vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: Nopass - 21 Mayıs 2012, 00:15:34

Başlık: İstanbul için usta tavsiyesi ve yapılacak işler
Gönderen: Nopass - 21 Mayıs 2012, 00:15:34
Ekleme: İşler bitirildi.

Arkadaşlar benim sorunu biliyorsunuz, araca benzin yerine mazot koydular hasta olduk. Karbüratörü tamamen temizleyecekler,ertesinde aracın baskı balata değişecek (çok acil, tamamen bitik), frenlere bakılacak ve motoruna bakılacak, bunlar için  usta tavsiye edebilirmisiniz. Ben Üsküdar'dayım, ilk tercihim Anadolu yakasında olursa olursa daha iyi olur fakat işinin ehli bir usta/ustalar varsa Avrupa yakasıda olur. Sağda solda yaptırmak istemiyorum, vw sevdalısı ustalar mutlaka vardır, benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

İlk etapta yapmam gerekenler, aciliyet sırasına göre yazdım;

1- (YAPILDI) Karbüratör temizletme (Benzin aldığım istasyon yaptıracak ona yer aramıyorum, ama sonrasında karbüratör ayarı için tavsiyeniz varsa memnun olurum)
2- (YAPILDI) Baskı balata değişecek
3- (YAPILDI) Frenler
3- (GEREK KALMADI) Motor
4- Kapı kilitler ve cam mekanizmaları

Bunlar ilk etapta yapmam gerekenler, sonrasını yine paylaşacağım. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Başlık: Ynt: İstanbul için usta tavsiyesi ve yapılacak işler
Gönderen: escocem - 21 Mayıs 2012, 00:33:10
Mekanik için ömer abi var merterde tek geçerim.Öncelikle iyi bir insandır,sonrasında iyi bir esnaf daha sonrasında da iyi bir ustadır.Anadolu yakasında süre içerisinde usta ayarlayamazsan merter shell in bir önceki sokağında lastikci var orda zaman geçirir.
Gönderen: serhaty - 21 Mayıs 2012, 09:02:24

Ömer Usta için Cem'in söyledikleri çok doğru.
Tel: 0532 284 8338

Karbüratör temizletme işini bence benzin istasyonuna bırakma ustayı sen bul yaptır ve parasını al, benim aracımın karbüratör ayarını yapan İlhan Usta var Maslakta o da her şeyden önce insandır son zamanlarda tanıdığım en iyi ustalardandır.
İlhan Karaca 0532 310 8823
Gönderen: mk1afu56 - 21 Mayıs 2012, 09:47:10
selamlar dizel için  ehli bir usta varmı tanıdığınız
Gönderen: vv176 - 21 Mayıs 2012, 17:38:56
Arkadaşlar benim sorunu biliyorsunuz, araca benzin yerine mazot koydular hasta olduk. Karbüratörü tamamen temizleyecekler,ertesinde aracın baskı balata değişecek (çok acil, tamamen bitik), frenlere bakılacak ve motoruna bakılacak, bunlar için  usta tavsiye edebilirmisiniz. Ben Üsküdar'dayım, ilk tercihim Anadolu yakasında olursa olursa daha iyi olur fakat işinin ehli bir usta/ustalar varsa Avrupa yakasıda olur. Sağda solda yaptırmak istemiyorum, vw sevdalısı ustalar mutlaka vardır, benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

İlk etapta yapmam gerekenler, aciliyet sırasına göre yazdım;

1- Karbüratör temizletme (Benzin aldığım istasyon yaptıracak ona yer aramıyorum, ama sonrasında karbüratör ayarı için tavsiyeniz varsa memnun olurum)
2- Baskı balata değişecek
3- Frenler
3- Motor
4- Kapı kilitler ve cam mekanizmaları

Bunlar ilk etapta yapmam gerekenler, sonrasını yine paylaşacağım. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
s.a arkadasım uskudardaymıssın bende umranıyedeyım umranıye sanayıde cok saglam bır karbıratorcu var yılların ustası bıraz tuzlu derler ama ayarı felan numberone ımıs:) motor aksamları ıcınde hemserım atom usta var ıstersen yardımcı olabılırım cekıcı bakımdanda olabılırım.
Gönderen: oldboy - 21 Mayıs 2012, 18:12:20
selamlar dizel için  ehli bir usta varmı tanıdığınız
Ümit selam bahsettiğim Kadir Usta' ya uğra derim. Hem dizelden hem de k-jetten anlayan bir usta :tamamdir Ayrıca önceden bahsettiğim gibi 84 yılında 82 model dizel mk1 i olan biri. Bütün mk1 den anlayan ustalara selam olsun, saygım da var tabi ama Kadir Usta nın tahmin ve tespitlerinde yanıldığını görmedim (bir kere kendisinden şüphe ettim amiyane tabiriyle bana kapak oldu :)). Son olarak çok usta gezmedim diğer arkadaşlar kadar deneyimli değilim belirtmek isterim.
Gönderen: uygaraga - 21 Mayıs 2012, 18:31:56
vw  paşa otomotiv mekatronik 34 eyüp usta yardımcı olur 0212 475 35 35    cep 0533 769 78 78   forumdan olduğunu söyle uygun fiyat verrir
Gönderen: Nopass - 21 Mayıs 2012, 22:59:05
 Teşekkür ederim arkadaşlar tavsiyeleriniz için yarın arayıp konu hakkında bilgilendirmeyi yapacağım
Gönderen: cnr_mk1 - 21 Mayıs 2012, 23:49:54
s.a arkadasım uskudardaymıssın bende umranıyedeyım umranıye sanayıde cok saglam bır karbıratorcu var yılların ustası bıraz tuzlu derler ama ayarı felan numberone ımıs:) motor aksamları ıcınde hemserım atom usta var ıstersen yardımcı olabılırım cekıcı bakımdanda olabılırım.
slmlar bende ümraniyedeyim.sanayide dediğiniz usta  NUR OTO Ahmet usta mı acaba?

*** Nopass Oğuz ve mk1afu56 ümit arkadaslarım yarın siz beni arayın hatta gelebiliyorsanız ümraniye sanayiye gelin size yardımcı olayım ustalar konusunda...0535 897 71 34 benim numaram.
Gönderen: 1 9 TDI BORA - 21 Mayıs 2012, 23:58:16
ümraniyed sanayide  hemen ana cadde kenarı   aydemir oto  hüseyin usta var yılların voswagencisi
Gönderen: vv176 - 22 Mayıs 2012, 11:53:16
slmlar bende ümraniyedeyim.sanayide dediğiniz usta  NUR OTO Ahmet usta mı acaba?

*** Nopass Oğuz ve mk1afu56 ümit arkadaslarım yarın siz beni arayın hatta gelebiliyorsanız ümraniye sanayiye gelin size yardımcı olayım ustalar konusunda...0535 897 71 34 benim numaram.
arkadasım bu huzur sokagını yada yenı acılan hastane var onu bılıyorsan o huzur sokagının orada atom otomovıw var yanında anel iş merkezi var bunların karsısında sımdı ısım olarak tam hatırlıyamıyorum bır abı tavsıye etmıstı. arac kaportadan cıktıgında gıdıcegım ıcın.
Gönderen: Nopass - 22 Mayıs 2012, 12:52:04
Arabayı kapının önünde çalıştırabilirsek arayacağım ama iş sebebiyle haftasonunu bulacak gibi gözüküyor.
Gönderen: cnr_mk1 - 22 Mayıs 2012, 20:52:49
arkadasım bu huzur sokagını yada yenı acılan hastane var onu bılıyorsan o huzur sokagının orada atom otomovıw var yanında anel iş merkezi var bunların karsısında sımdı ısım olarak tam hatırlıyamıyorum bır abı tavsıye etmıstı. arac kaportadan cıktıgında gıdıcegım ıcın.
BAHÇEKAPILIM OTOMOTİV. enjeksiyon karbüratör işi yapıyolar hatta karbüratörle fazla ilgilenmiyorlar.biraz daha ileri teknolojik ve kaliteli ürünler var orda.motor için katkı almaya gitmiştim orayıda biliyorum ama hiç iş yaptırmadım oraya.
Gönderen: vv176 - 27 Haziran 2012, 09:21:49
Arabayı kapının önünde çalıştırabilirsek arayacağım ama iş sebebiyle haftasonunu bulacak gibi gözüküyor.
arkadasım senın aracı sankı 2gun once tepeustu verdgı daıresının orda huzur pıdenın onunde gordum gıbı eger yablıs hatırlamıyorsan dogru aracmıdır acaba?
Gönderen: Nopass - 27 Haziran 2012, 12:00:02
arkadasım senın aracı sankı 2gun once tepeustu verdgı daıresının orda huzur pıdenın onunde gordum gıbı eger yablıs hatırlamıyorsan dogru aracmıdır acaba?

O benim araç değil hocam, işlerimi halledeli bayağı oluyor, maşallah şu an hiçbir sorun yok. Ana konuya yazdığımdan buraya cevap vermeyi unutmuşum. Teşekkürler yinede ilginiz için  ;)
Gönderen: vv176 - 28 Haziran 2012, 19:33:26
yok ustadım ben yurur halde gordum aracı ya:)
Gönderen: Blackbird - 28 Haziran 2012, 21:05:33
İstanbul içi bende usta tavsiyesi alsam camların spralleri bozulmuş atlıyor takılıyor falan nerde yaptırabilirim anadolu yakasında.
Gönderen: vv176 - 29 Haziran 2012, 21:07:37
umranıye sanayıyı bılıyorsa en usttunde caddeye bakan tarafların orada corner tunnıg var onun yanından gırdınmı eskı camcı var bmwsı var e30 3.25ıx kırmızı sordunmu soylerler zaten yapamıyacagı kılıt cam otomatık sanruf yok kulagı kesık ustalardandır.
Gönderen: Blackbird - 29 Haziran 2012, 21:39:22
Yarın gidip baktırıcam, teşekkur ederim tavsiye için.
Gönderen: Bayram ali - 05 Haziran 2014, 11:44:10
Topkapı tuna oto tavsiye ederim bosh servis akınal sanayi sitesinde
Gönderen: Bayram ali - 05 Haziran 2014, 11:44:41
Kjet sıkıntısı olanlarda gidebilir
Gönderen: Serkanj - 25 Haziran 2014, 00:52:16
Ömer abi candır golflerın cananıdır.  Yesılköyde gecenin 12sınde kaldım yolda aküm bitti marşta tık yoktu.meğer şarz dinamısu gıtmiş,bir aradım yetişti geldı kendı aküsünü söktü taktı aracıma ,benim aküyü kendine koydu şarz etsin diye ve farlarını bile yakamadan tehlikeye girerek mertere kadar  geldı .konuyu görünce paylasmak istedim kendisine çok teşekürlerimi sunarım...
Gönderen: cyber34 - 27 Ağustos 2014, 23:43:13
Ömer Usta istediği arabaya binebilecek durumda  olsa da golf 2 den vazgeçmeyen tutkulu bir golf aşığıdır.Sorunlu arabaları onarmaktan keyif alır.Onun için golfleri  söküp takmak eğlenceli bir hobi haline gelmiştir.Ben eli bu kadar hızlı bir ustaya henüz rastlamadım.
Telefon açtığınızda yardıma koşar.Doğru arıza tespiti yapabilen ve insanı doğru yönlendiren tanıştığım günden sonra vazgeçemediğim  ömer ustama  bende teşekkür ederim.
Gönderen: edincol - 28 Ağustos 2014, 01:35:31
Ömer Usta için Cem'in söyledikleri çok doğru.
Tel: 0532 284 8338

Karbüratör temizletme işini bence benzin istasyonuna bırakma ustayı sen bul yaptır ve parasını al, benim aracımın karbüratör ayarını yapan İlhan Usta var Maslakta o da her şeyden önce insandır son zamanlarda tanıdığım en iyi ustalardandır.
İlhan Karaca 0532 310 8823

Konu eski ama geçen hafta ben de arkadaşımla İlhan ustaya gidip karbüratör tamirini yaptırdık. Öncelikle kendisi gerçekten çok iyi bir insan ve kesinlikle Türkiye'nin en iyi karbüratör ustası. Böyle insanlar ne yazık ki artık bulunmuyor. :-\
Gönderen: benonim - 03 Eylül 2014, 00:11:56
Aracım golf 1 cabriolet 1990 karmann. Digifant motor. Sorunum rölantide iken dalgalanma, özellikle 2. Viteste tekleme ve bazen gazdan ayağımı çektiğimde stop ediyor. Buji, buji kabloları yeni. Distrubitör yeni ama yan sanayi. Bunların dışında tahminimiz akışmetre. Ayrıca arabanın çiğ benzin atması da akışmetreden şüphelendiriyor. Bir fikri yada usta tavsiyesi olan varsa çok sevinirim.
Ayrıca akışmetrenin fişini çıkardığımda çalışıyor ama hemen stop ediyor.
Gönderen: benonim - 03 Eylül 2014, 20:47:21
Yok mu yardımcı olabilecek biri :(
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 22:08:01
araba çok nokta enjeksiyon mu?
Gönderen: benonim - 03 Eylül 2014, 22:59:37
vallahi o kadar anlamıyorum araçtan. Enjeksiyonlu motor kodu 2H olduğunu biliyorum.
Gönderen: edincol - 04 Eylül 2014, 01:10:30
Paşa Otomotiv Volkswagen Servis - İlker Bey - 0212 475 35 35

Bu usta da İstanbul'daydı galiba
Ömer Usta - 0532 284 83 38
Gönderen: benonim - 04 Eylül 2014, 02:04:03
Yeri nerededir bu abilerin. Ben bçekmece, beylikdüzü, yenibosna, maslak ve tosya'da bu sorunu çözdüremedim. Hepsine tavsiye üzerine gittim. O yüzden bu sorunu yaşayıp çözen usta olursa sevinirim. Saolun
Gönderen: edincol - 04 Eylül 2014, 17:11:08
Yerlerini bilmiyorum, ben de tavsiye eden arkadaşlardan aldım. İsterseniz verdiğim numaralardan ustaları arayıp sorunu söyleyin ona göre gidersiniz, hem de yerlerini söylerler. Maslakta da çok iyi ustalar var ama
Gönderen: benonim - 04 Eylül 2014, 23:01:45
Araç maslakta 1,5 ay kaldı. Usta usta dolaştı. Aldığımda hiç bir tamiri yapılmamış ve bir kaç plastik parça da çalınmıştı >:(
O yüzden bu sefer biraz daha dikkatli olmak istiyorum. Senden sonra Ömer ustayla görüştüm topkapı'daymış. Pazar buluşup arıza tespiti tahmini yapacağız. Almanya'dan, akışmetre, distribütör belki bir de beyin alacağım. Ne çıkarsa artık.
Gönderen: edincol - 05 Eylül 2014, 02:25:08
Haydi hayırlısı, umarım çözülür.
Gönderen: serhaty - 09 Eylül 2014, 14:10:03
Konu eski ama geçen hafta ben de arkadaşımla İlhan ustaya gidip karbüratör tamirini yaptırdık. Öncelikle kendisi gerçekten çok iyi bir insan ve kesinlikle Türkiye'nin en iyi karbüratör ustası. Böyle insanlar ne yazık ki artık bulunmuyor. :-\

Tanıştın demek İlhan usta ile.
Yorumlarında haklısın.