vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: asimsendogan - 28 Temmuz 2011, 01:33:28

Başlık: Ön direklerdeki kumaş sarkması
Gönderen: asimsendogan - 28 Temmuz 2011, 01:33:28
Arkadaşlar 2001 boramın ön direklerindeki kumaş döşemeler sarkmıştı.bugün söküp doğru terziye gittim.altına kumaş yapıştırıcısı koyup yüksek buharla ütülettim.sonuç harika.on numara oldu.bilmeyenlere tavsiye ederim...
Başlık: Ynt: Ön direklerdeki kumaş sarkması
Gönderen: siyahinci - 28 Temmuz 2011, 15:24:22
ço ince bez, yapıştırıcı ön yüzüne çıkmadımı? birde aracın üzerindemi ütü yaptırdınız yoksa alt kaplamayıdamı söktünüz
Gönderen: asimsendogan - 28 Temmuz 2011, 22:18:21
yapıştırıcı kumaşa özel beyaz tül gibi bi malzeme.direkleri söküp terziye götürdüm
Gönderen: asimsendogan - 29 Temmuz 2011, 03:44:14
ön direk sökülmesi videosu:

‪Gökhan Kip - Bora Ön Direk Döşemesi Sökümü‬‏
      - YouTube
   (http://www.youtube.com/watch?v=wBQFRaAUxfo)
Gönderen: siyahinci - 04 Ağustos 2011, 02:08:55
emeğin için tşk ederim. benim aracın direklerindeki kumaş kabardı bende sökecemde tırnakları kırılır diye vazgeçtim yanlış cıkarırsak kırılma durumu varmı
Gönderen: asimsendogan - 05 Ağustos 2011, 00:02:10
Pek kırılabilecek gibi değil.Tırnaklar büyük.Ben bir döşemeciye söktürmüştüm.Eliyle tuttu çekti çıkarttı.Videodaki gibi.Para bile almadı.5 TL terziye verdim .Daha sonra kendim taktım yerine.
Gönderen: vwbora2004 - 08 Ağustos 2011, 17:32:20
çok sağol kardeşim konu başlığı ve videoyu paylaşıp bize yol gösteren arkadaşa :)))
Gönderen: Kakktus - 10 Eylül 2011, 22:20:18
Arkadaşlar 2001 boramın ön direklerindeki kumaş döşemeler sarkmıştı.bugün söküp doğru terziye gittim.altına kumaş yapıştırıcısı koyup yüksek buharla ütülettim.sonuç harika.on numara oldu.bilmeyenlere tavsiye ederim...

ön direk sökülmesi videosu:

‪Gökhan Kip - Bora Ön Direk Döşemesi Sökümü‬‏
      - YouTube
   (http://www.youtube.com/watch?v=wBQFRaAUxfo)

ellerine kollarına sağlık bende aynı sorundan şikayetçiydim, sayende kurtulduk. Jilet gibi oldu kendim söktüm beyaz tutkalla uçlarından gerdirerek yapıştırdım ve yerine taktım.. Tek kelimeyle muhteşem oldu, sayende..
Gönderen: drguvan - 10 Eylül 2011, 23:37:25
Peki ya arka direkler? Onlar da harap halde.Onları da aynı şekilde halledebilir miyiz?  :-\
Gönderen: aksakal92 - 15 Eylül 2012, 02:29:43
hocam bendede o dıreklerde sararmalar var sanırım sınek pslikleri filanda var. yazdığınızı anlamadım. siz o parçayı söktünüz terzi yıkadımı onu henüz bakmadım ama kumaş ayrılıyormu o plastikten. birde benim ki güneşten olsa gerek buruş buruş olmuş sankı kumaş bol gelmış gibi
Gönderen: asc61 - 15 Eylül 2012, 20:03:34
Kumaş direkten ayrılıyor ben yaptığımda direğin üzerinde ince beyaz bir sünger kalmıştı onun üzerini kaplattım.Buruş buruş oldu dediğiniz direkler veya tavansa eğer bu bizim araçlarımızın hastalığı
Gönderen: PsiKoMaNYaKoLoG - 19 Eylül 2012, 07:45:13
emeğin için tşkler ilk aldığımda benim arabada da vardı benzer buruşma dün bi kurcalayım dedim baktım güneşten eski haline gelmiş :D
Gönderen: aksakal92 - 19 Eylül 2012, 10:45:17
dün direkleri söktüm çok kolay oldu.  ama kumaş  plastiğe yapıştırılmış vaziyette. ve çok ince  direk süngeri köpükleyip silecem durulayacam heralde işe yarar.  o kumaşı ordan ayırmaya cesaret edemedim.  yırtılırsa  hoş olmaz. sonucu yazarım
Gönderen: fatih_et - 25 Eylül 2012, 21:13:07
benim de arkalar sarktı, arkaları sökebiliyor muyuz ?
Gönderen: aksakal92 - 04 Ekim 2012, 13:32:14
söktüğüm  direk leri tam bir hafta arabada gezdirdim uygun renkte kumaş bulamadım. en yakın rengi alıp kendim kapladım ama yapıştırıcı  ilk gün kumaşın üzerine çıktı.   Orjinal kumaşının altındaki sünger bunu önler dediler.   Artık gına geldi döşemecilerle konuşmaktan.   Gittim sanayide 40 lira verdim. kendi orjinal kumaşıyla kaplattım orjinali ile aynı oldu.    adamın sürdüğü tutkal  , derbi gibi değil. ve çok sağlam  ondan kalyacacık yaptı... 
Gönderen: bora es - 26 Ekim 2012, 23:18:17
bende de aynı sorun var bu sorun üzerinde ne yapacağımı şaşırmıştım bilgileriniz için teşekkürler
Gönderen: bora es - 27 Ekim 2012, 11:01:53
 :tamamdir