vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: ARY2001 - 18 Şubat 2012, 07:55:14

Başlık: Hız Sabitleyici Takılır mı?
Gönderen: ARY2001 - 18 Şubat 2012, 07:55:14
2004 modelotomatik vites  Golf comfrt.'a hız sabitleyici sonradab takılıyor mu. taktıran varsa bir sorun çıkartıyor mu arkadaşlar
Başlık: Ynt: HIZ SABİTLETİCİ TAKILIR MI
Gönderen: umut_mk4 - 18 Şubat 2012, 10:22:54
2004 modelotomatik vites  Golf comfrt.'a hız sabitleyici sonradab takılıyor mu. taktıran varsa bir sorun çıkartıyor mu arkadaşlar
yok mu 2004 model comfort da hiz sabıtleyici   :o
Gönderen: ak8624 - 18 Şubat 2012, 10:34:25
Selamlar
Sılecek kumanda grubunu degistirdiginizde olur.
Hatta beyinde tanımlı bıle olabilir. Deilse de kodlatırsınız olur.
Biz 2003 VW Caddy Manuel Vitese Passatın hız sabiletyicili Silecek kumanda kolunu taktık. Direk tanıdı beyinde hic bir islem yapılmadı.

Saygılar
Gönderen: umut_mk4 - 18 Şubat 2012, 10:38:07
Selamlar
Sılecek kumanda grubunu degistirdiginizde olur.
Hatta beyinde tanımlı bıle olabilir. Deilse de kodlatırsınız olur.
Biz 2003 VW Caddy Manuel Vitese Passatın hız sabiletyicili Silecek kumanda kolunu taktık. Direk tanıdı beyinde hic bir islem yapılmadı.

Saygılar

usta bizimkinde silecek deilde sinyal kolu degisiyor :)
Başlık: Ynt: Hız Sabirleyici Takılır mı?
Gönderen: rene - 18 Şubat 2012, 10:56:55
2004 modelotomatik vites  Golf comfrt.'a hız sabitleyici sonradab takılıyor mu. taktıran varsa bir sorun çıkartıyor mu arkadaşlar

Sinyal kolunu değiştirip Cruise Controllü olanından taktırabilirsiniz.200 ile 300 TL arasında mal olur size.Aracınıza uygundur sorunsuz çalışır.

Gönderen: ogretmen_ankara - 18 Şubat 2012, 11:10:11

Kontağı açınca epc yazısı çıkıyorsa takılabilir , çıkmıyorsa takılamaz diye biliyorum...
Gönderen: ak8624 - 18 Şubat 2012, 11:45:53
usta bizimkinde silecek deilde sinyal kolu degisiyor :)

Biz komple (sılecek ve sınyal)  degistigimizden ole yazdım.
Acıklama icin tesekkurler
Gönderen: ferhattasdemir - 18 Şubat 2012, 13:31:48
motor kodun ne. gaz kelebeğin elektronik ise takılıyor benimki gibi telli ise takılmıyor. ben araştırmıştım forumda. sen bulamadın mı?
Gönderen: umut_mk4 - 18 Şubat 2012, 14:48:29
acaba  telli bogaz kelebegi elektironikle degisirmi :-\
Gönderen: ak8624 - 18 Şubat 2012, 15:42:58
O zor iste
acaba  telli bogaz kelebegi elektironikle degisirmi :-\
O zor iste Dediginiz sistem tamamen motor beyniyle kumanda ediliyor. Onun yanında degismesi gereken sensor vs. Gaz Pedali.
Gönderen: umut_mk4 - 18 Şubat 2012, 15:45:53
bitane kazali aractan alirsan olur yani :)
Gönderen: ak8624 - 18 Şubat 2012, 15:56:55
Olmaz diye birsey yok
Zaman-Emek ve Para. Bunlar oldumu hersey olur.
Ama aracın uzerindeki orjinal ekipmanda fabrika harici yaptıınız her degisiklik yeni bi sorun demektir.

Detaylı sekilde bu parca aracınıza uyumlu mu bunu arastırıp sonra yapmaya karar verin derim.

Eger aracınızın aynı model ve motor tipinde bi aracta Elektronik Gaz Kelebegi varsa bu takılabilir.
Ancak bununla birlikte
Motor tesisati
Bazı Sensorler
Gaz Pedalı ve Tesisatı
Motor Beyni (bunların tamamının birbiriyle tamamen uyumlu olması gerekli.)
parcalarin degismesi gerekebilir.

Ben elektronik hic bi aracı tercih etmiyorum. Ne kadar az elektronik o kadar az sorun demek benim icin.
Başlık: Ynt: Hız Sabitleyici Takılır mı?
Gönderen: rene - 18 Şubat 2012, 16:24:02
2003-2004 lerde gaz kelebegi elektronik yani takılabilir.
Gönderen: Apaydin - 18 Şubat 2012, 21:26:43
motor kodun ne. gaz kelebeğin elektronik ise takılıyor benimki gibi telli ise takılmıyor. ben araştırmıştım forumda. sen bulamadın mı?
Doğru tespit. Ara ki bula ki  ;)
Gönderen: ferhattasdemir - 20 Şubat 2012, 01:39:56
Doğru tespit. Ara ki bula ki  ;)

recep kardeşim angel farların markası ne?
Gönderen: o.bilge - 20 Şubat 2012, 01:59:31
Kontağı açınca epc yazısı çıkıyorsa takılabilir , çıkmıyorsa takılamaz diye biliyorum...
usta bu tüm ve ler için geçerli midir?
Gönderen: ogretmen_ankara - 20 Şubat 2012, 10:54:41
usta bu tüm ve ler için geçerli midir?

Valla geçerli mi bilmiyorum. Bi ara ben de merak sarmıştım hız sabitleyiciye,  memleketteki wosvogen servisindeki arkadaşı aramıştım benim araca takılır mı diye, o  da kontağı açınca epc ışığı yanıp sönüyor mu dedi ben de hayır dedim, o zaman takılmaz dedi...heralde kısaca anlama yöntemi...
Gönderen: o.bilge - 20 Şubat 2012, 16:39:24
Valla geçerli mi bilmiyorum. Bi ara ben de merak sarmıştım hız sabitleyiciye,  memleketteki wosvogen servisindeki arkadaşı aramıştım benim araca takılır mı diye, o  da kontağı açınca epc ışığı yanıp sönüyor mu dedi ben de hayır dedim, o zaman takılmaz dedi...heralde kısaca anlama yöntemi...
valla bende yanıyor konyağı açınca. inşallah takılabiliyordur. kufatec'ten alıp getirticem eğer uyarsa.
Gönderen: ogretmen_ankara - 20 Şubat 2012, 16:58:17
valla bende yanıyor konyağı açınca. inşallah takılabiliyordur. kufatec'ten alıp getirticem eğer uyarsa.

Hadi hayırlısı bakalım, inşallah olur...
Gönderen: ferhattasdemir - 20 Şubat 2012, 17:29:42
özgür kardeşim aracın avatarındaki 2012 polo ise %100 bağlanması lazım. 2003 te mi ne elektronik gaz kelebeğine geçti diye biliyorum bn VW i. bu aracın full donanımlısında opsiyon olarak yok mu hız sabitleyici. varsa sana da olur...
Gönderen: o.bilge - 20 Şubat 2012, 19:03:00
full donanımlısı bu usta bizde highline yok. araç 2012 ama elektrik modülünün 087 ile bitmesi gerekiyor sanırım. takılabilen de var, takılamayan da. servise gidip sorucam işte ona göre sipariş vericem
Gönderen: ferhattasdemir - 21 Şubat 2012, 11:29:48
hmm bilmiyordum comfortline ın full olduğunu iyi oldu öğrendim alacak olursak durduk yerde nerde bu highline lar diye aranıp durmayalım :) e hoca yokmuydu aracı alırken hız sabitleyici opsiyonu. çok ilginç yav. biliyorum bu 087 mevzusunu da inşallah öyledir seninki de. hadi hayırlısı bakalım. valla büyük nimet bu hız sabitleyici ama benimki gaz telli işte yapacak birşey yok bacak kopmaya devam uzun yolda :( aslında bunlara da yapılıyormuş ama çok komplike bir sistem baya külfetli birçok parça değişiyor
Gönderen: o.bilge - 21 Şubat 2012, 11:39:11
valla ben de hız sabitleyicinin yokluğunda ayağımı alıştırdım hız sabitleyici gibi :D o da yoruyo bir süre sonra
Gönderen: ferhattasdemir - 21 Şubat 2012, 11:56:52
kardeşim ne diyon sen ya karamandan istanbul a 900 km yol gittim hem ekonomi için hemde hız sevmediğimden otobanda olsa 90 km sabit hız kullandım 12 saat süren yolda bir defa lpg almak için durdum araçtan indim yere kapaklandım. dizim uyuşmuş üstüne basamadım :)
Gönderen: okaykay_1 - 25 Nisan 2022, 16:54:12
Ankarada'yım isteyene montajda yaparım cevre iller için iletişime gecebilirsiniz 05416739197
tüm dizellerin hepsine uygundur
benzinliler için gaz pedalı elektronik olacak yani ekranda epc ısıgı yanacak.