vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: 06kzn39 - 12 Nisan 2012, 11:38:05

Başlık: jant için fikirleriniz
Gönderen: 06kzn39 - 12 Nisan 2012, 11:38:05
arkadaşlar jant alıcam fikirlerinizi söylerseniz sevinirim jantlar bunlar arba kırmızı tavanda siyah folyo var önde siyah südiyen var çıtalar ve kapı kolları siyah hangisini alıyım araba kırmızı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-15-inc-jant-sportif-tasarim-mat-siyah-muzaffer-ticaret-81705728/detay
bu siyah janttan 520 tl ye buldum kargo dahil

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-15-inc-jant-2012-model-sportif-tasarim-muzaffer-ticaret-81202737/detay
bu da ofsettli ama arabaya takınca küçük gözükebilir birazda dışarda durabilir

fikirlerinizi bekliyorum
Başlık: Ynt: jant için fikirleriniz
Gönderen: frht - 12 Nisan 2012, 12:15:09
bence bu araca açık renk jant daha çk yakışıyor, koyu renk görüntüyü öldürüyor...
Gönderen: relaxizmir - 12 Nisan 2012, 16:10:36
bence bu araca açık renk jant daha çk yakışıyor, koyu renk görüntüyü öldürüyor...

(http://desmond.imageshack.us/Himg215/scaled.php?server=215&filename=gfgfbu.jpg&res=landing)
+1  :tamamdir
Gönderen: engin3944 - 12 Nisan 2012, 18:03:45
ikinci
Gönderen: KAAN60 - 12 Nisan 2012, 18:06:40
bence aracının rengini göz önünde tutarsak ilk jant (siyah-kırmızı) daha çok yakışacaktır. açık renk bir aracın olsa idi ikinci derdim.
Gönderen: ceceduman - 12 Nisan 2012, 18:13:37
benim fikrimde 2. den yana açık renk arabayıda açar ;) bende merak ediyorum  bakalım arkadaşların daha iyi fikirleri vardır ;)
Gönderen: alper19 - 12 Nisan 2012, 19:02:32
ikinci abi siyah gostermiyo kendini cunku
Gönderen: ggtoker - 12 Nisan 2012, 19:50:51
jant koymaya niyetlendiysen aynı fiyatlara replica bbs ler var onları tercıh et derım...
Gönderen: 06kzn39 - 12 Nisan 2012, 20:04:36
bbs olmuyor dışarda kalıyor apaçi işi olmasın ofseti ve et değeri fazla bbslerin gönlim siyahtan yana amam bilmiyorum uzun yola da gittiğim için kamber vermek istemiyorum
Gönderen: alper19 - 12 Nisan 2012, 20:39:54
abi gonlun siyahtan yanaysa siyahi al senin araban sonucta sen bilceksin bizim dedigimizi aldiktan sonra icine sinmezse napcaksin sen en iyisi icine sineni al  :tamamdir
Gönderen: ggtoker - 12 Nisan 2012, 20:41:28
kırmızı arabada siyah iii durur hayalet jant:D
Gönderen: 06kzn39 - 12 Nisan 2012, 20:44:12
sekli şemali iyi demi beyler siyahın
Gönderen: ggtoker - 12 Nisan 2012, 20:46:02
sekli şemali iyi demi beyler siyahın

yay da warsa canavar gibi durur... ince yanak lastıkk süper olur...
Gönderen: 06kzn39 - 12 Nisan 2012, 21:29:34
3,5 cm yay var önler 2 cm daha pısacak 195-45-15 olursa 175-50-15 kantın genişliğine göre ikiside olabilir
Gönderen: ggtoker - 12 Nisan 2012, 21:33:51
o zmn siyahhh
Gönderen: atego - 12 Nisan 2012, 23:05:13
Siyah ikinci janta göre daha güzel bence de.
Gönderen: 06kzn39 - 13 Nisan 2012, 02:59:14
tamam beyler sağolun bi kaç gün içinde jantlar elimde lastikler sonra alıcam
Gönderen: ceceduman - 13 Nisan 2012, 20:39:13
yanliş anlama beni ama arabalarımız zaten serrt amortisor var bide yay takıcan üstüne bide ince yanak lastik basına gelıceklerı soylıyım zevkle bındıgın arabadan yollardakı kasıs ve cukurlardan ıllallah dıyerek sogucaksın ve eskı konforu bulamıcaksın desenkı avrupa gıbı yollar var tamam ozaman malesef durum bu  :-[
Gönderen: 06kzn39 - 14 Nisan 2012, 02:38:46
yanliş anlama beni ama arabalarımız zaten serrt amortisor var bide yay takıcan üstüne bide ince yanak lastik basına gelıceklerı soylıyım zevkle bındıgın arabadan yollardakı kasıs ve cukurlardan ıllallah dıyerek sogucaksın ve eskı konforu bulamıcaksın desenkı avrupa gıbı yollar var tamam ozaman malesef durum bu  :-[

haklısın başkan dediklerin doğru arabada zaten yay var ince yanaklastik takmadan 15 inç jant olmuyor arabaya 15 inç jantın altıda arabayı göstermiyor konfordan fazla bir beklentim yok zaten %40 gitti yaylarla
Gönderen: rsb - 14 Nisan 2012, 08:10:26
valla   benim gönlüm ikinciden yana olurdu ama şunu söyliyeyim orda yazan jant ölçülerinde hata olduguna adım gibi eminim ..  iki jant modelinede baktım ve birinin göbegi içerde   digerinin dışarda olmasına ragmen  nasıl olurda ikisinin ET  degeri 35 olur ? ? ? saçma   ..  ikinci jantın ET  degeri tahminimce 20 yada 25 olabilir .. 6.5 j  ofset  dogrudur belki  jantı tam yandan göremiyorum ama  göbek ile alakalı olarak  ikinci jant  canını sıkabilir .. çünkü göbek içerde oldugundan jant  dışarda kalcaktır ve camurluk agzına surtme yapacaktır  ( tabi araca  bi tek sen biniyosan sorun yok :) )  ama  bu durumların haricinde  kesinlikle  görsel olarak ikinci jantı tercih ederdim .. muhtemelen sende benim gibi  ET35 degere sahip bi jant alacaksın .. kaldıki ben 5 lik yayla  bu jantlarla bile  çok kişi bindiginde  surtme yaşadım ;)  haa zevkine göre  eger begenirsen sportline jantı düşünebilirsin 6 veya 6.5 J  ofset   ET38 degerlere sahip olması lazım .. dışarda kalmıyo  ve   o jantlarla 195/50R15 lastikle bile   siteden onur arkadasımız önleri 6.5 cm  arkayı 6 cm bastı ;)
Gönderen: 06kzn39 - 14 Nisan 2012, 18:52:03
valla   benim gönlüm ikinciden yana olurdu ama şunu söyliyeyim orda yazan jant ölçülerinde hata olduguna adım gibi eminim ..  iki jant modelinede baktım ve birinin göbegi içerde   digerinin dışarda olmasına ragmen  nasıl olurda ikisinin ET  degeri 35 olur ? ? ? saçma   ..  ikinci jantın ET  degeri tahminimce 20 yada 25 olabilir .. 6.5 j  ofset  dogrudur belki  jantı tam yandan göremiyorum ama  göbek ile alakalı olarak  ikinci jant  canını sıkabilir .. çünkü göbek içerde oldugundan jant  dışarda kalcaktır ve camurluk agzına surtme yapacaktır  ( tabi araca  bi tek sen biniyosan sorun yok :) )  ama  bu durumların haricinde  kesinlikle  görsel olarak ikinci jantı tercih ederdim .. muhtemelen sende benim gibi  ET35 degere sahip bi jant alacaksın .. kaldıki ben 5 lik yayla  bu jantlarla bile  çok kişi bindiginde  surtme yaşadım ;)  haa zevkine göre  eger begenirsen sportline jantı düşünebilirsin 6 veya 6.5 J  ofset   ET38 degerlere sahip olması lazım .. dışarda kalmıyo  ve   o jantlarla 195/50R15 lastikle bile   siteden onur arkadasımız önleri 6.5 cm  arkayı 6 cm bastı ;)

siyah jantın et değeri 38 ve ya 40 doğrusu diğer jantta et 30 olabilir
Gönderen: onry - 16 Nisan 2012, 10:21:46
yerinde olsam o arabaya siyah jant takardım şeklide çok güzel
Gönderen: seloffm - 16 Nisan 2012, 22:34:57
sirf renk olarak düsünürsen bad boy olsun diyorsan siyah.. efendi tuning istiyorsan parlak... sportline ET si 45 dir jantin üstünde okudum..
mantik olarak düsünüyorsan... durumuna göre standard celik jant düsünürdüm... ben senin gibi karar verememistim bildigin üzere her iki jantda takili bende :) :D :D :D
Gönderen: mmbakir - 19 Nisan 2012, 13:34:06
Bende geçen cumartesi taktırdım. link deki jantlardan
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-pdw-14-jant-74750276/detay
arka da sürtme yaptı, çamurluk içlerini eğdirdim,
şimdi bunları ödedikten sonra birde yay taktırıcam 3,5 luk
bakalım tam arabayı satıyorken vazgeçip yapmaya karar verdik artık daha cok para harçıcaz gibi duruyor :)
Gönderen: rsb - 19 Nisan 2012, 17:17:12
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-pdw-14-jant-74750276/detay
bakalım tam arabayı satıyorken vazgeçip yapmaya karar verdik artık daha cok para harçıcaz gibi duruyor :)

başkan daha yay yokken surtmeler basladysa sen yay  takınca napcan ?
Gönderen: dj_burak - 19 Nisan 2012, 17:59:34

Kardeşim aynı jantlardan bende taktırdım 4 kişi bindiğinde arkada sürtme yaşıyorum sen davlumbazları nasıl eğdirdin ben bikaç ustaya sordum eğilmez dedi nasıl olduğu hakkında biraz bilgi verebilir misin?
Gönderen: alyekrm - 21 Nisan 2012, 12:43:38
arkadaşlar yazın arabayı yapmayı duşunuyorum ama kararsızım sankı yedıgı modıfıyenın hakkını vermıyor bızım araclar arka tampon cok uzun duruyor bence sızce neler yapılabılır yada lınk atabılırmısınız modıfıye edılmıs polo araclar ıcın ayırdıgınız varsa 3-4 mılyar butce ayırmayı dusunuyorum a'dan z'ye herseyı yapmayı ıstıyorum sadece gorunus olarak tabı motor modıfıyesıne gırmeyı dusunmuyorum jant yay lastık ses sıstemı vs. ılgılenen herkese tesekkurler
Gönderen: 06kzn39 - 21 Nisan 2012, 19:52:21
aslında en güzel yeri arka tampon hiç dokunma bence
Gönderen: alper19 - 21 Nisan 2012, 20:42:22
ya bizim araclara ole tampona fiber ek yapiyim yok kanat takiyim fln gitmezki :D
takcanksin max 16 jant bascaksin dibine kadar vurcan kirbaci vurcan kirbaci :D
orj far stop bile cok guzel bence farlari karart devam et tamponda yapilcak tek sey plakalik iptali bide sislerin ustundeki ince citayi doldurmak 
Gönderen: 06kzn39 - 21 Nisan 2012, 21:33:17
16 jantlı yakışıklı bir polo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-modifiye-araclar-otomobil-meraklisina-82285101/detay
Gönderen: vp703 - 22 Nisan 2012, 11:39:15
dostum valla siyah cok güzel hatta ben bile düşünebilirim mavi golfe diğerinden biçok aracta var ama siyah evo jantlarına benzettim nerden benzettiysem :D ama cok güzel siyah aracta kırmızı masallah
Gönderen: orkan22 - 23 Nisan 2012, 22:51:16
kesinlikle siyah jant ömer hocam..çok hoşuma gitti benımde..birden dedim bendemi alsam lakin sadece jantla iş bitmiyo,lastikte lazım + tam oturucakmı??
bende spor yay ve spor amartisör var ama
Gönderen: 06kzn39 - 23 Nisan 2012, 23:06:11
arkadaşlar malum hastaneden çıkamıyoruz 1 aydır jant işini biraz erteledim tatil parası anca kaldı ama belli olmaz işler yolunda giderse alırız siyah jant faforim benimde
Gönderen: ggtoker - 22 Mayıs 2012, 22:26:02
ya bizim araclara ole tampona fiber ek yapiyim yok kanat takiyim fln gitmezki :D
takcanksin max 16 jant bascaksin dibine kadar vurcan kirbaci vurcan kirbaci :D
orj far stop bile cok guzel bence farlari karart devam et tamponda yapilcak tek sey plakalik iptali bide sislerin ustundeki ince citayi doldurmak 

bence 6n lere en ideal 15 jant.... bir kaç yerde okumustum 16yı tavsıye etmıyorlar arabayı yoruyor hemde bir sure sonra sanjumandan güzel sesler cıkmasını sağlıyormus :D
Gönderen: sniper - 31 Mayıs 2012, 19:23:03
arkadaşım su koyduğun ilanlardaki metalik olan jantın benzeri bende var hoş duruyor :sevgi: