vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: rustuyesiltas - 21 Mart 2012, 09:53:59

Başlık: Acillll yardımmm Arkadaşlar...
Gönderen: rustuyesiltas - 21 Mart 2012, 09:53:59
 :-\  2 gündür sabahları veya 8/9 saat çalıstırmadıgım zaman  polomu kullanmaya gectıgımde   D ye aldıgımda araba bosta  bıraz gaz verıyoruk TAAAKK die one atak vitese gecıyo  bayağı bı taklıyo  içim acıyo oyle olunca nedır bu sorun ne kadar masraf cıkartır :(  arabam otomatıktır. lütfen bilgilendirin.
Başlık: Ynt: Acillll yardımmm Arkadaşlar...
Gönderen: nicoax - 21 Mart 2012, 16:01:37
öncelikle geçmiş olsun kardeş sanırım problemin otoö. şanzuman dişlilerinde yada vites halatında olabilir ama düzgün bi servise göstermende yarar var.
Gönderen: rustuyesiltas - 21 Mart 2012, 16:04:37
öncelikle geçmiş olsun kardeş sanırım problemin otoö. şanzuman dişlilerinde yada vites halatında olabilir ama düzgün bi servise göstermende yarar var.
yada sadece sanzuman yağını degıstırmek yeterlı olmaz mı
Gönderen: htmetin - 21 Mart 2012, 16:16:22
Geri viteste de yapıyormu? eğer onda da yapıyorsa muhtemelen sorun Selonoit valfleri ve contalar yağ kaçırıyordur. Otomatik viteste en çok yağ basıncına ihtiyaç duyan vitesler Geri ve 1.2. viteslerdir. Benim bunda  önceki golfüm otomaikti aynı problem vardı. önce geri vitesten başladı sıkıntı sonra kısa bir sürede birinci vitese sıçradı hastalık:) Gaz vererek vitese geçmesini beklemeniz şanzımanın ömrünün kısalmasından başka bir işe yaramaz. N'den veya P den vitese geçirilirken araç daima duran pozisyonda ve gaz verilmemesi gerekir.

Otomatik şanzımanın bakım periyodu uzun fakat işçiliği ve parçaları pahalıdır. Gideceğiniz herhangi bir otomatik vites servisi şanzımanı indirmak ve bakmak için bile dünya para isteyecek ve  şanzıman açılmışken bütün eskiyen parçaların değişimini önerecektir. Bu da en son bundan 2 sene önce 1500 TL civarlarındaydı.
Gönderen: rustuyesiltas - 21 Mart 2012, 17:14:15
Geri viteste de yapıyormu? eğer onda da yapıyorsa muhtemelen sorun Selonoit valfleri ve contalar yağ kaçırıyordur. Otomatik viteste en çok yağ basıncına ihtiyaç duyan vitesler Geri ve 1.2. viteslerdir. Benim bunda  önceki golfüm otomaikti aynı problem vardı. önce geri vitesten başladı sıkıntı sonra kısa bir sürede birinci vitese sıçradı hastalık:) Gaz vererek vitese geçmesini beklemeniz şanzımanın ömrünün kısalmasından başka bir işe yaramaz. N'den veya P den vitese geçirilirken araç daima duran pozisyonda ve gaz verilmemesi gerekir.

Otomatik şanzımanın bakım periyodu uzun fakat işçiliği ve parçaları pahalıdır. Gideceğiniz herhangi bir otomatik vites servisi şanzımanı indirmak ve bakmak için bile dünya para isteyecek ve  şanzıman açılmışken bütün eskiyen parçaların değişimini önerecektir. Bu da en son bundan 2 sene önce 1500 TL civarlarındaydı.
yok kardesım gerı vıteste bı sorun yok bu sıte eskı konualara baktım bıraz tahmınıme gore sanzuman yagını degıstırmem gerek ama tabı sızler daha ıyı bılıosunuz  ınsallah daha kotu bı durumla karsılasmam
Gönderen: htmetin - 21 Mart 2012, 17:23:09
60 km'de bir yağ ve filitre değişimi yapılalıdır.
Gönderen: rustuyesiltas - 21 Mart 2012, 17:25:25
60 km'de bir yağ ve filitre değişimi yapılalıdır.
allah bılır kac 60 geçmiştir uzerınden benım acıl yıkama yağlama yapmam lazım :)
Gönderen: 16f0010 - 22 Mart 2012, 10:03:13
araç soğukken gaza fazla yüklenirsen vites geçişlerinde yapar ısındıktan sonra yapmaz bende de aynısı oluyor
Gönderen: frht - 22 Mart 2012, 12:05:27
şanzuman yağının soğukta ve dolayısıyla  soğuk olduğu durumlarda kimyasal yapısından dolayı olummsuz sonuçlar doğurduğunu okumuştum, çok soğuk havalarda bendede biraz hoplama yapıyor.
Gönderen: west_55 - 22 Mart 2012, 15:33:53
şanzuman yağının soğukta ve dolayısıyla  soğuk olduğu durumlarda kimyasal yapısından dolayı olummsuz sonuçlar doğurduğunu okumuştum, çok soğuk havalarda bendede biraz hoplama yapıyor.

Bende de aynı
Gönderen: rustuyesiltas - 22 Mart 2012, 16:03:00
Bende de aynı
arkdaslar su an tanıdıgım bı usta var oraya bıraktım aracı aksam alıcam bakalım ne sonuc verecek  sızlerle paylasıcam
Gönderen: orca - 22 Mart 2012, 21:29:51
arkadaşlar ben geçen sene temmuz ayında şanzıman yaptırmıştım 2200 TL vermiştim, şanzımancımın tavsiyesi kışın özellikle aracı çalıştırnca hemen sürme bir ıkı dakkia bekle yağ biraz ısınsın , araç hareket ederken  asla vitesi boşa alma  , tam durmadan R den D ye yada D den R ye alma ve son olarakda  60 binde bir mutlaka şanzıman yağını değiştir bunlara dikkat edersin kolay kolay şanzımana bir şey olmaz demişti
Gönderen: west_55 - 23 Mart 2012, 03:28:44
arkdaslar su an tanıdıgım bı usta var oraya bıraktım aracı aksam alıcam bakalım ne sonuc verecek  sızlerle paylasıcam

Haberlerini bekliyorum usta
Gönderen: rustuyesiltas - 24 Mart 2012, 10:09:11
Haberlerini bekliyorum usta
usta bakmıs benım tahmın ettıgım sorunların hıcbırı yok ama sanzıman ılerıde sana sıkıntı yaratıcak dedı canım sıkıldı
Gönderen: west_55 - 26 Mart 2012, 06:40:33
usta bakmıs benım tahmın ettıgım sorunların hıcbırı yok ama sanzıman ılerıde sana sıkıntı yaratıcak dedı canım sıkıldı

Başka yere sordun mu usta?
Gönderen: frht - 26 Mart 2012, 11:54:21
sıkıntı yaratacak demiş ama hangi sebepten olduğunu söylemedi mi? dişlilerden bazılarımı eskimiş, yada içerde yıpranma mı var yada ne bileyim neden böyle birşey söylemiş?