vwtr.net

Otomobil Forumu => Genel => Konuyu başlatan: orkan22 - 04 Nisan 2012, 09:13:40

Başlık: Araç Muayenesi Hakkında Yardım
Gönderen: orkan22 - 04 Nisan 2012, 09:13:40
İyi forumlar arkadaşlar

98 model 1.4 sportline var bende ve muayenesi geldi..Bu hafta sonu yaptırcaktım lakin bi ayrıntıyı unuttum.Aracımın ABS beyninde sorun var aldığımda o şekildeydi yaptırmadım bende ,ışığı yanıyor yani,ABS çalışmıyor,ihtiyaç duymadığım için yaptırmadım..Muayenede sorun çıkartırlarmı acaba??Ona göre önlem alıcam arkadaşlar

Tahmin üzerine değilde kesin ve tecrübe sahiplerinin yorumlarına ihtiyacım var

Acil yardımlarınızı bekliyorum
Başlık: Ynt: ARAÇ MUAYENESİ HAKKINDA LÜTFEN YARDIM
Gönderen: relaxizmir - 04 Nisan 2012, 10:07:11
Tahmin üzerine değilde kesin ve tecrübe sahiplerinin yorumlarına ihtiyacım var demişsin ama muayeneye nerede gireceksen o muayene istasyonuna telefon aç ve durumu anlat. Oradan yardımcı olamayız derlerse TüvTürk çağrı merkezinden (0850 2228888 - 0212 366 99 00) bilgi alırsın. ABS'nin devre dışı olması veya kalması önemli değil. Sonuçta ABS olmayan araçlarda geçiyor muayeneden. Dolayısı ile arıza ışığı yanmasıda önemli değildir diye düşünüyorum. Eğer işlevsel bir problem olarak algılarlar ise o zaman belki problem yaratabilirler. En sağlıklı bilgiyi istasyondaki yetkililerden alırsın...Ona görede önlemini alırsın.Ben kat iptali için bu şekilde bilgi almıştım.
Gönderen: alper19 - 04 Nisan 2012, 11:17:45
gecemessin muayneden malesef benim bildigim golf 4 culer o abs beyni icin sanayide fildir fildir geziyolar cunku muayneden gecemiyolar sen yinede ara sor abi
Gönderen: vermillion - 04 Nisan 2012, 17:22:09
birşey sorcam arkadaslar benım arac da lpg takıldı ama faturası yok bu faturayı cıkartmak kaca mal olur sahıbı vermedı lpg yı ruhsata ısletmek kaca mal olur bilgisi olan varmı
Gönderen: tech_00 - 04 Nisan 2012, 17:24:39
DOSTUM aynı sorun bende vardı,abs sıstemının calısmaması ağır kusur sayılıyor,Bendede ışık yanıyodu,ışıgı söndürüp tekrar gittim ve o şekilde geçtim.ışıgın yanma sebebi gnelde ABS pompa arızası oluyo  ;)
Gönderen: neter - 04 Nisan 2012, 17:54:22
abs devre dışı yapabilirsin diye biliyorum.
Gönderen: orkan22 - 04 Nisan 2012, 22:52:01
saolun arkadaşlar..peki abs ışığını devre dışı bırakma yöntemi yokmudur??
Gönderen: infernaltr - 04 Nisan 2012, 22:58:12
Gösterge panelindeki abs ışığı lambasını muayeneye girmeden önce sök  :tamamdir
Gönderen: west_55 - 04 Nisan 2012, 23:38:07
Gösterge panelindeki abs ışığı lambasını muayeneye girmeden önce sök  :tamamdir

Biz Türkler  :tamamdir :sevgi:
Gönderen: gencay - 06 Nisan 2012, 20:59:36
bildiğim kadarıyla abs pompasını tamir edebiliyorlar ama dikkat edin uçuk rakamlar istemesinler. gecenlerde bır arkadas 135 tl ye yaptırmıstı. muayeneden ancak ışık sönünce geçebilirsiniz
Gönderen: zas - 06 Nisan 2012, 21:04:26
eger muayneyi yapan arkadaş o aracın abs li bi araç oldugunu biliyorsa yanmadıgı içinde abs lambası kusur verebilir normal çalışma prensibi kontagı açtıgında tüm diger paneldeki ışıklar gibi yanıp bi mühdet sonra sönmesi gerekiyor muaynede dikkat edilen bu..
Gönderen: tech_00 - 06 Nisan 2012, 22:25:02
Eğer abs lambasını Yağ lambasına bağlarsanız,araç çalısırken önce yanacak sonra sönecektir..dolayısıyla dikkat cekmeyecektir..
Gönderen: Mk1GTI - 07 Nisan 2012, 15:43:28
Ne işlerle uğraşıyorsunuz valla helal olsun.. O abs ışığı basit bir nedendende yanabilir yada yarın öbürgün telafisi olmayan bir olayada sizi sokabilir o yüzden bence sorunu düzeltmeye çalışın..  Hayatı yağ lambasına bağlasak ölümsüzlüğü yenermiyiz :D :D
Gönderen: htmetin - 07 Nisan 2012, 16:33:45
Eğer abs lambasını Yağ lambasına bağlarsanız,araç çalısırken önce yanacak sonra sönecektir..dolayısıyla dikkat cekmeyecektir..

valla helal olsun.. en mantıklısı  :D Şeytanın aklına gelmez
Gönderen: tech_00 - 07 Nisan 2012, 18:42:39
Ne işlerle uğraşıyorsunuz valla helal olsun.. O abs ışığı basit bir nedendende yanabilir yada yarın öbürgün telafisi olmayan bir olayada sizi sokabilir o yüzden bence sorunu düzeltmeye çalışın..  Hayatı yağ lambasına bağlasak ölümsüzlüğü yenermiyiz :D :D
Kesinlikle tasvip etmiyorum bende sadece geçici bir çözüm  ;)
valla helal olsun.. en mantıklısı  :D Şeytanın aklına gelmez
Evet Hasan Abi bulanlar kimse hakkaten şeytan işi  :D