vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: v3zir - 11 Ağustos 2012, 02:08:47

Başlık: Tümsek ve Çukurlarda Gelen Ses?
Gönderen: v3zir - 11 Ağustos 2012, 02:08:47
S.a arkadaşlar aracım 2003 Bora 76.000km 10 bin bakımını 2 hafta önce yaptırdım özel serviste  araç bi süre garaj da kalmıştı polen filtresini fare tamamen üzerindeki kartonu bile kemirmiş garaja koyan arkadaşlar dikkat etsin :)
Soracağım soru ise aracım tümseklere ve çukurlara girdiğinde sanki yaylar gıyık gıyık ses yapar gibi bir ses geliyor ön takımlarına baktı usta hiçbirşey yok dedi sonra kendisine söyledim böyle bi ses var diye bindi burçlardan geldiğini söyledi ön sol teker tarafından geliyor.  Acaba viraj demir lastiğinden mi geliyor bu ses? İnternette biraz araştırdım genellikle böyle problemi olan çok özellikle yazın kuru havalarda olduğunu söylüyorlar.
Başlık: Ynt: Tümsek ve Çukurlarda Gelen Ses?
Gönderen: stinger - 11 Ağustos 2012, 12:25:38
bendede vardı sıkıntı özellikle kışın oluyordu 5-10 dk sonra ses kesiliyor tozdan olur dedi servis..
Gönderen: desperado439 - 11 Ağustos 2012, 13:41:13
kardeş aynı ses bende de var sanırım amartisörlerden geliyor. birde on bin bakım fiyatını ve değiştirdiklerini yazar mısın.
Gönderen: serdar6055 - 11 Ağustos 2012, 14:04:25
aynı ses aynı tekerden yani sol tekerden benden de geliyordu.lifte kaldırıp baktılar herşey sapasağlam..sprey gress yagı ile bir yerlere yağ sıktı..artık en ufak ses yapmyor.1 hafta önce yaptırdım.
Gönderen: DenQ - 11 Ağustos 2012, 14:07:40
viraj demir lastiği.
5 tl ye alırsınız. bende 2 hafta kesildi değiştirdikden sonra,
şimdi yeniden başladı.
Gönderen: metinmb407 - 13 Ağustos 2012, 10:13:35
Iki seçeneğiniz var. Ya eski viraj lastiklerinin içine araba iç lastiklerinden saracaksınız ya da mumlu viraj lastiği takacaksınız. Ben iki hafta önce mumlu lastik aldım ses yok. Yağlama etkili bir çözüm olmuyor tozlar yapısınca tekrar başlıyor.
Gönderen: OZAlper - 13 Ağustos 2012, 20:45:57
Mumlu viraj lastiğini nereden temin edebiliriz, orijinalinden farklı mı?
Gönderen: asc61 - 14 Ağustos 2012, 02:00:11
Aynı sıkıntı benim arka sol lastiğimde var kasislerde iç gıcıklayan bir ses geliyor o taraftan usta yaptım dedi ama hala aynı acaba aynı sıkıntıyı mı yaşıyoruz?
Gönderen: metinmb407 - 14 Ağustos 2012, 19:24:17
Mumlu viraj lastiğini nereden temin edebiliriz, orijinalinden farklı mı?

Bu lastik bayaği dişli birde sanki pudra şekerine bandırılmış gibi. Sanırım tanesi 15 liraydı Ankara da Necati Kaygusuz usta ile gittik Ostim de VW parçalarını satan biryerdi.
Gönderen: v3zir - 14 Ağustos 2012, 21:18:17
kardeş aynı ses bende de var sanırım amartisörlerden geliyor. birde on bin bakım fiyatını ve değiştirdiklerini yazar mısın.

Kardeşim kusura bakma biraz geç oldu cevabım.

Benzin Filtresi
Yağ Filtresi
Polen Filtresi
Hava Fİltresi
Motor Yağı (Castrol) 4.5Lt
Toplam = 150 TL Özel Servis

Yetkili Servis = 250 TL demişti.
Gönderen: v3zir - 18 Ağustos 2012, 17:14:25
Arkadaşlar Viraj demir lastiklerini değiştirdim. Tanesi 10 TL şu an gerçekten tık yok artık o rahatsız edici ses gitti.
Bilgilendirmek için;

2 Adet Viraj lastiği = 20 TL
İşçilik = 10 TL
Gönderen: merbil - 11 Nisan 2014, 22:02:43
PASSAT W8 TAVAN AYDINLATMASI ARIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİRM
Gönderen: metinmb407 - 12 Nisan 2014, 12:23:18
Türkiye de bulması zor bir şey istedin. Dolar kuru karman çorman acaip uçuk fiyatlar.
Gönderen: KATIRAN - 12 Nisan 2014, 23:26:14
BEN SERVİSTE ON BİN BAKIMI 285 TL YAPTIRDIM.
Gönderen: Emrecan_ - 12 Mayıs 2014, 00:20:20
hocam merhabalar aynı problem benım boramdada oldu yaklaşık sağlı sollu 2 ay çekti o takırtıları en sonunda fiyatı uygun bulduğum yavru vatanda yaptırdım kesinlikle burçlardan gelıyor ses bende amartisör diye endişelenmiştim ama 2 saatılık bir işlem sonunda ne bir gıçırtı ne br ses kaldı şuan gayet mutluyuz keratayla tavsiyem bekletmeden değiştir :)
Gönderen: borax - 08 Kasım 2014, 00:49:55
bendede oldu geçici çözüm yağlatmakancak yeni değişim en güzeli işçilik dahil 75 tl değiştirdim 2 defa, viraj demir lastiği 2 adet
Gönderen: MurdeR - 12 Kasım 2014, 15:18:09
Bu viraj demir lastigi bi bende mi ses yapmiyor cozemedim 2.5 yil oldu hic oradan ses gelmedi.
Gönderen: hhakan - 25 Aralık 2014, 20:41:58
2000 kere okunmus ama yazılan cevap veya yorum 20'lerde.Ya ne olmus bu siteye biri anlatsın.Yoksa facebook ile girişi mevcut değimi bu siteye