vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: attitut1 - 18 Ağustos 2007, 00:01:10

Başlık: triger kayışı değişiminde bilyalar değişmedi..!!
Gönderen: attitut1 - 18 Ağustos 2007, 00:01:10
aracımı aldığımda triger kayışının değişimini yaptırdım... lakin usta söküp baktığında sadece kayışları değiştirsek yeterlidir bilyalar sağlam görünüyor dedi...  aklıma takılıyor sürekli.. bu komple bir sistem ise  bilyaların da değişmesi gerekmiyormu  ömrünü beraber tamamlayan parçalar değilmi bunlar?

70.000km sonra tekrar kayış değişimi olucak lakin bu arada o bilyalar bir arıza vermez m?  arıza verirse yeni takılan triger kayışı da zarar görmez mi? 2. bir işçilik çıktığında birdaha işçilik parası gerektiricek.. gerçi usta tanıdıktı  böyle birşey yapmasının ileride başıma büyük işler açmıycağı garantisi de yok  ama  aklıma  takılıyor sürekli..  teknik  olarak bilyaların ömrü  ile kayışın ömrü arasında teknik bir bağlantı kurabilecek bilgisi olan arkadaş varsa konuya  cevap yazarsa sevinirim.. 

teşekkürler...
Başlık: Ynt: triger kayışı değişiminde bilyalar değişmedi..!!
Gönderen: escocem - 18 Ağustos 2007, 00:06:01
kayışla bilye birlikte çalışır fakat kayış değişince bilye değişmeli gibi bi durum yok kaliteli yada orjinalse bilya ve su görmemişse kolay kolay bozulmaz bozulursa uğultu yapar zaten anlarsın rahatlıkla...ustada bakmıştır sağlam olduğu için değişmemiştir..bozuk olsada kayışa çok zarar vermez..
Başlık: Ynt: triger kayışı değişiminde bilyalar değişmedi..!!
Gönderen: aliis - 18 Ağustos 2007, 01:18:07
motorun sesinden anlayabilirsiniz, escocem'inde dediği gibi uğultu yapamaya basladığında değisecek demektir
Başlık: Ynt: triger kayışı değişiminde bilyalar değişmedi..!!
Gönderen: attitut1 - 18 Ağustos 2007, 01:31:20
teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgi için...