vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 11:16:04

Başlık: Kaza Yaptım Hangi Parçalar Gerekli ? ? ?
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 11:16:04
(http://e1201.hizliresim.com/t/l/1w9gr.jpg) (http://bit.ly/c25MCx)

2 gece önce otobüsle kafa kafaya çarpışmaktan son anda kurtulduk ama kaza kaçınılmazmış freninde etkisiyle sol ön teker bankete çıktı frenli ve direksiyon çevrik bi vaziyette vurduğum için sol teker geriye kaydı (sağ tarafta çizik dahi yok) teker tamamen dayandığı için marşpiyelide yerinden çıkarttı sol teker iptal hiç dönmüyodu iterek daha doğrusu kardan faydalanarak kaydıra kaydıra düzgün bi yere çektim ertesi gün kar durunca yerdeki karlarda eridi haliyle babamla gittik bakma lastiği söktük yerinden amortisörden öne doğru kastırdık biraz 13 jant takınca lastik eski haline geldi şu anda sürtme vs bi sıkıntısı yok çok az sola çekme yapıyor bizim gördüğümüz salıncak bükülmüştü bugün fiyat araştırması yapıcam hangi parçalar hasar görmüştür hangi parçaların siparişini geçeyim tekrar tekrar uğraşmayalım sonra bu arada parçalarla ilgili fiyat bilgisi olan varsa buraya yazarsa çok makbule geçer saygılar  :tamamdir
Başlık: Ynt: Kaza Yaptım Hangi Parçalar Gerekli ? ? ?
Gönderen: Mk1GTI - 18 Ocak 2012, 12:04:55
Gökhan geçmiş olsun. Bu havalarda o jant lastikle dolaşmanın ceremesini çekiyosun... İlk başta salıncak alıcaksın orası su götürmez.. Büyük ihtimal traveste yerinden kaydı onuda kaportacıya götürüp sağ tarafın ölçüleri ile karşılaştırıp ısıtma ve gerdirme ile yerine getireceksiniz.. Tabi bu ısıtma ve gerdirme travesi zayıflatacak o yüzden güzelce argon ile ek yerlerleri sağlamlaştırmanızda fayda var..

Fiyat konusundada bizlere değil ustanın çıkardığı malzeme listesine göre esin yada burcanı arayıp sorucaksın..
Gönderen: htmetin - 18 Ocak 2012, 12:28:20
çok geçmiş olsun
Gönderen: cgty.ank - 18 Ocak 2012, 12:46:12
Allah beterinden korusun kardeş üzüldüm :(
Gönderen: panik - 18 Ocak 2012, 12:46:56
geçmiş olsun doktor yazmış gerekenleri, ben de ekleme yapayım; çok uzun olmasına gerek yok, ele gelsin yeter kızılcık sopası lazım bir de... ;D ;D
Gönderen: mami6848 - 18 Ocak 2012, 13:11:11
geçmiş olsun doktor yazmış gerekenleri, ben de ekleme yapayım; çok uzun olmasına gerek yok, ele gelsin yeter kızılcık sopası lazım bir de... ;D ;D
:)  :tamamdir
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 13:28:32
Gökhan geçmiş olsun. Bu havalarda o jant lastikle dolaşmanın ceremesini çekiyosun... İlk başta salıncak alıcaksın orası su götürmez.. Büyük ihtimal traveste yerinden kaydı onuda kaportacıya götürüp sağ tarafın ölçüleri ile karşılaştırıp ısıtma ve gerdirme ile yerine getireceksiniz.. Tabi bu ısıtma ve gerdirme travesi zayıflatacak o yüzden güzelce argon ile ek yerlerleri sağlamlaştırmanızda fayda var..

Fiyat konusundada bizlere değil ustanın çıkardığı malzeme listesine göre esin yada burcanı arayıp sorucaksın..
Lastik çamurluğa full dayandığı için dönmüyordu babamla lastiği söküp amortisörden gerdirdik en azından tekerleği döndürücek kadar şimdilik öyle duruyor parça olarak bi tek salıncak yeterli diyosun yani o zaman Esin Ticaret'i arayıp bi fiyat alayım :P
Gönderen: cavanozz - 18 Ocak 2012, 13:36:45
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın gökhan  :(
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 13:41:12
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın gökhan  :(
Eyvallah abim saolasın nazara geldik  :p Bi kaç telefon ettim yarın kısmetse çözüyoruz işi  :tamamdir
Gönderen: nizam - 18 Ocak 2012, 13:45:13
doktor vitamin yazmayı unutmuş  çok uzun olmasına gerek yok, ele gelsin yeter kızılcık sopası lazım bir de... ;D ;D
geçmiş olsun
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 13:46:57
geçmiş olsun
Saolasın Nizam abim  :sevgi: Kısmetse yarın hallolucak bakalım coiloverlarımı bekliyorum gelsin kamberleride eski haline getiricem mutlu mesut orjinal alçak bi şekilde binicem  :)
Gönderen: zamazingo - 18 Ocak 2012, 15:35:34
Geçmiş olsun hocam.Yazın bence biraz daha yanağı olan lastik kullan.Su birikintilerinden çukurlar görünmüyor.Darbe alma olasılığı daha fazla,bir de böyle kar vs olunca sorun çıkarıyor.Böyle yürütmen çok sağlıklı olmaz hocam bence başka bir yerede hasar verme.:)Jantta bir sorun var mı hocam?
Gönderen: chemisamet - 18 Ocak 2012, 16:09:04
Allah vere  otobusu es gecmıssın
... bismillahi mecriiihee ve mür seehee inne rabbii legğafuururrahıiimm..
sabah aksam yola cıkarken kesın cozum
kazasız belasız ..
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 16:11:32
Geçmiş olsun hocam.Yazın bence biraz daha yanağı olan lastik kullan.Su birikintilerinden çukurlar görünmüyor.Darbe alma olasılığı daha fazla,bir de böyle kar vs olunca sorun çıkarıyor.Böyle yürütmen çok sağlıklı olmaz hocam bence başka bir yerede hasar verme.:)Jantta bir sorun var mı hocam?
Lastiklerim 50 yanak yani o kadarda ince sayılmaz ama lastiklerim kışlık değil ve kalın taban arabadan indiğimde lastiğe baktım zaten kar dişlerin içini tamamen doldurmuş yani tutunacak diş yoktu ve karda ilk yürüyen bendim daha önceden arabalar yürüseydi belki sıkıntı olmaz dı ama olan oldu artık  :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 16:11:47
Allah vere  otobusu es gecmıssın
kazasız belasız ..
Saolasın Allah Razı olsun  :sevgi:
Gönderen: nizam - 18 Ocak 2012, 16:11:51
Allah vere  otobusu es gecmıssın
kazasız belasız ..

hocam yanlış anlamada kul dikkat etmedikten sonra ayet indirsen kurtarmaz seni bunu okuyan adam otobana çıkınca 160 170 gidince kendi aranır belayı
Gönderen: suskun - 18 Ocak 2012, 16:24:11
gökhanım geçmiş olsun kardeşim 
nizamın dediklerinede katılıyorum  :bekleriz:
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 16:26:10
gökhanım geçmiş olsun kardeşim 
nizamın dediklerinede katılıyorum  :bekleriz:

Eyvallah Hamit abim saol Nizam abinin dediklerine bende katılıyorum ama yapıcak bişey yok abi olan oldu neyse ki ufak hasarla kurtardım ben ona şükrediyorum  :-\
Gönderen: chemisamet - 18 Ocak 2012, 17:28:41
hocam yanlış anlamada kul dikkat etmedikten sonra ayet indirsen kurtarmaz seni bunu okuyan adam otobana çıkınca 160 170 gidince kendi aranır belayı
yanlış anlasılacak bısey yok abı hepımız tedbırımızı alıp tevekkul edıyoruz zati o saatten sonrada oluyorsa kader dıyoruz oyle degıl mı?
bu arada yol duası olarak okunması tavsıye edılıyo. ayet-i kerimedir.
Gönderen: nizam - 18 Ocak 2012, 17:38:17
yanlış anlasılacak bısey yok abı hepımız tedbırımızı alıp tevekkul edıyoruz zati o saatten sonrada oluyorsa kader dıyoruz oyle degıl mı?
bu arada yol duası olarak okunması tavsıye edılıyo. ayet-i kerimedir.
;)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 18:36:11
Allah hepimizi kazadan beladan korusun Rabbim  :sevgi: Gece gece yine dayanamadım kızımı parlattım pııl pııl oldu biraz buz tuttu kaput falan ama olsun çamurlu kalmadı baktım Merco'da ufaktan bakıyo onunda bi çamurunu alıverdim babam görsünde sevinsin  :sevgi:
Gönderen: omertek - 18 Ocak 2012, 18:48:26
Gecmis olsun Gokhan uzme kizini  :(
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 18:52:59
Gecmis olsun Gokhan uzme kizini  :(
Eyvallah Ömer abim elimden geleni yaptım en az bu kadar hasarlı kurtarabildim  :( Kısmetse yarın sabahtan gidicem halletmeye büyük bişey değil halledilibilicek işler olduğu için sıkıntı yok ama Bilecik'e bi daha çok zor götürürüm kızımı o yollarda giderken içim kan ağlıyodu resmen anca havaların tamamen düzelmesi lazım  :-[
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 19:13:07
Teşekkürler MK1'lerde katalizör yok malesef ama merak ettim niye sordunuz katalizörü  :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 19:47:24
pahalı bi parça ondan sordm gitmişmi die
Yok dediğim gibi bizde KAT yok MK2 KR GTI'larda ve diğer yüksek model Golf'lerde var  :)
Gönderen: TARGET - 18 Ocak 2012, 19:47:44
gökhanım büyük geşmiş olsun...
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 19:54:57
gökhanım büyük geşmiş olsun...
Saolsın Turgut abim  :sevgi:
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 19:55:50
Nizam abi bak lapa lapa kar yağıyo Mercedes aşağıda ama ben inmiyorum uslandım ben  :melek:
Gönderen: alper19 - 18 Ocak 2012, 20:03:31
gecmis olsun gokan dikkat et ya
 asildin el frenine demi :D
Gönderen: ak8624 - 18 Ocak 2012, 20:14:27
Gesmis olsun kardesim. buna da sukur
Gönderen: fatih_06 - 18 Ocak 2012, 20:20:18
bununla geçmiş olsun mal canın yongasıdır ama cana bişey gelmesin :tamamdir
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 18 Ocak 2012, 20:54:23
gecmis olsun gokan dikkat et ya
 asildin el frenine demi :D
Yok kanka frene dokundum baktım kafalama gidiyoz mecbur el freni çektim gaza asılıp kırdım direksiyonu   :p
Gönderen: eses GTI - 19 Ocak 2012, 01:03:59
gökhan geçmiş olsun yeni gördüm viraj demiri yamulmuş olabilir yada lastikleri zarar görmüştür. bu yaz babam kardeşimin gtı nin sağ ön tekeri kaldırıma kaptırmış oda tekeri jantı evin kapı duvarına vurmuştu. salıncak viraj lastiği değişti çamurlukta biraz ezildiydi. allah kolaylık versin.
Gönderen: kuzeyank - 19 Ocak 2012, 01:46:26
Çok geçmiş olsun kardeşim.
Gönderen: nizam - 19 Ocak 2012, 09:00:22
Nizam abi bak lapa lapa kar yağıyo Mercedes aşağıda ama ben inmiyorum uslandım ben  :melek:

bana kanıtlaman gereken bir şey yok gökhan sana birşey diyorsak iyiliğini istediğimizden  :)
Gönderen: e12 - 19 Ocak 2012, 09:45:56
aferım seni tebrik ediyorum gökhan :t :t :bekleriz:
çok geçmiş olsun lutfen daha dikkatli olmaya özen göster ;) :tamamdir :sevgi:
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 19 Ocak 2012, 17:53:37
gökhan geçmiş olsun yeni gördüm viraj demiri yamulmuş olabilir yada lastikleri zarar görmüştür. bu yaz babam kardeşimin gtı nin sağ ön tekeri kaldırıma kaptırmış oda tekeri jantı evin kapı duvarına vurmuştu. salıncak viraj lastiği değişti çamurlukta biraz ezildiydi. allah kolaylık versin.
Dün gece tekrardan kar yağdığı için yerlerde kar var yere yatmak zor olur diye çıkarmadım kuzuyu duruyor kısmetse yarın yada öteki gün yavaş yavaş gideriz tamire sökelim bakalım çıkıcak ne var ne yoksa  :tamamdir
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 19 Ocak 2012, 17:53:50
Çok geçmiş olsun kardeşim.
Eyvallah abim saolasın  :tavazn:
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 19 Ocak 2012, 17:54:03
bana kanıtlaman gereken bir şey yok gökhan sana birşey diyorsak iyiliğini istediğimizden  :)
Seviyorum seni yaa  :tavkiss:
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 19 Ocak 2012, 17:55:05
aferım seni tebrik ediyorum gökhan :t :t :bekleriz:
çok geçmiş olsun lutfen daha dikkatli olmaya özen göster ;) :tamamdir :sevgi:
Erdinç abi nerelerdesin ya sen yeminle şimdi senden bahsediyodum anneme  ;D Meraklanma abi büyük bişey yok çok şükür her şey sök takla halledilebilecek işler senin CABBY ne alemde  :halazn:
Gönderen: servet_volt - 20 Ocak 2012, 00:25:55
geçmiş olsun  gökhan :) dikkat et arabanın karda ne yapcagı hıc bellı olmuyo :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 20 Ocak 2012, 11:06:29
geçmiş olsun  gökhan :) dikkat et arabanın karda ne yapcagı hıc bellı olmuyo :)
Eyvallah doğru diyosun kar başka bişeye benzemiyo gerçekten  ::)
Gönderen: Alone Wolf - 20 Ocak 2012, 11:33:28
Geçmiş olsun , en son kazan bu olsun inşallah. :tamamdir
Gönderen: alcey5 - 20 Ocak 2012, 11:38:08
geçmiş olsun arkadaşım,herkese kazasız günler dilerim. :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 20 Ocak 2012, 11:43:58
Teşşekkürler İnşallah dediğiniz gibi son olur  :p
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 21 Ocak 2012, 19:59:19
Bugün sol alt salıncağı değiştirdim tekrardan yollara döndük biraz ıslandım üşüdüm ama değdi doğrusu  :sevgi: Bu arada çok az bi sağa çekme yapıyo nedeni ne olabilir acaba salıncağı değiştirdiğim için rot ayarı bozulmuş olabilir mi ? ???
Gönderen: Mk1GTI - 21 Ocak 2012, 21:02:09
Tek salıncakla kurtulduğunu sanmıyorum bu işin..
Gönderen: mami6848 - 21 Ocak 2012, 22:08:41
Bencede işlemsiz olmaz veya yaptılarsa pek saglıklı olmaz ve rotun bozulmaması için diş sayısını sayması lazım ustanın onuda kimse yapmaz  :D  :D  :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 21 Ocak 2012, 22:10:58
Tek salıncakla kurtulduğunu sanmıyorum bu işin..
Doğru diyosun abi bide kapı çıtam düştü ama 2 tane klipsi sakattı zaten darbeyle oda düştü onada klips alıp takarım  :) Başka ne olabilir ki abi sağına soluna her yerine detaylı bi şekilde baktımne bi yamukluk ne bi kırıklık var sadece salıncak yamuktu oda değişti zaten  :tamamdir
Gönderen: cyber34 - 22 Ocak 2012, 13:11:26
geçmiş olsun
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 22 Ocak 2012, 18:05:31
geçmiş olsun
Eyvallah abim çok saol  :tamamdir
Gönderen: eses GTI - 23 Ocak 2012, 00:38:45
ön takımdan birşey değişince rot ayarı ister. direksiyondan bir parça, salıncak, amortisör, rotil, rulman,değiştimi rot ayarı ve kamber kaster ayarı yaptırman lazım.kolay gelsin. 
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 23 Ocak 2012, 12:40:40
ön takımdan birşey değişince rot ayarı ister. direksiyondan bir parça, salıncak, amortisör, rotil, rulman,değiştimi rot ayarı ve kamber kaster ayarı yaptırman lazım.kolay gelsin. 
Bunu duyduğum iyi oldu teşekkürler Oktay abi bu aralar sokarım rot ayarına  :tamamdir
Gönderen: fotorite - 19 Şubat 2012, 09:05:07
Merhaba Gokhancim uzun zamandır girmedim siteye çok gecmis olsun yeni gördüm. Umarım sıkıntı cozulmustur.
Gönderen: dundar - 19 Şubat 2012, 13:16:29
gokhan cok gecmıs olsun kardesım sımdı gordum bende cana gelmesın kardesım...
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 19 Şubat 2012, 14:53:55
Teşekkürler :) Sıkıntı halloldu çok şükür karoserde vs bi hasar olmadı sadece salıncağı değiştirdik bide rot balans problem çözüldü  :tamamdir