vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: gipsykings - 28 Ağustos 2012, 21:36:35

Başlık: Golf 2 için amortisör
Gönderen: gipsykings - 28 Ağustos 2012, 21:36:35
Herkese selamlar.İsmin Hakan.İstanbulda ikamet ediyorum.Yeni başladığım işle alakalı belli bir noktadan noktaya araçla gitmem gerekiyordu.Evde de tek araç olunca (Babamın) şöyle az yakan,ucuz olan bir araba aramaya başladım.Aklımda golf'ün G si bile yoktu ama kısmette golf ile bulusmak varmış.Yalnız enteresandır golf'ü çok sevdim :) Araç 88 model bir golf 2 td.2008 yılı trafiğe çıkışlı,Ankara plakalı.Sanırım gümrükten alınma.Yaşına göre durumu iyi.Yalnız boya yönünden eksikleri var.Resimlerini en kısa zaman da yükleyeceğim.Konumuza dönecek olursak.Bana bu siteyi bir arkadaşım tavsiye etti.Kendide hasta derecede beetle'cıdır.Araca acil olarak dört amortisör lazım.Piyasada alabileceğim,tavsiye edebileceğiniz marka model amortisörler hakkında sizlerden yardım istiyorum.Birde coilover için düşünce ve önerilerinizi almak isterim.Fiyat olarak ne kadardır?Hazır amortisör masrafı edeceğiz biraz daha fark verip alınabilir mi?Sürüş açısından artı ve eksileri? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Başlık: Ynt: Golf 2 için amortisör
Gönderen: gipsykings - 29 Ağustos 2012, 22:29:11
Zor yerden sordum sanırım.Cevap gelmedi.Peki acaba 1.6 td motorun orjinal yağ müşürünü bulabileceğim bir yer varmıdır?Yağ müşürleri ile alakalı büyük bir sıkıntım var.
Gönderen: sheker_ - 31 Ağustos 2012, 01:18:19
kartal sanayi sitesinde bir çok parçası var. ebaydan baktım geçenlerde benim golf 2 me 290 usd civarında coil ler . yağ müşürünüde bekşan vw parçacısı olarak arat google'dan tel numarasını alıp sorarsın .varsa gönderirler büyük ithimal.
Gönderen: gipsykings - 31 Ağustos 2012, 08:31:56
Caner kardeşim alakan için teşekkür ederim,sağol.
Gönderen: sheker_ - 01 Eylül 2012, 10:54:13
aslında formumuz senin karşılaştığın kadar ilgisiz alakasız değil emin ol . nasıl olduda böyle bi olayla karşılaştın çok şaşırdım ben yardımcı oliyim dedim . bu forum gerçek manada kardeşlik yardımlaşma hoş sohbet bi forumdur. biraz takılsan anlarsın zaten ..
Gönderen: Han - 01 Eylül 2012, 12:56:20
Yok bayramdan sonra forumda durgunluk oldu ondandır isyan etme sabır et zamanla görürsün yardımlaşmayı ;)
monroe gazlı amortisör al stok olarak sağlamlar yoksa boge alırsın.
üzerine az koyayım coil alayım diyorsun ama alacağın o coil ne kadar komforlu olur bilemem.
Bilenen marka coil alman tavsiye olunur kw gibi.
Gönderen: mk1afu56 - 01 Eylül 2012, 13:00:26
turkıyede coıloverlar 350 400 eurodan assagı degıl kalıtelı bırsey ıstersen 1000 -2000 euroya var.
bu  durumda jant lastık secımınde  onemlı belkı coıle gerek kalmadan ıstedıgın alcaklıgı alabılırsın,
dusuk malıyet ıstıyosan amortısorlerını tamır ettır cıkma yay bak belkı kestırırsın uygun bu sekılde olabılır.bu halıde 200 250 tl yı bulur tahmınım,iyi forumlar hekres heran konuları takıp edemıyor ınsanlık halı diyelim ,sen bulusmaları takıp et bence muhabbeti görebilmen için, kolay gele.
Gönderen: gipsykings - 02 Eylül 2012, 00:21:53
Arkadaşlar sanırım ben biraz sitemkar davrandım :) Kusura bakmayın.Önerileriniz için teşşekür ederim.O zaman aklımdan gecen şudur.Monroe veya fazla fiyat farkı yoksa boge almayı düşünüyorum.benim coilden kastım aslında arabanın yere sağlam basması,yere yakınlık ikinci planda.Olmazsa spor yay ile olay son bulur sanıyorum.Tekrar teşekkürler.Bu arada bir buluşmada mutalaka bulunmak isterim.
Gönderen: davut - 02 Eylül 2012, 13:34:13
:D bu bulusmalara gelmek istiyorumda  cok uzak :D hiç bu taraflarda olmuyormu gerci bu tarafdada  golfcü yokki
Gönderen: RedRunner - 02 Eylül 2012, 13:48:18
oto mekaniğe bak
Gönderen: gipsykings - 02 Eylül 2012, 15:00:11
oto mekaniğe bak

Görüştüm ellerinde varmış.
Gönderen: alimeydan067 - 15 Eylül 2012, 11:11:48
oto mekenıkten almıstım ben takım olarak komple 300 tl verdım 4 amatisore cokda guzel oldu ama unutma on amatisorlerın amatısor takozunu degışmeyi bence on amortısor takozuda iste
Gönderen: salihsefa - 11 Ekim 2012, 14:40:56
amortisör alınca takozu içinden çıkmıyor ayrı alınıyor değilmi? birde bizim amortisörler değişirken yayın bastığı alt tabla amortisörün üzerindemi oluyo yoksa linkteki dayının 01:00 den itibaren değiştirdiği gibi yayın tablası ayrı amortisörün çubuğu ayrımı? Teşekkürler.

http://www.youtube.com/watch?v=q0dhaKu9CyU

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/JpYH1.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/npbmH.jpg)

bu resimlrdekilerin hangisi gibi olacak? şapkalımı şapkasızda olurmu?
Gönderen: alimeydan067 - 11 Ekim 2012, 17:11:00
benım aracım 1987 model golf 2 kasa şapkalı olacak ve buna baglı olarakta amartisor takozu istemeyı unutöayın fazla bısey deıl 45 tl gıbı saygılar
Gönderen: salihsefa - 11 Ekim 2012, 17:16:44
87 öncesi kasada şapkasız, 87 sonrasında şapkalı imiş sanırım. bir parçacıdan böyle yorum aldım, teyit eden olursa sağlıklı olacaktır. saygılar bizden ali  :tamamdir
Gönderen: alimeydan067 - 12 Ekim 2012, 21:54:33
 :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 12 Ekim 2012, 23:18:40
90 model jetta td aracımın 4 amortisörünü önler boge gazlı arkalar boge yağlı olarak 1 hafta önce değiştirdim,genel olarak memnunum.
Önerim tamamını yağlı taktırman konfor daha iyi oluyor,çünkü gazlılar biraz sert ve araçlarımız çokta ağır olmadığı için sertliğini daha da fazla hissediyoruz.
Gönderen: gipsykings - 12 Ekim 2012, 23:37:25
Valla bende ne zaman almaya niyetlensem bu ve benzeri sorular kafamı kurcalıyor.Kimisi de yağlıların konforsuz ama uzun ömürlü oldugunu,gazlının ise konforlu ama kısa ömürlü olduğunu söyluyor.Senin söylediğini dikkate alırım çünkü suan kullanıyorsun.Birde gazlı amortisör kullan arkadaşlardan bir yorum alsak?
Gönderen: salihsefa - 13 Ekim 2012, 00:04:56
90 model jetta td aracımın 4 amortisörünü önler boge gazlı arkalar boge yağlı olarak 1 hafta önce değiştirdim,genel olarak memnunum.
Önerim tamamını yağlı taktırman konfor daha iyi oluyor,çünkü gazlılar biraz sert ve araçlarımız çokta ağır olmadığı için sertliğini daha da fazla hissediyoruz.

waay bende üzülüyodum gazlı alamadık die :) genel yorum tam tersine idi hakan abinin dediği gibi gazlı konforlu kısa ömür, yağlı sert uzun ömür.. ama sizin araçta ikiside mevcutken bu yorumu yapmanız bence daha geçerli  :tamamdir yağlılar daha hesaplı hemide  :D
Gönderen: gipsykings - 13 Ekim 2012, 00:08:51
Sefa önce gazlı kullanan veya yeni değiştirmiş olan bir arkadaşı bulmak lazım :) Sonra karar vereceğim..
Gönderen: salihsefa - 13 Ekim 2012, 00:20:54
Sefa önce gazlı kullanan veya yeni değiştirmiş olan bir arkadaşı bulmak lazım :) Sonra karar vereceğim..

bence o yanlış karar olabilir. değiştirmek için arıza açması lazım, gazlının en son arızalı halini hatırlayan adam yağlı sıfır takınca illaki daha iyi diyecektir abi :) gültekin başkanın tespiti bence başarılı.. yada canım öyle istiyor ben yağlı tipten satınaldımya :D
Gönderen: gültekin77 - 13 Ekim 2012, 01:16:55
waay bende üzülüyodum gazlı alamadık die :) genel yorum tam tersine idi hakan abinin dediği gibi gazlı konforlu kısa ömür, yağlı sert uzun ömür.. ama sizin araçta ikiside mevcutken bu yorumu yapmanız bence daha geçerli  :tamamdir yağlılar daha hesaplı hemide  :D

Forumdan bi abimiz de ön amortisörleri boge gazlı takmış,kısa süre sonra çıkartıp yağlı ile değiştirmiş,ben de taktırdıktan sonra öğrendim yoksa kesinlikle önleri de yağlı taktırırdım,hayırlısı.

Onun araç ta 90 jetta td.
Gönderen: gültekin77 - 13 Ekim 2012, 01:19:06

Var işte öyle biri,denenmişi denememek lazım. :)
Gönderen: salihsefa - 14 Ekim 2012, 02:21:09
bugün değiştirttim amortisörleri, konfordan yana beklentim daha fazlaydı :) arkaları değiştirtmediğim için farkı bariz görüyorum ama kasisteki senaryo : pıt ----  zbammm  ;D   bir arkadaşım işçilik için verdiğim ücreti sormuştu 40 TL ye hallettiler, başaran amortisör : Fatih Sultan Mehmet sanayi sitesinde (ümraniye)

edit :
balans problemi vardı amortisör değişiminden önce, rot balanscılar amortisör balans yaptırmaz diyorlardı. amortisör değişti balans felan kalmadı  :bekleriz:
Gönderen: serhaty - 15 Ekim 2012, 15:44:57
bugün değiştirttim amortisörleri, konfordan yana beklentim daha fazlaydı :) arkaları değiştirtmediğim için farkı bariz görüyorum ama kasisteki senaryo : pıt ----  zbammm  ;D   bir arkadaşım işçilik için verdiğim ücreti sormuştu 40 TL ye hallettiler, başaran amortisör : Fatih Sultan Mehmet sanayi sitesinde (ümraniye)

edit :
balans problemi vardı amortisör değişiminden önce, rot balanscılar amortisör balans yaptırmaz diyorlardı. amortisör değişti balans felan kalmadı  :bekleriz:
Amortisör değişimi için verdiğin işçilik mi 40 TL?
Gönderen: salihsefa - 15 Ekim 2012, 16:24:51
Amortisör değişimi için verdiğin işçilik mi 40 TL?
evet değişim için, eskileri sök yenileri tak. ön 2 amortisör ve takozları

çokmu azmı serhat? :)
Gönderen: serhaty - 15 Ekim 2012, 16:58:44
evet değişim için, eskileri sök yenileri tak. ön 2 amortisör ve takozları

çokmu azmı serhat? :)
Gayet iyi bir fiyat :)
Yer Ümraniyede mi?
Gönderen: salihsefa - 16 Ekim 2012, 00:22:38
ümraniye sanayisinde, tepe üstünden geldin çakmak köprüyü geç otogazcının dibinden sağa sanayiye gir yolun sonuna kadar git, sonda yol sola aşağıya kıvrılıyor, ordan inerken ikinci soldaki sokakta solda başaran amortisör. Lem istanbullularada sanayi tarif eder oldukya Allah sonumuzu hayretsin  ;D ayıya çarpan bi arkadaş gelmiş plakası bozuk bu arabanın aynısından de direk hatırlarlar :D
Gönderen: davut - 16 Ekim 2012, 08:51:42
bende  gazli alacaktim önleri  suan aracimda  yagli var önlerde ama  sert  kasislere düsüs falan  konfor olarak gazli demşlerdi simdi yagli  kafam karisti  :-\
Gönderen: gültekin77 - 16 Ekim 2012, 09:03:12
Komfor olarak yağlı daha iyi,gazlı biraz daha sert.
Gönderen: serhaty - 16 Ekim 2012, 11:03:25
ümraniye sanayisinde, tepe üstünden geldin çakmak köprüyü geç otogazcının dibinden sağa sanayiye gir yolun sonuna kadar git, sonda yol sola aşağıya kıvrılıyor, ordan inerken ikinci soldaki sokakta solda başaran amortisör. Lem istanbullularada sanayi tarif eder oldukya Allah sonumuzu hayretsin  ;D ayıya çarpan bi arkadaş gelmiş plakası bozuk bu arabanın aynısından de direk hatırlarlar :D
Teşekkür ederim, bir dahaki amortisör değişiminde aklımda olsun; ayıya çarpan hatırlatması güzelmiş ;D
Gönderen: davut - 25 Ekim 2012, 17:54:48
gazlimi yaglimi zor bi karar  ama genelde  yagli  agir basiyo  gazlinin dez avantaji sert olmasi peki avantaji neki  tercih ediliyor
Gönderen: deepdrastic - 25 Ekim 2012, 19:34:08
en büyük ve baslica avantaji yagin isininca sönüm hizlanmakta buda daha cok titresime sebebiyet vermekte gazli olan da bu olay yok amartisor performansi düsmüyor yagliya göre

ömür konfor vs tartisilir  :)
Gönderen: davut - 25 Ekim 2012, 20:06:29
ön  amatisorleri deişicem   yaglimi gazlimi  önler icin  sizin öneriniz nedir
Gönderen: deepdrastic - 25 Ekim 2012, 20:33:18
benimkiler gazli monroe benden önceki sahibi taktirmis arnavut kaldirimi mi ne o tip yollu sokaklarda biraz gicik oluyor ama yol tutusu güzel aracim okadar yüksek olmasina ragmen sert dönüslerde viraj girisi iyi

birde gazli ömrü daha uzunmus
Gönderen: davut - 25 Ekim 2012, 22:44:01
otip  yollarda  yaglida berbat cokda iyi degil takir tukur gidiyo yagli  benim arkalarda  yagli  önlere bende gazli monroe  alayim ozaman