vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf III => Konuyu başlatan: predator - 08 Eylül 2011, 12:09:46

Başlık: GTİ Almayı düşünüyorum size danışmak istedim
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 12:09:46
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-modifiye-araclar-otomobil-firsatin-boylesi-kacirma-57901122/detay/

Araç komple boyalı resimlerden belli ama 96 model araba için gayet normal bu benim için problem değil. Mk4 farı takmışlar bu işlem için sizce kopartada işçilik yapılmışdır yoksa mk4 farı mk3 e direk oluyormu? ve en önemli sorum araç 200 binde sizce daha ne kadar gider ?
Başlık: Ynt: GTİ Almayı düşünüyorum size danışmak istedim
Gönderen: htmetin - 08 Eylül 2011, 12:13:46
Mk3 için üretilen MK4 görünümlü farlar var. Hemide Hellanın :) Golf 4ün farını uyduramazsın bu arbaaya. komple boyalı olması büyük bir kazası yoksa porblem teşkil etmez. km olayı göreceli.
Gönderen: odyseuss - 08 Eylül 2011, 12:21:01
araba canlı gibi  :D
Boya neyim sorun etme, motorun durumuna baktır.
Bu yaşta benzinli araç için kilometresi az bile sayılır.
Gönderen: gurkanpeker - 08 Eylül 2011, 12:26:31
evet boyadan sorun olmaz kmde normal bence benim arac 2001 150.000 de bu 96 olmasına rahmen 200.000 bide artısı 2.0 150 hp bide koltukları cok güzel ya  :sevgi:
Gönderen: SNCKTR - 08 Eylül 2011, 12:33:55
air-cooled nıcklı arkadasımızın aracıydı otomobılım bolumunde "Volkswagen POLO Coupe" ısımlı konusu var bı konusun onunla  :)
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 12:36:49
Aradım araç sahibini koportayı bozmadan takmışlar mk4 farını. Akşama canlı bir görüşme yapıcaz o benim poloyu görcek ben onun gti 'ı  bakalım  anlaşırsak olur belki. Motora kesinlikle baktırmak lazım evet. Benim 2001 poloda yol bilgisayarı yok onda var işe bak yaa :)
Gönderen: mk3 gtı - 08 Eylül 2011, 12:56:48
guzel arac bende olmasa alırdım ben bunu orjınal derı koltuklar sunrroff da var dırı duruor araba boya olması sorun degıl senın acından avantaj boya olması ;)  eger cok agır bı kazası yok ıse camurluk kaput tampon onemlı degıl...kmde 15 yasında araca  gore uygun ama kondısyonu onemlı ;)
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 13:02:56
Aracın eski sahibi bu sitedenmiş zaten ona özel mesaj attım onunlada bi konuşçam bakalım. Siz mk3 GTİ sahibi olarak alırken dikkat etmem gereken şeyler konusunda uyarmak istediğiniz birşeyler varsa söyleyin lütfen.
Gönderen: barut - 08 Eylül 2011, 13:08:59
Yazın deri koltulu araba kullandınızmı hiç ?
Gönderen: mk3 gtı - 08 Eylül 2011, 13:12:33
oncelıkle arabanın goruntusu bozulmamıs yanı gonyesı kacık olmamalı cunku bu araclar suratlı kaza olasılıgı yuksek motoru kupon bı motor ıyı bır ustaya baktırıp olcturmelısın degerlerını bırde on takımla ılgılı baktırmalısın.
Gönderen: mk3 gtı - 08 Eylül 2011, 13:14:59
tayfun abı haklısın ama spor aractada derı koltuk cok ıyı duruo daha zengın gosterıo arac ;)
Gönderen: barut - 08 Eylül 2011, 13:17:51
tayfun abı haklısın ama spor aractada derı koltuk cok ıyı duruo daha zengın gosterıo arac ;)

Gökalp araba zaten 2000 motor birde deri koltuk yazın yakıt tüketimini düşünemiyorum :D
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 13:22:05
Yazın deri koltulu araba kullandınızmı hiç ?
Sıcakta deri koltuğun sıkıntısını biliyorum evet  :) üzerine kumaş yada hasır gibi birşeyler örtmek gerekiyorki popiş hava alsın :) Klima ve sunroof var Allahtan.

oncelıkle arabanın goruntusu bozulmamıs yanı gonyesı kacık olmamalı cunku bu araclar suratlı kaza olasılıgı yuksek motoru kupon bı motor ıyı bır ustaya baktırıp olcturmelısın degerlerını bırde on takımla ılgılı baktırmalısın.

Çok teşekkürler. 1,4 75hp den sonra bu bana uçak gibi gelicek sanırım :) Beygirleri ikiye katlıcaz kısmetse  :sevgi:
Gönderen: mk3 gtı - 08 Eylül 2011, 13:25:10
tayfun abı GTI ıse konu yakıt teferruat :D
Gönderen: mk3 gtı - 08 Eylül 2011, 13:26:03
1.4 75 hp den sonra gaz pedalıyla aranı bıraz daha sakın tut :D
Gönderen: 5ani5 mk2 - 08 Eylül 2011, 13:35:52
mk3 gti da bakıcagın pek çok yer varrr:) bursada iyi bi usta bulman şart bence:) bana göre en önemlii yeri motoru Abf motorlar çok saglam uzun ömürlü motorlardırr. fakat bii okadarda bakım ister.. gaz kelebegi rolanti reg. distribitör vs çok önemlii bunlar hem pahalı hemde bulunması zor parçalar. mekanik oalrak mutlaka sesini sinlle bursa otobanına çıkk bir sıkk:) tekleme sorunu olmamasına dikkat ett:) ben alır almaz motoruma 500 tl harcadım. yagını suyunu. bujilerini buji kablosunu dis. kapagını tevzi makarsını degiştirdim.külbütör üst kapak contasını degiştirdim. makinada sorun olursa bana göre bu aracın degeri yok:) suan headrs ve chip ile destekledim:)  suan çok memnunum yakıtı düşünme lpg sakın takma:) her gün biniceksen sakın alma:)basmassan sahir içi  400 kruş yakar:) arabnın sisleri yok ve marjpyelelrii orjnal diil gözüme başak bişeyi patmadı:) canlı görmek gerekk boya sorun diilll macun olmasınn:) bende gti alırken banada sayfa sayfa yazmışlardıı bende sana yazıyım:) benim konuyu incelee bi istersen başak şeylerde yakalayablirsin.. hayırlısı olsun.
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 13:38:06
Aslan besleyen yemeğini düşünmez hesabı :) gerekirse bi gazlı 131 alırız normal kullanım için  :D
,
İlk etapta bi 100 liralık yakıt harcamadan sakin kullanıma geçemem etki tepkiyi bi görmek lazım. 0-100 kaç acaba bu makinaların?

2 Sokak altımda bi kardeşimizede mk2 gti topluyoruz o 1,6 turbo dizel. Alırsam eğer Gti kardeşliği güzel olucak :)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 08 Eylül 2011, 13:41:37
otoban haricinde basma bu araçların farkını 4. ve 5 vitesde farkedersin :)
1984 cc 16V
4 silindir 5 vites.
150 beygir @ 6.000 rpm
183 Nm tork @ 4.800 rpm
0-100 : 8.3 sn
Son hız 212km/h
1162 kg...
fabrika verileri böle:) max hıza aldanmayın ben 4 de 210 görüyorum:)
Gönderen: mk3 gtı - 08 Eylül 2011, 13:46:27
bendede super sprınt headers chıp olsa bende gorurum 210 :p :D
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 13:48:51
Ooo süper bi yorum teşekkürler,
 İş-ev arası 3km git gel 6km kendi aracım 0,50 kruş yakıo bana 3tl ye mal oluyor buda aynı yakarsa valla her gün binerim gene :)

Senin konunun linkini alabilirmiyim.
Gönderen: barut - 08 Eylül 2011, 14:07:25
polo 50 krş mu yakıyo  :o
Gönderen: 5ani5 mk2 - 08 Eylül 2011, 14:08:53
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/5ani5-mk3-gti-son160hp35-syf-t19843.0.html
son video izleme senn :)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 08 Eylül 2011, 14:10:26
Ooo süper bi yorum teşekkürler,
 İş-ev arası 3km git gel 6km kendi aracım 0,50 kruş yakıo bana 3tl ye mal oluyor buda aynı yakarsa valla her gün binerim gene :)

Senin konunun linkini alabilirmiyim.
mk3 gti da o akdar yakar o zman sorun yok bastgın zmanda gider uzun yolda 6 litreye düşürdüm ben stok iken şuan uzun yolda 7 litre:)
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 14:31:47
polo 50 krş mu yakıyo  :o

35kr yakan poloma daha fazla yakması için elimden geleni yaptım :) kat iptali +komple 50mm boru+ sebring egzos  +16jantlar+ devirli kullanım  e normal yani :)
Gönderen: barut - 08 Eylül 2011, 14:38:19
benim golf bırak 50yi 35 krş yaksa bende onu yakarım :D
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 14:41:49
benzinde 25kr yakıo felan deme sakın  :o
Gönderen: barut - 08 Eylül 2011, 14:44:23
benzinde 25kr yakıo felan deme sakın  :o

ben lpg den bahsediyorum pardon:)  100 km'de 9-9,5lt arasında tüketimim var
Gönderen: gurkanpeker - 08 Eylül 2011, 14:49:37
ben lpg den bahsediyorum pardon:)  100 km'de 9-9,5lt arasında tüketimim var

aman abi naptın ya :) bende benzinde zannettim benimki 50kr rahat yakıyor :( sırf bu yuzden motor aldım :) haftada 2 kere bınıyom artık arabaya  :D
Gönderen: barut - 08 Eylül 2011, 15:09:40
aman abi naptın ya :) bende benzinde zannettim benimki 50kr rahat yakıyor :( sırf bu yuzden motor aldım :) haftada 2 kere bınıyom artık arabaya  :D

Valla 35 krşda bana fazla geldi benzinde onun sebebide arkadaşın iş - ev arası mesafesinin 3km olması motor daha ısınmadan kontak kapatması

100km'de lpgde 10 lt olsa benzinde 7-7,5 litre eder ki buda benzin fiyatlarındaki farklılıkla 30-33 krş arasında değişir
Gönderen: SeyitE - 08 Eylül 2011, 15:51:34
Aracın sahibi forum üyesi satalıda çok olmadı bi görüşün isterseniz.
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 16:04:42
Evet eski sahibini buldum görüştük.  :tamamdir
Gönderen: ogonultas - 08 Eylül 2011, 17:06:26
Sonuç ne oldu merak ettim ne dedi yani yarar mı alacakmısın ?
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 17:30:03
Bir önceki sahibinin anlattıklarına göre araçta keyfe keder birçok masraf varmış sonuç itibarı ile biraz soğudum ama yinede aracı bi gidip göresim var.
Gönderen: gurkanpeker - 08 Eylül 2011, 17:40:11
Bir önceki sahibinin anlattıklarına göre araçta keyfe keder birçok masraf varmış sonuç itibarı ile biraz soğudum ama yinede aracı bi gidip göresim var.
hadi ya :( gene sağlam bi baktır istersen masraflıysa bence hiç girme bu işe
Gönderen: ogonultas - 08 Eylül 2011, 17:54:50
Hocam gti alcaksan bana göre düşük kilometrede bir araç bulursan daha iyi olabilir neden dersen ben aracımı almadan önce tamircimle konuştum motor parçasında sıkıntı yaşayacamı söledi ve tavsiyesi 1.6 sportline oldu ancak genede kendin bilirsin aracın gösterişine kapılıp araç alma derim.
Gönderen: predator - 08 Eylül 2011, 18:06:11
Hocam gti alcaksan bana göre düşük kilometrede bir araç bulursan daha iyi olabilir neden dersen ben aracımı almadan önce tamircimle konuştum motor parçasında sıkıntı yaşayacamı söledi ve tavsiyesi 1.6 sportline oldu ancak genede kendin bilirsin aracın gösterişine kapılıp araç alma derim.
Haklısın usta.

mk3 olmazsa para toplayıp mk4 almaya çalışçam. Bir müddet daha poloya devam galiba.
Gönderen: 5ani5 mk2 - 08 Eylül 2011, 18:15:00
Hayırrlısı olsunn gti masraflıdır:)
Gönderen: ogonultas - 08 Eylül 2011, 18:27:37
Her babayiğidin harcı değildir abicim ben 18 yaşındayım valla parayı toarlıyamadım ancak buna gücüm yetti inş. hepinizle teker teker tanışma imkanımız olur olur ancak golf ayrıcalıktır bana göre  :D
Gönderen: barut - 08 Eylül 2011, 18:28:30
Her babayiğidin harcı değildir abicim ben 18 yaşındayım valla parayı toarlıyamadım ancak buna gücüm yetti inş. hepinizle teker teker tanışma imkanımız olur olur ancak golf ayrıcalıktır bana göre  :D

bi arada aracın resimleri görürsek iyi olur  :tamamdir
Gönderen: ogonultas - 09 Eylül 2011, 08:13:26
İşller çok yoğun ya çekemedim bi türlü ama en kısa zamanda çekecem inş.  :tavazn:
Gönderen: nakres - 09 Eylül 2011, 12:03:51
aynısı bizde var kırmısı  tek masrafı var o da iç dösemeleri  onuda yaptırı oyle veririz . klima abs airbag sunroof  lpg 3- 4 parçası boyalı 4 kapı angel far alarm otomatik camd a var istersen görüşebilirz
Gönderen: mehmetk - 09 Eylül 2011, 22:58:27
bilal biliyorsun adam 2 vitesten sonra bana 2 boy fark atıyor.. 4 kere denedim chip headers var tabi 4 vites 210 konuşun oradan.. :d
Gönderen: stalkerr - 11 Eylül 2011, 01:53:20
gti ayrıcalıktır evde 3 araba var 2011 model brodway 2005 model astra ikiside dizel ama ben gtidan asla vazgeçmem yakarsa yaksın arkadaş antalyaya  gittim geldim toplamda 1530 km yol çok değişik fiyatlara çok değişik istasyonlardan lpg aldığım için litre hesabı değilde tl hesabı yaptım 328 tl yaktım...yani şehir içi dışı dahil 215-216 arası yaktım.....antalyaya dahi gti la gittim....o çok büyük bir konfor...o çok güzel bir motor....o çok güzel bir araç...tavsiye derim.....
Gönderen: 5ani5 mk2 - 11 Eylül 2011, 11:29:13
bilal biliyorsun adam 2 vitesten sonra bana 2 boy fark atıyor.. 4 kere denedim chip headers var tabi 4 vites 210 konuşun oradan.. :d

210 görmesi önemli diil abi onu kaç snde gördügü önemliiii:) olmadı benim arabayı vercem abii sana:) 2 boy sen atarsın artık:)