vwtr.net

Otomobil Forumu => Genel => Konuyu başlatan: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 09:31:15

Başlık: Boyatmak mı? Kaplatmak mı? 5ani5 mk3 gti.
Gönderen: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 09:31:15
Arkadaşlar aracımı bilen takip eden vardır söyle bir anket yapıcaz çok kararsız kaldım.
 Aracım siyah gerçekden mk3 e yakışan bir renk yanlız aracın boyası orjinal oldugu için çizik taş ,izleri ve bizim köpegin pati izleri aracı boyatmam gerektirdgini düşündürüyor bir çok noktasında çizkler var. yanlız boyatırsam aracın orjnal boyası gidicek ve gti olsugu için degeri düşücek diye düşünüyorum.
farklı bir uygulama olrakda aracın boyasını korumak ve orjnalligini bozmamak adına komple folyo ile kaplamak mı daha iyi olurr sizce.
kaplama rengi olarak düşüncem MAt sarı:)
Başlık: Ynt: Boyatmak mı? Kaplatmak mı? 5ani5 mk3 gti.
Gönderen: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 09:34:33
(http://img837.imageshack.us/img837/8779/05042011132.jpg) (http://img837.imageshack.us/i/05042011132.jpg/)

Mat sarı olarak bu ton olucak. :)
(http://img534.imageshack.us/img534/5816/19669610150151645626353.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/534/19669610150151645626353.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 10:22:47
Bence değeri falan hiç düşmesin ki düşmeseydide yinede folyo kaplama derdim , sarı ile harika bir gtı olur yakışıcağını düşünüyorum çok ilgi çeker  :tamamdir
Gönderen: Onamdar - 02 Haziran 2011, 11:48:18
kaplama uygulaması ile alakalı resim filan paylaşabilirmisin hocam bende boyatmayı düşünüyorumda
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 11:59:59
(http://img821.imageshack.us/img821/6143/704405sarikaplama.gif) bu ton olması lazım yada buna yakın
Gönderen: Onamdar - 02 Haziran 2011, 12:48:19
peki bu kaplamanın bakımı nasıl yapılır çizildiğinde nasıl onarılır???

Mat siyah hoş olabilir diye düşünüyorum benim araca

maliyet nedir.
Gönderen: barut - 02 Haziran 2011, 13:24:54
Kaplama için paranızı kaptırmayın derim. Boya değer düşürmez  :saygılar
Gönderen: ilker_rr - 02 Haziran 2011, 13:32:27
Kaplama için paranızı kaptırmayın derim. Boya değer düşürmez  :saygılar

:tamamdir
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 13:51:43
Ben yaklaşık 5 aydır tavan kaplama kullanıyorum bir problemle karşılaşmadım gayet şık duruyor.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 02 Haziran 2011, 14:04:55
Bu soruyu bnde sürekli kendime soruyorum parlak kırmızıya mı kaplatsam boyatsam mı diye ? Kaplamanın avantajı çizik vs olduğu zaman sadce o kısmı değiştirme imkanın var boyada yeniden boyanıcağı için ton farkı olucak :-\
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 14:09:03
Boya bana daha ayrıntılı bir iş gibi geliyor ne bilim kaplama da istediğin dizayn ı bile yansıtabiliyorsun kaplamaya dediğin gibi yenisini eklemekde kolay boya da keyfi haraket etmek zor
Gönderen: barut - 02 Haziran 2011, 14:15:04
Ben yaklaşık 5 aydır tavan kaplama kullanıyorum bir problemle karşılaşmadım gayet şık duruyor.

tavan kaplamasını bende düşünüyorum fakat arabanın komple kaplanması boyadan maliyetli olmaz mı ?
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 14:25:55
tavan kaplamasını bende düşünüyorum fakat arabanın komple kaplanması boyadan maliyetli olmaz mı ?
Tam kesin rakamlar bilmiyorum bu konuda, araştırmak lazım ama daha maliyetli olmaz gibime geliyor.Kaplama boyadan hatta daha ucuz bile olabilir folyo yu gerdirip ısıtıp yapıştırıolar bu kadar basit :D dicem ama komple arabayı kaplamak zordur tabi dikkat ve beceri lazım ama tavan konusunda çok gerektiğini sanmıyorum
Gönderen: Onamdar - 02 Haziran 2011, 14:35:03
Tam kesin rakamlar bilmiyorum bu konuda, araştırmak lazım ama daha maliyetli olmaz gibime geliyor.Kaplama boyadan hatta daha ucuz bile olabilir folyo yu gerdirip ısıtıp yapıştırıolar bu kadar basit :D dicem ama komple arabayı kaplamak zordur tabi dikkat ve beceri lazım ama tavan konusunda çok gerektiğini sanmıyorum

Ama yinede boyaya nazaran daha az işçilik gerektirir diye düşünüyorum.

Peki bakımı nasıl yapılıyor
Gönderen: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 14:37:12
Kaplama için paranızı kaptırmayın derim. Boya değer düşürmez  :saygılar
gti da mide bulandırırr komple boyalı demekk  boyatsam yanar bu araba amaaa mat sarıda istiyorumm.  
Gönderen: nizam - 02 Haziran 2011, 14:39:06
gti da mide bulandırırr komple boyalı demekk  boyatsam yanar bu araba amaaa mat sarıda istiyorumm. 

aynı şekilde kaplat o zaman fatih

kimin midesini bulandıracak ki aracın alıcısı çıkarsa ne oldugunu bilir alır kazasız macunsuz araba kendini belli eder her türlü boya sorun çıkarmaz.
Gönderen: Onamdar - 02 Haziran 2011, 14:39:17
fiyat aldınmı abi
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 14:41:07
Ama yinede boyaya nazaran daha az işçilik gerektirir diye düşünüyorum.

Peki bakımı nasıl yapılıyor
Aslında bakım için pek birşey gerekmiyor yani ben birşey yapmadım , yaptırırken kaliteli folyo kullanan bir yerde yada kaliteli folyo tercih ederseniz bir sorun çıkmaz zaten '' 3m ve Oracal '' örnek olarak , ben 3m yaptırdım hiçbir sorun çıkmadan kullanıyorum bazı kalitesiz folyo sıcakta belki sıkıntı yaratır bilmiyorum ama ben gayet memlunum fiyatlarda yaptırdıgın semtten folyo nun kalitesine kadar değişkenlik gösteriyor Maşallah-ReDDeviL's New Projects page 88 (http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/masallahreddevils-new-projects-t18305.1305.html) bu linkte var acaımın resmi
Gönderen: Onamdar - 02 Haziran 2011, 14:47:10
Aslında bakım için pek birşey gerekmiyor yani ben birşey yapmadım , yaptırırken kaliteli folyo kullanan bir yerde yada kaliteli folyo tercih ederseniz bir sorun çıkmaz zaten '' 3m ve Oracal '' örnek olarak , ben 3m yaptırdım hiçbir sorun çıkmadan kullanıyorum bazı kalitesiz folyo sıcakta belki sıkıntı yaratır bilmiyorum ama ben gayet memlunum fiyatlarda yaptırdıgın semtten folyo nun kalitesine kadar değişkenlik gösteriyor Maşallah-ReDDeviL's New Projects page 88 (http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/masallahreddevils-new-projects-t18305.1305.html) bu linkte var acaımın resmi

Çok şık olmuş hocam. Zamanla yıpranma yada cila sorunu oluyormu?
Gönderen: Onamdar - 02 Haziran 2011, 15:10:51
Biraz araştırma yaptım en iyi marka protac diyorlar komple kaplama için 1200-1400 arası rakamlar dönüyordu. Renk değişimini ruhsata işletmekde çok sıkıntı olmuyormuş. Boyaya nazaran daha sağlıklı oluyormuş kaliteli bir ürün olduğunda solma yıpranma gibi olumsuz durumlar pek olmuyormuş.

Protac Araç Kaplama - TurboFSI Audi Forumları (http://www.turbofsi.net/forum/sohbet/20494-protac-arac-kaplama.html)

Bu linkdeki konuyu bi tarayın isterseniz 15 sayfa filan yazılmış ama baya bi detaylıca işlemişler kafanızdaki bütün soruların cevabı var gibi :D
Gönderen: Onamdar - 02 Haziran 2011, 15:12:27
Ama buradaki araçlar daha iri bizimkilere göre maliyet daha düşük olabilir
Gönderen: uAlper - 02 Haziran 2011, 15:41:48
üstad aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum araç lacivert taş izi ufak tefek çizikler mesela kedinin teki kaputa yatmış baya sanatsal çalışmış  :(
boya var diye piyasası düşmez bence düşerse değişen varsa düşer arabadan anlayan adamda boyaya deil değişene takar zaten senin benim aracıda yoldan geçen adam istemez :D
aracını yıkadıktan sonra gıcır gıcır parlaması hatasız paha biçilemez o canlılığı öldürme derim ben zaten oyumuda boyat olarak verdim :D
Gönderen: mcsahan - 02 Haziran 2011, 16:09:41
range rover'ı 1500 tl ye kaplattı arkadaş
son derece başarılı bir işçilik yapılmış
ezik yoksa kaportanızda kaplama akıllıca
Gönderen: dgncn_1907 - 02 Haziran 2011, 16:52:37
Bence hiç uğraşma sarıya kaplat. Ama illada boyatcam dersen tavan hariç boyat tavanada folyo çek. Araba her ne kadar kazasız olsa öyle yada böyle millet soğuyor. Sen tavanı boyalı arabadan soğumazmısın özellikle GTİ'da :)
Gönderen: atego - 02 Haziran 2011, 17:13:25
Arabayı seviyorsanız ve yakın zamanda satmayı düşünmüyorsanız bence boyatın. Değişeni olmayan düzgün boyalı araba demek nimettir, pırıl pırıl olur tertemiz binilir. Gel gör ki bizim millete boya dedin mi arabayı uçurumdan aşağı atmışsın gibi davranır. Kaplama içinize sinecekse ve farklı bir renk düşünüyorsanız yapın. Ama aynı renk olacaksa kaplamayı önermem, bazı yapan yerler zamanla boyaya zarar verdiğini söylüyorlar :)
Gönderen: golfüçyüs - 02 Haziran 2011, 18:43:11
bence kaplama bide istanbulda oturuyosunuz. arabayı boyatıcaksınız 2 gün sonra biri sürtücek , kedi işiycek, çocuklar bişey yapıcak sonra sinirleriniz alt üst olucak. mat sarıda güzel olur ama kaplamada favori rengim mat siyah :D :D :D
Gönderen: SeyitE - 02 Haziran 2011, 18:46:36
Bence boyatın ancak satarken sorun yaşarsınız.Eğer satarken sorun olmasın diyorsanız kaplatın.
Gönderen: ALPER. - 02 Haziran 2011, 19:23:41

fiyat konusunda aracın hatları etkili oluyor, 500 lira taban 1000 lira tavan çıkar senin aracın için. Ben kaplat dedim yine de orjinal boyası üzerinde dursun.

kaplama yaptıktan sonra adamın başına ekşiyebilirsin şuralar düzgün değil diye, boya olup bittikten sonra geri dönüşü olmuyor.

bir artısı da çok kolay temizleniyor, neredeyse yıkatma derdi yok gibi, arkadaşımın aracını mat siyah kaplatmıştık. Elinde süpürgemsi bişeyle tozunu alıyordu tertemiz oluyordu araç.

bu resimde sadece az bişey tozunu almıştı mesela fikir olması açısından

(http://img8.imageshack.us/img8/7012/13072010569.jpg)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 22:03:19
fi
fiyat aldınmı abi
fiyatt aldım 800tl bize:) mat sarı s2000 yazın google bakın renge bakalım.
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 22:27:47
PROTAC evet iyi bir yer araştırma yaparken oraylada görüştüm ama fiyatı %50 indirip yine kaliteli bir yerde tanıdık bulunca oraya yaptırdım isteyen olursa oradanda fiyat alabilirim  :tamamdir
Gönderen: cavanozz - 02 Haziran 2011, 22:40:38
olay budur işte  :tamamdir

(http://www.maxxcar.com.tr/images/urunler/urun_102_1.jpg)
(http://www.maxxcar.com.tr/images/urunler/urun_102_2.jpg)
(http://www.maxxcar.com.tr/images/urunler/urun_102_5.jpg)
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 22:43:09
aynen öyle bilal bu renk e kaplatmalısın işin sonu bu ya :tamamdir
Gönderen: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 22:52:02
noktaaaa budur arkafaşlar bu renk düşünnyorum. :)
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 22:53:51
Kaplandıktan sonra beni çarın görmem lazım ;D
Gönderen: SNCKTR - 02 Haziran 2011, 23:00:28
ne zaman kaplanıyor  :) fotoları eksık etmezsın herhalde  :D
Gönderen: ReDDeviL - 02 Haziran 2011, 23:02:52
polo 6r alma işim olmazsa eğer ben bile bu rengi düşünürüm işin sonu gerçekten
Gönderen: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 23:17:50
Kaplandıktan sonra beni çarın görmem lazım ;D

inş. araştırma içindeyim:)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 02 Haziran 2011, 23:18:32
ne zaman kaplanıyor  :) fotoları eksık etmezsın herhalde  :D

daha belli diil bu aralar yogunum biraz :)
Gönderen: ilker_rr - 03 Haziran 2011, 00:27:50
yolda taksi niyetine çevirmesinler :)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 03 Haziran 2011, 00:35:32
yolda taksi niyetine çevirmesinler :)

çevirsinler:) işimize geleni alırız:)
Gönderen: Onamdar - 03 Haziran 2011, 11:23:24
protac a mı yaptırcaksın hocam
Gönderen: TEYOLOGY - 03 Haziran 2011, 19:16:05
boya konusunda stışta sorun çıkar çıkmasına da bunun önüne geçmenin de yolu var. işlem süresi boyunca fotoğrafları çekip arşivlersin. koyarsın bir flash belleğin içine, satış için görücüye çıktığında laptopu açarsın, takarsın alıcıya gösterirsin. hala fiyat kırmaya meyil ediyorsa o laptopu kafasına geçirirsin ölücünün. ikna olursa da bu da hediyem dersin flash belleği de adama hediye edersin o da satarken kullanır aynı metodu.

kaplatmanın boyaya göre avantajları var da en büyük dezavantajı işçiliği ve malzeme kalitesi. kötü ellerde kötü sonuç çıkabiliyor orta vadede. ama boya ömürlük oluyor. özellikle belli yaşın üstüne çıkıldığında (15 sene civarı ve üzeri) (tabi aracın saklanma koşuluna göre 30a dahi çıkabilir) olası çürüklerin ortaya çıkarılması ve müdahale edilmesi sayesinde araç kurtarılabiliyor. kaplama ise bir aracın ömrü düşünüldüğünde çok kısa vadeli bir çözüm. daha ziyade görsel tatmin sağlıyor. 2 sene 3 sene bilemedin 5 sene. ama boyandı mı arkana bakma bir daha bir sonraki boyaya kadar.

bence boya.
Gönderen: Onamdar - 03 Haziran 2011, 22:30:23
boya konusunda stışta sorun çıkar çıkmasına da bunun önüne geçmenin de yolu var. işlem süresi boyunca fotoğrafları çekip arşivlersin. koyarsın bir flash belleğin içine, satış için görücüye çıktığında laptopu açarsın, takarsın alıcıya gösterirsin. hala fiyat kırmaya meyil ediyorsa o laptopu kafasına geçirirsin ölücünün. ikna olursa da bu da hediyem dersin flash belleği de adama hediye edersin o da satarken kullanır aynı metodu.

kaplatmanın boyaya göre avantajları var da en büyük dezavantajı işçiliği ve malzeme kalitesi. kötü ellerde kötü sonuç çıkabiliyor orta vadede. ama boya ömürlük oluyor. özellikle belli yaşın üstüne çıkıldığında (15 sene civarı ve üzeri) (tabi aracın saklanma koşuluna göre 30a dahi çıkabilir) olası çürüklerin ortaya çıkarılması ve müdahale edilmesi sayesinde araç kurtarılabiliyor. kaplama ise bir aracın ömrü düşünüldüğünde çok kısa vadeli bir çözüm. daha ziyade görsel tatmin sağlıyor. 2 sene 3 sene bilemedin 5 sene. ama boyandı mı arkana bakma bir daha bir sonraki boyaya kadar.

bence boya.

Hocam mesela kaportada taşlardan oluşan çatlaklar zamanla küfleniyor ya kaplanınca ne hava ne su temas ediceği için aslında koruyorsun kaportayı :D
Gönderen: TEYOLOGY - 03 Haziran 2011, 22:47:30
aksine küf bir kez yerleşti mi o incecik kaportanın içinde yol kat ediyor ve yayılıyor. sök parçayı, her iki tarafından bak. burası sağlam dersin. ama işleme geçildiğinde bir bakarsın ki işi btmiş. kanser almış yürümüş.

elbette mk3 için kısa sayılabilecek bir süreç içinde o raddeye gelmesi pek mümkün değil. özellikle mk1-mk2 gibi daha yaşlı araçlarda bu daha sık görülebilir. ama dediğim gibi aracın saklanma koşulu çok önemli. ıslak aracı tente alatında saklıyorsan her an her şey bekleneilir. keza çamurlu bırakıyorsan o çamur nemi buharlaşma süresini uzatacağından yine tehlike. ama kapalı garajın varsa araç hobi aracı ise ve sadece güneşli havalarda hafta sonu kullanılıyorsa istersen çıplak kaporta ile sakla.  :D

ilk senaryodaki gibi kötü koşullara maruz kalan bir aracı kapladın mı, çürük belirtilerinin görünmesini de engellemiş olursun. pas oksijeni bulacağı ufacık bir deliği dışarıdan olmasa dahi içeriden illa ki bulur kendine.  ;)
Gönderen: Onamdar - 03 Haziran 2011, 22:58:01
ben kaplatın paslanma durur diye düşünüyordum açıkçası :)
Gönderen: golfüçyüs - 03 Haziran 2011, 23:03:50
ben kaplatın paslanma durur diye düşünüyordum açıkçası :)

hocam o sadece paslanan yeri görmemeni sonra pasın alıp başını yürümesini son olarakta söktüğünde pastan bi arabanın olmasına yarar anca :D
Gönderen: TEYOLOGY - 03 Haziran 2011, 23:04:55
Okan mantığını anlıyorum. sonuçta pas dediğimiz kimyasal bir reaksiyon ve oksijen gerekli. ama kaplama kaportanın sadece dış yüzeyine uygulanıyor ve izolasyon kaportanın tek tarafına uygulanmış oluyor. o soluk alabileceği kendi kılcal deliğini içten yine kendisi açar.

maksimum 3-5 yaşında bir araç için kaplama düşüncesi makul. ama 10-15 yaş itibariyle pas her an başlayabilir.
Gönderen: cyber34 - 03 Haziran 2011, 23:12:15
küçük araçlara kaplama yakışmıyor bence .
Aracın boyanmadan önceki fotoğraflarını çekersen alacak kişi sorun etmez sanırım.
Sarı sırıtır ayrıca göze gelirsin :D :D :D

Gönderen: 5ani5 mk2 - 03 Haziran 2011, 23:15:49
küçük araçlara kaplama yakışmıyor bence .
Aracın boyanmadan önceki fotoğraflarını çekersen alacak kişi sorun etmez sanırım.
Sarı sırıtır ayrıca göze gelirsin :D :D :D

aman göze gelmiyelm abiya yeter :)
Gönderen: Onamdar - 03 Haziran 2011, 23:18:19
Okan mantığını anlıyorum. sonuçta pas dediğimiz kimyasal bir reaksiyon ve oksijen gerekli. ama kaplama kaportanın sadece dış yüzeyine uygulanıyor ve izolasyon kaportanın tek tarafına uygulanmış oluyor. o soluk alabileceği kendi kılcal deliğini içten yine kendisi açar.

maksimum 3-5 yaşında bir araç için kaplama düşüncesi makul. ama 10-15 yaş itibariyle pas her an başlayabilir.

Aynen bende öyle düşünmüştüm alt kısıma kadar uzanabilceğini düşünmemiştim.

Arac boyandıktan sonra sadece ön kısıma şefaf folya gibi bişeyle kaplama yapılıyormuş seken taşlar filan için en makulu bu gibi o zaman :)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 03 Haziran 2011, 23:20:36

çok arada kaldım çokk:)
Gönderen: 5ani5 mk2 - 03 Haziran 2011, 23:20:50
(http://img534.imageshack.us/img534/7987/beanr.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/534/beanr.jpg/)

Örnekkk:)
Gönderen: Onamdar - 03 Haziran 2011, 23:25:13
abicim senin arabanın boyanın durumu nasıl paslanmış noktalar çok varmı?

Resimlerde gayet temiz ve diri duruyor

Sanırım şöyle bir mantık var bu işte boyanın durumu çok kötüyse bi çok noktada paslanma varsa kaplatmak pek makul değil. Ama boya iyi durumdaysa sadece renk değişikliği ve orjinal boyayı korumak için kaplatılabilir gibi.
Gönderen: 5ani5 mk2 - 03 Haziran 2011, 23:41:41
abicim senin arabanın boyanın durumu nasıl paslanmış noktalar çok varmı?

Resimlerde gayet temiz ve diri duruyor

Sanırım şöyle bir mantık var bu işte boyanın durumu çok kötüyse bi çok noktada paslanma varsa kaplatmak pek makul değil. Ama boya iyi durumdaysa sadece renk değişikliği ve orjinal boyayı korumak için kaplatılabilir gibi.
boyada çizikler var ön kaputta taş izleri var. paslanma sadece sag marşpiyel birleiminde parmak ucu kadar var:)   bagaj kapagım boyanmş ve boyuyan usta saolsun tozlu tozlu atmış boyayı bagaj kapagını boyatrken çamurlukdaki cizigi ve kaputu boyatıyım dicem o zmanda  renk tutmucakk dedim kaplatıyım renkde sarı oldun Tr de tek olsun:)
Gönderen: TEYOLOGY - 04 Haziran 2011, 01:08:24
boyada çizikler var ön kaputta taş izleri var. paslanma sadece sag marşpiyel birleiminde parmak ucu kadar var:)   bagaj kapagım boyanmş ve boyuyan usta saolsun tozlu tozlu atmış boyayı bagaj kapagını boyatrken çamurlukdaki cizigi ve kaputu boyatıyım dicem o zmanda  renk tutmucakk dedim kaplatıyım renkde sarı oldun Tr de tek olsun:)

komple kaporta boya gerektirecek bir durum yoktur herhalde. ama pas başlangıcı varsa önlemini erken almanda fayda var bence. bütün çürüğü aldıysan lokal boya yaptırıp yine kaplattırmanda herhalde sorun olmaz diye düşünüyorum. ama mesele çürük kalmaması olacak.

çok arada kaldım çokk:)

:-X
Gönderen: 5ani5 mk2 - 05 Haziran 2011, 12:52:03
oylamaya devam:)
Gönderen: iko - 05 Haziran 2011, 21:31:16
boyat  :D
Gönderen: cyber34 - 05 Haziran 2011, 23:33:04
dikkat et taksi diye durduran çok olacak.
 :D :D
Gönderen: 5ani5 mk2 - 26 Haziran 2011, 23:35:34
kararsızımm :) :saskin:
Gönderen: erdem325 - 27 Haziran 2011, 00:11:35
aracin uzerinde orjinal boyasi varsa kaplama sokerken sorun olmuyor, aksi halde sokerken boyayida zedeliyor diye biliyorum ben..
eger ustundeki boyasi orjinal boyasi ise ben sahsen kaplatirdim, boyada geri donus yok, ama kaplamada geri donus var en azindan..
Gönderen: cyber34 - 27 Haziran 2011, 16:29:38
Boyaya ihtiyaç yok zaten ön kaputta şeffaf film var.
Kaplama fikri uygun olabilir.
Fakat sarı mi siyah mı bir anket daha aç derim :D :D :D :D
Gönderen: lostys - 22 Temmuz 2011, 21:10:27
yeni bi konu açmak istemedim. aracı farklı bi renkte folyo ile kaplatmak yasal olarak soruna yol açar mı? yani mavi yerine beyaz kaplatsak, ruhsat üzerindeki renk konusunda sıkıntı çıkar mı? muayene de problem oluşur mu?
Gönderen: DenQ - 22 Temmuz 2011, 21:15:25
yeni bi konu açmak istemedim. aracı farklı bi renkte folyo ile kaplatmak yasal olarak soruna yol açar mı? yani mavi yerine beyaz kaplatsak, ruhsat üzerindeki renk konusunda sıkıntı çıkar mı? muayene de problem oluşur mu?
ruhtasa bildiğim kadarıyla 140 tl karşılığında işletmek zorundasınız. İşletirseniz herhangi bir problem çıkmaz :)
Gönderen: Onamdar - 22 Temmuz 2011, 21:25:55
o kadar değil diye biliyorum sadece ek 1 belgesiyle gidiliyor renk tespiti için oda yanlış hatırlamıyorsam 30-4 lira gibi bir şey olması lazım
Gönderen: DenQ - 22 Temmuz 2011, 23:04:02
o kadar değil diye biliyorum sadece ek 1 belgesiyle gidiliyor renk tespiti için oda yanlış hatırlamıyorsam 30-4 lira gibi bir şey olması lazım
GMG garage'nin facebook grubuda öyle yazıyor. :)
ordan okuduğum aklımda kalmış yanlış biliyor olabilirim tabiki.
Gönderen: 5ani5 mk2 - 22 Temmuz 2011, 23:07:35
ilker aracı kaplatmayı düşünme aracının boyası eskii aracı iç dış soyup boyatman aracın için faydalı olucaktır uzun süre karucaktır. kaplatma işlemii ek1 belgesi ile muayne istasyonuna gidip renk tespiti yaptırıyosun daha sonra trafik tescilden 2 ruhsatın birden degiştriyosun 140 tldir ücreti:)
Gönderen: DenQ - 22 Temmuz 2011, 23:12:42
ilker aracı kaplatmayı düşünme aracının boyası eskii aracı iç dış soyup boyatman aracın için faydalı olucaktır uzun süre karucaktır. kaplatma işlemii ek1 belgesi ile muayne istasyonuna gidip renk tespiti yaptırıyosun daha sonra trafik tescilden 2 ruhsatın birden degiştriyosun 140 tldir ücreti:)
Demekki hafızam kuvvetliymiş :)
Gönderen: Onamdar - 22 Temmuz 2011, 23:27:29
benim hafızamda pek iyi değilmiş demekki  >:D
Gönderen: 5ani5 mk2 - 22 Temmuz 2011, 23:29:28
 :D :D :D ;D ;D ;D ;D
BU arada kaplatmakdan Vazzz geçtiimm tamponları boyatıp kaput folyosunu yenileticem. sonra meguarsa teslim eedicem:)