Volkswagen Türkiye

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: gökhanpolizei - 30 Nisan 2012, 23:07:38

Başlık: trafik kazası golf4 ford transıt
Gönderen: gökhanpolizei - 30 Nisan 2012, 23:07:38
arkadaşlar dun arabamla seyır halındeyken yoldakı cukuru gorup hızımı yavaslatmam la beraber arkadan gelen ford transıt mınıbus sert bır sekılde arkadan çarptı ben arabanınn arkasının dagılmıs odugunu zannederken ınıp baktıgımda plakanın ustunde ufak bır cızık ama transıtın ıse tamponunun dagıldıgını gordum helallesıp oradan ayrıldım golfun saglamlıgını bır kere daha test etmıs olum :)
Başlık: Ynt: trafik kazası golf4 ford transıt
Gönderen: golfüçyüs - 30 Nisan 2012, 23:09:46
arkadaşlar dun arabamla seyır halındeyken yoldakı cukuru gorup hızımı yavaslatmam la beraber arkadan gelen ford transıt mınıbus sert bır sekılde arkadan çarptı ben arabanınn arkasının dagılmıs odugunu zannederken ınıp baktıgımda plakanın ustunde ufak bır cızık ama transıtın ıse tamponunun dagıldıgını gordum helallesıp oradan ayrıldım golfun saglamlıgını bır kere daha test etmıs olum :)

geçmiş olsun :) golf kalçasısağlamgiller den :D
Gönderen: gökhanpolizei - 30 Nisan 2012, 23:11:12
saolasın allah herkese yapacagı kazaları boyle ufak atlatmayı nasıp etsın.....
Gönderen: suskun - 30 Nisan 2012, 23:17:02
geçmiş olsun şunu bilirim golf e hangi seri olursa olsun arkadan çarpmıyacaksın  :tamamdir
Gönderen: silverrain - 30 Nisan 2012, 23:30:48
çok geçmiş olsun...
Gönderen: bermuda24 - 01 Mayıs 2012, 09:53:18

geçmiş olsun,bu forumu üyelerinin tecrübelerini paylaştıkları için seviyorum teşekkürler :)
Gönderen: mussel - 01 Mayıs 2012, 10:41:08
Gökhan aynı olay benim başıma borada geldi ama tecrübe tecrübedir diyerek,çarpmadan sonra araç arka tarafa koltuk ayak basma yerlerne su almaya başlamıştı,sebebi de arka tampon demiri yarım santim içeri hareket ettiğinden su tahliye kanalının yolu kesilmiş dışarıdaki suda içeri doğru girmeye başlamıştı,sen genede tedbirli ol derim.Çok geçmiş olsun ara ara kontrol et bence.
Gönderen: deli_kan57 - 01 Mayıs 2012, 16:11:12
geçmiş olsun kardeşim. ALLAH beterinden saklasın..
Gönderen: furkank - 01 Mayıs 2012, 16:39:12
cok geçmiş olsun. golfun sağlamlığı yine kanıtlandı...
Gönderen: mustklc - 01 Mayıs 2012, 18:50:49
sağlamlığın da etkisi vardır tabi ama aslında biraz da fiziksel pozisyonla ilgili

sen frene basınca aracın poposu hafif yukarı kalkar, transit de frene basmıştır onun da onu aşağıya inmiştir. sonuç olarak kavuşan onun tamponu ile senin plakalığın olmuştur.

eğer direkt vursaydı bagaj kapağına elveda derdin. neyse geçmiş olsun
Gönderen: bennecyim - 02 Mayıs 2012, 10:58:06
çok geçmiş olsun. az önce sağa sinyal verip aniden duran boranın sol arkasına çarpacaktım. sola kırıp yanından sıfır geçtim. çarpsaydım onun sol arka benim sağ ön, sonuç ne olurdu bilmiyorum.
Gönderen: gökhanpolizei - 02 Mayıs 2012, 14:07:30
cok sagolun arkadaşlar bır sorun var bugun arabanın carptıgı yere baktım da plakayı aydınlatan lamba ıcerı dusmus yanı ortada yok belkı dısarı dusmus de olabılır.o lambayı taktırmam ıcın tamponu mu sokturmem mı gerekıyo bu konudakı tavsıyelerınızı alabılırmıyım.
Gönderen: metalteo - 02 Mayıs 2012, 14:15:27
Degiştirmek çok kolay iyice egilip baktıgında görürsün vidaları sök kenarlardan dikkatli çekince çıkıyor. ugraşmam dersen oto elektrikci halleder 2dk da
Gönderen: gökhanpolizei - 02 Mayıs 2012, 14:18:22
hmmm tamam cok sagol ben pek anlayamam da bakalım bı elektırıkcı bulacaz artık
Gönderen: küçükkaranlık - 12 Eylül 2012, 15:42:42
arkadaşlar buna benzer ufak bir kazada ben yaptım ama çok şükür sadece ufak bir çizikle kurtuldum. hakikaten golflerin arkasına yanaşmayacaksın  :D
Gönderen: Sinancetintas - 12 Eylül 2012, 19:29:39
Dostum Çook Geçmiş olsun.. Allah herkesi kazadan beladan polisten cezadan korusun.. ;)
Gönderen: rene - 12 Eylül 2012, 21:26:33
maşallahı var banada arkadan 3 defa çarptılar en sonunda el kadar boya yaptırdım çizikler oldu diye vuranlar hep darmadagın oldu ahhh orjinallik gitti diye ınıyorum bakıyorum Allaha çok şükür bişey yok...aracın direnç noktası onemli gerçekten arkadan vuran hep daha çok hasar alıyor fren yapıp burun eğildiğinden fakat Golf ün tamponların maşallahı var içine beton dökmüşler sanki.
Gönderen: gökhanpolizei - 13 Eylül 2012, 15:10:19
Dostum Çook Geçmiş olsun.. Allah herkesi kazadan beladan polisten cezadan korusun.. ;)
dostum allah kazadan beladan korusun ınşallah ama polisi bilmem benim bir sorunum yok onlarla :D  8)
Gönderen: Sinancetintas - 13 Eylül 2012, 18:56:51
Polisin polisle sorunu olmaz tabii ki, şahsına konuşmuyorum ama öyle polisler varki osuruktan sorun yaratıp sorun olanlar.. Duanın o kısmı olanlara gitsin o kısmı o zaman.. ;) ;)
Gönderen: gökhanpolizei - 14 Eylül 2012, 06:34:57
haklısın oyle arkadaşlar var ama ne yaparsın her meslekte oldugu gıbı bızdede meslek ahlakına uymayanlar var....... :-[
Gönderen: Sinancetintas - 14 Eylül 2012, 10:26:07
Herkesi Allah Bildigi gibi yapsın.. Herkesin yaptıgı iyilikte kötülükte kendine.. En Sevmedigim de ne biliyor musun O güzelim üniformanın içine girince kendilerini ilah sananlar..
Gönderen: gökhanpolizei - 14 Eylül 2012, 15:35:37
inanırmısın ben oyle kısılerı gorunce kendı mesleğimden soguyorum...ama ne yaparsın kişilik meselesı işte önune geçemezsin
Gönderen: merdinc - 14 Eylül 2012, 16:07:48
gecmis olsun, gecen ay benim golfun sag on camurluk kismindan clio girdi. clionun sol camurluk tampon ve far paramcarca bende ise sadece ufak bi gocme oldu o kadar. golfun ne kadar saglam oldugunu tartismak bence cok yersiz 8)