vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: ASFALT FARESİ - 23 Mart 2011, 01:04:53

Başlık: koltuk kaymıyo?
Gönderen: ASFALT FARESİ - 23 Mart 2011, 01:04:53
arkadaslar ön koltuklarım çok zor kayıyo kızakta baya zorluyarak kaydırıyorum yağlanmasımı gerekiyo kendim yapabilirmiyim bide gres yağmı makina yağmı?
Başlık: Ynt: koltuk kaymıyo?
Gönderen: vw6n - 23 Mart 2011, 01:33:44
Koltukları en ön seviyeye çek arka taraftan koltuk raylarına gres yağ sür parmağınla sonra tam geri it koltuğu bu sefer önden sür tamamdır.
Gönderen: punjhier - 24 Mart 2011, 19:59:56
benimki de sabitleme de sorun yaşıyorum ya puf..  >:(
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 24 Mart 2011, 23:35:13
Koltukları en ön seviyeye çek arka taraftan koltuk raylarına gres yağ sür parmağınla sonra tam geri it koltuğu bu sefer önden sür tamamdır.
:tamamdir
Gönderen: kafeRS - 24 Mart 2011, 23:48:58
Normal gres zamanla çok toz çekip, ilerde dahada zor çalışmasına sebep verir. Önce wd40 la rahatlatıp., daha sonra sıvı sprey gresi bi kez sıksan yeterlidir fazlasıyla..  
Gönderen: alper19 - 24 Mart 2011, 23:51:43
plastik bi parca var beyaz onun degismesi lazim sabitlenmiyosa koltugun ortasinda on tarafta
Gönderen: betoqu - 24 Mart 2011, 23:52:37
Normal gres zamanla çok toz çekip, ilerde dahada zor çalışmasına sebep verir. Önce wd40 la rahatlatıp., daha sonra sıvı sprey gresi bi kez sıksan yeterlidir fazlasıyla..  

Katılıyorum...  :tamamdir
Camcıların kullandığı silokon sprey de işini görür... ;)
Gönderen: kafeRS - 24 Mart 2011, 23:55:25
Kaydırma özelliği kısa sürelidir slikon spreyin.
Gönderen: betoqu - 25 Mart 2011, 00:00:03
Kaydırma özelliği kısa sürelidir slikon spreyin.

Sıvı gres gibi toz tutmaz ama,camlarımda denedim.  Sıvı gres de bir süre sonra toz toplar..
Gönderen: kafeRS - 25 Mart 2011, 00:02:24
Tamamda kaymayan malzeme toz toplamasada bi anlamı yokki, su sık o zmn aynı şey.. :)

Sıvı gres normal gres gibi kalın olmadığından tozlansa bile macun gibi olup tıkanıklık yapmıyor. Ayrıca dediğim gibi wd40 la zaten rahatlamış olcak, ince bi fıs atılcak sıvı gres.. Ben bu şekil kullanıorum bi sıkıntı yok en azından.. :)
Gönderen: cypruslee - 25 Mart 2011, 00:07:17
arkadaslar ön koltuklarım çok zor kayıyo kızakta baya zorluyarak kaydırıyorum yağlanmasımı gerekiyo kendim yapabilirmiyim bide gres yağmı makina yağmı?

ayni sorun bende vardi ilk önce pas sökücü bir siprey aldim koltuk yerinden bile kipirdamiyordu  onu yumusatti sonra  yadanlik ile bır guzell yagladim  sorun falan kalmadi 8)
Gönderen: betoqu - 25 Mart 2011, 00:12:18
Tamamda kaymayan malzeme toz toplamasada bi anlamı yokki, su sık o zmn aynı şey.. :)

Sıvı gres normal gres gibi kalın olmadığından tozlansa bile macun gibi olup tıkanıklık yapmıyor. Ayrıca dediğim gibi wd40 la zaten rahatlamış olcak, ince bi fıs atılcak sıvı gres.. Ben bu şekil kullanıorum bi sıkıntı yok en azından.. :)

Tıkanıklığa sebep olan gresin kalınlığı değil ki,biriken toz miktarı ama sıvı gresin toz tutmama gibi özelliği varsa,ki yok diye biliyorum,bu silokonu daha cazip kılıyor.Sonuç olarak bende benim anlattığım sekilde kullanıyorum,bende de sıkıntı yok,maksat seçenek üretmek... :)  :tamamdir

Gönderen: ahmetceylan - 25 Mart 2011, 09:01:08

slm... bendede aynı sorun var bende koltuğu sabitlerken popoyu yukarı kaldırınca sabitleniyor yani koltuğa temas etmeyince  :(
Gönderen: gcilingir - 29 Mart 2011, 21:50:45
sabitleme parçasını benimde yıkatırken kırılmıştı arkadaşların dediği gibi beyaz bi parça plastik döşemeciye taktırıyorsun toplam maliyette 25-30 tl arası 10-15 lira parça geriside döşemecinin insafiyetine kalmış  :D
Gönderen: relaxizmir - 30 Mart 2011, 09:22:19
Arkadaşlar benim koltukta bir problem varki sanırım bir tek benim araçta var bu sıkıntı.Arabayı çalıştırır çalıştırmaz yan koltuktan bir titreşim sesi geliyorki öyle böyle değil.Sanki demir demire çarpıyor gibi.Gaz verince hafif kesiliyor ama rolantide adamı delirtiyor.Sanırım döşemeciye gitmekten başka çare yok  :( Birde şoför koltuğum geriye çekerken çekme kolu elimde kaldı ;D Neyseki boyum uzunda en geride problem çıkarmıyor. ;)
Gönderen: deepblue - 30 Mart 2011, 11:00:29
sıvı gresde surdum olmadı yolcu tarafı super oldu,benım taraf yerınden oynamıyor
Gönderen: rsb - 30 Mart 2011, 11:04:18
abi ben dun  "KD40"  sprey sıktım biraz rahatladı koltuk ... gress surunce  daha sonra   beter olcak ... malum yag  toz pislik cekicek. ama bu spreyi rahatca her yere kullanabilirsiniz  .. 10 lira gibi  fiyatı var ve bi cok yerde bulabilirsiniz ...
Gönderen: deepblue - 30 Mart 2011, 11:06:01
hazır evdeyken bı kac gun ugrasıcam arabayla,koltukları sokup detaylı bı temızlık yapmak ıstıyorum aslında Reha...
Gönderen: rsb - 30 Mart 2011, 11:09:09
vaktin varsa  en iyisini yapmış olursun  abi  ... ben işlerden fırsat buldukca  gunduz  kacamak yapıp 1-2 saatimi anca ayırabiliorum sanayiye ... cam problemim vardı onu yaptırırken aradan koltuguda cıkarttım :) simdi yaptırcaklarım sırasıyla trigeri yenilicem , bujileri kaliteli bişi ile değişcem , tup taktırcam , lastik falan derken cebimden 2 - 2,5 liraya yakın para cıkcak galiba :D
Gönderen: deepblue - 30 Mart 2011, 11:12:21
debrıyaj sorununu ne yaptın
Gönderen: rsb - 30 Mart 2011, 11:16:39
abi cam için gittigimde  adam baktı ordan bi motorcu  senin baskı balatan iyi durumda  debriyajda normal  dedi idare eder bu boyle bosuna para verme simdilik dedi benimde  canıma minnet abi :D lastik almaya kurusları hesaplarken  bu haber iyi geldi ... hala debriyajım sert tabi ama  ne yapalım abi trigerle lastiklerin ustune duseyım sanzuman parasına  :D
Gönderen: deepblue - 30 Mart 2011, 11:24:46
hadı hayırlısı
Gönderen: rsb - 30 Mart 2011, 11:25:04
sagol abi ...
Gönderen: ahmetceylan - 01 Nisan 2011, 08:56:16
abi cam için gittigimde  adam baktı ordan bi motorcu  senin baskı balatan iyi durumda  debriyajda normal  dedi idare eder bu boyle bosuna para verme simdilik dedi benimde  canıma minnet abi :D lastik almaya kurusları hesaplarken  bu haber iyi geldi ... hala debriyajım sert tabi ama  ne yapalım abi trigerle lastiklerin ustune duseyım sanzuman parasına  :D

slmm... deraj için benimde başıma geldii... sertlik olayı debraj halatının geçtiği  yerleri kontrol edersen orda siyah bir gergi -ayar yeri var bnmkini oran ayarladılar yumuşadı normale döndüü
Gönderen: rsb - 01 Nisan 2011, 09:39:28
slmm... deraj için benimde başıma geldii... sertlik olayı debraj halatının geçtiği  yerleri kontrol edersen orda siyah bir gergi -ayar yeri var bnmkini oran ayarladılar yumuşadı normale döndüü

a.s ... bi baktırayım bende ... iş yerinde bazen 2006 stilo ya biniyorum yada baska benzinli arabalara biniyorum debriyaj pamuk gibi , birde benim arabaya biniyorum taş gibi  ve bende direk  baskı balatadan suphelendim ...  saol ;) ...