vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: bluerose1 - 14 Aralık 2011, 21:38:29

Başlık: Kapasitör Seçimi...
Gönderen: bluerose1 - 14 Aralık 2011, 21:38:29
Arkadaşlar en iyi kaliteli Kapasitör markası-modeli nedir bu konuda bilgisi olan var mı???
Başlık: Ynt: Kapasitör Seçimi...
Gönderen: A.dalga - 17 Aralık 2011, 21:23:05
MErhaba marka modelden ziyade nasıl bir sistemde kullanacağınız önemli aracınızdaki müzik sistemini açıklarsanız yardımcı olabilirim :)
Gönderen: PoloGTI - 17 Aralık 2011, 21:33:47
Brax iyidir abi ;) :)
Gönderen: A.dalga - 17 Aralık 2011, 21:52:11
Brax Tabiki iyi : ) ama o kadar ücret ödemenin pek bir anlamı yok sağlam bir Sq sistemim var derseniz arakaşın dediği gibi BRAX olabilir ama Orta düzey bir sisteme sahipseniz Gereksizdir Stinger'ın 1 faradlık modeli fazlasıyla yeterli olacaktır. SPL bir sisteme sahipsenizde Stinger 35 farad - stinger 5 farad olan modellerden düşünebilirsiniz.
Gönderen: by_burak - 17 Aralık 2011, 23:55:54
Digital Designs yarışma serisi olan 9515g basımla 4 farad soundstream cap kullanmıştım.Geçtiğimiz yıllarda Stinger scm201 kullanmıştım.İkisindede memnun kaldım ki güçlü Spl sistemler kurmama rağmen.

Kısacası şöyle söyliyim elinizdeki toplam güç=farad oluyor.
Yani 1000 rms lik bir sub için 1 farad , 2000 rmslik bir sub için 2 farad kullanılır.Burdan yola çıkarakta karar verebilirsiniz.

Şu sıralar Stinger pek cap getirmiyor galiba.Soundquest(Stinger üretimiydi yanılmıyorsam),Soundstream,audison cap olabilir.

Kolay gelsin  :)
Gönderen: bluerose1 - 18 Aralık 2011, 14:37:51
Teşekkürler arkadaşlar.Brax biraz tuzlu kaçıyor kardeşim.Benim 100-150TL arası bir limitim var bu konuda...
pioneer deh-6200bt 3RCA
comp infinity 6530cs ön
pioneer 6x9 ts-a 6984s arka
soundmagus h500 5 kanal
Rockfordfosgate P2 D4 12''Dual

buna uygun o fiyat aralığında bir capasitor bakıyorum marka model konusunda bilgim yok o yüzden sizlere sordum.Saygılar...
Gönderen: A.dalga - 18 Aralık 2011, 15:28:24
160 TLye sıfır Sound Magus 3  farad kapasitör ve 1 farad Sound Magus 70 TL  Ö.M iletişime geçebilirsiniz 
Gönderen: bluerose1 - 18 Aralık 2011, 15:47:56
Başkan sen sistemi sordun ben de yazdım.Eğer sound magus 1 farad dij.benim amfi için ideal ise burda var sıfır 75 TL. Yok değil ise başka model söyleyebilirsin sisteme uygun.150 TL.kadar limitim var. Saygılar
Gönderen: A.dalga - 18 Aralık 2011, 16:57:44
yeterli alabilirsin işini fazlasıyla görecektir ama ilerde sistemi büyütürm dersen 3 farad Sm alabilirsin
Gönderen: bluerose1 - 18 Aralık 2011, 17:06:50
Anladım teşekkürler.Sistemi büyütme niyetim yok.Marka olarakta SM sisteme uyar diyorsan eyvallah.Saygılar.
Gönderen: A.dalga - 18 Aralık 2011, 18:25:47
 :)
Gönderen: by_burak - 18 Aralık 2011, 20:33:54
140 tl ye sıfır soundstream 4 farad kapasitör var.gözü kapalı alabilirsin.sahibindene falan bakın bi istersen
Gönderen: bluerose1 - 18 Aralık 2011, 22:42:08
Şİmdi soundstream çıktı.4 farad fazla sanki 1.5 luk olanı da var.vallahi kafam karıştı Sound magus 1 fr mı Soundstream 1.5 fr mı? Son bi uzaman bu konuya nokta koyuwersin...
Gönderen: by_burak - 18 Aralık 2011, 22:50:03
Abi kendimi uzman diye atayamam ama şu ana kadar 5 kez güçlü spl sistem kurdum.

Bir önceki aracımda 148.1 db çıktı.

Son yaptığım sistemi Dünya ikincisi Özhan Doğruer hazırladı.

Eğer bunlar yeterli referanslarsa beni dinle.SoundMagusa hiç bulaşma.Amfileri yine neyse ama diğer ürünlerini asla tavsiye etmem..SoundStream Amerikan devidir gerçektende.Ayrıca 4 farad cap alman zararına olmaz.Ama bencede 1,5 faradlık soundstream de olabilir.

Çok düşünülcek bir yanı yok abi buyur sana link

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-soundstream-scx-1-5-kapasitor-1-5-farad-31004101/detay/?

Hata verirse parasını sana ben verir ürünü ben alırım  :)
Gönderen: bluerose1 - 18 Aralık 2011, 22:55:35
Estağfurullah bana referance gerekmez ben bilenleri dinlemek w doğru yönlenebilmek amacıyla forumdayım.Herkes çok alakadar ben çok memnunum tüm arkadaşlardan.Sağolsunlar...Sen öyle diyorsan ben Soundstream alırım.1.5 farad baktım ürünleri de buldum artık alması sorun değil.Sistemi büyütmeyeceğim için 1.5 üzeri çıkmama gerek yok diye düşünüyorum.Link için sağol aynı yerlere baktım zaten.Saygılar  :tamamdir
Gönderen: by_burak - 18 Aralık 2011, 23:05:08
Önemli değil abi.Arkadaşlarında benimde tüm amacım sana mantıklı seçim yaptırmak.Gönül isterki en iyileri olsun ama bütçeyle alakalı.Birde şöyle birşey var kapasitör zaten 1000 rms lik sistemlerde gerçek anlamda fayda sağlamıyor.Ordaki amaç yüksek güçlerde devreye giriyor.Bu yüzden sana gönül rahatlığıyla öneriyorum.Soundstream iyidir diye.İlerde sistem değiştirmeyeceğini söylüyorsun o yüzden Stinger' a falan gerek yok.Senin için en ideali fiyat olarakta soundstream.

Şimdiden hayırlı olsun.Sistemle ilgili en ufak bir sorununda pm atabilirsin.

Kolay gelsin,İyi forumlar.
Gönderen: bluerose1 - 18 Aralık 2011, 23:12:16
Teşekkür ederim... İyi forumlar kardeşim.. ;)
Gönderen: A.dalga - 19 Aralık 2011, 02:41:29
Burak arkadaşımın dediği doğru aslında (yaş bilmedigimden arkada diyorum ) Amfiler harici pek iyi ürünleri olduğu söylenemez ama Cap ını denemişliğim oldu 3 faradlık başarılı ama 1 farad olanı baya bi zayıf diyebilirim SoundStream 1.5 Farad yerine Sm 3 farad olabilir Veya Soundstream 4 farad almışken 1 kere almak gerek  :)
Gönderen: bluerose1 - 19 Aralık 2011, 03:21:59
Zaten bende amfisini alıcam sm h500... ama cap SS alıcam karar werdim.Burak kardeşim epey yardımcı oldu özelden sağolsun.Nasipse ist biraraya gelicez başka işler için.(yaşım 30).. Saygılar..
Gönderen: A.dalga - 19 Aralık 2011, 03:43:09
amfiyi daha alacaksanız fiyat konusunda yardımcı olabilirm 330 TL sıfır 2 yıl garantili ama şuanda dist elinde yok yakın zamanda gelicek
Gönderen: bluerose1 - 19 Aralık 2011, 08:42:25
Amfiyi burdan almıyorum birader yurtdışından getirecek.Yine de teşekkür ederim.
Gönderen: by_burak - 19 Aralık 2011, 15:27:29
Burak arkadaşımın dediği doğru aslında (yaş bilmedigimden arkada diyorum ) Amfiler harici pek iyi ürünleri olduğu söylenemez ama Cap ını denemişliğim oldu 3 faradlık başarılı ama 1 farad olanı baya bi zayıf diyebilirim SoundStream 1.5 Farad yerine Sm 3 farad olabilir Veya Soundstream 4 farad almışken 1 kere almak gerek  :)

Yaşım 24 ama istediğin gibi hitap edebilirsin o tür takıntıları olan biri değilim  :) zaten gerçektende arkadaşız bu forumda.Ama ben seni sanki başka bi forumdan daha tanıyor gibiyim.ismin yanılmıyorsam anıldı.caraudioturkey'de ki arkadaşlardan birisin galiba  :)

Abi her zaman elimden geldiğince yardımcı olacağım sorun yok o konuda  :D
Gönderen: bluerose1 - 19 Aralık 2011, 22:46:02
Sağolun hepiniz kaliteli arkadaşlarsınız...Umarım herkes derdine bi çözüm bulur bu tür forumlarda.Gerçekten de en ufak sıkıntılarda bile servisler epey belini büküyor araç sahiplerinin.
Gönderen: A.dalga - 20 Aralık 2011, 01:23:47
evet Burak abi Ca Tr den adım Anıl  :) sistem konusundada ürün almadan bana fiyat sorabilirsiniz herkesten uygun fiyat garantim var ama bişeyler satmak değil yardımcı olmak  :) Özellikle Sound MAgus ürünlerini çok uyguna verebiliyorum bilginize :)
Gönderen: bluerose1 - 22 Aralık 2011, 11:37:20
Anıl kardeşim eğer birader getiremezse SM amfiyi ben seni ararım o zaman.
Gönderen: A.dalga - 23 Aralık 2011, 02:09:00
%90 arayacaksın abi cünkü h500 distrbtör firmadada yok bendede yok h500 yerine 1 stereo Sm Vs160.4 bide Dk1200 Mono alabilirsin  toplamda 550 TLye malolur  :)
Gönderen: htmetin - 23 Aralık 2011, 11:19:35
Digital Designs yarışma serisi olan 9515g basımla 4 farad soundstream cap kullanmıştım.Geçtiğimiz yıllarda Stinger scm201 kullanmıştım.İkisindede memnun kaldım ki güçlü Spl sistemler kurmama rağmen.

Kısacası şöyle söyliyim elinizdeki toplam güç=farad oluyor.
Yani 1000 rms lik bir sub için 1 farad , 2000 rmslik bir sub için 2 farad kullanılır.Burdan yola çıkarakta karar verebilirsiniz.

Şu sıralar Stinger pek cap getirmiyor galiba.Soundquest(Stinger üretimiydi yanılmıyorsam),Soundstream,audison cap olabilir.

Kolay gelsin  :)

Bu nedir ya ?  :D :D :D
Gönderen: by_burak - 23 Aralık 2011, 13:51:30
Bu nedir ya ?  :D :D :D

Noldu abi  :)