vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: GermanStyle - 30 Ağustos 2012, 22:32:03

Başlık: Direksiyon Soyulması......
Gönderen: GermanStyle - 30 Ağustos 2012, 22:32:03
Arkadaşlar aracım 2012 model Mart ayında aldım ve aracımın direksiyonu soyuldu. Servise götürdüm ve kullanıcı hatasından dolayı denildiğinden garanti kapsamına girmedi aracımı bırakın yıkamacıya kardeşime babama bile vermedim yıkaması için ve bana Yetkili serviste söylenen yıkamacı sonucunda oluştuğunu söylediler. 4 Aylık bir araç nasıl bu duruma düşer siz düşünün ?

Başlık: Ynt: Direksiyon Soyulması......
Gönderen: GermanStyle - 30 Ağustos 2012, 22:33:14
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/gCQZ.jpg)
Gönderen: ALPER. - 30 Ağustos 2012, 23:58:45
direksiyonu soyulan gördüğüm ilk 6r polo, arkadaşım 30bin kmdir kullanıyor bişey olmamıştı ilginç

cidden kullanıcı hatası olabilir bu durum, kolonyalı mendille falan direksiyonu silmiş olabilirmisiniz, bir de yanlış anlamazsanız elleriniz terliyorsa bu sonuçlar olabiliyor
Gönderen: goffo - 31 Ağustos 2012, 00:03:20
bence vw merkezi arıyarak bu durumu hangi servis size söylemiş ise bildirin yardımcı olurlar.
Gönderen: GermanStyle - 31 Ağustos 2012, 00:23:06
direksiyonu soyulan gördüğüm ilk 6r polo, arkadaşım 30bin kmdir kullanıyor bişey olmamıştı ilginç

cidden kullanıcı hatası olabilir bu durum, kolonyalı mendille falan direksiyonu silmiş olabilirmisiniz, bir de yanlış anlamazsanız elleriniz terliyorsa bu sonuçlar olabiliyor

Bırakın kolonyalı mendili araba kokusunu ben aracın içinde parfüm bile sıkmam. Başka bir arkadaşımda 1.2 bluemotion var ve onunda on tusları soyuldu onunki yıkamacıdan kaynaklanıyordu ve bende bu durumu bildiğim için hiç bir şekilde mudahale etmedim sadece kuru bezle siliyordum. Ter konusuna gelince olabilir ama 3 aylık bir aracta sanmıyorum birden olacağını.
Gönderen: GermanStyle - 31 Ağustos 2012, 00:25:21
bence vw merkezi arıyarak bu durumu hangi servis size söylemiş ise bildirin yardımcı olurlar.

Servis 2 gün içinde döneceğiz demişti ve bir problem olmaz sadece simidi değiştirirz demişlerdi ayrıca ilgisizliğinden dolayıda direk Doğuş'u aradım. Tekrardan değerlendirmeye aldılar sonuç değişmedi.
Gönderen: ALPER. - 31 Ağustos 2012, 00:27:17

Bırakın kolonyalı mendili araba kokusunu ben aracın içinde parfüm bile sıkmam. Başka bir arkadaşımda 1.2 bluemotion var ve onunda on tusları soyuldu onunki yıkamacıdan kaynaklanıyordu ve bende bu durumu bildiğim için hiç bir şekilde mudahale etmedim sadece kuru bezle siliyordum. Ter konusuna gelince olabilir ama 3 aylık bir aracta sanmıyorum birden olacağını.

desene malzeme kalitesini baya düşürmüşler

2010a disk fren koyup 2012ye kampana zihniyet olunca normal tabi
Gönderen: GermanStyle - 31 Ağustos 2012, 00:31:16
Doğuşunda söylediği benim aracı aldığım dönemde hiç bir poloda öyle bir sorun gözükmediği için kullanıcı hatası olarak gösterildi. Ayrıca resimde sadece üstünü çektim direksiyonuda pek üsten tutmam. 33.000 tl veripte bu rezilliği çekmek ayrı bir sıkıntı araçtan soğutuyorlar adamı. Dediğiniz gibi kalite düşüyor.
Gönderen: htmetin - 01 Eylül 2012, 13:54:07
Yazık.
Gönderen: ozhan - 02 Eylül 2012, 10:54:47
şöyle bir tavsiyede bulunabilirim, git 120 - 150 liraya alman hakiki delikli deriye,kırmızı dikişli GTI direksiyonu süper bir görüntü ve kalite...
yüzük,herhangi bir sıvı şu - bu hiçbişey deforme rtmaz,yıllarca kullanırsın.
istersen nerde yaptıracağını anlatabilirim, eski golfümde 15 yıl sonra orjinal derisi soyulmaya başlayınca,böyle bir uygulamaya gitmiştim,memnun kaldım.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/i5lZQ.jpg)
Gönderen: GermanStyle - 02 Eylül 2012, 12:17:57
şöyle bir tavsiyede bulunabilirim, git 120 - 150 liraya alman hakiki delikli deriye,kırmızı dikişli GTI direksiyonu süper bir görüntü ve kalite...
yüzük,herhangi bir sıvı şu - bu hiçbişey deforme rtmaz,yıllarca kullanırsın.
istersen nerde yaptıracağını anlatabilirim, eski golfümde 15 yıl sonra orjinal derisi soyulmaya başlayınca,böyle bir uygulamaya gitmiştim,memnun kaldım.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/i5lZQ.jpg)

Konu 100-150 tl değil. Kullanıcı hatası olmadığı halde kullanıcıya bulmak ve sözde deri diye sattıkları malzemeyi sizlere göstermek amacım.
 33.000 tl veripte bu rezilliği çekiceğime herkez görsünde anlasın. Deri direksiyon diye sattıkları malzemeyi herkes görsün.  Demekki onlar bu 100 150 tlden kaçıyor ama biz 33.000 tlden kaçmıyoruz...
Gönderen: rene - 02 Eylül 2012, 12:50:50
yüzük kullanıyormusunuz bilmiyorum ben geçende fabrikanın Passatın direksiyonuna taktırdım yüzüğümü 1mm kadar küçük bişey bişey olmaz diye düşündüm ama aradan iki hafta geçti kullanmadım o arabayı tabi birsürü insan kullanmış benden sonra bu hafta bi gördüm üst taraf aynı seninki gibi soyulmuş soyulan kısımda matlaşmış üzüldüm yani 2010 model araba...150 binin üzerinde km si olan  99 Passatta 97 model Vectranın deri direksiyonunda en ufak sıkıntı yaşamadım parlıyorlar ama soyuk vs kesinlikle yok zeten deri kendini belli ediyor eski arabaların derisi katır derisi gibi kalın bu yenilerinki zar gibi soyulup gidiyor benzer durum yeni opel ve ford lardada denk geldi vw ye özgü bi durum değil.
Gönderen: GermanStyle - 02 Eylül 2012, 21:17:35
Yok yüzük kullanmıyorum. 4 aylık ve daha 11 bin kmde aracım
Gönderen: azap5555 - 05 Eylül 2012, 16:57:11
kalite sorunu olduğu açık.direksiyonun ellenmeyen bölümü nasıl deforrme olur? bence almanya yla irtibat kurmak lazım.doğuş iyi bir distribütör değil anlaşılan, kullanıcı hatası diyeceğine önce malzeme kalitesini incelettir laboratuvarda, onu da biz mi söyleyelim.
Gönderen: roccobug - 05 Eylül 2012, 17:25:55
antalyanın güneşinden olabilirmi acaba dedim ama ne olursa olsun  piyasada gokf 2 lerin hala orjinal gibi kalan direksiyonları satılık durumda ... Kezzap dökmedin sonuçta .. Kalite derim .. Eski kalite gitmiş çoktan ....
Gönderen: htmetin - 19 Eylül 2012, 13:05:08
antalyanın güneşinden olabilirmi acaba dedim ama ne olursa olsun  piyasada gokf 2 lerin hala orjinal gibi kalan direksiyonları satılık durumda ... Kezzap dökmedin sonuçta .. Kalite derim .. Eski kalite gitmiş çoktan ....

Eski kalite yok evet  :tamamdir
Gönderen: xabu - 03 Ekim 2012, 12:18:11
hemen saldırılara başlamışız  :) kullanıcı hatası değil bana kalırsa ama kalite problemi de değil..kronik bir sorun olsa ve bir çok kullanıcının başına gelse anlardım ama ilk defa görüyoruz anlaşılan. Sözüm meclisten dışarı mağdur arkadaşımdan çok özür dileyerek ama her insanın teri ve elleri bir değil. Bazılarının ellerinin içi zımpara gibi oluyor kimisinin eli çok terliyor.

8 dev markanın distribütörü koskoca doğuş otoyu direksiyon soyulması yüzünden kötü distribütör ilan edip; seni tanımam ben almanyayla bağlantı kurayım derseniz muhtemelen muhatap bulamazsınız, size doğuşla irtibat kurun diyeceklerdir.

Sıfır meganın teyibinin üstünde tuşlarda yazı kalmadı hepsi döküldü, bütün aveoların viraj rotları problemli çoğu değişti onlar iyi doğuş tuu kaka, ezberci zihniyetten kurtulup artık kendi yorumlarımızı fikirlerimizi olgunlaştıralım bence..
Gönderen: azap5555 - 03 Ekim 2012, 22:34:19
daha önce de dediğim gibi.doğuş bu durumu laboratuvarda inceletmiş mi? de kullanıcı hatası demiş.vw distrübütörü ezbere konuşmamıştır umarım.
Gönderen: GermanStyle - 05 Ekim 2012, 23:50:29
daha önce de dediğim gibi.doğuş bu durumu laboratuvarda inceletmiş mi? de kullanıcı hatası demiş.vw distrübütörü ezbere konuşmamıştır umarım.

Yaptıkları işlem sadece fotoğraf çektiler o fotoğraf üzerinden bu kanıya vardılar.
Gönderen: GermanStyle - 05 Ekim 2012, 23:56:20
hemen saldırılara başlamışız  :) kullanıcı hatası değil bana kalırsa ama kalite problemi de değil..kronik bir sorun olsa ve bir çok kullanıcının başına gelse anlardım ama ilk defa görüyoruz anlaşılan. Sözüm meclisten dışarı mağdur arkadaşımdan çok özür dileyerek ama her insanın teri ve elleri bir değil. Bazılarının ellerinin içi zımpara gibi oluyor kimisinin eli çok terliyor.

8 dev markanın distribütörü koskoca doğuş otoyu direksiyon soyulması yüzünden kötü distribütör ilan edip; seni tanımam ben almanyayla bağlantı kurayım derseniz muhtemelen muhatap bulamazsınız, size doğuşla irtibat kurun diyeceklerdir.

Sıfır meganın teyibinin üstünde tuşlarda yazı kalmadı hepsi döküldü, bütün aveoların viraj rotları problemli çoğu değişti onlar iyi doğuş tuu kaka, ezberci zihniyetten kurtulup artık kendi yorumlarımızı fikirlerimizi olgunlaştıralım bence..

Ben aracı almanyadan almadım doğuştan aldım.Benim yetkili servisim doğuş otodur.Benim aracımda 0 ve daha 4 aylık bir arac ve 9000 km olan bir aractan  bahsediyorum 1 yıllık 2 yıllık arac değil. Sizde kendinizi benim yerime koysanız sizde aynı şeyleri yaparsınız. Ben kendi aracıma neden zarar vereyim ki daha önce başka arkadaşlarımın başına gelmiş bir olay ( Kullanıcı Hatası ) ve bende önlemimi almışım. 
Gönderen: ALPER. - 07 Ekim 2012, 11:25:34

onlara kimse iyi demedi, aksine volkswagenin renodan daewoodan (chevrolet demiyorum ben) çok çok ayrı bir yeri olduğu için; insanlar karşılaştırma bile yapmazken başına böyle bir kalitesizlik gelince düşen malzeme kalitesini de, düşen malzeme kalitesinin arkasında olmayan dağıtıcı firmayı da sorgulamaya hakları var.kimse parayı kolay kazanmıyor
Gönderen: serdjan - 11 Ekim 2012, 20:28:20
merhaba aracımı ocak 2012 aldım kardeşim bu direksiyon çabuk soyulur demişti aldığımda bende vw güvenerek soyulmaz demiştim ama malesef yanılmışım soyulma olayı bendede başladı
Gönderen: ALPER. - 12 Ekim 2012, 19:15:01
2010 1.4 polo 6r da arka diskler fren, yenilerinde yok

2010 model 1.4 polo comfortline 55binde, en ufak soyulması yok, ama 2012 arabanın direksiyonu soyuluyor

sonra da kalite düşmüyor deniyor

aynı kasada bile kalite bu kadar düşmüş işte

yavaştan yavaştan kullan at arabalara dönüyoruz