vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf III => Konuyu başlatan: htmetin - 11 Şubat 2012, 13:24:40

Başlık: Sunroof Ayarı
Gönderen: htmetin - 11 Şubat 2012, 13:24:40
Arkadaşlar 98 model sportline arabamın sunroofu sorunsuz bir şekilde çalışmakta çok şükür.. Yalnız bir sorunum var. Sunroof kapandığı zaman ön tarafı çok az da olsa tavandan aşağıda kalıyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Sunroof  motorunun oradan alyanlamı ayarlamam gerekiyor? Yoksa tavanın  sökülmesimi gerekiyor_? resimleri koyarım yakında.
Başlık: Ynt: SUNROOF AYARI
Gönderen: barut - 11 Şubat 2012, 13:30:54
acs var derdim yok
Gönderen: htmetin - 11 Şubat 2012, 13:45:46
acs var derdim yok

Allah başka dert vermesin de.. Sunrooflu arabayada binme sen abi. Yoksa başkasını gözün görmüyor.. ;D
Gönderen: ahmet mmc - 11 Şubat 2012, 13:49:00
Arkadaşlar 98 model sportline arabamın sunroofu sorunsuz bir şekilde çalışmakta çok şükür.. Yalnız bir sorunum var. Sunroof kapandığı zaman ön tarafı çok az da olsa tavandan aşağıda kalıyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Sunroof  motorunun oradan alyanlamı ayarlamam gerekiyor? Yoksa tavanın  sökülmesimi gerekiyor_? resimleri koyarım yakında.

abi bacakalrda sorun vardır sökülmesi lazım büyük ihtimal bide özel yağı var onu kullanman gerekiyor.
Gönderen: htmetin - 11 Şubat 2012, 14:28:04
abi bacakalrda sorun vardır sökülmesi lazım büyük ihtimal bide özel yağı var onu kullanman gerekiyor.

Abicim; sunroofta ne sallantı ne sızıntı ne tıkırtı var. Yukarı sorunsuz açılıyor ve geriye doğru da komple açılıyor. Ayaklarımı değişecek şimdi ne olacak? yağlayınca düzelecek mi? hangi yağ_?
Gönderen: ahmet mmc - 11 Şubat 2012, 15:10:59
Abicim; sunroofta ne sallantı ne sızıntı ne tıkırtı var. Yukarı sorunsuz açılıyor ve geriye doğru da komple açılıyor. Ayaklarımı değişecek şimdi ne olacak? yağlayınca düzelecek mi? hangi yağ_?

değişme değil abi yağsız kaldıysa zamanla aşınmış olabilir yani sökülmeli ama sunroff işinde çok dikatli olan lazım ince işcilik bu würth ün sunroff yağı var ondan kullanmak lazım
Gönderen: htmetin - 11 Şubat 2012, 15:51:12
değişme değil abi yağsız kaldıysa zamanla aşınmış olabilir yani sökülmeli ama sunroff işinde çok dikatli olan lazım ince işcilik bu würth ün sunroff yağı var ondan kullanmak lazım

Şu ürün mü?

http://shop.wurth.com.tr/kimyasal-urunler/yaglayicilar/hhs-ptfe-beyaz-gres-400-ml
Gönderen: ahmet mmc - 11 Şubat 2012, 17:15:18
Şu ürün mü?

http://shop.wurth.com.tr/kimyasal-urunler/yaglayicilar/hhs-ptfe-beyaz-gres-400-ml

evet abi bu passata kullanmıştım
Gönderen: htmetin - 11 Şubat 2012, 17:29:14
evet abi bu passata kullanmıştım

teşekkürler..
Gönderen: htmetin - 11 Şubat 2012, 18:02:52
Peki ayar işini ne yaparız?
Gönderen: ahmet mmc - 11 Şubat 2012, 18:13:47
Peki ayar işini ne yaparız?

sunrofcuya bi göster istersen dediğim gibi ince işcilik ellemeye gelmiyo döeşciye falan kurcalattırma benimkindede aynı sorun vardı sorun ayaktan çıktı.
Gönderen: zaykoo - 13 Şubat 2012, 14:47:34
hasan abi sanruf işi ince iş ben çok zahmet çektim sadece ayakalrından ayarlanacak yada sanrufun casmını sökülecek ama sen oynama derim iyi bir usta bunu çözer :D :D
Gönderen: gti_svc06 - 15 Şubat 2012, 20:00:58
arkadaslar sunroof ile ilgili bsy sorcam size bnmde 95 mk3 um var sunroof ta bir problemim var yukari dogru aciliyor ama tavan acilmiyor nasl yaptrcagm hakkinda ve nasl bi sorun oldgunu hakkinda bilgi werirmisnz
Gönderen: zaykoo - 16 Şubat 2012, 11:47:27
nasıl yani yukarı doğru açılıpta tavan nasıl açılmıyor daha detaylı anlatırmısın
Gönderen: htmetin - 16 Şubat 2012, 12:19:37

Özel yağından sipariş geçtim.. beyaz gress ne zamandır aklımdaydı zaten.. würth marka bir iki tane daha sip verdim... enjektör temizleyici ve meşur kavun kokusundan:)) kargoyu bekliyorum..
Gönderen: htmetin - 16 Şubat 2012, 14:53:23
Ürünler geldi:) beyaz gres gerçekten beyaz acaip bir ürün :)

(http://img827.imageshack.us/img827/8030/grnt004ya.jpg) (http://img827.imageshack.us/i/grnt004ya.jpg/)

Würth Melon koku, 300ml enjektör temizleyici, beyaz gress..hepsi kargo ve KDV dahil 88 TL'ye mal oldu.. Sadece beyaz gress 50 TL :(
Gönderen: gti_svc06 - 17 Şubat 2012, 13:48:48
nasıl yani yukarı doğru açılıpta tavan nasıl açılmıyor daha detaylı anlatırmısın

yani şöyle yukarı kalıyor ama cam tavan kaportanın icine girmıyor tavan acılmıyor yani
Gönderen: htmetin - 17 Şubat 2012, 14:43:56
yani şöyle yukarı kalıyor ama cam tavan kaportanın icine girmıyor tavan acılmıyor yani

Sunroof orjinal ve elektirikli mi?
Gönderen: gti_svc06 - 17 Şubat 2012, 14:45:30
ewt orjinal elektirikli
Gönderen: htmetin - 17 Şubat 2012, 14:53:00
Orjinal ise komple açılması veya arka tarafının %15 derece yukarı kalkması lazım.. Sende çapraz açılıyor fakat tavanın arasına girmiyor ise bir problem var. halatta kopukluk veya motorunda sıkıntı olsa çapraz da açmaz diye düşünüyorum. içerideki kontrol düğmesinde veya herhangi bir elektiriksel  problem var gibi.
Başlık: Ynt: Sunroof Ayarı
Gönderen: gti_svc06 - 17 Şubat 2012, 18:58:45
icerdeki dügmede calışmıor elektirik geliyor ama dügmeye calışmıyor capraz kaldıran dügmede sorun yok tavanı acan dügmede sorun var elektrk var ama işlev yok
Gönderen: htmetin - 24 Şubat 2012, 11:40:20
Ben mi çok takıntılıyım yoksa bir sorun yokmu sunroofumda?

(http://img80.imageshack.us/img80/5976/img4964dy.jpg) (http://img80.imageshack.us/i/img4964dy.jpg/)
Gönderen: htmetin - 24 Şubat 2012, 12:06:34
Bu da videomuz  ;)

http://www.dailymotion.com/video/xp0rd7_mk3-sunroof_auto
Gönderen: barut - 24 Şubat 2012, 12:15:20
cillop gibi çalışıyo ya :D bu arada feci kıskandım la  :-\
Gönderen: htmetin - 24 Şubat 2012, 12:16:03
cillop gibi çalışıyo ya :D bu arada feci kıskandım la  :-\

Maşallah de:)
Gönderen: barut - 24 Şubat 2012, 12:35:40
demediğimi nerden biliyon :D
Gönderen: htmetin - 24 Şubat 2012, 12:41:50
demediğimi nerden biliyon :D

sağol abii
Gönderen: htmetin - 24 Şubat 2012, 12:43:29
Sunroof zehir gibi birşey.
Gönderen: chemisamet - 24 Şubat 2012, 15:11:58
ne sıkıntısı var tam cızgıde ıste tıkır tıkır da calısıo

varsa bısey ^^ O kadarı kadı kızında da var ^^ dıyecen :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:
Gönderen: htmetin - 24 Şubat 2012, 15:20:32
ne sıkıntısı var tam cızgıde ıste tıkır tıkır da calısıo

varsa bısey ^^ O kadarı kadı kızında da var ^^ dıyecen :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Hastayım ben Samet, rahatsızım... Daralıyorum bunalıyorum  :bekleriz:
Gönderen: chemisamet - 25 Şubat 2012, 09:10:57
Hastayım ben Samet, rahatsızım... Daralıyorum bunalıyorum  :bekleriz:
abı bak sana bısey anlatayım bı zamanlar bende de golf 3 vardı hemde senın kının rengınde kaportası superdı sunroof calısıyordu ama su alıyordu hep dıyordum kendıme TıTaNıK batmaz dıye sonuc husran olduuuuuu felan fılan  :D :D :D :D :D
kusura bakma zamanını harcadım sabah sabah :D :D :D :D :D :D
Gönderen: htmetin - 25 Şubat 2012, 09:46:30
abı bak sana bısey anlatayım bı zamanlar bende de golf 3 vardı hemde senın kının rengınde kaportası superdı sunroof calısıyordu ama su alıyordu hep dıyordum kendıme TıTaNıK batmaz dıye sonuc husran olduuuuuu felan fılan  :D :D :D :D :D
kusura bakma zamanını harcadım sabah sabah :D :D :D :D :D :D

Duyanda 10 yıl öncesinden bahsediyorsun sanacak  :D  O araba istisnaydı. Türkiye'de Tek :)
Gönderen: chemisamet - 25 Şubat 2012, 10:24:18
Duyanda 10 yıl öncesinden bahsediyorsun sanacak  :D  O araba istisnaydı. Türkiye'de Tek :)
dun konustum abı alan adamla ıkı kere hararet yapmıs gaz beynı degusmıs, rektefıye olmus, kalorıfer arıza vermıs ve ankara trafıgınde kı rahat bı trafık 34 kurus yakıyo mus
heralde abını elınde patlayıverdı bızım taka :melek: :melek: :melek: :melek: :melek:
Gönderen: htmetin - 25 Şubat 2012, 10:35:09
dun konustum abı alan adamla ıkı kere hararet yapmıs gaz beynı degusmıs, rektefıye olmus, kalorıfer arıza vermıs ve ankara trafıgınde kı rahat bı trafık 34 kurus yakıyo mus
heralde abını elınde patlayıverdı bızım taka :melek: :melek: :melek: :melek: :melek:

Mutlu musun?
Gönderen: chemisamet - 25 Şubat 2012, 11:59:13
Mutlu musun?
bu havada ve ankarada aracın hararet yapması soforun marıfetıdır zaten adam kendı soyluyo motorun durumunu bılerek aldık dıye
bunları gozununde bulundurmadan bu kadar sert cıkılmaz  :saygılar :saygılar