vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf III => Konuyu başlatan: 61GOLF3 - 24 Ağustos 2011, 00:03:35

Başlık: mk 3 ün arka lastıklerının kamber ayarı nasıl yapılıyor bir bilgisi olan var mı?
Gönderen: 61GOLF3 - 24 Ağustos 2011, 00:03:35
.
Başlık: Ynt: mk 3 ün arka lastıklerının kamber ayarı nasıl yapılıyor bir bilgisi olan var mı?
Gönderen: 5ani5 mk2 - 24 Ağustos 2011, 00:13:54
gel hallledyim::)
Başlık: Ynt: mk 3 ün arka lastıklerının kamber ayarı nasıl yapılıyor bir bilgisi olan var mı?
Gönderen: metalcil - 24 Ağustos 2011, 01:08:33
Şu kamber olayını bilmiyordum. Siz yazınca google da araştırdım. Vay be, büyük bir bilgi eksikliği hissettim kendimde..

Peki lastik ömrü azalmıyormu? Yoksa bu açıya göre özel lastikmi üretiliyor? Yada bir süre sonra lastik yerleri değişip denge mi sağlanıyor? Kafam karıştı  :o
Gönderen: ZaZy - 24 Ağustos 2011, 03:27:51
lastik ömrü etkileniyor ama öle amann aman bi sorun olmaz. Asıl sorun kamberi verdikten sonra arka tarafı fazla yükleyip gezersen teker bilyaları çabuk zarar görüyor. bilyalar dağılıncada;çok uygun fiyatlı bilyalar ama ustaya gitme gelme ve tekerin 8 çizmesi gibi sorunlar olabiliyor. benm MK2De başıma gelenler
Gönderen: iko - 24 Ağustos 2011, 08:17:57
vala ben yaptırdım arkaları hatırladığım kadarıyla +3/-3 gibi bir oranı var bu ölçüleri bozmazsan lastikte sıkıntı olmuyor ama abartırsan harcarsın bilyayıda lastiğide.. :)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 24 Ağustos 2011, 10:00:19
mk2 lerde masura bilya var bunlar kambere dayanmazz arakdşlar kamberli ilken %80 daha çabukbozulur:) mk3 arka disk olanlar porya bilya sıkıntı daha uzun vadede çıkarablir lastikleri dengesiz aşındırır bu nedenlee ara ara rotasyon gerekir:)
Gönderen: 61GOLF3 - 28 Ağustos 2011, 18:33:31
benım de kafam karıstı napsak dıye dsunur oldummm :D
Gönderen: betoqu - 29 Ağustos 2011, 03:20:47
benım de kafam karıstı napsak dıye dsunur oldummm :D

yabdur topraam yabdur...  :)
Gönderen: 61GOLF3 - 29 Ağustos 2011, 19:03:32
yabdur topraam yabdur...  :)
yabduracagum yabduracagum  topragım zcuk bılgı alayım da ;D
Gönderen: ilker mk2 - 30 Ağustos 2011, 01:33:01
yol tutuşunu olumlu şekilde etkiler lastiği dengesiz aşındırır ama öyle aman aman bişey olmuyo görüntü zaten efsana bizim aracta arka kampana oldugu için porya bilyasını bozuyo arada ama sizinkiler disk ise bu sorununda çok fazla olcağını düşünmüyorum
Gönderen: mehmetk - 06 Eylül 2011, 16:29:04
orjinalle oynamayalım günah..
Gönderen: cengizhan_mk3 - 12 Eylül 2011, 01:51:26
Bende Kararsızım o konuda bi gaza gliyorum bi duruyorum ya hayırlısı bakalım.. Birde sade arka kamber versek abes olurmu ön arkamı dalsakki ?
Gönderen: cavanozz - 12 Eylül 2011, 11:15:57
sadece arka  daha şık olur gibi..  :)
Gönderen: cengizhan_mk3 - 12 Eylül 2011, 21:05:00
merso e 200 gibi  :)  :tamamdir
Gönderen: htmetin - 16 Eylül 2011, 20:00:43
merso e 200 gibi  :)  :tamamdir

Onun doğasında var hızlandıkça artıyor kamberi.
Gönderen: barut - 17 Eylül 2011, 10:14:24
İzmirde denk geliyorum füme bir mk3 var 94-95 falan herhalde vermişler kamberi arkalara, lastiklerde kavun gibi, bide bayan kullanıyordu :D

arka koltuğu dolu olanlara tavsiye edilmez herhalde dimi :)
Gönderen: ilker mk2 - 18 Eylül 2011, 23:30:19
arka koltuğu dolu olanlar ayda bir porya değiştirmeye rağzı olanlardır bizim gibi :)
Gönderen: pilotmk2 - 19 Eylül 2011, 00:12:23
arka koltuğu dolu olanlar ayda bir porya değiştirmeye rağzı olanlardır bizim gibi :)
katılıyorum ama yinede deger görüntünün verdigi haz paha biçilemez  :tamamdir :sevgi:
Gönderen: cengizhan_mk3 - 19 Eylül 2011, 01:47:31
katılıyorum ama yinede deger görüntünün verdigi haz paha biçilemez  :tamamdir :sevgi:
kaça kaç kardeşim bu + 3 - 3 mü ? azıcıkta önler istiyor fakat  :)
Gönderen: pilotmk2 - 19 Eylül 2011, 10:16:39
ön takımı,ı ayarları kasmaya gerek yok fazla  sadece istedigim ayarı söledim o kadar net bişe söleyemicem -3 +3 die ...