vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: defigam - 06 Nisan 2012, 23:19:00

Başlık: Ön Camda taş hasarı
Gönderen: defigam - 06 Nisan 2012, 23:19:00
Herkese merhaba,
Bugün aracım park halinde iken -çatıdan mı yoksa binanın kendisinden mi- nereden olduğunu bilmediğim bir taş aracımın ön camına düşmüş, camda yaklaşık olarak 5kuruş büyüklüğünde bir hasar var,camın herhangi bir parçası eksilmemiş,dışarıdan yada içeriden parmakla dokunulduğunda herhangi bir pürüz hissedilmiyor. ama o 5kuruş kadar alan nazar boncuğu gibi belli oluyor. çok canım sıkıldı görünce, tabi bunlar olacak şeyler Allah beterlerinden korusun ama insan olsun istemiyor.

Gelelim soruma:
Öncelikle camın değişmesini istemiyorum,
1- Bu hasara bir müdahelede bulunulmazsa çatlak yayılır mı?
2- yayılırsa ne kadar sürede yayılır,olay bugün meydana geldi
3- Auto king gibi yerlerde bunun onarımı yapılıyor. bu uygulama mini onarım olarak mı geçer?
Çünkü şöyle bir durum var,benim kaskom 22nisanda bitiyor ve ben kasko yenilemesini yaptırdım fakat farklı bir firmaya,bu durum herhangi bir sorun teşkil eder mi hasarsızlık indirimi konusunda?

Aracım 2011model Polo

biraz uzun oldu kusura bakmayın,şimdiden teşekkürler...
Başlık: Ynt: Ön Camda taş hasarı
Gönderen: tunataskiran - 06 Nisan 2012, 23:39:39
kasko firması mini onarımı karşılıyosa eğer 1 2 cm çapındaki cam çukurlaşmasıyla sanırım 10 cm e kadar çatlağı mini onarımla auto king de yapıyolar..
axa sigorta dışnda bir çok sigortada mini onarım hizmeti mevcut..
mini onarım hizmetiyle hasarsızlık delinmediği için poliçe yenilemeniz bişey değiştirmiyor. yaparlar varsa eğer? auto king in sitesine girip detaylı mini onarım hizmeti bilgilerini okuyun.. poliçenizde de belirtilir zaten. mesela benim poliçemde 4 defa cam hasarı tamiri var.
Gönderen: o.bilge - 07 Nisan 2012, 00:05:58
geçmiş olsun. ben de gitmeyi düşünüyorum auto king'e. bagajda ufak bir göçük var kendim vakumlamak istemiyorum o da mini onarıma giriyo galiba
Gönderen: GermanStyle - 07 Nisan 2012, 00:21:03
Ben aracımı sag arka kapıyı agaca dokundurdum ıcerı goctu ve mını onarımdan duzelttıler  300 400 lıralık bır masrafsa mını onarımdan karsıladıgını soyledıler
Gönderen: o.bilge - 07 Nisan 2012, 10:52:10
Ben aracımı sag arka kapıyı agaca dokundurdum ıcerı goctu ve mını onarımdan duzelttıler  300 400 lıralık bır masrafsa mını onarımdan karsıladıgını soyledıler
bi sıkıntı olmadı değil mi
Gönderen: tlgymn - 07 Nisan 2012, 12:57:49
Kaskon varsa yılda iki öncam değiştirme hakkın var kaskoyu bozmadan ama cam değiştirmek istemiyorsan eğer.o bölgeyi bir otocamcıda elmesla çizdirip çatlağın yayılmasını önleyebilirsin.tekirdağ 100.yılda kımız oto cam var orası iyidir ;)
Gönderen: GermanStyle - 07 Nisan 2012, 18:39:02
Sıkıntı var boya attırmadım ama guneste bellı oluyor malesef dalgalı gozukuyor tam bu kapıdakı orta cızgı ıcıne coktu. Autokınge gıttım randevu verdıler yapacaklardı 1 gun kalacaktı ama bende aldıgım yere gıttım ılk 100 lıra ıstedıler bıraz ses yukseltınce ve AutoKıngın randevu kagıdını gosterınce sıkıntı cıkarmadan yaptılar kasko deldırmedıler
Gönderen: kemal_koker - 07 Nisan 2012, 18:51:48
benim ön camda 3 tane var :D

1)ön yolcu tarafının en aşağısında sileceklerin hafif üstünü insan müsvettesinin biri bıçak veya tornavida gibi bir alette kazımaya çalışmış :D kazı kazan veya kontor kartı zannetti heralde

2)karayolunda seyir halindeyken taş sıçradı

3)camın tam ortasına biri çizik atmış :D
Gönderen: defigam - 07 Nisan 2012, 18:58:03
biraz araştırdım bana yakın olarak Tekirdağ Çerkezköy'de  "Otto Zenith" firması var,auto king tarzı bir firma. aradım görüştüm p.tesi gelin inceleyelim dediler, belirli boyutlara kadar onarım oluyor ve iz belli olmuyor dediler. vakumlama sistemi ile yapıyorlar,vakumla bölgeye bir sıvı basıyorlar camın içinde meydana gelen hasar doluyor. Tabi autoking de burası da belirttiler, %100 olabilir demiyorlar görünce belli olur diyorlar ve ekliyorlar işlem sırasında çatlak büyüyüp onarılamaz hale gelebilir diyorlar(küçük bir ihtimal olsa da). Deneyeceğim bu işlemi yoksa böyle kalsa zaten çatlak yayılacak denerken yayılırsa da yapacak bir şey yok, ya kurtulur ya değişir :D
Gönderen: defigam - 07 Nisan 2012, 19:05:02
benim ön camda 3 tane var :D

1)ön yolcu tarafının en aşağısında sileceklerin hafif üstünü insan müsvettesinin biri bıçak veya tornavida gibi bir alette kazımaya çalışmış :D kazı kazan veya kontor kartı zannetti heralde

2)karayolunda seyir halindeyken taş sıçradı

3)camın tam ortasına biri çizik atmış :D

kemal hocam senin camla baya uğraşmışlar :D
Gönderen: kemal_koker - 07 Nisan 2012, 19:06:41
arabanın dili ola da konuşa . sağ stop mu çatlamadı , kaputun önü mü çizelmedi 10 12 cm kadar :D
Gönderen: GermanStyle - 07 Nisan 2012, 19:12:44
Kemalin Sucu Ne ? :D olan cama olsun araca bır sey yapmasınlarda
Gönderen: kemal_koker - 07 Nisan 2012, 19:13:36
burdan aracımla uğraşanlara sesleniyorum  :t kaportaya karışmayın  :bekleriz:
Gönderen: defigam - 07 Nisan 2012, 19:17:01
burdan aracımla uğraşanlara sesleniyorum  :t kaportaya karışmayın  :bekleriz:

Allah bizi böle insanlardan korusun hocam ya,arkadaşımın 5-6 aylık aracını komple çizmişlerdi,boyattı yine çizdiler,Allah ıslah etsin böle insanları ya ne diyim.
Gönderen: kemal_koker - 07 Nisan 2012, 19:23:35
kaskomda yok autoking e gidemiyorum :(

tülayy seni çok seviyorum aşkımmm

http://www.youtube.com/watch?v=vNpF8wnP_Kw
Gönderen: o.bilge - 07 Nisan 2012, 21:13:26
vay kemal geri dönmüş. imzama bak ;D
Gönderen: kemal_koker - 07 Nisan 2012, 21:37:53
vay kemal geri dönmüş. imzama bak ;D

özleyin beni diye bi ara yok oluyoreee :D biliyorum fetocu seni :D
Gönderen: o.bilge - 08 Nisan 2012, 00:25:54
öyleyiz inşaallah ;D kedi canını senin
Gönderen: defigam - 09 Nisan 2012, 19:25:09
Merhaba Arkadaşlar olayın son durumunu buradan belirteyim,bundan sonra başına gelecek arkadaşlara yardımcı olur:
Hasarı Auto King'e götürüp yaptırdık. Yeri belli oluyor,toplu iğne başı kadar da giriş deliği hissedilebiliyor işlemden sonra,tabi görüntü bozukluğu ilk hasarlı kadar olmuyor. sadece hasarın biraz gölgesi kalıyor orada. Çok da takmadım açıkçası,sonucunda onarılmasını istemiştim oldu,yeni taktırsam onun da ne olacağı belli değil,yolda gidiyoruz çarpacak bir taşla yenisi de aynı konuma gelebilir.
Auto King işlemden sonra işlem gören bölge için 2 yıl garanti veriyor( hasarın yayılmayacağı garantisi). ileride başınıza gelmesi halinde önerileri şu şekilde;parçalı kırık değilse üzerine bant yapıştırın hava ve toz girmesini engelleyin dediler,sonrasında en yakın cam onarım merkezinde cam onarılıp çatlağın büyümesi engellenebiliryormuş.

İlgileri güzeldi, forumdaki arkadaşlarıma tavsiye edebilirim
Gönderen: o.bilge - 09 Nisan 2012, 19:38:35
hangi şubesine gittiniz
Gönderen: defigam - 09 Nisan 2012, 19:55:02
hangi şubesine gittiniz

Ben Tekirdağ'ın ilçesinde oturduğum için, Çorlu şubesine gittim Özgür hocam.
Gönderen: o.bilge - 09 Nisan 2012, 20:12:30
anladım. ben oraya gitsem gelsem o benzin parasına burda kaskoyu kullanmadan yaptırırım ;D
Gönderen: defigam - 09 Nisan 2012, 23:08:51
anladım. ben oraya gitsem gelsem o benzin parasına burda kaskoyu kullanmadan yaptırırım ;D

Özgür hocam,istanbuldaki şubelerine uğrayın. yoksa doğru diyorsunuz,benzin parasına kaskosuz yaptırılır. zaten benm işlem 80lira tuttu. onarılacak bölüm küçükse pek birşey tutmuyor.
Gönderen: TwinCept - 09 Nisan 2012, 23:19:59
Çorlu auto king Türkiyenin sayılı şubelerindendir ilgi alaka ve yapılan işlemler 10 numaradır tarkan bey saolsun güzel ilgileniyor şiddetle tavsiye ederim :tamamdir
Gönderen: AG0463 - 14 Nisan 2012, 11:54:01
Çorlu auto king Türkiyenin sayılı şubelerindendir ilgi alaka ve yapılan işlemler 10 numaradır tarkan bey saolsun güzel ilgileniyor şiddetle tavsiye ederim :tamamdir

çarşamba akşamı görücez =) :P
Gönderen: TwinCept - 14 Nisan 2012, 13:33:46
çarşamba akşamı görücez =) :P
Pazartesi vedalaş bakalım King'le  ;)
Gönderen: o.bilge - 14 Nisan 2012, 13:54:35
Hayirdir olum senin ne isin var auto kingde. arabanin neresine ne oldu
Gönderen: AG0463 - 14 Nisan 2012, 16:51:22
(http://img11.imageshack.us/img11/2492/20120405193218.jpg)

çeki demiri staylası olduk ta :D
Gönderen: o.bilge - 14 Nisan 2012, 18:08:51
Olum içim cız etti la  :-\ app de yamulmuş. Sen mi vurdun o mu geri gerİ vurdu
Gönderen: AG0463 - 14 Nisan 2012, 19:44:26
tam şık kafenin onundeym =) :P trafik durdu 5 dk bende boşa aldm bekliorm. telefona bakarken freni bırakmışm. arkadaki bana dürttü. pıt diye noluyo lan derken gırç etti durdm. aha dedim yine dokandım öndekine :D yavaşça bi ilerledi transit çeki demirini ve yayaların surat ifadelerini gorunce tamponu orda bıraktm sandm.. :D sonrası boyle işte =)
Gönderen: o.bilge - 14 Nisan 2012, 22:34:06
Geçmiş olsun ne diyim. O şık cafe yaramadı sana ;D
Gönderen: kemal_koker - 14 Nisan 2012, 22:44:35
tam şık kafenin onundeym =) :P trafik durdu 5 dk bende boşa aldm bekliorm. telefona bakarken freni bırakmışm. arkadaki bana dürttü. pıt diye noluyo lan derken gırç etti durdm. aha dedim yine dokandım öndekine :D yavaşça bi ilerledi transit çeki demirini ve yayaların surat ifadelerini gorunce tamponu orda bıraktm sandm.. :D sonrası boyle işte =)

geçmiş olsun gülüm  :( özgür sanki kendi arabam o hale gelmiş gibi oldum :( app yi iktir et yenisi baslır da kaporta ve boya  :'(

Gönderen: o.bilge - 14 Nisan 2012, 22:48:43
Allah daha beterinden korusun. Kemal ben de ayni oyle uzuldum
Gönderen: 06onur - 14 Nisan 2012, 22:54:27
Ön cam kasko tarafından hasarsızlık indirimi bozulmadan değişiyor. Sıkıntı olmaz ne çizdirin nede başka birşey hepsi hikaye, çatlak varsa büyüyor. Arkadaşımda var dı büyüdü kaskodan değiştir. Servisimizdekini çizdirdiler hikaye. yine büyüdü. Beyliyeceksin büyüyünce değiştirt içinede dert etme, ön cama kimse bakmaz bilgisayarlı testte bile kaportaya bakılır. ,Tek kötü yanı yeni camda VW-audi yazmaz
Gönderen: defigam - 15 Nisan 2012, 00:18:57
Geçmiş olsun Azam kardeşim,Allah beterinden korusun, Auto King te sorunsuz düzelir diye tahmine diyorum. Yeni ses sistemin de hayırlı ola:D