vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: barthez - 10 Ekim 2012, 12:14:06

Başlık: kalorifer arızası
Gönderen: barthez - 10 Ekim 2012, 12:14:06
2 yıldan beri severek kullandığım araçta yazın serin bir sapanca akşamında farkettiğim ama dikkate almadığım
Dün akşam iyice kendini belli eden sorun  kalorifer h1 konumunda sıcak hava üflememe arızası başıma geldi hava üflüyor
ama soğuk klima devreye giriyor sıkıntı yok ama maalesef sıcak hava gelmiyor golf 2 de olsa çözümler kolay kalorifer peteğimin tıkalı olduğunu
zannetmiyorum araba hep antifirizli kullanıldı daha önce benzer problemi yaşayanların tecrübesine ihtiyacım var.(araç dijital klimalıdır.)
bu ara yarın ankaradayım arabadaki abs lamba problemi için 
Başlık: Ynt: kalorifer arızası
Gönderen: barthez - 10 Ekim 2012, 15:43:35
güncel
Gönderen: nizam - 10 Ekim 2012, 17:17:54
digital kalorifer kullanmadıgımdan birşey diyemiyorum abi :)
Gönderen: barthez - 10 Ekim 2012, 17:27:28
canın sağolsun nizamım bir yerlere para sıkışmış çıkartacağız hayırlısıyla kalorifersiz araba düşünemiyorum :)
Gönderen: nizam - 10 Ekim 2012, 17:39:50
abi büyük ihtimal soguk sıcak konumunu ayarlayan zımbırtı bozuldu veya yaylarında sıkıntı oldu mecburi o göğüs alttan sökülecek ama sökerken dikkat et bazı parçalar narin geri monte ederken temas noktalarına bez bant veya çift taraflı bant uygula yoksa cızırtılar başlar tecrübe ile sabit :D
Gönderen: barthez - 10 Ekim 2012, 17:45:56
içimi kararttın arabada sesi o kadar çok severimki yolda giderken müzik dahi açmam anlaşılan sıfır araba zamanı gelmişte geçiyor :)
Gönderen: metinmb407 - 10 Ekim 2012, 20:10:01
Dijital klimaydı değil mi bir an halatları kontrol ettirin diyecektim. Benimde aklıma gelen soğuk-sıcak ayarını yapan musluk.
Gönderen: nizam - 11 Ekim 2012, 09:37:08
içimi kararttın arabada sesi o kadar çok severimki yolda giderken müzik dahi açmam anlaşılan sıfır araba zamanı gelmişte geçiyor :)

o yüzden manuel klimalı aldım ben borayı :)
Gönderen: vp703 - 11 Ekim 2012, 09:45:57
manuel klima da abi pek bi marifet değil :) benimde bozuldu kendi kendine bi açılıyo bi kapanıyo anlamadım gitti :)
Gönderen: nizam - 11 Ekim 2012, 10:13:24
manuel klima da abi pek bi marifet değil :) benimde bozuldu kendi kendine bi açılıyo bi kapanıyo anlamadım gitti :)

temas sıkıntı vardır benim geçen kış sıcak soguk düğmesinin arkasında ki duy kırıldı ne elem bir durumdu :) arabanın içi full bugu allahtan ustam iyi 50 liraya halletim
Gönderen: emrecan - 11 Ekim 2012, 16:18:16
senin konsolun altında bi sıcak soğuk ayar motoru var o çıkmıştır soğuk konumda kalmıştır ankarada yaptırabilirsin usta istersen buluruz iyi ustalar var
Gönderen: barthez - 12 Ekim 2012, 14:06:07
senin konsolun altında bi sıcak soğuk ayar motoru var o çıkmıştır soğuk konumda kalmıştır ankarada yaptırabilirsin usta istersen buluruz iyi ustalar var
bizde arızayı oradan tespit ettik vakit darlığından yapamadık ustanın tabiriyle ön konsolun komple sökülmesi gerektiğini söyledi
şimdilik abs beyin tamirini çözdük arabaya 250 tl sıkışmış artık abs lambam yanmıyor ve abs eskisi gibi çalışıyor konsolu sökmeden
kaloriferi bir halledebilsem artık bayramda kalorifer mevzusuna gireceğim  :)
Gönderen: vp703 - 12 Ekim 2012, 17:07:14
temas sıkıntı vardır benim geçen kış sıcak soguk düğmesinin arkasında ki duy kırıldı ne elem bir durumdu :) arabanın içi full bugu allahtan ustam iyi 50 liraya halletim
ben yaptıracak adam bulamıyorum ki herkez birine paslıyo :D
Gönderen: nizam - 12 Ekim 2012, 17:22:12
ben yaptıracak adam bulamıyorum ki herkez birine paslıyo :D

benim ustama ben yardım ettim sökerken yoksa ilk başta onunda yapası yoktu :)
Gönderen: nizam - 12 Ekim 2012, 17:22:30
bizde arızayı oradan tespit ettik vakit darlığından yapamadık ustanın tabiriyle ön konsolun komple sökülmesi gerektiğini söyledi
şimdilik abs beyin tamirini çözdük arabaya 250 tl sıkışmış artık abs lambam yanmıyor ve abs eskisi gibi çalışıyor konsolu sökmeden
kaloriferi bir halledebilsem artık bayramda kalorifer mevzusuna gireceğim  :)

abdullah abi geçmiş olsun ucuza kurtardın
Gönderen: barthez - 12 Ekim 2012, 17:37:16
abdullah abi geçmiş olsun ucuza kurtardın
eyvallah nizamım hiç erinmedim arabayı sırtıma aldım (otobanda yavaş kullandım) 600 km yol yaptım abs deki sıkıntıyı
çözdüm sıra kaloriferde bu arızalar bence normal golf 4 lerde az kaldı old scholl olmaya.Ha birde dijital klima bambaşka bir olay
boyuttur benim için yılda 20.000 km yapan anlar.
Gönderen: nizam - 12 Ekim 2012, 17:48:17
eyvallah nizamım hiç erinmedim arabayı sırtıma aldım (otobanda yavaş kullandım) 600 km yol yaptım abs deki sıkıntıyı
çözdüm sıra kaloriferde bu arızalar bence normal golf 4 lerde az kaldı old scholl olmaya.Ha birde dijital klima bambaşka bir olay
boyuttur benim için yılda 20.000 km yapan anlar.

11 ayda 17 bin km yaptım abi hiç üzmedi manuel olan klima :) absnin neyi var mış abi
Gönderen: oguz_kdz - 12 Ekim 2012, 17:48:39
benzer durum başıma geldi benim. kışın gece yolculuk yaparken arabada donacaktık nerdeyse. ertesi gün ustaya getirdik radyatörün atındaki rezistansı değişti.. problem de kalmadı
Gönderen: barthez - 15 Ekim 2012, 11:42:16
bugun sakaryadaki ustalarımla olayı tespit ettik klapelerin devreye girmediği anlaşıldı ya klape tamiri yapacağız veya değişim
herkes ön göğüsün sökülmesini istiyor ben hariç aptal bir arıza için eğer golf 4 lerde ön göğüs komple sökülecekse vw mühendisliğinden
şüphe duyarım.arıza tamiri için bayramda istanbula gideceğim bakalım kaç para sıkışmış :)
Gönderen: barthez - 15 Ekim 2012, 11:48:05
11 ayda 17 bin km yaptım abi hiç üzmedi manuel olan klima :) absnin neyi var mış abi
nizamım abs beyni 13 yılın kullanımı neticesinde yorulmuş hakan usta beyinde sıkışan 250 tl yi aldı
problem çözüldü tüvtürkten sıkıntısız şekilde abs çalışarak geçtik.manuel klimada sürekli oynarsın
hava sıcaklığı özellikle uzun yolda çok değişken olur dijitalde 22( auto) ayarladınmı no problem denemeni
tavsiye ederim :)
Gönderen: okaykay_1 - 02 Kasım 2019, 14:33:34
ankara'da kalorifer sıcak soguk ayırıcı süngerlerin değişimi için bana ulasabilirsiniz 5416739197
(https://i.imgyukle.com/2019/11/02/Ee8z1t.jpg)
(https://i.imgyukle.com/2019/11/02/Ee8mks.jpg)
(https://i.imgyukle.com/2019/11/02/Ee8vHQ.jpg)