vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: TEYOLOGY - 27 Eylül 2012, 21:39:48

Başlık: 98 honda accord - Proje değişikliği, lütfen okuyun
Gönderen: TEYOLOGY - 27 Eylül 2012, 21:39:48
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-accord-tuplu-2-0-ils-95038825/detay

satıcı kişi yakından tanıdığım. şu anki kullanıcısı 2. sahibi. ilk sahibi ablasının kocası. ilk elden itibaren geçmişini bildiğimiz bir araç. ufak tefek kozmetik rötuşlar haricinde sorunsuz bir araç. kazası yok. sadece ön kaputta yüzeysel bir boya hasarı var. yürürü trigeri baskı balatası yeni yapıldı. 1 yıllık sıralı sistem var. ciddi biçimde düşünüyorum bu aracı. geçen yaz 500 km.'ye yakın yol yaptık bu araçla. 1 hafta süreyle ilçelere ve köylere gidiş dönüş olmak üzere. baskı istiyordu. ufak ufak kaçırmasına rağmen çekişi çok iyiydi lpgde. 4 amortisör patlakmış. o kadar virajlı yolda hissettirmedi bile. belgesellerde çitaların avının peşindeki manevraları gibi yola tutunuyordu 4 amortisör istemesine rağmen. şimdi bu eksiklikleri de giderildi.

fiyatta da bana güzellik yapacağını söyledi arkadaş. arabadan anlayan bir ikinci kişiye danışma gereği hissettim. burada etrafımda belli bir otomobil kültürü yok maalesef. fiat renault grubu araçları tercih etmemi öneriyorlar etrafımdakiler. fikrinize ihtiyacım var.
Başlık: Ynt: 98 honda accord - fikir verin
Gönderen: lostys - 27 Eylül 2012, 22:27:01
abi otomatik de olsaydı dadından yinmezdi :)

araba süper, benim düğünde gelin arabasıydı, gel gelelim ondan her usta anlamaz bildiğin üzere, çoğu kişi başından savmak ister, anlayan da bi kucak para ister. ama keyif için birebir ..
Gönderen: TEYOLOGY - 27 Eylül 2012, 23:22:48
otomatik konusunda düşüncem 5 lira fazla olsun manuel olsun şeklinde. eski kafalıyım belki. ama otomatik vitese ihtiyaç da duymuyorum. dur kalksız 4 km iş-ev gidiş dönüşüm var. o da güzel havalarda şarjlı bisikletle yapmaya devam etmeyi düşünüyorum zaten. bana araç aile gezmelerine, yazın pikniği denizi vs lazım. bir de memleketler uzak hem hanımın hem benim. 2 yılda bir 4000 km civarı bir güzergahta, hanım ve çocuklar uyurken gece yolculuğu şeklinde lazım. hem manuelden daha fazla keyif alıyorum.

usta konusunda haklısın. Akhisarda honda servis yok (yetkili-özel). manisa-izmir veya balıkesir yolu görünür kapsamlı bir arıza durumunda. ama 5. nesil accorda kadar elektronik ağırlıklı olmadığından bir umut diyorum hala içimden.  ;D
Gönderen: lostys - 27 Eylül 2012, 23:35:46
otomatik konusunda düşüncem 5 lira fazla olsun manuel olsun şeklinde. eski kafalıyım belki. ama otomatik vitese ihtiyaç da duymuyorum. dur kalksız 4 km iş-ev gidiş dönüşüm var. o da güzel havalarda şarjlı bisikletle yapmaya devam etmeyi düşünüyorum zaten. bana araç aile gezmelerine, yazın pikniği denizi vs lazım. bir de memleketler uzak hem hanımın hem benim. 2 yılda bir 4000 km civarı bir güzergahta, hanım ve çocuklar uyurken gece yolculuğu şeklinde lazım. hem manuelden daha fazla keyif alıyorum.

usta konusunda haklısın. Akhisarda honda servis yok (yetkili-özel). manisa-izmir veya balıkesir yolu görünür kapsamlı bir arıza durumunda. ama 5. nesil accorda kadar elektronik ağırlıklı olmadığından bir umut diyorum hala içimden.  ;D
amcaoğlu bakıyor bunlardan bizim burda, yani bakımını yapıyor, bahsettiğim gelin arabasına. detaylı bilgiyi alırım yarın senin için.
Gönderen: MeTHea35 - 27 Eylül 2012, 23:50:08
accord hondanin luks araclarindandir fakat bana biraz hor kullanilmis gibi geldi ben olsam yanasmazdim sahsen honda oldugu icin soylemiyorum sonucta para verilicek ve icinize sinen masrafsiz bir arac alinmasi gerektigi tezindeyim
Gönderen: TEYOLOGY - 28 Eylül 2012, 00:08:34
amcaoğlu bakıyor bunlardan bizim burda, yani bakımını yapıyor, bahsettiğim gelin arabasına. detaylı bilgiyi alırım yarın senin için.

çok teşekkür ederim. zahmet vereceğim ama çok da makbule geçecek.

accord hondanin luks araclarindandir fakat bana biraz hor kullanilmis gibi geldi ben olsam yanasmazdim sahsen honda oldugu icin soylemiyorum sonucta para verilicek ve icinize sinen masrafsiz bir arac alinmasi gerektigi tezindeyim

aksine şu anki sahibi çok titiz. ses gelen yerine anında baktırır. ama boya konusunda da titiz. dış görünüşünün bu şekilde olmasının sebebi iğne ucu kadar boya olmaması. şayet alacak olursam ilk işim komple sağının solunun hd fotoğraflarını çekip komple kozmetik eksiklerini gidermek olur. tampon+kaput+sağ arka çamurluk.  bir de detaylı iç temizlik. aracın 0 kmsinden itibaren her bilgisi mevcut. başka da kuruş masrafı yok mekaniğinde vs. bir de alacağım araç ne olursa olsun benim ekstra yapmayı düşündüğüm masraf in-dash+ doyurucuses veren, orta yollu  bir ses tesisatı. (malum üste çıkınca bu işin sonu yok).
Gönderen: nizam - 28 Eylül 2012, 09:43:08
araba alacaksan işin zor :D 1 aydır araba arıyorum sahibinden.com dan tiskindim artık :)
Gönderen: htmetin - 28 Eylül 2012, 10:18:25
araba alacaksan işin zor :D 1 aydır araba arıyorum sahibinden.com dan tiskindim artık :)

;D ;D ;D ;D
Gönderen: htmetin - 28 Eylül 2012, 10:21:07
Bu arabayı görünce hep "street fighter" oyununda paçaladığım araç aklıma geliyor. Neyse latife bir yana netice olarak mercedes kıvamında güzel bir araçtır kendileri yolda giderken bir vapur kullanıyormuşsun havası yaşarsın volantını aldıktan sonra ise son hızları görmen muhtemelen iyi bir japondur kendileri.. Ama nedense banada hor kullanılmış gibi geldi gözüme..Hayırlısı
Gönderen: TEYOLOGY - 28 Eylül 2012, 11:02:23
değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. inanın çok faydası olacak kararımı vermemde. ama hor kullanım derken tam olarak kastınız nedir? şu anki kullanıcısı 50li yaşlarında. hani öyle redline denemeleri, drag, rolling, aracın aşırı sıkıştırılması vs olmamıştır. ufak tefek park çıkışı sürtmelerinden ötürü tampon çizikleri bir de kaputtaki kamyonet kasasına sürtmeden kaynaklı boya hasarı haricinde neler olabilir? (sağ arka kapı bandı ve sağ arka çamurluktaki ufak ezik var tabi bir de)
Gönderen: vp703 - 28 Eylül 2012, 11:11:13
buna bi pasta cila bi kuafor ondan sonra saglam bide cekim yapacaz :) 2.0 honda nın keyfi + manuel  :sevgi:
Gönderen: htmetin - 28 Eylül 2012, 11:27:10
Şipidak tavan nedir yaa?  :D :D
Gönderen: Mk1GTI - 28 Eylül 2012, 11:33:19
Bu parayı etmez, araç temiz gözükmüyorl..  Bizim tr yollarında çok çabuk yıpranıyorlar. 2,0 VTEC düz şanzımanlısı vardı arakadaşta en son durup duruken subap eğdi 1 takım subap(yaptırma) conta takımı işçiliği 1200TL tuttu oda tanıdık işi.. Parçası sıkıntılı ve çok pahalı olan modeller o yüzden piyasasıda ölü.. Konforu güzel yol tutuşuda ama bir mercedes yada BMW gibi his vermiyor.
Gönderen: TEYOLOGY - 28 Eylül 2012, 16:43:14
Bu parayı etmez, araç temiz gözükmüyorl..  Bizim tr yollarında çok çabuk yıpranıyorlar. 2,0 VTEC düz şanzımanlısı vardı arakadaşta en son durup duruken subap eğdi 1 takım subap(yaptırma) conta takımı işçiliği 1200TL tuttu oda tanıdık işi.. Parçası sıkıntılı ve çok pahalı olan modeller o yüzden piyasasıda ölü.. Konforu güzel yol tutuşuda ama bir mercedes yada BMW gibi his vermiyor.

ilan fiyatı üstünden değil zaten. bana özel bir fiyat çekecek. yalnız vtec malum değişken sübap zamanlaması sistemidir. eğer sente değilse muhtemelen mekanizmasındaki bir arıza sebep olmuştur.

yalnız aracın temiz görünmemesi noktasında ben neden farklı düşünüyorum herkesten bilmiyorum. araç hakikaten çok diri. motor mekanik noktasında en ufak masrafı yok. rötuş istiyor sadece tamponu kaputu.
Gönderen: htmetin - 28 Eylül 2012, 19:17:28
ilan fiyatı üstünden değil zaten. bana özel bir fiyat çekecek. yalnız vtec malum değişken sübap zamanlaması sistemidir. eğer sente değilse muhtemelen mekanizmasındaki bir arıza sebep olmuştur.

yalnız aracın temiz görünmemesi noktasında ben neden farklı düşünüyorum herkesten bilmiyorum. araç hakikaten çok diri. motor mekanik noktasında en ufak masrafı yok. rötuş istiyor sadece tamponu kaputu.

Ekran ile, yakından görmek çok çok farklı tabii.
Gönderen: TEYOLOGY - 28 Eylül 2012, 23:24:31
Şipidak tavan nedir yaa?  :D :D

schiebedach= açılır tavan (almancadan) sanayi jargonuna gurbetçiler tarafından sokulmuş. kalmış. yerleşmiş. (bence de çok komik)
Gönderen: htmetin - 29 Eylül 2012, 10:58:48
schiebedach= açılır tavan (almancadan) sanayi jargonuna gurbetçiler tarafından sokulmuş. kalmış. yerleşmiş. (bence de çok komik)

Kelimeye aşinayım ama menşeinin gurbetçiler ve almanya olması beni şaşırttı.. Mantıklı açıkcası..
Gönderen: TEYOLOGY - 24 Ekim 2012, 06:06:56
başlık güncel. kafam çok karışık. gün içinde dahi 4-5 defa fikrim değişiyor. bir tarafım bulaşma ne işin var diyor. krediye bulaşma biriktir paranı çek mk1ini altına diyor. bir yandan yazın araçla 4-5 bin km yol yaptığımı hayal ediyorum. iyi olur diyorum. satmak icap ettiğinde satış konusunda belli oranda sorun yaşayacağımı biliyorum. ama kullanım konforu noktasında denecek de söz kalmıyor. bu gidişle yakında manisaya akıl hastanesine yatacağım sırf bu konu yüzünden. sürmenaj olacağım az kaldı.
Gönderen: golfüçyüs - 24 Ekim 2012, 07:22:56
başlık güncel. kafam çok karışık. gün içinde dahi 4-5 defa fikrim değişiyor. bir tarafım bulaşma ne işin var diyor. krediye bulaşma biriktir paranı çek mk1ini altına diyor. bir yandan yazın araçla 4-5 bin km yol yaptığımı hayal ediyorum. iyi olur diyorum. satmak icap ettiğinde satış konusunda belli oranda sorun yaşayacağımı biliyorum. ama kullanım konforu noktasında denecek de söz kalmıyor. bu gidişle yakında manisaya akıl hastanesine yatacağım sırf bu konu yüzünden. sürmenaj olacağım az kaldı.

abi böyle durumlarda amcamın tavsiyesidir, eğer baktın ki kararsızlığa düşüceksin ilk aklına geleni yap. bence accord güzel araba, hem arabanın geçmişini biliyosun kafan rahat olur. uzun yola çıkıcam diyosun, aileyle birlikte klimasız çekilmez o yollar. tamam vw yi seviyoruz ama hepimizin durumu belli.
Gönderen: Mk1GTI - 24 Ekim 2012, 12:28:00
Önceden Klimamı vardı :D  Sağlığınızı düşünün klima denilen illet çıktı çıkalı insanların vücut direçleri düştü yazın grip oluyor insanlar artık :D :D
Gönderen: golfüçyüs - 24 Ekim 2012, 14:00:02
Önceden Klimamı vardı :D  Sağlığınızı düşünün klima denilen illet çıktı çıkalı insanların vücut direçleri düştü yazın grip oluyor insanlar artık :D :D

;D ;D döve döve mk1 diyosun yani abi :D
Gönderen: ak8624 - 24 Ekim 2012, 14:44:12
Kardes cesitli arabalar kullanan birisi olarak.
+Honda saglam arabadır kolay kolay arıza cıkarmaz
-Ama sorun cıkardımı tabırı caızse ananizdan emdiginiz burnunuzdan gelir.
+Hondanın yol tutusu, seriligi, motor omru cogu arabadan daha ustundur. Arkadaslar alınmasın alman araclarından da daha iyidir.
-Arac 2.000 motor yakit ve vergi konusunu degerlendirmenizi tavsiye ederim. Sonucta arac kullanılmasada 2 yıl icinde harcıyacagınız rakamı hesaplayın.
-Bu arac Euro Accord diye gecer ve piyasada az sayıda bulunur. Dolayısıyla parcasıda az bulunuyor.
Benim tavsiyem araci pesin para yani nakit olarak alıcaksanız alin binin rahatınıza bakın.
Yok kredi cekicem derseniz Mk1'den sonra sizi baya yakit vergi konusuunda yıpratır. Ustune bide arıza yaparsa tuzu biberi olur.

Gecmisi bilinen temiz araba demissiniz zaten bu sebeple alınabilir.
Bu konforda ustelik japon bi arac almanız mumkun deil.

Gönderen: TEYOLOGY - 24 Ekim 2012, 21:29:42
Kardes cesitli arabalar kullanan birisi olarak.
+Honda saglam arabadır kolay kolay arıza cıkarmaz
-Ama sorun cıkardımı tabırı caızse ananizdan emdiginiz burnunuzdan gelir.
+Hondanın yol tutusu, seriligi, motor omru cogu arabadan daha ustundur. Arkadaslar alınmasın alman araclarından da daha iyidir.
-Arac 2.000 motor yakit ve vergi konusunu degerlendirmenizi tavsiye ederim. Sonucta arac kullanılmasada 2 yıl icinde harcıyacagınız rakamı hesaplayın.
-Bu arac Euro Accord diye gecer ve piyasada az sayıda bulunur. Dolayısıyla parcasıda az bulunuyor.
Benim tavsiyem araci pesin para yani nakit olarak alıcaksanız alin binin rahatınıza bakın.
Yok kredi cekicem derseniz Mk1'den sonra sizi baya yakit vergi konusuunda yıpratır. Ustune bide arıza yaparsa tuzu biberi olur.

Gecmisi bilinen temiz araba demissiniz zaten bu sebeple alınabilir.
Bu konforda ustelik japon bi arac almanız mumkun deil.

hiç mk1im olmadı maalesef. 5 sene önce arabamı sattığımda niyetlendim. önceden beri beğendiğim bir araçtı ama niyetlenip araştırmaya  başlayınca iş aşka dönüştü. nitekim ortada bu araç olmasaydı bir mk1 alıp üzerinde çılgın projeler gerçekleştirmek vardı. ama ne zaman niyetlendiysem olmadı. bir engel illa çıktı.

hondaya karşı veya accorda karşı böyle bir tutku asla yok içimde. sadece bildiğim bir araç olması sebebiyle kaçırmak istemediğimden niyeti bozdum. nitekim araç için bugün "satıldı" haberi gelecek olursa ibre yeniden mk1e dönecek. bu araç kısmette varsa dahi gelecek için mk1 yine istiyorum ikinci araç olarak. mevcut kredim yeni bitti. krediye girişirken limitleri zorlamak niyetinde değilim. zorlanmayacak şekilde vadeye yaymayı ve bir yandan ufak ufak birikim yapıp mayıs haziran gibi ikinci araç olarak projelik bir mk1i de almayı yine de istiyorum.

nasip.
Başlık: Ynt: 98 honda accord - Hüsran ve yeni yol haritası
Gönderen: TEYOLOGY - 17 Kasım 2012, 00:04:16
en başta belirttiğim araç satılmış maalesef. çok istedim olmadı.

ama bir kere accorda meyil verdik. alternatiflere baktım. ilandaki araç gözüme çarptı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acilllll-acillll-bakimli-honda-96472520/detay

bugün satıcısı ile 45 dk kadar konuştuk telefonda. araçla ilgili aklıma gelen her şeyi sordum. boyası ne dedim. kaporta değil tamponlarında boya olduğunu söyledi. (iyi haber). yürürü ile ilgili her şey değişti dedi. (iyi haber) tampon resimleri güncel hali değilmiş. tek sıkıntısı ön sağ sinyal ile sol arka sinyalde çatlak var dedi. (iyi haberler)

motoru %78 dedi (çok iyi bir haber değil).

fiyat konusunda pazarlık yapmayacağımı söyledim. bana bir fiyat verdi. ama kafamdaki fiyattan yukarıda. acelem yok. ben aralık ayına niyetliyim. satılırsa nasip diyeceğiz. satılmazsa son bir kez daha bir fiyat isteyeceğim. düşmezse nasip deyip arayışa devam edeceğiz.

elbette fotoda görülenle yerinde farklı sonuçlar çıkabiliyor. zamanı gelince Antalyadan baktıracağım niyetlenirsek.
Gönderen: immortalboss - 17 Kasım 2012, 10:42:45
Hocam bu tarz bir araca sıfırdan motor yapmak biraz üzebilir.45 dk iyi konuşmuşsunuz sevgilimle bile konuşamam ben o kadar. ;D
Şimdi sadede gelelim.Araç kozmetik olarak biraz zayıf duruyor.Aldığınızda güzel bir pasta cila ve boyanması gereken yerlere el atmanız lazım.Özellikle ön tampona güzel bir boya gerekiyor.Stop lambalarının fiyatları konusunda bir bilgim yok.Ama çok fazla kırık yok gibi.Oraya güzel bir pleksi ile tamirat yapılır kırmızı transparan folyo ile de kaplanır.(en ucuz alternatif)
Tamponları takarken biraz iyi bir usta bulmanızı öneririm.Tamponlarda biraz kayma var.Sonuçta o kadar olması doğal.Motora iyi bakmanızı öneririm.Ünlü bir japon atasözü şöyle diyor konamona Honda Donda or nonda.Yani alırsan Honda pantolonda kalmaz don da. ;D
Şakasını geçersek bu araç alınabilitesi var bir  araç.Ancak dediğim gibi masrafları da göz önünde bulundurmalısın.Güzel bir tampon boyama,rötüşler ve detailing sonrası o çift çıkışlı egzoz deliklerini öpmek isteyebilirsiniz. ;)
Bu arada haftaya Cuma Manisa'dan geçeceğim. :D
Haa bir de şu anda yan yatakta yatan arkadaşım da Serikli. :D
Gönderen: TEYOLOGY - 17 Kasım 2012, 15:43:18
ön tamponlara boya işlemi yapılmış zaten. fotolar güncel değilmiş.

ben Akhisardayım bu arada. geçerken beklerim. cbü de görev yapıyorum.
Gönderen: immortalboss - 17 Kasım 2012, 17:49:36
ön tamponlara boya işlemi yapılmış zaten. fotolar güncel değilmiş.

ben Akhisardayım bu arada. geçerken beklerim. cbü de görev yapıyorum.
Cbü mü? :D Ben Soma Cbü'de okuyordum.Bıraktım sonra.Hocalarla pek anlaşamıyorum da. ;D
Bu arada ne olacak Accord işi? ;D
Gönderen: TEYOLOGY - 17 Kasım 2012, 22:16:36
Cbü mü? :D Ben Soma Cbü'de okuyordum.Bıraktım sonra.Hocalarla pek anlaşamıyorum da. ;D
Bu arada ne olacak Accord işi? ;D

:D benim kadrom Akhisarda. sadece Akhisarda derslere giriyorum. dışarıdan pek tanıdığım yok. hani isim sorsam söylesen tanımayacağım.

ya açıkçası accord 1. araç olarak asıl niyet. ileride üzerinde çılgın projeler gerçekleştirmek adına bir mk1 ikinci araç niyetim. sadece şehir içi, hafta sonları, hobi amaçlı olarak. neden illa accord? parasına göre alınabilecek en konforlu ve en güvenlikli araç olması sebebiyle. bekar olsam sorun değil. mesafeler kısa olsa yine sorun değil. ama çoluk çocuk uzun yolda 5000 km yolda konfor keyiften öncelikli önem derecesi kazanıyor.
Gönderen: htmetin - 19 Kasım 2012, 13:08:14
km oynanma ihtimali var ama bu güzel gibi;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-bakimli-103966573/detay
Gönderen: rene - 19 Kasım 2012, 13:16:24

aynen ya bu site ve içindekiler insanın araba sevgisini hevesini katlediyor bi ara aslında araba almaya ne gerek varkı falan bile demeye başlıyor insan :)
Gönderen: chemisamet - 19 Kasım 2012, 13:50:01

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-bakimli-103966573/detay
fıyatıda ıyıymıs :D ht12 :D
Gönderen: nizam - 19 Kasım 2012, 14:10:36
aynen ya bu site ve içindekiler insanın araba sevgisini hevesini katlediyor bi ara aslında araba almaya ne gerek varkı falan bile demeye başlıyor insan :)

almasamda olmuyor babamın mersecedesi alıyorum onunda yakıtı içimi acıtıyor + eşim kullanamıyor
Gönderen: TEYOLOGY - 19 Kasım 2012, 15:05:05

favorilerime ekledim. eve gidince ararım. teşekkürler. fiyat piyasasının üzerinde yazılmış. ama sıkı bir pazarlıkla kaça düşer göreceğiz bakalım.
Gönderen: htmetin - 19 Kasım 2012, 15:35:53
fıyatıda ıyıymıs :D ht12 :D

Ne o ? Sen mi alacaksın? heaa cevap versene hadi.. İsterse adam 25 e satar, isteyende çıkar alır sana ne oluyor? oturduğun yerden ahkam kesmekle olmuyor bu işler sıkıysa gel... Neyse açtırma benim bayramlık ağzımı akıllı ol.. Klavye başından yazıp yazıp duruyorsun forumun huzurunu kaçırma VENTO aldın diye havalara girdin bir haller oldu sana. Aramıza kabul ettik tepemize çıktın ne bu haller. Ama ilk görüşte anlamıştım senin nasıl biri olduğunu taaa ist. park'a gazi mahallesinden kalkıp gelmenden belliyidi.. :)
Gönderen: chemisamet - 19 Kasım 2012, 16:08:22
Ne o ? Sen mi alacaksın? heaa cevap versene hadi.. İsterse adam 25 e satar, isteyende çıkar alır sana ne oluyor? oturduğun yerden ahkam kesmekle olmuyor bu işler sıkıysa gel... Neyse açtırma benim bayramlık ağzımı akıllı ol.. Klavye başından yazıp yazıp duruyorsun forumun huzurunu kaçırma VENTO aldın diye havalara girdin bir haller oldu sana. Aramıza kabul ettik tepemize çıktın ne bu haller. Ama ilk görüşte anlamıştım senin nasıl biri olduğunu taaa ist. park'a gazi mahallesinden kalkıp gelmenden belliyidi.. :)
hhahahh abı allah razı olsun senden ıyı guldum valla...
ht12 :

ht12
BASIN TESİSLERİ-YENİBOSNA METRO hattı
Gidiş-Dönüş sefer süresi : 80 Dk.
NORMAL hattır.
Gönderen: htmetin - 19 Kasım 2012, 17:33:18
ne alaka yaa.. çoluk çocukla uraşır olduk..
Gönderen: TEYOLOGY - 19 Kasım 2012, 17:39:22
şaka mı yapıyorsunuz ciddi ciddi kavga mı ediyorsunuz anlamadım.  ???
Gönderen: nizam - 19 Kasım 2012, 17:52:07
bunların aşkı böyle abi gaddar yasıyorlar  :)
Gönderen: TEYOLOGY - 19 Kasım 2012, 18:33:08
bunların aşkı böyle abi gaddar yasıyorlar  :)

:D :D :D :D :D
Gönderen: chemisamet - 19 Kasım 2012, 19:39:33
ne alaka yaa.. çoluk çocukla uraşır olduk..
bende senı bebegım... :D :D :D
Gönderen: htmetin - 20 Kasım 2012, 10:39:01
bende senı bebegım... :D :D :D

ne oo?? Go to Power ? haa  :D
Gönderen: chemisamet - 20 Kasım 2012, 12:45:33
ne oo?? Go to Power ? haa  :D
YES GO TO POWER...
Gönderen: htmetin - 20 Kasım 2012, 12:50:43
not go to the power of...
Gönderen: chemisamet - 20 Kasım 2012, 14:25:20
not go to the power of...
no.. dont go to my power
Gönderen: htmetin - 20 Kasım 2012, 15:09:35
Bırak yaa adamın konusunu mahvettik senin yüzünden.. özür teknolojiy
Gönderen: chemisamet - 20 Kasım 2012, 18:08:23
valla ayıp oldu hep benım yuzumden kara murat benım o zaman :D :D
Gönderen: TEYOLOGY - 20 Kasım 2012, 18:51:35

sorun yok hemtin. en azından güncel kalıyor okunma ihtimalini yükseltiyor.  ;D
Gönderen: rene - 21 Kasım 2012, 13:12:31
sorun yok hemtin. en azından güncel kalıyor okunma ihtimalini yükseltiyor.  ;D
:)
Başlık: Ynt: 98 honda accord - Proje değişikliği, lütfen okuyun
Gönderen: TEYOLOGY - 30 Kasım 2012, 12:11:34
arkadaşlar kafdadaki projeyi kökten değiştirdik. para elimde hazır olsun. sıkıntı çekmeden ödeyebileceğim tutarım belli deyip baştan kredimi aldım. 30.000 lira çektim. taksitlerimin tamamını kapatıp kredi bitimine kadar taksit yapmama kararı aldım. tüm taksitli borçları ödedikten sonra elimde 22.000 lira gibi bir para kalıyor.

şimdi kafamda iki düşünce var. mk1 golf için ölüyorum. ama uzun yol planı var yaz için.

seçenek 1: 5000-6000 bin liralık mk1 + 12-14 binlik bir araç
seçenek 2: 18-22 bin liralık tek araç

kararsızım yardım.
Gönderen: nizam - 30 Kasım 2012, 12:42:56
tek araç maceraya gerek yok :)
Gönderen: golfüçyüs - 30 Kasım 2012, 13:00:38
abi kredi çektiysen 2. aracı boşver. sonuçta alıcağın mk1 5-6 bin lirayla bitmiycek. masraf yapmayı istemesen bile binebilmek için zorunlu olarak yapıcağın harcamalar olucak, sonuçta piyasada 5-6 bine satılan mk1'lerin durumu ortada. o yüzden temiz bi mk4 ideal :)
Gönderen: safakaksu90 - 30 Kasım 2012, 13:02:57
 bencede tek araç abi
Gönderen: TEYOLOGY - 30 Kasım 2012, 13:43:01
 :-\ :-\ ama mk1 yaaa  :-[ :-[ :-[
Gönderen: nizam - 30 Kasım 2012, 13:57:37
benimde içimden mk2 GTI geçiyor ama öyle bakıyoruz abi :)
Gönderen: TEYOLOGY - 01 Aralık 2012, 05:50:40
benimde içimden mk2 GTI geçiyor ama öyle bakıyoruz abi :)

demediler mi sana da "bak evlenme bekarlık sultanlıktır. oooh paşa paşa yaşar gidersin vs" bana dediler dinletemediler evlendik çoluk çocuk sahibi olduk. şimdi arabayı bile kendimize göre değil de ailemize göre seçiyoruz. şimdi aynı şeyi biz alt nesillere tavsiye ediyoruz. evlenme diye. biz nasıl dinlemedik. bizi de dinlemiyorlar.

evlenmeseydim ne güzel mk1e vr6 swaplardım.  ;D ;D ;D

(bu yorum hat safhada espri mahiyeti içermektedir.)
Gönderen: htmetin - 01 Aralık 2012, 21:40:03
demediler mi sana da "bak evlenme bekarlık sultanlıktır. oooh paşa paşa yaşar gidersin vs" bana dediler dinletemediler evlendik çoluk çocuk sahibi olduk. şimdi arabayı bile kendimize göre değil de ailemize göre seçiyoruz. şimdi aynı şeyi biz alt nesillere tavsiye ediyoruz. evlenme diye. biz nasıl dinlemedik. bizi de dinlemiyorlar.

evlenmeseydim ne güzel mk1e vr6 swaplardım.  ;D ;D ;D

(bu yorum hat safhada espri mahiyeti içermektedir.)

Her Noktadan sonra güldüm kendi kedime ve kendime :) "Ah ah evli olmasaydım varyaa" Diye başlayan cümlelerin sonu hep soru işaretleri ile dolu oluyor. Ama ne yardan ne serden vazgeçiliyor hayatta. Ortalama bir gelirim ve ortalama bir yaşam standardım var.. Ama sözüm meclisten dışarı direk kendim için söylediğim bir söz var " lan adam olaydında daha iyi maaşlar kazanaydında garajı üçleyeydin mk2-mk3-mk4" Bu işler meraktan, beceriden ve zamandan çok paraya bakıyor malesef. (bknz. Ali Ağaoğli:)

Tavsiye 1: Temizinden bir MK2 veya MK3 bulursun 10-14 TL arası . maxsimum 5000 TL masraf ile herkesin sana bakacağı ve seninde binerken keyif alacağın bir araç çıkar ortaya. Elinde kalan parada cabası

Tavsiye 2: Hiç uğraşma; git mk4 al temizinden. Hiç birşey yapmaanada gerek yok.. direk bin paşa paşa
Gönderen: TEYOLOGY - 02 Aralık 2012, 21:11:57
Her Noktadan sonra güldüm kendi kedime ve kendime :) "Ah ah evli olmasaydım varyaa" Diye başlayan cümlelerin sonu hep soru işaretleri ile dolu oluyor. Ama ne yardan ne serden vazgeçiliyor hayatta. Ortalama bir gelirim ve ortalama bir yaşam standardım var.. Ama sözüm meclisten dışarı direk kendim için söylediğim bir söz var " lan adam olaydında daha iyi maaşlar kazanaydında garajı üçleyeydin mk2-mk3-mk4" Bu işler meraktan, beceriden ve zamandan çok paraya bakıyor malesef. (bknz. Ali Ağaoğli:)

Tavsiye 1: Temizinden bir MK2 veya MK3 bulursun 10-14 TL arası . maxsimum 5000 TL masraf ile herkesin sana bakacağı ve seninde binerken keyif alacağın bir araç çıkar ortaya. Elinde kalan parada cabası

Tavsiye 2: Hiç uğraşma; git mk4 al temizinden. Hiç birşey yapmaanada gerek yok.. direk bin paşa paşa

baktığım bir mk4 var. ama yazın 1 aylık bir tatil planlıyorum ve  bagaj konusu düşündürüyor. bir de S40 var baktığım. ikisi arasında kararsızım. 10 gün içinde noktayı koyacağım. acele edip yanlış yapmak istemiyorum.
Gönderen: htmetin - 03 Aralık 2012, 01:20:37
baktığım bir mk4 var. ama yazın 1 aylık bir tatil planlıyorum ve  bagaj konusu düşündürüyor. bir de S40 var baktığım. ikisi arasında kararsızım. 10 gün içinde noktayı koyacağım. acele edip yanlış yapmak istemiyorum.

Eşim, Oğlum ve ben Benim golf 3 ile çadır, kamp masası bavullarımız ve diğer tatil muhteviyatı ile 2500 km yol gezdik indik bindik hiç ama hiç sıkıntı yaşmadık.. 4. kişi olsaydı belki ama 2 ve 3 kişilik yolculuklarda sıkıntı yok hackback araçlarda. İhtiyaca ve zevke göre alınacak araç belirlenmeli S40 yakıt konusunda belki üzebilir seni..