vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: siyahinci - 10 Mayıs 2011, 21:17:39

Başlık: yetkili servis fiyatı?
Gönderen: siyahinci - 10 Mayıs 2011, 21:17:39
s.a yakın zamanda yetkili serviste baskı balata değiştiren varmı ne kadar tutuyor?  ayrıca baskı balata değişirken illaki şanzuman bilyelerininde değişmesi  gerekiyor mu?
Başlık: Ynt: yetkili servis fiyatı?
Gönderen: live_dream - 10 Mayıs 2011, 21:34:28
pasific 1.6 16V AUTO..BUJİ DEĞİŞİMİ 73 TL ... I DO NOT HAVE INFORMATION ABOUT THE SUBJECT :D
Gönderen: white quattro - 10 Mayıs 2011, 21:45:28
pasific 1.6 16V AUTO..BUJİ DEĞİŞİMİ 73 TL ... I DO NOT HAVE INFORMATION ABOUT THE SUBJECT :D

bujilerin 4 tanesi yedek parçacıdan alınca NGK 30-35 TL arası tutuyor zaten
yetkili servis  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:
Gönderen: siyahinci - 10 Mayıs 2011, 22:44:19
bujiyi değil baskı balatayı sormuştum yetkili serviste kaç para tutar?
Gönderen: odyseuss - 10 Mayıs 2011, 22:45:50
Bence yetkili servise telefon edip sormalısın  :)
Gönderen: siyahinci - 10 Mayıs 2011, 22:55:11
tokatı aradım sordum adam baskı balata bilyeler ayırma çatalı hepsini saydı sadece parça fiyatı 550tl yi geçiyor. işcilik şanzuman yağı falan 700tl civarı bana bu fiyat çok uçuk geldi o yüzden acaba farklı servisler farklı fiyatmı uyguluyor diye sordum değiştiren varmı diye.
Gönderen: odyseuss - 10 Mayıs 2011, 23:01:25
parça fiyatı o kadar tutuyorsa işçilik normal  :)
özel servislerde parçaları yan sanayi alırsan fiyat düşer.
Daha sonra benzer sorunlar yaşamaktansa yetkili servisi tercih etmek daha mantıklıdır.
Yetkili servislerde %20 indirim olması gerekiyor.
Gönderen: siyahinci - 10 Mayıs 2011, 23:06:36
yetkili servis orjinal parça dedi. toplam maliyet 450tl
Gönderen: erkan02 - 14 Mayıs 2011, 23:58:40
bende sordum geçen 450 dediler her şey dahil markada saks yani fabriaka çıkışı olan
Gönderen: siyahinci - 15 Mayıs 2011, 00:10:02
arkadaşlar baskı balatayı değiştircem yanlız debriyaj bilyesinde sorun yok onuda değiştirmelimiyim. yetkili servis şanzuman hazır açılmışken onuda değiştirmek gerekir dedi. bilgisi olan var mı?
Gönderen: tarihcifss - 15 Mayıs 2011, 01:23:49
kardeşler benim viteste sorun mu var çok sert..sorun var ise serviste ne yaparlar kaça mal olur?
Gönderen: freegane - 15 Mayıs 2011, 01:35:09
arkadaşlar baskı balatayı değiştircem yanlız debriyaj bilyesinde sorun yok onuda değiştirmelimiyim. yetkili servis şanzuman hazır açılmışken onuda değiştirmek gerekir dedi. bilgisi olan var mı?

doğru söylemişler,değiştir bencede. yarın birgün ses yaparsa pişman olabilirsin
Gönderen: freegane - 15 Mayıs 2011, 01:36:40
kardeşler benim viteste sorun mu var çok sert..sorun var ise serviste ne yaparlar kaça mal olur?

vites mekanizması sökülüp temizlenip yağlanacak,serviste bu işe yüksek fiyat çekerler hatta mekanizmayı bile değiştirmeye kalkarlar,tanıdık bir ustan veya özel servisin varsa 20 liraya hallettirirsin ;)
Gönderen: tarihcifss - 15 Mayıs 2011, 12:52:30
tmm inş..şanzıma
vites mekanizması sökülüp temizlenip yağlanacak,serviste bu işe yüksek fiyat çekerler hatta mekanizmayı bile değiştirmeye kalkarlar,tanıdık bir ustan veya özel servisin varsa 20 liraya hallettirirsin ;)
şanzımanı mı açarlar?
Gönderen: siyahinci - 15 Mayıs 2011, 15:28:44
debriyaj bilyesinde hangi markayı almalıyım fiyat nedir? saygılar.
Gönderen: bidilik - 22 Mayıs 2011, 09:32:39
arkadaşlar bırakın bence bu servis işini. dışarıdan kendiniz güzel bir usta bulun. ben öyle yapıyorum. tanıdık bir ustam var. parçayakarışmıyor. Dedi kodu olmasın parçadanda kazanıyor demesinler diye. gidip parçamı alıyorum kendim. getiriyorum o yapyor. sizde öyle yapın. en ucuz parçaa ostim tarafında. isteyenlere isim veririm. burda yazmayım reklam olmasın.
Gönderen: asi_karaca23 - 07 Mayıs 2012, 09:53:27
1 hafta önce yetkılı servıste plaka setı degıstım 700 tl..artık servıse gıtmm tövbeeeee :)