vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: afk63 - 15 Mart 2012, 13:48:54

Başlık: #benzin5liralolunca Arabaları Satın Beyler.. Bu arada #mazot4TLoldu
Gönderen: afk63 - 15 Mart 2012, 13:48:54
(http://f1203.hizliresim.com/v/h/3jxsh.png) (http://bit.ly/c25MCx)
 (http://f1203.hizliresim.com/v/h/3jxsv.png) (http://bit.ly/c25MCx)
Başlık: mazot fiyatı 4 tl yi aştı. hayırlı olsun.
Gönderen: ozkan golf4 - 15 Mart 2012, 14:29:13
bu ülke de dizel araç kullanmayı giderek zor hale getiren şartlar...

mazot 4 tl yi aştı. benzinle arada pek bi fark kalmadı. yeni benzinli araçlar da dizel gibi az yakıyor zaten.
arabistanın,ortadoğunun, rusyanın, avrasyanın dibinde bu fiyatlarda yakıt almak insana çooook koyuyor.
bişey yapmalı. büyük bi eylem falan planlamalı.
mecbursunuz alacaksınız, bizde o kazık vergiyi sizden alıcaz mantığı değişmeli.
araba satışları durmuyorki adamlar anlasın, ekmek gibi araba satılıyor. 6 yıl öncesine göre istanbul falan 2 katına çıkmış misal araç sayısında.
çok mu zenginleştik_?
madem araba lüks olmaktan çıktı, ne bu vergi yükü arkadaş yahu?

Başlık: Ynt: #benzin5liralolunca Arabaları Satın Beyler.. Bu arada #mazot4TLoldu
Gönderen: o.bilge - 15 Mart 2012, 14:55:16
kimsenin sesi çıkmadıkça daha benzin 10 lira da olur
Başlık: Ynt: #benzin5liralolunca Arabaları Satın Beyler.. Bu arada #mazot4TLoldu
Gönderen: kivanc2003 - 15 Mart 2012, 15:02:02
Sattım gitti gti gitti
Başlık: Ynt: mazot fiyatı 4 tl yi aştı. hayırlı olsun.
Gönderen: caner4 - 15 Mart 2012, 16:19:27
evinizden kafanızı çıkarmayın diyorlar işte anlamıyor musunuz ? çıkmayın dışarı arabaya binmeyin gezmeyin monotonlaştıkça monotonlaşın sadece hizmet edin verginizi fazla ödeyin keyfini süremeyin hele hele araba hiç süremeyin demek bu !
Başlık: Ynt: mazot fiyatı 4 tl yi aştı. hayırlı olsun.
Gönderen: jackhal - 15 Mart 2012, 16:59:51
halk olarak sessiziz. ASlında demotratikleşiyoruz derken devlet korkusu daha fazla üzerimizde hissediyoruz. Eylem planlasan polis çok daha sert müdahale ediyor. Sesimi duyurayım desen medyanın büyük çoğunluğu iktidar yandaşı, yer vermiyor.

Muhalifler ise adam gibi muhalefet yapmıyor. Herkes kendi derdinde. Tek başına iktidar olmanın verdiği rahatlık da ayrı bir şey zaten.

Yerseniz bu derse adamlar, hepimiz yeriz tabiki demek zorundayız..

Bir arkadaşım anlatmıştı.. Hükümetsiz Belçika'da mazota çok küçük bir zam gelmiş, çiftçiler şehre akın edip traktörleriyle mipserleriyle yolları kesip eylem yapmışlar, fiyatlar geri çekilmiş.. çok sessiziz.. sesli olmak isteyince de susturuluyoruz. konu bu kadar basit..
Gönderen: xabu - 15 Mart 2012, 18:12:42
köprü fiyatına göre benzin az bile  :)
Gönderen: o.bilge - 16 Mart 2012, 00:35:04
Sattım gitti gti gitti
nası ya ciddi misin
Gönderen: STAK67 - 16 Mart 2012, 10:52:03
ben bi konuda daha söylemiştim. Sticker tarzı bişey tasarlanıp uygulanmalı yada gidip trafiği kapatalım tüm türkiye genelinde yapalım ancak öyle sesimizi duyururuz bence ama katıım olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ankarada kızılayın ortasında herkes arabasını yol ortasına bırakıp üzerinede benzine para yetiştiremedik yolda kaldık tarzı bişey yazsak etkili olur diye düşünüyorum. 
Gönderen: jackhal - 16 Mart 2012, 11:17:19
ben bi konuda daha söylemiştim. Sticker tarzı bişey tasarlanıp uygulanmalı yada gidip trafiği kapatalım tüm türkiye genelinde yapalım ancak öyle sesimizi duyururuz bence ama katıım olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ankarada kızılayın ortasında herkes arabasını yol ortasına bırakıp üzerinede benzine para yetiştiremedik yolda kaldık tarzı bişey yazsak etkili olur diye düşünüyorum. 

valla süper.. dizel arabası olanlar da 10 numara yağ mı kullanalım illa diye yazsın..
Gönderen: iko - 16 Mart 2012, 11:28:59
argo tabirle sustukça herşeyi iteliyolar.. valla ben artık herrrşeyi yazıyorum gözümü kararttım eylemse eylem vergilerin kaldırılması gündeme gelmiş ama istediklerinle 10 dk çıkartıkları yasa gibi olur mu bilmem.. damızlık olduk etimizden sütümüzden yararlanıyolar işte zaten gittikçe büyükbaş oluyoruz ama boş kafalı..İnsanlar saklanmaya, kaçmaya, elini sürmemeye alışmış bu ülkede.. >:(
Gönderen: jackhal - 16 Mart 2012, 14:03:27
sağlam zamları hep gs-fb maçından önce ya da sonra yapıyor ib.eler.. araya kaynayıp gidiyor valla..  ;D ;D ;D
Gönderen: vp703 - 16 Mart 2012, 14:20:17
arkadaslar bi kendinize gelin yau herkez halinden memnun bunun gibi önemli konuya bile 3-5 kişi yorum yazmısız millet halinden memnun olmasa yorumlar dolar taşar dı hayret ediyorum siz bırakın eylem yapmayı insanlar basbakanı uzen allahı üzmüştür diyor töbe est. haşa yarabbim. %50 sini almıs adam zamda yapar vergi de koyar bizde dize dize alırız. lanet olsun boyle düzene ben binemiyorum arabaya fln scooter aldım işe onunla gidiyorum. kim eylem derse bende varım
Gönderen: iko - 16 Mart 2012, 14:47:53
arkadaslar bi kendinize gelin yau herkez halinden memnun bunun gibi önemli konuya bile 3-5 kişi yorum yazmısız millet halinden memnun olmasa yorumlar dolar taşar dı hayret ediyorum siz bırakın eylem yapmayı insanlar basbakanı uzen allahı üzmüştür diyor töbe est. haşa yarabbim. %50 sini almıs adam zamda yapar vergi de koyar bizde dize dize alırız. lanet olsun boyle düzene ben binemiyorum arabaya fln scooter aldım işe onunla gidiyorum. kim eylem derse bende varım

abi diyorum işte sana gitgite koyun gibi oluyoruz nereye dürterlerse oraya gidiyoruz bizim seçimlerimizi onlar yapıyor..Almanyaya mı gitsek.. haftaiçi benzinde indirim oluyor haftasonu zam geliyor mantık güzel aslında ne kadar rağbet olursa o kadar zam.. bizde hep zam hep zam..abi düşünsene şehit düşene 20 milyar ama kaçakçı vurulunca ki inanmıyorum sadece kaçakçı olduğunu 120 milyar.. İşte benim güzel ülkem  :bekleriz:
Gönderen: confidence - 16 Mart 2012, 15:17:30
vallahi maaşımın yarısını geçen ay benzıne vermişim kredı kartını görünce anladım :(  çokta gezen birisi değilim ama anlamadım araç çokta yakmıyor 10 gündür yatırıryorum garajda çıkartamıyorum korkumdan dolmuşla gel git sevgilimle bile gezemıyoruz buluşamıyoruz yanı :( hava soğuk eve gidelım dıyo :)))
dünyada yakıta en çok vergı veren yer bızız çok kötü bi durumdayız ya...
Gönderen: iko - 16 Mart 2012, 15:59:49
vallahi maaşımın yarısını geçen ay benzıne vermişim kredı kartını görünce anladım :(  çokta gezen birisi değilim ama anlamadım araç çokta yakmıyor 10 gündür yatırıryorum garajda çıkartamıyorum korkumdan dolmuşla gel git sevgilimle bile gezemıyoruz buluşamıyoruz yanı :( hava soğuk eve gidelım dıyo :)))

valla benim 2 arabamda hatrısayılır durumda tüp olayına da girmek istemiyorum.. zaten vergileri yarısına indirseler insanlar daha çok benzin alacak ama sağolsun hükümet onun yerine asılıyo zama millet araba kullanamıyor.bu da bi nevi kul hakkı sayılmaz mı aslında.. resmen soyuyorlar milleti.. haram zıkkım olsun hepsine... >:(
Gönderen: cengizhan_mk3 - 16 Mart 2012, 16:08:50
ne denebilrki .. akşam 9 da olan tencere tava eylemi gibi .. bir kanal yada kanallar eylem başlatmalı ama malum onlardada g.t korkusu hat safada olduğundan devam .. Ya böle olunca çıldırıyorum bişey yapmalı ama bu türk milletini koyunluktan nasıl çıkarmalı bilmiyorum.. Öküzüz öküz..  yavru vatan diyoruz adamların yediği önünde yemediği arkasında herşeylerini hemen hemen biz karşılıyoruz ama adamlar adam gibi yaşıyorlar bu nasıl bir millet nasıl bir devlet.  Sövmek istemiyorum  ama ülkemi ne kadar çok sevsemde bazı gerikafaların ve onları koyun gibi kırpanların yüzünden nefret ediyorum..
Gönderen: cengizhan_mk3 - 16 Mart 2012, 16:11:36
insan ikilemde kalırmı hem bir çocuğum olsun o duygu tatmak istiyorsun ona sağlam bir gelecek bırakabilmek için kendin paramparça oluyorsun  ama neye faydası var oğlumu karşıma alıp bazen sakın büyüme oğlum diyorum daha şimdiden üzülüyorum gelecekteki hallerine .. Kuzularımızın geleceği daha da kötü çünki ufukta zerre kadar bir aydınlık yok.
Gönderen: iko - 16 Mart 2012, 16:25:31
insan ikilemde kalırmı hem bir çocuğum olsun o duygu tatmak istiyorsun ona sağlam bir gelecek bırakabilmek için kendin paramparça oluyorsun  ama neye faydası var oğlumu karşıma alıp bazen sakın büyüme oğlum diyorum daha şimdiden üzülüyorum gelecekteki hallerine .. Kuzularımızın geleceği daha da kötü çünki ufukta zerre kadar bir aydınlık yok.

abi valla ben hiç düşünmüyorum çocuk arkamdan bana beddua etmesin  diye çok yakın olmasada uzakta değil evlilik ama çocuk bu ülke böyle gittikçe çook uzak.. yada uzakta doğurmak gibi bi çare var..kıbrısta türklerden nefret ettiklerinide bildirmek isterim herşeyy ingilizller gibi arabalar vergisiz ucuz.. ama parasını biz veriyoruz..yedikleri içtikleri hepsi bizim ama bizden nefret ediyorlar !!!
Gönderen: o.bilge - 16 Mart 2012, 17:33:15
öğrenciyim. haftada bir okula gidip geliyorum arabaya el sürebildiğim yok. haftada bir anca 20-30 lira atabiliyorum. 30 lira koydurduğum zaman litre 6 buçuk litre bile olmuyo. 50 lira koyuyosun aldığı benzin 11 litre. yemişim böyle ülkeyi. cennet vatan deyip deyip duruyolar. cehennem ettiler bize. avrupadaki benzinin fiyatı da tl bazında bize yakın ancak litresi 1,55 € falan olan benzine karşılık, bir şişe 2 litrelik kola alamıyorsunuz bile. körü körüne hükümeti savunanlar, vergileri mantıklı bulanlar bir de böyle düşünsün.

arabayı alalı 5 ay oldu hala 1915 km de.
Gönderen: STAK67 - 16 Mart 2012, 17:36:05
arkadaşlar ben eylem konusunda ciddiyim böyle netten ne kadar yazarsak yazalım hiçbişey elde edemiycez gibi geliyor. bu zamlara karşı tepkimizi göstermek istiyorum hatta arabamın arka camına komple "DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİNİ KULLANMAKTAN UTANIYORUM"  diye yazdırmayıda düşünüyorum
Gönderen: caner4 - 16 Mart 2012, 17:58:40
vallahi maaşımın yarısını geçen ay benzıne vermişim kredı kartını görünce anladım :(  çokta gezen birisi değilim ama anlamadım araç çokta yakmıyor 10 gündür yatırıryorum garajda çıkartamıyorum korkumdan dolmuşla gel git sevgilimle bile gezemıyoruz buluşamıyoruz yanı :( hava soğuk eve gidelım dıyo :)))

2 ayda 800 lira vermişim benzin artı gaza valide bu ne dedi görünce 100 lira 100 lira birikmiş.
Gönderen: Mk1GTI - 17 Mart 2012, 01:55:34
Dünya sıralamasında liderliği bi yakalayalım ondan sonra indirecekler. şuan dünyada 2. yiz  1gol kaldı az sıkın dişinizi.. Aman ha bu sırada az yakıtlı bişeyler keşfetmeyin mezarınız bile olmaz :D
Gönderen: jackhal - 17 Mart 2012, 09:46:51
bizim site bi stiker hazırlasın yapıştıralım arabalara...
Gönderen: o.bilge - 17 Mart 2012, 12:14:41
Var ya bi tane benzin pompası ve çömelmiş bir adamlı bir model. Ondan yaptırıcam ben
Gönderen: bermuda24 - 17 Mart 2012, 21:27:15
lanet olsunki vatandaşa sormadan koyuyolar zammı >:(

(http://img37.imageshack.us/img37/4817/yenizamlar235x300.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/37/yenizamlar235x300.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Gönderen: o.bilge - 17 Mart 2012, 22:08:43
senin de zamına korum, senin de zamına korum ;D
Gönderen: confidence - 19 Mart 2012, 08:27:10
valla benim 2 arabamda hatrısayılır durumda tüp olayına da girmek istemiyorum.. zaten vergileri yarısına indirseler insanlar daha çok benzin alacak ama sağolsun hükümet onun yerine asılıyo zama millet araba kullanamıyor.bu da bi nevi kul hakkı sayılmaz mı aslında.. resmen soyuyorlar milleti.. haram zıkkım olsun hepsine... >:(
haklısın kardeşim korkarak biniyorum aracıma hatta hafta içi binmiyorum içim gidiyo..
Gönderen: confidence - 19 Mart 2012, 08:28:00
2 ayda 800 lira vermişim benzin artı gaza valide bu ne dedi görünce 100 lira 100 lira birikmiş.
aynen hele karttan alırsam hiç anlamıyorum 50 100 30 25 gidiyo maşallah :S
Gönderen: jackhal - 19 Mart 2012, 08:58:05
Vatandaşın birisi böyle tepkisini göstermiş zaten..

(http://img411.yukle.tc/thumbs/9041.jpg) (http://img411.yukle.tc/image.php?id=9041.jpg)
Gönderen: TEYOLOGY - 19 Mart 2012, 09:17:09
başlığa zamlara olan tepkileri görmek için girdim. ama gördüm ki olay siyasi platforma kaymış. hükümete başbakana ve dahi oy verenlere lanet kahır bela okumalar filan.

yavaş olun beyler. yavaş.

bir çok platformda aynı şeyi yazdım. şu an bir aracım yok. olursa da akaryakıt fiyatlarına en büyük tepki verenlerden birisi ben olurum. bunu da kendimde hak olarak görüyorum bir memur olarak. ama bakın açık ve net söylüyorum. sabit gelirli olmayanın (esnafın, sanayicinin vs) yakıt vergileri hakkında zerre kadar hakkı yok. sen vergini başka yerden çalarsan eksik ödersen, senin yüzünden benim maaşımdan zaten peşin peşin kesilen verginin üstüne bir de ötv vergisi, bilmem ne vergisi gelir. kimse de savunmasın vergi çalmanın mecburiyetini. senin beyan olunan gelirin üstünden vergini çaldığını bildiği için, devlet vergi toplayamadığı için bu vergiler başımızda.

buyur bir de buradan yak şimdi.
Gönderen: o.bilge - 19 Mart 2012, 10:42:50
başlığa zamlara olan tepkileri görmek için girdim. ama gördüm ki olay siyasi platforma kaymış. hükümete başbakana ve dahi oy verenlere lanet kahır bela okumalar filan.

bir çok platformda aynı şeyi yazdım. şu an bir aracım yok. olursa da akaryakıt fiyatlarına en büyük tepki verenlerden birisi ben olurum. bunu da kendimde hak olarak görüyorum bir memur olarak. ama bakın açık ve net söylüyorum. sabit gelirli olmayanın (esnafın, sanayicinin vs) yakıt vergileri hakkında zerre kadar hakkı yok. sen vergini başka yerden çalarsan eksik ödersen, senin yüzünden benim maaşımdan zaten peşin peşin kesilen verginin üstüne bir de ötv vergisi, bilmem ne vergisi gelir. kimse de savunmasın vergi çalmanın mecburiyetini. senin beyan olunan gelirin üstünden vergini çaldığını bildiği için, devlet vergi toplayamadığı için bu vergiler başımızda.

kesinlikle doğru, ordan burdan toplayamadığı vergiyi bize gömüyo devlet
Gönderen: iko - 20 Mart 2012, 08:14:24
hadi hayırlısı birrr zam daha =) 4,65 oldu  :o
Gönderen: inundatio - 20 Mart 2012, 09:41:04

Benzin Konusunda haklısın diyelim peki Kaçak elektrik bedeli konusunda ne diyeceğin var.
Ben artık vergi vermek istemiyorum bu ülkede bunu da açıkca belirteyim. Vermeyen el üstünde tutuluyorsa üstüne gidilmeyip dürüst vatandaştan acısı çıkartılıyorsa. Bende vermek istemiyorum. Ben askerliğimi doğuda yaptım onlar neyin ne olduğunu da iyi biiiyorum..

Bu hafta sonu bir bakan konvoyu gördüm bakan arabasının arkasında önünde onun aracından hariç 6 araç daha .. Ulan neden korkuyon bu kadar çok araç peşinde.. Bunların giderlerini kim karşılıyor. Ben annemi dedemi ziyaret ederken mazotun hesabını yaparken beyfendiler v8 motorlu araçları ile paşa paşa geziyor. Aracı 9 ayda aldım depo 180-190 gibi fulleniyordu simdi 250 ve üstüne .. Yüzde 25 zam demektir bu 6 ayda..hangi ülkede var bu Söyleyin bana hak vereyim size. Ben o kadar krizler gördüm tr de devalüvasyonlar gördüm. Bu dönem kadar hiç bir dönem sıkıntılı geçmedi. Bunlar kadar da kimse pişkin olmadı.

Şimdiki iktidara düşmanım. Ama bir sonraki seçimde oyumu onlara vericem.. Koyun olan halkıma bu yakışır çünkü...

Olayı siyaselleştirmek istemiyorum ama.. Zammı da ben yapmıyorum ki kardeşim.. Kendimi suçlasam..

Benim nacizane önerim.. Herkes 1 gün aracını kullanmasın.. TR de böyle bir kamapanya yapmaya çalışın bakalım faso çıkıcakmı çıkmıcak mı..

Bu ayın 16 sında kredi kartı kullanmayın kampanyası vardı.. Sonuç ???? Uyan kaç kişi var.. ???

Halk mutlu hele hele kırsal çok mutlu.. onun için bu zamlara alışık olun..
Gönderen: TEYOLOGY - 20 Mart 2012, 09:56:26
söylediklerine katılıyorum. saygım da sonsuz. benim tepki gösterdiğim nokta siyasi tercihinden dolayı belli bir kesimi kimsenin aşağılayıcı konuşamayacağını düşünüyor olmam. hangi kesim olursa olsun. karşısındaki insanın siyasi tercihine saygılı olunmalı. herkesin mutlaka bir dünya görüşü vardır. olmalıdır da. olmayan da benim gözümde ottur. ama hangi görüşe sahip olursa olsun herkesin bir nedeni vardır. bir önceliği vardır. ya da diğer görüşe tepkisi vardır ondan bu görüştedir. kimse kimsenin önceliklerini sorgulamamalı. yeter ki önceliği cebini doldurmak üzere olmasın. yeter ki önceliği ülkesinin hayrına düşünmek olsun. niyeti halis olsun. niyeti kötüyse zaten öncelik şahsi menfaatler olur. ki bunu da siyasi görüşle filan açıklayamaz kimse. o kişiler de zaten bakarsın bugün şu partinin arkasında dolanır. ertesi gün bu partinin konvoyunda dolanır. bir sonraki gün filanca partinin peşinde koşar. bu insanların da zaten ülkeyle milletle bir şeyleri olmaz.

gün gelir devran döner. iktidar değişir. bakarsın ki o kızdığın insanlar iktidardaki partinin ihalelerini alıyor. işlerini yine yürütüyorlar. yine çalıyorlar yine çırpıyorlar. benzine de yine zam geliyor. yine herkes şikayetçi. ama yine herkes de Nasrettin Hoca'nın filler hikayesindeki gibi Timur'a giderken Hocanın peşinden üçer beşer sıvışıyor. hocalar yine tek kalıyor Timur'un huzurunda.

arkadaşım sorun iktidar değil. sorun muhalefet de değil. sorun ahlaki kokuşmuşluk. sorun insanların empatiden ve toplumsal fayda görüşünden uzaklaşmış olması. sorun bencillik. ve bu sorun toplumun her kesimini kapsıyor. Akparti'lisini de CHP'lisini de MHP'lisini de meclisteki 4. partiye zaten sözüm yok. ülke çıkarından bahsedilirken ondan bahsederek boşuna satır tüketmek istemiyorum.

edit: sona belki biliyor olabileceğiniz bir hikaye eklemek istedim. durumumuza çok uyuyor. (Alıntı)

Hikayemiz Herkes, Birisi, Herhangi Biri ve Hiç Kimse adlı dört kişi hakkında...

Yapılması gereken bir iş vardı ve Herkes, Birisi’nin bu işi yapacağından emindi.

Gerçi işi, Herhangi Biri de yapabilirdi. Ama Hiç Kimse yapmadı... Birisi buna çok kızdı. Çünkü iş Herkes’in işiydi.

Herkes, Herhangi Biri’nin bu işi yapabileceğini düşünüyordu. Ama Hiç Kimse, Herkes’in yapmayacağının farkında değildi.

Sonunda; Herhangi Biri’nin yapabileceği bir işi, Hiç Kimse yapmadığı için, Herkes, Birisi’ni suçladı...

eklemişken bir şey daha ekleyeyim bari:

Japanese attitude for work : "If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it."

Middle Eastern attitude for work : "Wallahi if one can do it, let him do it. If no one can do it, ya-habibi how can I do it ?"

Japonların iş anlayışı (yaklaşımı)
eğer bunu biri yapabiliyorsa ben de yapabilirim. eğer kimse yapamıyorsa, ben yapmalıyım.

Orta Doğu iş anlayışı (yaklaşımı)
Vallahi eğer biri yapabiliyorsa, bırak o yapsın. eğer kimse yapamıyorsa, ya habibi ben nasıl yapayım?
Gönderen: inundatio - 20 Mart 2012, 11:53:21
Söylemlerimi üzerinize alınmayın. 
Benim demek istediğim bu ülkedeki geçmiş krizlerde dahi böylesine fiyatlar olmaz iken , Ekonominin en güçlü denildiği zamanlarda bu fiyatlar gerçekten hazmedilemez..

Mazota gelen zam benim için çok çok önemli değil ama. Halkımzın gözünün kör olması ve halen şeytanın avukatlığını yapmasına dır tepkim.
Kimseyi aşağılayıcı konuşmak değil amacım. Ama birilerini bir yerelere getirenler benden önce  hesap sormalıdır.. Çünkü bu sorumluğuğu hismetmelidir. Elini taşın altına koymalıdır. Savunduğu düşüncede yanış varsa onu yapanlara yanlışsın diyebilmeli... Benden önce muıhalet olmalı. dur demeli. Doğru gördüğü düşüncenin pratiğinde yanlış görüdüğünde dur demeli..

Benim vediğim vergiler ile kömür - çamaşır makinası dağıtılmamalı.. Vergi vermeyenin üzerine gidilmeli .. Sosyal yardımlaşmlar banka veznesi gibi çalışmamalı.. Üretim teşvik edilmeli.. Köylerde yaşayanlar benden rahat ..Kaçak elektrik kullananın acı benden çıkartılmamalı. Kim kullanıyorsa onun üzerine gidilmesi sorun çözülmeli..

Nasrettin Hocanın Timur olayı aslında en güzel örnek bu toplum için. Bize ikinci fil lazım. :)
Gönderen: TEYOLOGY - 20 Mart 2012, 12:51:25
ya uzun bir şey yazarken sayfanın kendi kendini yenilemesine sinir oluyorum. 15 dakikadır yazıyorum ve gitti hepsi.
Gönderen: jackhal - 20 Mart 2012, 13:59:53
bu kadar uzun yazmasanız.. kısa ve öz olsa iyi olacak. okuyamıyorum, sıkılıyorum ya.. ;D ;D >:( >:(
Gönderen: TEYOLOGY - 20 Mart 2012, 14:26:24
derin mevzulara dalınca bazı düşünceler kısa yazılara sığdırılamıyor. ben kısa yazamıyorum. artık sıkılmadan okuyanlar okur yazılanları.
Gönderen: barthez - 20 Mart 2012, 14:56:24
bu kadar uzun yazmasanız.. kısa ve öz olsa iyi olacak. okuyamıyorum, sıkılıyorum ya.. ;D ;D >:( >:(
güzel ifade edilmiş görüş  olarak tamamen uyuşmasamda yazanın vermiş olduğu emekten dolayı mutlaka okurum.
Gönderen: barthez - 20 Mart 2012, 14:57:13
derin mevzulara dalınca bazı düşünceler kısa yazılara sığdırılamıyor. ben kısa yazamıyorum. artık sıkılmadan okuyanlar okur yazılanları.
kısa özetlemediğiniz için teşekkür ederim.
Gönderen: TEYOLOGY - 20 Mart 2012, 15:45:32
kısa özetlemediğiniz için teşekkür ederim.

aynen. ben de teşekkür ederim.

konudan konulara atlıyoruz sürekli ama bunu yazmadan duramayacağım. toplum olarak okumayı pek sevmiyoruz. bir çok başlıkta karşımıza çıkıyor. ilk mesajda şöyle bir sorunum var diye yazıyor bir arkadaşımız sorununu. 6 sayfa cevap geliyor. istisnasız her sayfasında şurasına bakın diye öneri geliyor. e adam bakmış. sorunun orasında olmadığı ortaya çıkmış. sorunun kaynağı farklı yerde. hayır oraya bakın.

okumuyoruz abicim. Hakan arkadaşım kızma. sözüm sana değil. toplum olarak milli hastalıklarımızdan bir tanesi bu sadece.
Gönderen: Mk1GTI - 20 Mart 2012, 23:58:09
 Boşverin boşuna yazmayın.. Forum bile yasaklar çerçevesinde..  :'(
Gönderen: o.bilge - 21 Mart 2012, 00:10:34
Boşverin boşuna yazmayın.. Forum bile yasaklar çerçevesinde..  :'(
+2012
Gönderen: jackhal - 21 Mart 2012, 09:25:06
aynen. ben de teşekkür ederim.

konudan konulara atlıyoruz sürekli ama bunu yazmadan duramayacağım. toplum olarak okumayı pek sevmiyoruz. bir çok başlıkta karşımıza çıkıyor. ilk mesajda şöyle bir sorunum var diye yazıyor bir arkadaşımız sorununu. 6 sayfa cevap geliyor. istisnasız her sayfasında şurasına bakın diye öneri geliyor. e adam bakmış. sorunun orasında olmadığı ortaya çıkmış. sorunun kaynağı farklı yerde. hayır oraya bakın.

okumuyoruz abicim. Hakan arkadaşım kızma. sözüm sana değil. toplum olarak milli hastalıklarımızdan bir tanesi bu sadece.

ben kızmam hiç ya.. devam devam  ;D ;D ;D ;D
Gönderen: cengizhan_mk3 - 24 Mart 2012, 21:12:10
benzinli arabalara ispirto katın forever  ;D ;D ;D ;D  şahlanıyo hemde maliyet düşüyo  >:D >:D
Gönderen: o.bilge - 24 Mart 2012, 21:54:16
ben vodka redbull koydum 2. viteste 160 görüyorum ahahah  ;D ;D ;D
Gönderen: TEYOLOGY - 24 Mart 2012, 22:55:42
benzinli arabalara ispirto katın forever  ;D ;D ;D ;D  şahlanıyo hemde maliyet düşüyo  >:D >:D

yakıt maliyetini kast ediyorsundur kesin. motor maliyetini çıkartmak lazım yoksa  :)
Gönderen: o.bilge - 25 Mart 2012, 00:02:45
yakında benzin için diyecekler 1 değil 2 değil 3 değil 4 değil 4,5 hiç değil litresi tam 5 lira :D
Gönderen: cengizhan_mk3 - 26 Mart 2012, 21:26:17
1.4 Polom var 2005 Allah Belasını versin yakıtına yetişemiyom ..  50 tl ye kımıldamayacak neredeyse gerçi araçların çokda suçu yok ama ne yaparsın kimseye birşey diyemediğimiz bir toplumda yaşadığımız için araçlardan alıyoruz hıncımızı  :( :( :(  ne kadar alternatif varsa değerlendirilir benzin yok aq. bitti .. Arabayı yatırıyorum valla herkez biraz GERÇEKTE duyarlı olsa en azından biraz birşeyler olabileceğine inanıyorum ama nerde yok öle bir topluluk..
Gönderen: o.bilge - 26 Mart 2012, 21:54:11
aynen abi benim araba da yatıyo haftada 100 km ancak yapıyorum. bıktım her hafta para istemekten. evdekilerle aram bozuldu
Gönderen: htmetin - 26 Mart 2012, 21:56:15
1.4 Polom var 2005 Allah Belasını versin yakıtına yetişemiyom ..  50 tl ye kımıldamayacak neredeyse gerçi araçların çokda suçu yok ama ne yaparsın kimseye birşey diyemediğimiz bir toplumda yaşadığımız için araçlardan alıyoruz hıncımızı  :( :( :(  ne kadar alternatif varsa değerlendirilir benzin yok aq. bitti .. Arabayı yatırıyorum valla herkez biraz GERÇEKTE duyarlı olsa en azından biraz birşeyler olabileceğine inanıyorum ama nerde yok öle bir topluluk..

;D ;D ailecek yorumunu okuduk cengo valla alemsin:)) ama benzin dahada zamlanacak gün gelecek 50 TL koyucan depoya ibre oynamayacak.. :D :D :D
Gönderen: inundatio - 27 Mart 2012, 10:21:16
;D ;D ailecek yorumunu okuduk cengo valla alemsin:)) ama benzin dahada zamlanacak gün gelecek 50 TL koyucan depoya ibre oynamayacak.. :D :D :D

Yakında araç firmaları bizim halimize acıyıp benizini koklayan motor tipi geliştirecekler :):):) ahaha Ne yaparsın gidişat bu şekilde...
Gönderen: cengizhan_mk3 - 27 Mart 2012, 15:45:09
Türk mühendislerine sesleniyorum Nerdesiniz Lan Ne işe yarıyosunuz ... İsviçreli Bilim Adamları çer çöple oyun etsede birşeyler buluyolar işe yarasın yaramasın..  Meşgul adamlar  :D :D :D   Ey Türk Mühendisi Hükümetler benzin yerine VERGİ yle çalışan araçlar icat etti sizden daha tık yok..  :t :t :t :t :t
Gönderen: o.bilge - 27 Mart 2012, 19:19:57
beyler bu gece 12 ye kadar fullde %12 indirim var 95-97 oktan

kurşunsuz 4,18

mazot 3,57 kaçırmayın derim
Gönderen: OffLineR - 27 Mart 2012, 21:53:02
Ben neden Full diye yazmıştım da gitmiş mesaj  :D :D
Tavsiye eden varsa söylesin hemen 24:00 olmadan gidip alalım  :D :D
Gönderen: o.bilge - 27 Mart 2012, 21:57:22
onu başka konuya yazmışın usta http://www.vwtr.net/forum/genel/benzin-5-tlye-kosuyor-zam-zam-zam-t21613.0.html;msg378026#msg378026
Gönderen: OffLineR - 27 Mart 2012, 22:00:21
Ben de farkettim.
Yazmışsın ikisine de kafam karıştı  :D :D
Gönderen: o.bilge - 27 Mart 2012, 22:21:41
bazen bana da oluyo :D
Gönderen: OffLineR - 27 Mart 2012, 22:23:30
eee alcak mıyız Full'den?
Son 90dk  :D :D
Gönderen: o.bilge - 27 Mart 2012, 22:35:49
ben alamıyorum ah şu öğrenciliğin gözü kör olsun. imkanım olsa bir dakika beklemem :D full card varsa ekstra %0,5 indirim var. yani 4,15 4,16 falan oluyo
Gönderen: htmetin - 28 Mart 2012, 12:19:41
Yine pahalı  ???
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 12:52:51
Yine pahalı  ???
tabi pahalı da diğerlerinden 55 kuruş ucuz olunca güzel oluyo
Gönderen: OffLineR - 28 Mart 2012, 13:40:16
Daha uygun olabilir ama çok farklı yorumlar var.
Denemek lazım ve onun için de aracımı riske atmak istemem.
1.6SR motorla denemek lazım aslında. Beni bile yakar o motor  :D :D
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 13:42:49
valla alanlardan bilmiyorum kötü bir tepki geldi mi. ben duymadım şu ana kadar
Gönderen: OffLineR - 28 Mart 2012, 13:50:15
Ben alan da bilmiyorum.
Alanlar yazsa bir şeyler süper olur :)
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 13:52:30
bizim 6r bölümünden coupe diye bir arkadaş tavsiyeme uymuş gitmiş fullemiş. teşekkür ediyodu da depo bittikten sonra ortaya çıkar iyi mi kötü mü. az km mi götürüyor vb.
Gönderen: htmetin - 28 Mart 2012, 15:06:16
Pejo 407 dizeli olan arkadaşta arıza lambası yaktı. bende benzin almıştım yazın Araba bir değişik oldu vuruntu yaptı kalkışlarda hırçınlaştı.. dahada almadım..
Gönderen: OffLineR - 28 Mart 2012, 15:09:47
Riske gerek yok o zaman.  ::)
Gönderen: Mk1GTI - 29 Mart 2012, 09:38:36
Forumda paso sansürmü oluyor yoksa bir database sorunumu var. Yoksa benzin zammı yüzünden serverlardamı etkilendi :) :)  6. sayfa nereye gitti :S
Gönderen: OffLineR - 29 Mart 2012, 10:24:52
İki ayrı konu var da ondan
Gönderen: ogretmen_ankara - 29 Mart 2012, 10:33:13
Ben full den yakıt aldım 5 - 6 defa, Ankarada bana biraz uzak kalıyor, yolum düşerse eğer alıyorum yine...hiç bir sıkıntısını görmedim, gayet güzel, bildiğiniz benzin işte...Diğerlerinden tek farkı, aynı paraya daha fazla yakıt alıyorsunuz:)
Gönderen: Mk1GTI - 29 Mart 2012, 11:02:24
İki ayrı konu var da ondan

Ya sorma oda ayrı bi olay oldu hangine neyazıyoz karışıyo :D