vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 09:12:39

Başlık: Tekrar Mk 1 vazgeçilmez
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 09:12:39
 Merhaba Arkadaşlar 2 senelik mk1 ayrılığından sonra tekrar  mk1 aldım bu sefer tek kapılı araç ufak ufak oynıycaz bakalım dede torun peş peşe çektim :D
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/DsVhU.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2jqYd.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/yFuC8.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/mXwln.jpg)
daha detaylı resimlerde gelecek arkadaşlar
Başlık: Ynt: Tekrar Mk 1 vazgeçilmez
Gönderen: STAK67 - 31 Temmuz 2012, 09:13:22
hayırlı olsun güle güle kullanın detaylı foto yok mu ?
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 09:16:17
hayırlı olsun güle güle kullanın detaylı foto yok mu ?
Hasan kardeşim sağ olasın detaylı foto çekicem bunlar acele ile çekildi  forumda bir an evvel paylaşmak istedim açıkçası :)
Gönderen: STAK67 - 31 Temmuz 2012, 09:16:56
çok güzel görünüyo :) beğendim ben aracınızı allah kaza bela vermesin
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 09:19:09
çok güzel görünüyo :) beğendim ben aracınızı allah kaza bela vermesin
tekrar teşekkürler sağ olasın
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2012, 09:21:28
hayırlı olsun sonunda su mk1 alan biri çıktı gözünü karartıp

mk1 in durumu nasıl var mı sorunu motor dısında
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 09:45:26
hayırlı olsun sonunda su mk1 alan biri çıktı gözünü karartıp

mk1 in durumu nasıl var mı sorunu motor dısında
sağ ol Nizam teşekkürler aslında ufak tefek eksikleri var nihayetinde eski model araç sağ arka etekte çürük var
kaput altında çamurluk bağlantı noktalarında ufak tefek çürümeler var ben de arabaya bakınca açıkçası kendini salmadığı için aldım ha eski araç elledikçe bişiler çıkar diyip okuyan arkadaşlara söyliyim mk1 aşkı başka ve araç düzgünse bunlara değer bir kaç ay içinde yurt dışına götürme niyetim var açıkçası orada arca bir kısım yedekler alıp gelicem belkide orada da değiştiririm bir kısmını
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 09:50:22
bu arada merak eden arkadaşlara söylemek isterim motor sorunsuz şanzıman 4 ileri  1981 model
Gönderen: PassatMk2m - 31 Temmuz 2012, 09:53:07
Hayırlı olsun.
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 09:59:29
Hayırlı olsun.
Teşekkürler kardeşim sağ olasın
Gönderen: Hayat - 31 Temmuz 2012, 10:01:34
Hayırlı olsun .....
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2012, 10:26:35
bu arada merak eden arkadaşlara söylemek isterim motor sorunsuz şanzıman 4 ileri  1981 model

hani blok filan sorunlu diyordu ilanda adam anlamıyordu galiba
Gönderen: STAK67 - 31 Temmuz 2012, 10:32:50
hakkatten ya araba fiyatına göre çok iyi aslında blok çatlak yazıyodu ilanında
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 11:05:02
 öncelikle teşekkürler arkadaşlar
blok çatlak olayı hikaye imiş sahibi motor yaptırıyo sonra motordan yğ sızmaları oluyo motoru yapan mototrcuya gidiyo  2000 tl hesap çıkartmış araca ve  araç bu şekilde satılık hepimizin takip ettiği vede bildiği gibi buraya kara biliyoruz ,sonra motorcu bir arkadaş bu aracı alıyo  ve mototrda çatlak patlak kırık dökük yok arcın contasını değiştiriyo yenisi ile silindir kpağını hafif taşlattırıyo ve sorun kalmıyo araçta sonrada ben aldım yağ damlatma vs yok kaçak köçek yok ve araç 1,5 değil 1,6 arkadaşlar sonuç olarak   işte bir golf hikayesi :D  kısaca özetlersek
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2012, 11:08:01
öncelikle teşekkürler arkadaşlar
blok çatlak olayı hikaye imiş sahibi motor yaptırıyo sonra motordan yğ sızmaları oluyo motoru yapan mototrcuya gidiyo  2000 tl hesap çıkartmış araca ve  araç bu şekilde satılık hepimizin takip ettiği vede bildiği gibi buraya kara biliyoruz ,sonra motorcu bir arkadaş bu aracı alıyo  ve mototrda çatlak patlak kırık dökük yok arcın contasını değiştiriyo yenisi ile silindir kpağını hafif taşlattırıyo ve sorun kalmıyo araçta sonrada ben aldım yağ damlatma vs yok kaçak köçek yok ve araç 1,5 değil 1,6 arkadaşlar sonuç olarak   işte bir golf hikayesi :D  kısaca özetlersek

kârlı iş ne hayırlı olsun tekrardan
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 11:17:13
kârlı iş ne hayırlı olsun tekrardan
sağ ol Nizam tekrar :D
ya sonuçta 1  mk1 yok olup gidecekti bana kalırsa bilinçsizlik sonucu yazık olacaktı araca inşallah bende istediğim kıvama getiiririm aracı
Gönderen: golfmk1furkan - 31 Temmuz 2012, 11:34:48
Hayırlı olsun arac yabancıya gitmedi en azından bloğu catlak falan hikayesi olmasaydı biz alıcaktık güle güle kullan  :sevgi: :)
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2012, 11:44:38
Hayırlı olsun arac yabancıya gitmedi en azından bloğu catlak falan hikayesi olmasaydı biz alıcaktık güle güle kullan  :sevgi: :)

çatlak yokmus ki blokta :)
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 12:27:40
teşekkürler sağ olasın  saygılar
Gönderen: arda_86xxx - 31 Temmuz 2012, 12:34:18
hadi bakalım maşallah diyelim :)
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 13:04:25
hadi bakalım maşallah diyelim :)
teşekkürler sağ ol Emrah kardeşim
Gönderen: Golf_ld - 31 Temmuz 2012, 17:18:14
belki bilen veya uygulayan arkadaşlar vardır     mk1 in içine mk2 nin tüm aksamı aktarılabilirmi
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2012, 17:32:15
belki bilen veya uygulayan arkadaşlar vardır     mk1 in içine mk2 nin tüm aksamı aktarılabilirmi

sadece torpido koltuk motor gerisi olmaz

iç dösemede kapı dösemelerine işlem vs yapacaksın oda iş
Gönderen: apalil - 31 Temmuz 2012, 20:09:06
kazasız belasız gule gule kullan..
Gönderen: Mk1GTI - 31 Temmuz 2012, 21:52:36
belki bilen veya uygulayan arkadaşlar vardır     mk1 in içine mk2 nin tüm aksamı aktarılabilirmi

Hayırlı olsun güle güle kullan..

Tavan, kapı ve bagaj aksamı hariç herşeyi aktarırsın.. Halısıda basit işlemlerle oturuyor şuan benim mk1 dede mk2 halısı var.
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 10:34:38
sadece torpido koltuk motor gerisi olmaz

iç dösemede kapı dösemelerine işlem vs yapacaksın oda iş
o zaman komple araç almaya değmez kazalı bulıyım üzerindeki istediklerimi alıyım o zaman  sağ ol Nizam bunu söylediğin iyi oldu
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 10:35:00
kazasız belasız gule gule kullan..
teşekkürler kardeşim sağ olasın
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 10:40:43
Hayırlı olsun güle güle kullan..

Tavan, kapı ve bagaj aksamı hariç herşeyi aktarırsın.. Halısıda basit işlemlerle oturuyor şuan benim mk1 dede mk2 halısı var.
öncelikle teşekkür ederim  peki senin araçtada komple mkmi iç kısmı torpido falan
Gönderen: nizam - 01 Ağustos 2012, 10:44:17
öncelikle teşekkür ederim  peki senin araçtada komple mkmi iç kısmı torpido falan

önce ki mk1 in torpidosu mk2 den aktarmaydı hatta motoruda :)
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 11:29:13
önce ki mk1 in torpidosu mk2 den aktarmaydı hatta motoruda :)
o zaman işlem var  peki sen bu konularda epeyce bilgiye sahipsin 5 ileri şanzımanıda aktarsak gerçi 5 ileri mk2 bulmam lazım yada 5 ileri şanzımanda angi tipi önerirsin bana mototr kodu  cr benim aracın yani düz 1,6d
Gönderen: nizam - 01 Ağustos 2012, 11:41:23
o zaman işlem var  peki sen bu konularda epeyce bilgiye sahipsin 5 ileri şanzımanıda aktarsak gerçi 5 ileri mk2 bulmam lazım yada 5 ileri şanzımanda angi tipi önerirsin bana mototr kodu  cr benim aracın yani düz 1,6d

benim bildiğim ve eski mk2 yede taktıgımız 4T şanzımandı 5 ileri eski şanzımanda 1.8 benzinli sanzımanıydı ondan değiştirdim araba 5 viteste v6 gibi mazot harcıyordu :)
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 11:44:12
benim bildiğim ve eski mk2 yede taktıgımız 4T şanzımandı 5 ileri eski şanzımanda 1.8 benzinli sanzımanıydı ondan değiştirdim araba 5 viteste v6 gibi mazot harcıyordu :)
o zaman 4t kodlu şanzıman bakıcam anladım şanzımanın alt kısmında mı yazar o kod birde biliyomusun bilmiyorum 5 ileri yapınca aracı o manivela kolların oraya ayrı bir aparat takılıyomuş bana tamirci demişti tornada yapılıyomuş
Gönderen: taha_jetta80 - 01 Ağustos 2012, 11:58:25
o zaman 4t kodlu şanzıman bakıcam anladım şanzımanın alt kısmında mı yazar o kod birde biliyomusun bilmiyorum 5 ileri yapınca aracı o manivela kolların oraya ayrı bir aparat takılıyomuş bana tamirci demişti tornada yapılıyomuş
elimde 5 vites şanzıman da var o aradaki parçalarda düşünürsen yardımcı olurum  :)
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 12:03:57
elimde 5 vites şanzıman da var o aradaki parçalarda düşünürsen yardımcı olurum  :)
fiyat ne kadar şanzımanın istersen pm at
Gönderen: nizam - 01 Ağustos 2012, 12:08:06
bence yasinde ki motoru sanzımanı komple al araba GTD olsun tadından yenmez ilerde birde intercooler takarsın oh mis :D
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 12:25:02
bence yasinde ki motoru sanzımanı komple al araba GTD olsun tadından yenmez ilerde birde intercooler takarsın oh mis :D
Nizam haklısında  pahalıya patlar yakında bulgara gidicem oradan golf 2 alıcam bir tane parçalıycam   muhtemelen hafif hasarlı alırım fiyat zaten malum buradaki benim arabanın 10 da biri  motor işine girmem şu ara elimin altında motorda kalabilir açıkçası
Gönderen: nizam - 01 Ağustos 2012, 12:34:12
Nizam haklısında  pahalıya patlar yakında bulgara gidicem oradan golf 2 alıcam bir tane parçalıycam   muhtemelen hafif hasarlı alırım fiyat zaten malum buradaki benim arabanın 10 da biri  motor işine girmem şu ara elimin altında motorda kalabilir açıkçası

motorla ilgili birşey yapacaksan td olsun yeter :D
Gönderen: taha_jetta80 - 01 Ağustos 2012, 13:10:35
motor +şanzıman + mazot pompası için verdiğim fiyat gayet uygun düşünürsen görüşelim. bunları parça parça almaya kalksan 2 katı fiyat tutar sanırım :)
Gönderen: Golf_ld - 01 Ağustos 2012, 13:44:55
bir değerlendirme yapıcam bakalım
Gönderen: Mk1GTI - 02 Ağustos 2012, 14:48:50
Bir önceki mk1 imde komple mk2 motor 5 ileri şanzıman göğüs elektrik tesisatı halı koltuklar vardı...
Gönderen: Golf_ld - 02 Ağustos 2012, 16:05:18
Bir önceki mk1 imde komple mk2 motor 5 ileri şanzıman göğüs elektrik tesisatı halı koltuklar vardı...
resimleri varmı iç kısmın duruşu falan açısından
Gönderen: nizam - 02 Ağustos 2012, 16:23:28
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/ynt-beyaz-guvercin-t17431.0.html

burada var ama çoğu uçmus
Gönderen: Golf_ld - 02 Ağustos 2012, 16:48:57
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/ynt-beyaz-guvercin-t17431.0.html

burada var ama çoğu uçmus
evet Nizam baktım şimdide bir resim var ondada torpido var sadece
Gönderen: Golf_ld - 02 Ağustos 2012, 16:58:36
benim torpido da şöyle 
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/EOzj.jpg)
Gönderen: nizam - 02 Ağustos 2012, 17:13:58
bence torpidon çok iyi hiç elleşme macera arama canım malzeme mahvolur. bulabilirsen vites evrafında ki parçayı araştır  ara göz olarak
Gönderen: Golf_ld - 03 Ağustos 2012, 08:56:18
bence torpidon çok iyi hiç elleşme macera arama canım malzeme mahvolur. bulabilirsen vites evrafında ki parçayı araştır  ara göz olarak
tip olarak hangi tipten almak lazım yine bu torpidoya uygunmu olmalı
Gönderen: nizam - 03 Ağustos 2012, 09:15:31
tip olarak hangi tipten almak lazım yine bu torpidoya uygunmu olmalı

zatene uygundur o malzeme oraya daha güzel olur boş kalmamıs olur
Gönderen: Golf_ld - 03 Ağustos 2012, 09:36:14
bu jettaların bazısında vardı görmüştüm 3 gösterge boşluğu olan bir aksam vardı omu olur acaba buna gtı tipi de deniyo sanırım
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/jdNPT.jpg)
benim torpidonun aynısı sanırım en güzel bu şekilde  olucak gibi
Gönderen: nizam - 03 Ağustos 2012, 09:39:46
evet
Gönderen: Golf_ld - 03 Ağustos 2012, 09:43:51
bundan Türkiyede de buluruz  belki varmıdır satan arkadaş acaba
Gönderen: nizam - 03 Ağustos 2012, 09:54:02
bundan Türkiyede de buluruz  belki varmıdır satan arkadaş acaba

gecen dönemde birinde vardı satıldı galiba sahibinden com vs bakacaksın yasinin arabada varsa ona soracaksın hazır dagıttıgı araba
Gönderen: Golf_ld - 03 Ağustos 2012, 11:28:42
gecen dönemde birinde vardı satıldı galiba sahibinden com vs bakacaksın yasinin arabada varsa ona soracaksın hazır dagıttıgı araba
yasine sordum işini görmez dedi bakınacaz şimdilik sağa sola  :)
Gönderen: nizam - 03 Ağustos 2012, 11:44:15
yasine sordum işini görmez dedi bakınacaz şimdilik sağa sola  :)

resmini iste elin tamire yatkınsa birşeyler tasarlayabilirsin olmadı alperserbest var sitede ona telefonla ulas sor bakalım elinde var mı

5338123818
Gönderen: Golf_ld - 03 Ağustos 2012, 12:18:19
resmini iste elin tamire yatkınsa birşeyler tasarlayabilirsin olmadı alperserbest var sitede ona telefonla ulas sor bakalım elinde var mı

5338123818
tamamdır Nizam arayıp öğrenirim teşekkürler
Gönderen: Golf_ld - 05 Eylül 2012, 09:21:18
geçen gün baktım arabanın arka yazılarına orjinalmiş arkalarında parça numaraları mevcut bende elimden geldiğince kurtarıyım dedim resimler belki sizlerede ön ayak olur bazı malzemelerin kurtarılması açısından
biraz kağıt bant maket bıçağı ve duplı color un metal effect sprey boyası birazda kendimden işçilik ;D
sonuç kurtarılan güzel malzeme
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/fI1XE.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/7OaG9.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/sno1O.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/Jrui.jpg)
Gönderen: nizam - 05 Eylül 2012, 10:50:10
güzel olmus biraz kagıt bant boya emmiş ama olsun ufaktan el atmak lazım arabalara
Gönderen: Mk1GTI - 05 Eylül 2012, 11:06:16
Kağıt kullanmana gerek yoktu aslında. Sünger ve boya daha kolay oluyor bu işlerde. Süngere biraz boya değdirip yazının üstüne pomat ladımı ne akar ne sızar.
Gönderen: Golf_ld - 05 Eylül 2012, 11:08:20
güzel olmus biraz kagıt bant boya emmiş ama olsun ufaktan el atmak lazım arabalara
teşekkürler Nizam aynen öyle oldu dediğin gibi taşma gibi oldu ama maket bıçağının ucu ile boyadaha taze iken hallettim sırada volkswagen yazısı var o yazı karakteri ufak olduğu için biraz daha uğraştırıcı açıkçası birde sırada ön sinyallere led yapıcam daha öncede burada paylaşmıştım ömere verdiğim beyaz dizelde vardı aybı uygulamayı bunada yapıcam birde tavan lambası içine led yapıcam  
Gönderen: Golf_ld - 05 Eylül 2012, 11:10:36
Kağıt kullanmana gerek yoktu aslında. Sünger ve boya daha kolay oluyor bu işlerde. Süngere biraz boya değdirip yazının üstüne pomat ladımı ne akar ne sızar.
haklısın volkswagen yazısı henüz yapılmadı sıfır ayakabı boyası süngeri ile süper olur aslında ve hatta rötuş içinde ideal  :tamamdir
Gönderen: Golf_ld - 05 Eylül 2012, 11:15:53
geçenlerde 25 ağustosta soyulduğum gün  mk1 in panjurunuda cabrio panjuru yaptım ufak ufak oynamaya devam  :D
tampona takılmayın onada el atıcam
sislambalarına bağlamak için torpidodaki düğmelerin oraya orjinal düğme bulunur mu
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/fNMU6.jpg)
Gönderen: TanerErbay - 11 Eylül 2012, 18:58:09
hayirli olsun

güle güle kullan
Gönderen: Golf_ld - 12 Eylül 2012, 10:58:56
hayirli olsun

güle güle kullan
teşekkürler  Taner
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 09:48:10
kapı döşemelerine sıra geldi arabada taba rengi suni derili kapı döşemesi var bunlar nasıl temizlenir veya ilk gübkü gibi olurmu
önce temizlik yapıcam kapı döşemesine sonra derileri çıkartıcam döşemenin duralitleri bozulmuş yenileri yolda  gelecek yenilerede  eski temizliyeceğim döşemeleri yaıştıracam arkadaşlar
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 10:39:31
kapılar için duralitler galdi arkadaşlar  ;D
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/t6EFO.jpg)
şimdi bunları korumalı şekilde kaplamak lazım ki uzun ömürlü olsunlar  nem almasınlar
Gönderen: Blackbird - 13 Eylül 2012, 12:14:49
Montaj öncesinde kapı içlerini komple bitüself ile kaplayıp ardından kalın naylonla kapı içini su almaması için kapladıktan sonra üzerine akustük ses yalıtım süngeri koyup öyle montajlarsan çok güzel olur. :)

Bitüself koçtaşta 25-30 TL aküstik süngerde 5-10 TL
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 12:31:25
Montaj öncesinde kapı içlerini komple bitüself ile kaplayıp ardından kalın naylonla kapı içini su almaması için kapladıktan sonra üzerine akustük ses yalıtım süngeri koyup öyle montajlarsan çok güzel olur. :)

Bitüself koçtaşta 25-30 TL aküstik süngerde 5-10 TL
teşekkürler verdiğin bilgi için  :tamamdir
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 13:08:16
bunun gibi uygulasam nasıl olur bitüself i kapının içindeki boşluklu alanlara bu iş görürmü rutubet için
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/mWv2T.jpg)
Gönderen: nizam - 13 Eylül 2012, 13:09:14
çok güzel olur ama pahalı bir malzeme
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 13:18:50
çok güzel olur ama pahalı bir malzeme
koçtaşta  20cmx10mt lik olanına 25 tl demişler başka bir forumda araştırırken gördüm ve sadece boşluklar için çokta gideceğini sanmam sence
Gönderen: nizam - 13 Eylül 2012, 13:22:15
koçtaşta  20cmx10mt lik olanına 25 tl demişler başka bir forumda araştırırken gördüm ve sadece boşluklar için çokta gideceğini sanmam sence

resmini eklediğin malzeme için demiştim ama bunun muadiliyse denebilir güzel fiyat
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 13:24:18
resmini eklediğin malzeme için demiştim ama bunun muadiliyse denebilir güzel fiyat
yok yok resimdeki sadece örnek olsun diye bulupta koydum okuduğumda en pahalı marka ve malzeme imiş bu markalı olan bunun fiyatına 2 adet  20cmx10m lik alınıyo  ;D
Gönderen: Blackbird - 13 Eylül 2012, 13:46:11
Eklediğin fotoğraftaki gibi uygularsan kapı içi naylonlama yapmana gerek kalmaz, kapıdaki zıngardamaya titreşime faydası oluyor.  Ama kapı iç sacınada ayrıca yapmanı tavsiye derim güzel tokluk veriyor.  Asıl ses azalması için akustik sünger daha verimli Bauhaus ta çok ince olanlarından alırsan yüksek atmadığı için klipsler daha rahat oturur.

Dynamat tabiki çok daha iyi ama bizi bozar çok pahalı. :D

mk1 lerde kilit mekanızmasının demir çubukları çok ses yapıyor zamanla süngerleri dağıldığı için o süngerleride yenilemek lazım, onlar içinde tesisat borularına izolasyon için kullanılan gri sert süngerler var onları tavsiye ederim uygun şekilde kesip baly ile yapıştırabilrisiniz.

Birde cam açma mekanizmasının kapının en alt kısmnında kriko bölümü ses yapıyor onuda güzelce süngerlemek lazım. :)

Benim gibi ses takıntısı olanlara göre yapmamışlar mk1 :):):)

Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 13:52:03
Eklediğin fotoğraftaki gibi uygularsan kapı içi naylonlama yapmana gerek kalmaz, kapıdaki zıngardamaya titreşime faydası oluyor.  Ama kapı iç sacınada ayrıca yapmanı tavsiye derim güzel tokluk veriyor.  Asıl ses azalması için akustik sünger daha verimli Bauhaus ta çok ince olanlarından alırsan yüksek atmadığı için klipsler daha rahat oturur.

o kapıdaki tokluk hissini bilirim mercedesten çok iyidir,kapı içlerine maliyeti azaltmak için pütür atılsa nasıl olur
Gönderen: Blackbird - 13 Eylül 2012, 13:55:37
o kapıdaki tokluk hissini bilirim mercedesten çok iyidir,kapı içlerine maliyeti azaltmak için pütür atılsa nasıl olur

Pütür atılabilir ama hem uygulması meşakkatli hemde kaliteli bir pütürün  şişesi 15-20 TL  1 şişe ile düzgün atıldığında yaklaış 1m2 ancak çıkıyor.

Paslanmaya karşıda korumuş olur bir dezavantajı olmaz sanırım.
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 14:09:15

Pütür atılabilir ama hem uygulması meşakkatli hemde kaliteli bir pütürün  şişesi 15-20 TL  1 şişe ile düzgün atıldığında yaklaış 1m2 ancak çıkıyor.

Paslanmaya karşıda korumuş olur bir dezavantajı olmaz sanırım.
açıkçası  o 1m2 çıkan ürün beni düşündürüyo   motip in ürünü var 19 tl piyasada araç coupe 2 kapıya yetermi diye düşünmekteyim açıkçası yatmezse masraf  ;D minimum maliyetle 45 tl gibi ama bu artabilir sadece 2 malzeme için senin dediğin süngerdende alırsam onu bilmiyorum ne kadar
Gönderen: Blackbird - 13 Eylül 2012, 14:38:30
Benim tahminimce 1 kapıya 1 kutu rahat gider. Maliyeti düşünüyorsanız ben olsam bitüself yapıştırır devam ederdim.

Pütür için Teroson Terotex bulabilirseniz tavsiye edilen bir malzeme, ucuz yerli mallarda var ama kısa sürede atma dükülme yapabilir.

Eğer araç restorasyon yapılmışsa kiloluk pütür alıp tüm alt sac ve çamurluk içleri yapmak lazım.

Hazır kapıyı sökmüşken kapı içini güzelce temizleyip su tahliye kanallarının kontorl etmekte fayda var o kanallar tıkandığı için kapılar çürüyor.
Gönderen: Golf_ld - 13 Eylül 2012, 15:31:31
Benim tahminimce 1 kapıya 1 kutu rahat gider. Maliyeti düşünüyorsanız ben olsam bitüself yapıştırır devam ederdim.

Pütür için Teroson Terotex bulabilirseniz tavsiye edilen bir malzeme, ucuz yerli mallarda var ama kısa sürede atma dükülme yapabilir.

Eğer araç restorasyon yapılmışsa kiloluk pütür alıp tüm alt sac ve çamurluk içleri yapmak lazım.

Hazır kapıyı sökmüşken kapı içini güzelce temizleyip su tahliye kanallarının kontorl etmekte fayda var o kanallar tıkandığı için kapılar çürüyor.
arabayı aldığımda  söktüm döşemelri tıkalı tahliye vardı onları açtım her iki kapıdadazamanla tozlar tıkıyo ve çamur oluyo
açıkçası söktükten sonra baktım döşemelerin duralitleri çok bozuk özellikle sağ taraf  o yüzden kalkıştım bu işe
Gönderen: fatih_06 - 13 Eylül 2012, 20:10:42
kolay gelsin pütür kapının alt tarafına uygulaman yeterli olur bencede ama diğer malzemelerde fazla ağırlıktan kaçınmalısın kapı pimlerini çabuk bozabilir.

Eklediğin fotoğraftaki gibi uygularsan kapı içi naylonlama yapmana gerek kalmaz, kapıdaki zıngardamaya titreşime faydası oluyor.  Ama kapı iç sacınada ayrıca yapmanı tavsiye derim güzel tokluk veriyor.  Asıl ses azalması için akustik sünger daha verimli Bauhaus ta çok ince olanlarından alırsan yüksek atmadığı için klipsler daha rahat oturur.

mk1 lerde kilit mekanızmasının demir çubukları çok ses yapıyor zamanla süngerleri dağıldığı için o süngerleride yenilemek lazım, onlar içinde tesisat borularına izolasyon için kullanılan gri sert süngerler var onları tavsiye ederim uygun şekilde kesip baly ile yapıştırabilrisiniz.

Birde cam açma mekanizmasının kapının en alt kısmnında kriko bölümü ses yapıyor onuda güzelce süngerlemek lazım. :)

Benim gibi ses takıntısı olanlara göre yapmamışlar mk1 :):):)

bu dediklerin benim aracımı anlatıyor valla zaman bulamadığımdan açıp uğraşamıyorum sağlam bi girişmek şart araç dizel olunca hele kışın o sesler insana cinnet geçirtir :D
Gönderen: Golf_ld - 14 Eylül 2012, 08:33:03
haklısın  Fatih doğru işin ağırlık olayıda var kaldıki araç tek kapı ve koca bir kapı var  ve çok sık kullanılmakta
Gönderen: Golf_ld - 22 Eylül 2012, 11:42:43
gözüme batan küllüğün yerine sadece çakmaklık taktım bu sabah arkadaşlar yapılan işlem aşama aşama aşağıda

önce eski küllüğün kalıbını çizdiğim kalın ps3 plastiğinden kestiğim parça
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/dcj7v.jpg)
sonra kesilen parçaya çakmağın metalini ısıtıp yuvasının açılması
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/0mMBN.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/cP0pO.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/cHAkC.jpg)
ve hazırlanan malzemenin üzerine montaj aşaması arkadaşlar
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/gzYhO.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/E2CLI.jpg) (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/W6OFf.jpg)
Gönderen: omertek - 22 Eylül 2012, 14:08:55
Serhan abi iki dakka yerinde durmuyorsun  :D Helal olsun sana  :tamamdir
Gönderen: Han - 22 Eylül 2012, 14:20:38
Hayırlı olsun arkadaşım kolay gelsin  :tamamdir
Gönderen: Blackbird - 22 Eylül 2012, 15:30:42
Mk1 aşkı budur ya  küllük için ps3 parçalattırıyor. :):):)

elinize sağlık.
Gönderen: Golf_ld - 22 Eylül 2012, 20:47:34
Hayırlı olsun arkadaşım kolay gelsin  :tamamdir
Mk1 aşkı budur ya  küllük için ps3 parçalattırıyor. :):):)

elinize sağlık.
Serhan abi iki dakka yerinde durmuyorsun  :D Helal olsun sana  :tamamdir
sağ olun kardeşlerim  mk1 e ps3 feda olsun nedir ki  >:D
bulgaristana gidince tek kapı polo parçalama planlarım var  :D
Gönderen: Golf_ld - 29 Eylül 2012, 13:10:11
bu da araç üzerindeki hali arkadaşlar
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ZFuPa.jpg)