplamda 6 saat nöbet tutuyolardı. Şanslı olanlar sadece gece 2 saat tutuyodu. içlerinden bitanesi, 12 saat nöbet tutmaya razıydı, bize gelmeden önce kaldığı bölükte ne yapıyolarsa artık.
yani adamı ümit dolu gönderme :) uzun dönemin ne olacağı belli ama kısa dönemin ne olacağı belli değil.
Gönderen: taha_jetta80 - 11 Aralık 2012, 17:46:21
sağolasın abi:)
Gönderen: taha_jetta80 - 11 Aralık 2012, 17:48:27
Şimdi aslına bakacak olursan kısa dönem askerin nöbet tutması, yazıcılık yapması, araba kullanması gibi askerlikle alakalı her şeyi yapmaları yasak. Ama bizde gündüz 4 - gece 2, toplamda 6 saat nöbet tutuyolardı. Şanslı olanlar sadece gece 2 saat tutuyodu. içlerinden bitanesi, 12 saat nöbet tutmaya razıydı, bize gelmeden önce kaldığı bölükte ne yapıyolarsa artık.
yani adamı ümit dolu gönderme :) uzun dönemin ne olacağı belli ama kısa dönemin ne olacağı belli değil.
ümitli yada ümitsiz gitmiyorum abi:)  acemi birliği çok sorun değil zaten. usta birliği de askeri havalimanında geçecek aldığım bilgiye göre şuan toplam 50 asker varmış :) bunların 10  tanesi falan terhis olsa yerine ben de dahil 10 kişi gidecek :) e 50 asker olunca zaten zırt bırt nöbet gelir:) elimiz boş tutarız  ;D