vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf III => Konuyu başlatan: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 15:16:08

Başlık: motor kilitlendi
Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 15:16:08
 :( merhaba arkadaşlar aracımın motoru yolda giderken kilitlendi malesef  şu anki teşhis enjektör yuvası aşağıya kaymış ve bir pul pistona kadar gidip pistonu dövmüş ve kol eğmiş araç  çoluk çocuk gece vakti beylikdüzü deve bağırtan yokuşunda kaldık bakalım yavaş yavaş sökülmekte motor fotolarını çekerim manzaranın
belirti olarak  motor devri  düştü ben pisli,k geldiğini düşündüm daha sonra bir duman arabanın arkasından ve rampa çıkarken motor kiltlendi ve durdu  olay anlıktı müdahele edecek hiç bişi yok  kimsenin başına gelsin istemem berbat bir durum  
resimleri akşam çektim
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/YeKna.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/md0rq.jpg)
Başlık: Ynt: motor kilitlendi
Gönderen: SeyitE - 17 Eylül 2012, 15:22:09
Büyük geçmiş olsun, benimde otobanda başıma gelmişti enjektörleri değiştirdikten sonra 160 ile giderken bembeyaz duman atı ve çatırtılar
Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 15:26:12
Büyük geçmiş olsun, benimde otobanda başıma gelmişti enjektörleri değiştirdikten sonra 160 ile giderken bembeyaz duman atı ve çatırtılar
sağ ol kardeşim allah razı olsun bakalım neler çıkacak başımıza
Gönderen: nizam - 17 Eylül 2012, 15:32:31
geçmiş olsun böyle durumlar aile ile seyahat ederken oldugunda çok sıkıntı oluyor allah daha beterinden korusun
Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 15:55:14
geçmiş olsun böyle durumlar aile ile seyahat ederken oldugunda çok sıkıntı oluyor allah daha beterinden korusun
sağ ol nizam aslında işin dahasıda var dün akşam golf 3 olmadığı için mk1le annemi evine bıraktık eşimle gece 23:30 çıkış eve varmam sabah 03:30  mk1 in e5 te kayışı  attı merter  de oradan bakırköy yoluna girdim sağa çektim 2 benzinliğe gittim mertere döndüm eşim arabada bekledi varya rezilliğin daniskası 2 akşam üst üste  en son ayakabımın bağcığını bağladım onunla dura dura arabayı küçük çekmeceye getirdim  varya allah kimseye göstermesin hele üst üste berbat bir durum mk1 şimdi bağcıklı duruyo evin önünde :) gülewrmisin ağlarmısın arabacılık işte sonu cılık  :)
Gönderen: nizam - 17 Eylül 2012, 15:59:51
sağ ol nizam aslında işin dahasıda var dün akşam golf 3 olmadığı için mk1le annemi evine bıraktık eşimle gece 23:30 çıkış eve varmam sabah 03:30  mk1 in e5 te kayışı  attı merter  de oradan bakırköy yoluna girdim sağa çektim 2 benzinliğe gittim mertere döndüm eşim arabada bekledi varya rezilliğin daniskası 2 akşam üst üste  en son ayakabımın bağcığını bağladım onunla dura dura arabayı küçük çekmeceye getirdim  varya allah kimseye göstermesin hele üst üste berbat bir durum mk1 şimdi bağcıklı duruyo evin önünde :) gülewrmisin ağlarmısın arabacılık işte sonu cılık  :)

biizm arabaalrı seven maceraya katlanacak :D
Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 16:07:23
biizm arabaalrı seven maceraya katlanacak :D
hayatta vazgeçmem zaten  ;D vazgeçmem için beni üzerinden atması lazım  ;D
Gönderen: deepdrastic - 17 Eylül 2012, 16:07:50
gecmis olsun mal canin yongasidir cana gelmesin mala da gelmesin de bi aksilik yapismis insAllah en az maliyetle halledilir nazar ciksin gitsin allah baska bela vermesin

Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 16:10:43
gecmis olsun mal canin yongasidir cana gelmesin mala da gelmesin de bi aksilik yapismis insAllah en az maliyetle halledilir nazar ciksin gitsin allah baska bela vermesin

sorma kardeş vallahi 25 ağustosta başladı belalar arabanın soyulması ile dün akşam 3 lendi inşallah o kadarla kalır
Gönderen: htmetin - 17 Eylül 2012, 16:27:51
Çok geçmiş olsun.. Pişmiş tavuk misali nedir bu böyle yaa..
Gönderen: ArudA - 17 Eylül 2012, 16:42:34
geçmiş olsun allah beterinden saklasın
Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 20:47:13
Çok geçmiş olsun.. Pişmiş tavuk misali nedir bu böyle yaa..
geçmiş olsun allah beterinden saklasın
sağ olun arkadaşlar  aynen öyle allah beterinden saklasın
Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 20:50:20
arabada enjektör fincanı pistona düşmüş işin aslı bu imiş
Gönderen: htmetin - 17 Eylül 2012, 20:53:34
Deve bağırtanda kışın kalmıştık bi kere belalı rampadır orası..
Gönderen: Golf_ld - 17 Eylül 2012, 21:03:42
Deve bağırtanda kışın kalmıştık bi kere belalı rampadır orası..
,
doğru diyosun htmetin bende sevmem orayı
Gönderen: ousantkn - 17 Eylül 2012, 23:29:08
Cok gecmis olsun  :(
Gönderen: gipsykings - 17 Eylül 2012, 23:32:51
Çok geçmiş olsun.Zor bir durum..   :(
Gönderen: barut - 18 Eylül 2012, 00:03:54
GEçmiş olsun üstad yanlız sen bi hayır gibi bişeyler yap yakın zamanda da hırsızlık olayı olmuştu yanlışım yoksa
Gönderen: Golf_ld - 18 Eylül 2012, 08:50:49
GEçmiş olsun üstad yanlız sen bi hayır gibi bişeyler yap yakın zamanda da hırsızlık olayı olmuştu yanlışım yoksa
sağ ol kardeş haklısın olmuştu soyulmuştum fazla bişi bulamayınca beddua etti sanırım hırsız veya hırsızlar
Gönderen: Golf_ld - 18 Eylül 2012, 08:51:12
Cok gecmis olsun  :(
teşekkürler kardeşim
Gönderen: Golf_ld - 18 Eylül 2012, 12:26:03
sabahta metrobüsün kayışı koptu motor kapağından sarkıyo dışarıya  kısmet işte  :o
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/gXQJa.jpg)
Gönderen: htmetin - 18 Eylül 2012, 12:27:56
töbe töbe  :D :D bişey var sende hacı
Gönderen: barut - 18 Eylül 2012, 14:02:26
hadeeeee olaya bak :D
Gönderen: Golf_ld - 18 Eylül 2012, 14:29:57
töbe töbe  :D :D bişey var sende hacı

hadeeeee olaya bak :D
okutup üfletecez sonunda  ;D yeni fark ettim plakasıda orta okul numaram :D
Gönderen: barut - 18 Eylül 2012, 14:39:56
hehehehehehehehheeeee son durak filmi gibi :D
Gönderen: Golf_ld - 18 Eylül 2012, 14:45:20
hehehehehehehehheeeee son durak filmi gibi :D
haklısın vallahi
Gönderen: htmetin - 18 Eylül 2012, 14:45:32
okutup üfletecez sonunda  ;D yeni fark ettim plakasıda orta okul numaram :D

yok ebesinin hörekesi
Gönderen: Golf_ld - 18 Eylül 2012, 15:13:06
yok ebesinin hörekesi
yolda yürümeye korkar olucam vallahi varya fena durum
Gönderen: PassatMk2m - 18 Eylül 2012, 15:43:45
Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Gönderen: Golf_ld - 18 Eylül 2012, 16:59:33
Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
sağ ol kardeşim  allah razı olsun
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 08:31:39
motordan çıkan parçalar arkadaşlar yamuk siboplar,eğilmiş biyel kolu ve içine düşen parçalardan dövülmüş tanınmaz halde piston
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/kCxs.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/eaPQV.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/aA59z.jpg)

en çok sevindiğim ise anlık bir durum olduğu için bloktaki gömleklerin zarar görmemiş olması ve gömleklerde  hiç fatura yok ki bu araç 210.000 kmde çok şaşırdım açıkçası vw motorunun ne kadar sağlam bir yapıya sahip olduğu gözle görülerek belli olmuş oldu birde başka bir durum arkadaşlar pistonların üzerindeki segmanlar incelmiş araçta gömleklerde fatura olmadığı için standart segman takılacak
buda açıkçası motoru zamanında ve uygun yağ ile  yağlama yapmakla alakalı bloğun durumu resimde
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/YOlL.jpg)
Gönderen: brkdmr38 - 20 Eylül 2012, 08:59:56
Malesef aynı şey bizde de oldu servise gittik kayışlara bakılmış trigere bakılmamış 3-4 km gittikten sonra zıng motor kitlendi siboplar eğildi kasnakdı vs bayağı masraflı oldu.Bununla geçmiş olsun
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 09:03:51
Malesef aynı şey bizde de oldu servise gittik kayışlara bakılmış trigere bakılmamış 3-4 km gittikten sonra zıng motor kitlendi siboplar eğildi kasnakdı vs bayağı masraflı oldu.Bununla geçmiş olsun
sağ ol allah razı olsun kardeşim
Gönderen: barut - 20 Eylül 2012, 09:55:01
En korktuğum şeydir triger en kısa zamanda kmsi gelmesede değiştirecem

Geçmiş olsun Serhan  :tamamdir
Gönderen: theblade - 20 Eylül 2012, 09:56:10
geçmiş olsun hocam trigere mi baktırmak lazım bu olay olmaması için  ???
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 10:14:30
En korktuğum şeydir triger en kısa zamanda kmsi gelmesede değiştirecem

Geçmiş olsun Serhan  :tamamdir
geçmiş olsun hocam trigere mi baktırmak lazım bu olay olmaması için  ???
çok teşekkür ederim arkadaşlar benimki trigerden değil malesef  trigerim değişeli 2 ay olmuştu ve sağlam atlatma falanda olmadı enjektör hücresi düştü pistonun içine  bir tanesi düştü böyle oldu diğerlerindede baktım 2 sinde kılcal çatlamalar var zamanla yakıttan olan bir durummuş bu oradaki ısınmadan
 tabi benimki dizel olduğu için bu şekil sanırım sizin araçlar benzinli daha farklı kontrol gereke bilir ihmale gelmez ailemle ufak oğlumla ortada kalıverdim rezillik
Gönderen: 06jetta06 - 20 Eylül 2012, 10:20:04
Geçmiş olsun abi...
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 10:20:58
Geçmiş olsun abi...
teşekkürler çok sağ ol
Gönderen: htmetin - 20 Eylül 2012, 10:45:36
Geçmiş olsun öncelkle tabii kötü bir durum. Ama ustan iyiyse motorun sıfırdan farksız olacak anlattığın kadarı ile sadece sekman atılması iyi. Bu kadar sökülmüşken aslından intercooler çaksan bir tanede ne güzel olur biraz daha beygirin olur ayağının altında.
Gönderen: omertek - 20 Eylül 2012, 10:52:33
Geçmiş olsun Serhan abi  :(  ama okul numarası fena bi süre görüşmesekmi  >:D :D
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 10:59:37
Geçmiş olsun öncelkle tabii kötü bir durum. Ama ustan iyiyse motorun sıfırdan farksız olacak anlattığın kadarı ile sadece sekman atılması iyi. Bu kadar sökülmüşken aslından intercooler çaksan bir tanede ne güzel olur biraz daha beygirin olur ayağının altında.

teşekkürler sağ olasın kimsenin başına gelmesini istemem intercooler nasıl uygulanacak peki örnek resmin falan varmı
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 11:00:55
Geçmiş olsun Serhan abi  :(  ama okul numarası fena bi süre görüşmesekmi  >:D :D
ah ömer ah  teşekür ederim sağ olasın zaten görüştüğümüz yok ama dikkat et yanımdan geçerken kayış koparta bilir araban  >:D
 bu arada   golf ld 1,5 yazmışsın motorumu değiştin arabanın
Gönderen: nizam - 20 Eylül 2012, 11:16:01
geçmiş olsun motor yapılınca bir kırkla arabaları hamamada uğra :)
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 11:30:38
geçmiş olsun motor yapılınca bir kırkla arabaları hamamada uğra :)
sende alemsin Nizam  hocalara okutucam arabaları  :D
Gönderen: nizam - 20 Eylül 2012, 11:34:43
sende alemsin Nizam  hocalara okutucam arabaları  :D

forum olmasa düz muhabbette çok fena makara çıkar tabi sen kızmassan olur :)
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 11:44:31
forum olmasa düz muhabbette çok fena makara çıkar tabi sen kızmassan olur :)
tabi  katılıyorum sana aslında yakın zamanlarda bi buluşma olsa bu sefer gelecem de millet ben gelicem kaçışmaya başlıycak  ;D
Gönderen: nizam - 20 Eylül 2012, 11:45:39
tabi  katılıyorum sana aslında yakın zamanlarda bi buluşma olsa bu sefer gelecem de millet ben gelicem kaçışmaya başlıycak  ;D

sarımsak vs getirelim yanımızda :)
Gönderen: serhan61 - 20 Eylül 2012, 11:53:12
geçmiş olsun adaş abim:))
Gönderen: deepdrastic - 20 Eylül 2012, 12:02:25
üfff resimlere baktim cok fena ne olacak simdi rektefe falan hazir inmisken sifirlasanmi motoru imkan varsa fena olmaz diye düsünüyorum

intercooler hakkinda bi yazisma gecmis turbonun hava cikisina baglaniyor ordan motorun hava girisine turbo isindigi icin motora giden havada isiniyor intercooler ile soguyor iste biliyorsundur belki :D yazayim dedim yinede

birde söyle resim var
(http://www.max-boost.co.uk/max-boost/internet_articles/RTEC%20-%20Turbo%20Basics%20and%20Information_files/tintt.gif)
performans olarak baya fark eder yakit olarak ta biraz düsmesi lazim
birde cufcuf takarsin tadindan yenmez :D
Gönderen: htmetin - 20 Eylül 2012, 12:25:21
üfff resimlere baktim cok fena ne olacak simdi rektefe falan hazir inmisken sifirlasanmi motoru imkan varsa fena olmaz diye düsünüyorum

intercooler hakkinda bi yazisma gecmis turbonun hava cikisina baglaniyor ordan motorun hava girisine turbo isindigi icin motora giden havada isiniyor intercooler ile soguyor iste biliyorsundur belki :D yazayim dedim yinede

birde söyle resim var
(http://www.max-boost.co.uk/max-boost/internet_articles/RTEC%20-%20Turbo%20Basics%20and%20Information_files/tintt.gif)

Eyvallah yaa valla süper
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 12:38:03
sarımsak vs getirelim yanımızda :)
bilimum koruyucu ne varsa alın abi  ;D durum fena
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 12:38:38
geçmiş olsun adaş abim:))
sağ ol teşekkür ederim adaş kardeşim  :)
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 12:42:06

birde söyle resim var
durum kötü aslında benim en sevindiğim blokta sıkıntı yok ne çizilme ne aşınma araç ilk sahibinden bana geldiği için durum böyle sanırım ben de km sine bakmadan 6 ayda bir yağını değişiyorum belkide ondan aşınma olmuyo komple pistonlar değişiyo zaten segmanlar siboplar tapetler falan aklına ne gelirse külfetli ama iyi olucak bu arada yüklediğin intercooler için sağ ol ilanlarda birinde intercooler radyatörü vardı aslında uydurulabilir belki
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 12:46:55
yukardaki resimde gözüken  mavi olan   cooler bölümünde benim araçta bir dirsek hortum var onu iptal edip araya o zaman bir şekilde bağlantı yapıp çelik borularla uzatıp o radyatörü bağlamak lazım birde radyatörün dışardan soğuması için sirkülasyonun fazla olacağı bir yere montajı gerekli olay anlaşıldı açıkçası uygulayn bir arkadaş varsa   aaz 1,9 td motora resim yüklenirse sırf bana değil diğer arkadaşlarımada ön ayak olabilir bi iş çıkabilir ortaya diye düşünüyorum
Gönderen: htmetin - 20 Eylül 2012, 13:07:16
Ne yapıp edip uygulamalısın..
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 13:19:42
Ne yapıp edip uygulamalısın..
[/quote
haklısında olmadı yurt dışına çıkacam oradan bulurum malzemeleri bulgarda daha hesaplı çözerim diye tahmin ediyorum açıkçası
Gönderen: deepdrastic - 20 Eylül 2012, 13:34:45
aluminyum boru daha iyi olur celik agir olur sirf o is icin satilan boru kitleri de var tabi isine geldigini alip takacaksin :D
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 13:37:35
aluminyum boru daha iyi olur celik agir olur sirf o is icin satilan boru kitleri de var tabi isine geldigini alip takacaksin :D

aslında boru ağırlığında haklısın ondan ziyade turbonun hava bastğı yerle arasında çok az bir mesafede bir boru ar ve çok kısa karşılıkları var resim bulursam atarım oraya nasıl bir bağlantı yapılır o düşündürüyo muhtemelen ağızları eğri olmalı
Gönderen: nizam - 20 Eylül 2012, 13:52:46
intercooler sart rahat nefes alsın araba :)
Gönderen: htmetin - 20 Eylül 2012, 14:11:35
Serhanın çok pis kanına girdiğimize inanıyorum.. İntercooler geliyor
Gönderen: Golf_ld - 20 Eylül 2012, 14:24:00
intercooler sart rahat nefes alsın araba :)
Serhanın çok pis kanına girdiğimize inanıyorum.. İntercooler geliyor
valla öyle olucak galiba motor bir toparlansında allahın izni ile
Gönderen: SeyitE - 20 Eylül 2012, 17:28:50
valla öyle olucak galiba motor bir toparlansında allahın izni ile

intercooler tak takmasınada 3 gün uğraştım ben  turbonun intercooleri tam doyurması için :D
Gönderen: omertek - 20 Eylül 2012, 22:03:22
ah ömer ah  teşekür ederim sağ olasın zaten görüştüğümüz yok ama dikkat et yanımdan geçerken kayış koparta bilir araban  >:D
 bu arada   golf ld 1,5 yazmışsın motorumu değiştin arabanın

Yok motoru değişmedim ama Caner usta öle söylemişti.O yüzden öyle yazdım  ;)
Gönderen: Golf_ld - 21 Eylül 2012, 08:37:31
intercooler tak takmasınada 3 gün uğraştım ben  turbonun intercooleri tam doyurması için :D
seyit  şu konuyu biraz açsana merak ettim açıkçası
Gönderen: Golf_ld - 21 Eylül 2012, 08:39:22
Yok motoru değişmedim ama Caner usta öle söylemişti.O yüzden öyle yazdım  ;)
ilginç ya ben 1,6 diye biliyorum  gerçi 1,6 ile arasında çok beygir farkı yok bildiğim kadarı ile
Gönderen: deepdrastic - 21 Eylül 2012, 10:41:48

coook buyuk takarsan bi takim islemler yapmak gerekebilir en iyisi cook büyük takmamaya calismak seninkine ufak bitane yeter heryerede rahatlikla sigdirabilirsin :D

örnek olarak söyle link vereyim
http://www.ebay.de/itm/intercooler-VW-GOLF-III-Variant-1-9-TD-/220930080803?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AGolf+III%7CType%3A1.9+TD%2CGTD&hash=item3370758023#ht_1669wt_902

borulari da kisa tutmaya calisirsin cok dolandirmadan en kestirme yoldan :D
Gönderen: Golf_ld - 21 Eylül 2012, 10:49:55
silindir kapağı kurtuldu arkadaşlar  ilk hali bu biliyorsunuz resimlerden
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/quHFC.jpg)
sonra silindir kapağını kurtarabilirmiyiz diye baktı ustam  ve ilk aşama
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/3qtG.jpg)
ve en son geldiği hali aşağıda arkadaşlar
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/Jb9NW.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2FrZb.jpg)
aslında daha detaylı aşamalarda aracın yanında olurdum ancak orada bulunmak istemedim malum yazının tamamını okuyan arkadaşlar tahmin ederler  >:D
bu arada  ustalarım Caner ve Mehmet ustama buradan teşekkür ederim gösterdikleri özen ve işçilik için irtibat kurmak isteyen arkadaşlarım olursa iletişim numarası veririm
Gönderen: Golf_ld - 21 Eylül 2012, 11:01:22
coook buyuk takarsan bi takim islemler yapmak gerekebilir en iyisi cook büyük takmamaya calismak seninkine ufak bitane yeter heryerede rahatlikla sigdirabilirsin :D

örnek olarak söyle link vereyim
http://www.ebay.de/itm/intercooler-VW-GOLF-III-Variant-1-9-TD-/220930080803?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AGolf+III%7CType%3A1.9+TD%2CGTD&hash=item3370758023#ht_1669wt_902

borulari da kisa tutmaya calisirsin cok dolandirmadan en kestirme yoldan :D
teşekkür ederim verdiğin bilgi için  benim aklımdan geçende mk2 tdi nin ki idi biraz araştırma yapıp bakmak lazım durum değerlendirmesi yapmalı  bulgaristana da gidecem belki oradanda temin edebilirim
Gönderen: cavanozz - 23 Eylül 2012, 01:57:56
çiçek gibi olmuş çok şükür  :)
Gönderen: Golf_ld - 23 Eylül 2012, 12:18:37
çiçek gibi olmuş çok şükür  :)
allaha şükür can kardeşim kurtuldu kapak  :D
Gönderen: mehmetk - 23 Eylül 2012, 23:38:33
o manifoldu bi kumlama yaptırmanı tavsiye ederim..
Gönderen: Golf_ld - 24 Eylül 2012, 09:38:29
o manifoldu bi kumlama yaptırmanı tavsiye ederim..
teişekkürler tavsiyen için tamircimle konuşurum
Gönderen: fanatic06 - 27 Eylül 2012, 14:59:51
büyük büyük geçmiş olsun kardeşim ya.
Gönderen: Golf_ld - 27 Eylül 2012, 15:10:20
büyük büyük geçmiş olsun kardeşim ya.
teşekkür ederim kanka sağ ol kimsenin başına gelmesin özelliklede çoluk çocukla iken
Gönderen: SeyitE - 27 Eylül 2012, 16:08:38

Kusura bakma abi yeni gördüm... sonradan intercooler takmak biraz sorunlu motora tamamen modifiye yaptırmıyacaksan. İntercoolersiz bir motorun turbosu 0.7 bar basıyorsa intercooler taktıktan sonra intercooleri doyurması açısından motora aynı basıncın gitmesi sorun olabiliyor.
Intercoolerida doyuracam dersen bar atırıyorsun artırdıkca motora basmaya başlıyor barı fazla basıncada piston kolarını eğebiliyorsun. Ben de motorumu yeni yaptırdıktan hemen sonra taktım 0.8 barda doyurmadı tabi çekiş kazanalım derken çekişten düştük. 0.9, 1.0 diyerek yükseltirken 1.3 e çıkardım çekiş çok güzel oldu 3 vitesde pati bile çekiyordu :D  bir gün otobanda giderken hararetin kalktığını gördüm barı geri düşürdüm. kısacası abi iyi oluyor ancak barı iyi ayarlamak gerekiyor oda sen kullandıkca artırcan yada azaltçaksın.
Gönderen: Golf_ld - 27 Eylül 2012, 16:33:26
Kusura bakma abi yeni gördüm... sonradan intercooler takmak biraz sorunlu motora tamamen modifiye yaptırmıyacaksan. İntercoolersiz bir motorun turbosu 0.7 bar basıyorsa intercooler taktıktan sonra intercooleri doyurması açısından motora aynı basıncın gitmesi sorun olabiliyor.
Intercoolerida doyuracam dersen bar atırıyorsun artırdıkca motora basmaya başlıyor barı fazla basıncada piston kolarını eğebiliyorsun. Ben de motorumu yeni yaptırdıktan hemen sonra taktım 0.8 barda doyurmadı tabi çekiş kazanalım derken çekişten düştük. 0.9, 1.0 diyerek yükseltirken 1.3 e çıkardım çekiş çok güzel oldu 3 vitesde pati bile çekiyordu :D  bir gün otobanda giderken hararetin kalktığını gördüm barı geri düşürdüm. kısacası abi iyi oluyor ancak barı iyi ayarlamak gerekiyor oda sen kullandıkca artırcan yada azaltçaksın.
meşakkatli iş aslına bakarsan öyle gözüküyo doğuştan tdı almak daha faydalı gibi
Gönderen: servet_volt - 29 Eylül 2012, 17:36:31

ıste derdıme derman olcak bırı var burda :)

bende ıntercooler takacagım pederle bunun beyın fırtınasını yapıyoruz ama bu doyurma olayı cok canımı sıkıyordu :)

benım aracta orjınal turbo var turbo bost gostergede var 0.7. 0.8 bar basıyor...
ben  turbonun basıncını nasıl arttırabılırım abi ? :)
Gönderen: SeyitE - 01 Ekim 2012, 10:01:53
ıste derdıme derman olcak bırı var burda :)

bende ıntercooler takacagım pederle bunun beyın fırtınasını yapıyoruz ama bu doyurma olayı cok canımı sıkıyordu :)

benım aracta orjınal turbo var turbo bost gostergede var 0.7. 0.8 bar basıyor...
ben  turbonun basıncını nasıl arttırabılırım abi ? :)

Westgate den ayarlıyacaksın abicim.