Volkswagen Türkiye

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: umut_mk4 - 12 Temmuz 2012, 20:59:55

Başlık: bagaj gösterge ışıgı
Gönderen: umut_mk4 - 12 Temmuz 2012, 20:59:55
arkadaslar bagajı actıgım zaman bagajdaki ısık yanıyor ama gostergede  bagaj acık ıkazı yanmıyor sıkıntı ne olabilir acaba (2001 comfortline )
Başlık: Ynt: bagaj gösterge ışıgı
Gönderen: Nuri_Kapucu - 09 Eylül 2012, 00:00:44
switch değişecek büyük ihtimal. Benim de sol ön kapıda vardı aynısı switch değişti sorun halloldu. biraz geç bi cevap oldu ama:)
Gönderen: freeman - 09 Eylül 2012, 15:34:17
Yol bilg. Ekraninda bagaj acik uyarisi ve uyari sesi mi geliyor yoksa sadece isik mi yanoyor? Ben aldigimdan bu yana herhangi bi uyari vermiyorda:) bende golflerde uyari yok diye dusunmustum. Oyleyse bi kurcalamak lazim arka kilidi
Gönderen: white quattro - 09 Eylül 2012, 18:30:36
Bagajla alakalı uyarı sisteimi yokki
yoksa var mı?  :o
Gönderen: Sinancetintas - 09 Eylül 2012, 19:30:37
+11
Gönderen: s1nanozk - 09 Eylül 2012, 22:45:09
Var hocam ya.bende arkda bagaj açılınca hem ekranda yazı çıkıyo,hem de uzun bi bip sesi çıkıyo.herkesin farklı mı yoksa??
Gönderen: Nuri_Kapucu - 09 Eylül 2012, 22:53:08
Var hocam ya.bende arkda bagaj açılınca hem ekranda yazı çıkıyo,hem de uzun bi bip sesi çıkıyo.herkesin farklı mı yoksa??

evet aynen.bagaj kapağı açılınca yol bilgisayarında 'HECKLAPPE OFFEN' diye yazar aynı anda sesli uyarı verir..açık kapı uyarı ikazı yanar.
Gönderen: gökhanpolizei - 09 Eylül 2012, 22:59:42
bu sıstem 2000 comfortlıne de var mı acaba ve benım araçta soyle bır sorun da var kapı açılınca da ekranda bırsey gostermıyor bunun nedenıde aynımıdır
Gönderen: Nuri_Kapucu - 09 Eylül 2012, 23:02:23
bu sıstem 2000 comfortlıne de var mı acaba ve benım araçta soyle bır sorun da var kapı açılınca da ekranda bırsey gostermıyor bunun nedenıde aynımıdır

olması lazım. benim arabada da sol ön kapı açıldığında tavan lambası yanmıyor ve ekranda da kapının açık olduğunu belirten ikaz yanmıyordu. switch değişti sorun halloldu. çoğu kişide de var sanırım bu sorun. arabalar 8-10 yıllık olunca switch bozulabiliyor tabi..
Gönderen: metalteo - 09 Eylül 2012, 23:07:11

aynısı bende de var.. +1
Gönderen: Sinancetintas - 09 Eylül 2012, 23:26:35
Valla yarın özellikle denicem benim kapılar açılınca ışıklar yanıyor da ekranda bişey çıkmıyor bildigim.. arka bagajı bilmiyom.. Denicem ama.. :S :S
Gönderen: gökhanpolizei - 10 Eylül 2012, 01:29:27
arkadaşlar affedın bu soruyu sormam gerekıyor :-[ bu swıch aracın neresınde bulunur ve kendımız söküp takabılırmıyız ve fıyatı nedır pahalımıdır
Gönderen: Sinancetintas - 10 Eylül 2012, 18:56:10
Bugun özellikle denedim bende ışık mışık yok tüm kapılar ve bagajı çalışırken, sadece kontak açıkken ve anahtarsız bile denedim hiç ışık yok.. Serviste uyarısı falan kapatılıyorsa kapatmışlardır.. tüm iç ışıklandırma çalışıyor ama göstergede ışık falan yok..
Gönderen: freeman - 11 Eylül 2012, 12:20:23
acaba belirli bir yıldan sonraki üretimlerde mi var bu özellik, benim aracımda 99 model bende de yok yada çalışmıyor.,
Üstelik donanım seviyesi highline yıla bağlı olarak eklendiyse bilmem ama yılla alakası yoksa bizim araçta kesinlikle olmalıydı
Gönderen: metalteo - 11 Eylül 2012, 13:15:21
2001 comfortline bende var bagaj açınca ekranda bagaj simgesi yanıyor ekranda bagaj açık yazıyor ve 2-3 saniye sesli uyarı veriyor
Gönderen: Sinancetintas - 11 Eylül 2012, 16:31:25
acaba belirli bir yıldan sonraki üretimlerde mi var bu özellik, benim aracımda 99 model bende de yok yada çalışmıyor.,
Üstelik donanım seviyesi highline yıla bağlı olarak eklendiyse bilmem ama yılla alakası yoksa bizim araçta kesinlikle olmalıydı
Aynen benim de 99 Highline ama bende de yok.. Ama acaba yol bilgisayarından kapatılmış olabilir mi?? Çünkü bende kemer takılmadı uyarısı da yok.. :S
Gönderen: freeman - 11 Eylül 2012, 17:10:51
kemer uyarı vg-com ilke açılabiliyor, normalde kapalı oluyor bizim araçlarda ama bu açık kapı uyarısının açılıp kapatılacağını sanmıyorum, çünkü kapatmanın bi anlamı yok :)

99 model aracı olupta bu uyarıyı alan varmı aramızda acaba?
Ona göre girişecem kilide :)
Gönderen: nizam - 11 Eylül 2012, 17:28:19
benim arabada var mı bilmiyorum emniyet kemeri kenarlarında kablolar geçiyor ama nedir bilemedim airbag ile alakalı olabilir

bu arabalarda ikaz sesi kadran arkasında mı tavan lambasının kenarında mı ? benim arabanın tavan lambasının kenarında ahize delikleri gibi delikler var aklıma takılıyor

http://www.ebay.co.uk/itm/98-04-GOLF-MK4-BORA-BEIGE-INTERIOR-LIGHT-ROOF-MAP-LAMP-/170661798974?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27bc3c643e

bunun gibi
Gönderen: freeman - 12 Eylül 2012, 12:12:15
orası bildiğim kadarıyla orjinal telefon araç kitininin mikrofon yeri, bizim araçlarda içi boş
Gönderen: white quattro - 12 Eylül 2012, 15:46:33
kemer uyarı vg-com ilke açılabiliyor, normalde kapalı oluyor bizim araçlarda ama bu açık kapı uyarısının açılıp kapatılacağını sanmıyorum, çünkü kapatmanın bi anlamı yok :)

99 model aracı olupta bu uyarıyı alan varmı aramızda acaba?
Ona göre girişecem kilide :)

99 comfortumda böyle bir sinyal yoktu  8)
Gönderen: jackhal - 12 Eylül 2012, 18:10:26
bagaj ve el freni için ikaz sesi ve yazı çıkıyor. Kapı açık kalırsa lamba sönmüyor..
Gönderen: kerim_dikmen - 13 Eylül 2012, 16:54:31
arkadaşlar işin aslı herkesin dediği gibi sviç fakat bazen siviç sağlam da olsa bu sefer de kilitten kaynaklanıyor. ikisinden birinde sorun başka bir şey deyil.
Gönderen: Kocareis - 27 Eylül 2012, 18:04:15
var...
Gönderen: freeman - 27 Eylül 2012, 18:24:40
var...
Kac model araciniz?
Gönderen: emrecan - 11 Ekim 2012, 16:26:36
göstergede uyarı veriyo hemde bagajda aydınlatma yanıyo ama bunun bozulması %90 kilitten kaynaklanıyo kilinin içine su giriyo sıwiçi paslanıyo çalışmıyo