vwtr.net

Otomobil Forumu => Otomobilim => Konuyu başlatan: TwinCept - 03 Şubat 2011, 21:40:09

Başlık: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli"TORPİDO AYDINLATMA YÖNTEMİ SAYFA (5)
Gönderen: TwinCept - 03 Şubat 2011, 21:40:09
.
Başlık: Ynt: Geri döndüm:)
Gönderen: vw6n - 03 Şubat 2011, 21:47:35
Hoşgeldiniz hayırlısı olsun.
Gönderen: suskun - 03 Şubat 2011, 22:30:44
tekrar hoşgeldin ve hayırlı olsun
Gönderen: ReDDeviL - 04 Şubat 2011, 10:00:34
Hosgeldin , hayırlısı olsun :tamamdir
Gönderen: dct mhmt - 04 Şubat 2011, 10:25:22
hoşgeldiniz :)
Gönderen: maverick - 04 Şubat 2011, 17:40:41
hoşgeldiniz
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın kullanın
Gönderen: dj_burak - 04 Şubat 2011, 17:58:10
hoş geldin tekrar hayırlı olsun polocular nasıl kendini belli ediyo eskiyi satsa bile yeniler hep polo :D
Gönderen: 06onur - 05 Şubat 2011, 12:28:42
Hayırlı olsun güle güle kullan...
Gönderen: Londonn - 07 Şubat 2011, 18:02:40
Selam sevgili vw sever dostlarım 1 sene aradan sonra tekrar foruma geri döndüm ee malum siyah inciyi sattıktan sonra biraz ara vrdim bugun itibari ile Allah nasip etti ve polo 6r sahibi oldum resimleri sabaha çekip ekleyeceğim herkeze hayırlı geceler

hayırlı olsun güle güle kullan...resimleri bekliyoruz evett...
Gönderen: TwinCept - 09 Şubat 2011, 10:28:36
.
Gönderen: nizam - 09 Şubat 2011, 10:29:39
plakası iddalıymıs :) hayırlı olsun kazasız belasız
Gönderen: TwinCept - 09 Şubat 2011, 10:36:53
Evet nizam ince sözlükçüler duymasın :)
Gönderen: nizam - 09 Şubat 2011, 10:57:42
Evet nizam ince sözlükçüler duymasın :)

:D
Gönderen: 06onur - 09 Şubat 2011, 23:57:48
Renk güzel,önden süper çizilmiş araç . Kütahyada sis farlı, spor çelik jantlısını gördüm golf 6ya görüntü açısından 5basar. CC taktırıp Naigasyonlu Cd çalarıda taktın mı 10numara olur. İçi çok kaliteli showroomda inceledim. 9n2 vites, direksiyon, pedallar yumuşacıktı buda öyledir. Direksiyon elektirikli, hidrolik değil. Elektro servo yani hıza duyarlı mükemmel hassasiyeti var. 85Hp güzel serilikte 6n2 gibi kalkmasada sonradan onu çok rahat ezer 3500 devir üzeri uzadıkça uzuyor araç maşallahı var.
Gönderen: TwinCept - 10 Şubat 2011, 10:12:37
.
Gönderen: Londonn - 11 Şubat 2011, 14:05:46
hayırlı olsun dostum güle güle kazasız bin..
Gönderen: 06onur - 11 Şubat 2011, 23:04:54
Onur abi şunu sölemek istedim  ben böle bi elektro servo  direksiyon görmedim o kadar yumuşak  anlatamam.Hatta ilk aldığım akşam direksiyonu çevirirken farların ışıklarında bi azalma oluyor servo baya bi akım çekiyor anlıyacağın.Valla çok mutluyum çıktığı ilk günden beri hayranıyım ve rakiplerine göre çok donanım eksiği olan bi araç fakat hiçbir rakibine değişmem!!!!Hızlanması tabiki 6n2 gibi değil fakat yüksek devirde güzel uzayan bir motora sahip.Görsel olarak çok değişime uyrayacak bi araç olacak :)Forumda ilerleyen zamanlarda hepsini yayınlayacağım.Bu aracı çok arzulayıp isteyen tüm vw sever dostlarımada Allah nasip etsin inşallah.

değişimi dört gözle bekliyoruz. Deri direksiyonun var mı? :)
Gönderen: 06onur - 11 Şubat 2011, 23:37:49
plakası iddalıymıs :) hayırlı olsun kazasız belasız

Nizam sende Tekrardan hoşgeldin, VW GOLF MK2 GTD araç değişmiş. Bu Nizam bizim Nizam mı diyorum bende.
Gönderen: TwinCept - 12 Şubat 2011, 08:56:35
değişimi dört gözle bekliyoruz. Deri direksiyonun var mı? :)
;D ;D Onur abi direksiyon deri dikerdik de vw düşünmüş ya heheh:) unutmamışın valla abi bravoo
Gönderen: TwinCept - 16 Şubat 2011, 12:07:20
.
Gönderen: TwinCept - 22 Mart 2011, 10:05:11
Lastik ve jant takımlarım geldi bugun montajı yapılacak aynı zamandada H&R 3.5 cm yay setide aldım hepsinin montajlı hali ile fotolar gelecek bu arada plakamda 59 oldu :))Forumda aradım bu konu açılmış kimi geçer kimi geçmez demiş  gerçi daha muayneme 2 sene var ama 3.5cm yaylarla TÜV kıllık çıkarırmı bilgisi olan arkdaş varmı acaba ??
Başlık: Polo 6R Jant lastik ve Yaylarım :)
Gönderen: TwinCept - 24 Mart 2011, 13:09:43
.
Başlık: Ynt: Geri döndüm:) jant ve yay günceli
Gönderen: nizam - 24 Mart 2011, 13:48:18
çok iyi bütün olmuş jantlar çukurdan kaldırımdan uzak  :)
Gönderen: ReDDeviL - 24 Mart 2011, 15:01:29
Bende araci takipteyim , 0 araba dusunsem direk yeni polo alirdim ,jantlar cok yakismis gercekten ,  yeni degisimleri bekliyoruz , maşallah  :tamamdir
Gönderen: TwinCept - 24 Mart 2011, 15:55:55
Teşekkürler arkadaşlar asıl bomba 1 ay sonra mercedes e serisi gündüz farı ve almanyadan sip.edilen gti ön panjur en önemlisi panjur eğer kaazasız belasız gelirse türkiyede bi ilk olacak :)
Gönderen: yakupbey - 25 Mart 2011, 08:41:20
benimd esiyah polom var ama çelik cant taktırmadım ne kadara aldın arkadasım sen cantları acaba
Başlık: Polo 6R Beyaz İnci
Gönderen: TwinCept - 28 Mart 2011, 11:22:08
.
Gönderen: nizam - 28 Mart 2011, 11:37:33
bu konu altından devam edelim ayrı ayrı konularda konu takibi zorlaşır.
Gönderen: ALPER. - 28 Mart 2011, 18:31:02
son fotoğraf çok şık, jant yay 10 numara olmuş ,, maşallahlar, tebrikler, hayırlar, vesileler...  ::)
Gönderen: TwinCept - 01 Nisan 2011, 20:53:57
son fotoğraf çok şık, jant yay 10 numara olmuş ,, maşallahlar, tebrikler, hayırlar, vesileler...  ::)
Teşekkür ederim Alper siparişler gelsin hepsi tamamlanacak..
Başlık: POLO 6R GTİ PANJUR VE SİS FARLARIM MERAK EDENLER İÇİN
Gönderen: TwinCept - 25 Nisan 2011, 13:46:28
.
Başlık: Ynt: Geri döndüm:) sis farı ve panjur günceli :)
Gönderen: TwinCept - 25 Nisan 2011, 13:57:22
nizam gereksiz o kadar konu varki şu forumda nedense bi benim konuları taşıyorsun :) kaç tane sis farı konu başlığı var sadece 6r ..Nese sorunda deil konuyu komple silebilrsin
Gönderen: nizam - 25 Nisan 2011, 14:01:24
nizam gereksiz o kadar konu varki şu forumda nedense bi benim konuları taşıyorsun :) kaç tane sis farı konu başlığı var sadece 6r ..Nese sorunda deil konuyu komple silebilrsin

bu alınganlık nezle gibi yayılıyor ya en çok ben üzülüyorum.
 konu senin aracınla ilgili ve aldıgın parçayı araba uygulayacaksın diğer gereksiz konular gibi değil senin konunun işleyişi.
Gönderen: TwinCept - 25 Nisan 2011, 14:08:19
Tamam nizamcım alınganlık deil benımkı bende senın ve eskiler gibi bu foruma emek verenlerdenım hani yılda 2 mesaj atıp kayıplara karısmak ıstemıyorum kı bı cok uygulamalarımı resımlı anlatmısımdır bu foruma ..Nese durmak yok yola devam gelişmeleri resimli takip edicem :tamamdir
Gönderen: nizam - 25 Nisan 2011, 14:12:34
Tamam nizamcım alınganlık deil benımkı bende senın ve eskiler gibi bu foruma emek verenlerdenım hani yılda 2 mesaj atıp kayıplara karısmak ıstemıyorum kı bı cok uygulamalarımı resımlı anlatmısımdır bu foruma ..Nese durmak yok yola devam gelişmeleri resimli takip edicem :tamamdir

tamam işte kaybolma diye senin adresini tek tutuyoruz kitapçık gibi olsun uygulamaların buradan bakılsın
Gönderen: ALPER. - 25 Nisan 2011, 21:01:44
güzel ürün  :tamamdir

polosunu seven kullanıcı :)
Gönderen: TwinCept - 25 Nisan 2011, 23:07:17
.
Gönderen: suskun - 25 Nisan 2011, 23:09:41
maaşallah  :sevgi:
Başlık: Ynt: Geri döndüm:) sis farı ve panjur günceli ve montaj resimleri
Gönderen: nizam - 26 Nisan 2011, 11:00:39
çok iyi  ;)
Gönderen: arda366 - 26 Nisan 2011, 12:03:58
çok güzel durmuş sis farı ve panjuru nerden aldınız
Gönderen: TwinCept - 26 Nisan 2011, 12:12:28
.
Gönderen: TwinCept - 27 Nisan 2011, 09:06:48
.
Başlık: Ynt: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli (Montaj resimli)
Gönderen: ReDDeviL - 27 Nisan 2011, 09:18:57
Ellerinize saglik cok yakismis :tamamdir
Gönderen: rsb - 27 Nisan 2011, 09:33:24
çok güzel duruyo ;)  acaba diyorum şu alt panjurdaki krom görünümlü şeritte kırmızımı olsa ?
Gönderen: TwinCept - 27 Nisan 2011, 09:38:09
Teşekkür ederim arkadaşlar alt panjurdaki kromu kırmızı yaparsam çok boğulacak gibi geliyor orjinalde kırmızı değil ya o açıdan ama yinede teşekkürler önerin için..
Gönderen: discox - 27 Nisan 2011, 20:49:24
araç şahane olmuş
ben okadar para verip sis farı aldığıma yandım şimdi :)
sadece gti panjur kaça mal oldu acaba
banada destek olursan nerden temin ettiğin konusunda bende düşünüyorum çünkü
şimdiden teşekkürler
Gönderen: TwinCept - 28 Nisan 2011, 08:57:15
araç şahane olmuş
ben okadar para verip sis farı aldığıma yandım şimdi :)
sadece gti panjur kaça mal oldu acaba
banada destek olursan nerden temin ettiğin konusunda bende düşünüyorum çünkü
şimdiden teşekkürler

Teşekkür ederim  bende servisten 850 tl gibi saçma sapan bir teklif alınca vazgeçtim.Hiç parasını haketmicek bir parça tamam kaliteli fakat en nihayetinde bir sis farı .Ben Almanyadaki kuzenim tarafından temin ettim panjuru..BUrda serviste bulamadım belki ilerleyen zamanda gelir  gti farları gti panjuru.
Gönderen: pilotender - 29 Nisan 2011, 16:27:35
üstad bu monte ettiğin sis farlarını kaça aldın ? biz nasıl temin edebiliriz bu sislerden? montajı nasıl yapılıyor? arabadaki kumanda kolu bu sisleri de kontrol edebiliyor mu? biraz detaylı bilgi verirsen sevinirim..
Gönderen: 06onur - 30 Nisan 2011, 13:42:06
Golfü satıp seninkini mi alsam :) Süper olmuş insan görünce içi açılıyor. Şmdi bide necvox yada daha kaliteli  bi alet. Geri görüş kamerası Dvd Navigasyon Tv Bluetooth hepsi üzerinde süper olur. Benim kendi aracımda tek eksikliğini hissettiğim bu.

GÜZELLİK YARIŞMASINI KAÇIRMA BENİM OYUM SANA OLACAK İBRAHİM. ARKA STOPA BİRŞEY DÜŞÜNÜYOR MUSUN?
NİZAM KARDEŞİM Bİ OTO GÜZELLİK YARIŞMASI BEKLİYORUZ ARTIK...
Gönderen: TwinCept - 30 Nisan 2011, 14:13:10
Çok teşekkür ederim onur abi.Havalar kötü güzel olsa çok sağlam fotolar çekicem bakalım havaları bekliyorum.Stoplar için orjinal bişey bulamadım ama aklımda gti direksiyon var abi birde navigasyonlu teyp.Bi organizasyon olsada buluşsak hepimiz güzel olurdu.Bu arada bende senin arabaya imreniyorum abi olmadı bi tsi ımız:)
Gönderen: 06onur - 30 Nisan 2011, 16:36:44
Oda olur araban güzel 3-4sene binde, 1.6Tsi gelir ozamana Sıvı LPG li 200-250Hp ona geçersin. Yada A4 alırız sana 1.8T
Gönderen: natbo - 01 Mayıs 2011, 20:51:44
ibrahim bey arabamı sipariş ettim bu fotoları çok beğenerek  beyaz 8)

size sorabilir miyim şu özellikle sis farı kaça patladı, panjuru tr de bulmak zor, almanya'dan kaça aldınız, tampon altındaki krom şeridi nereden bulabiliriz, jantlar lastik kaça....  artık fiyat konusuna değinseniz  ;)

Allah kazasız belasın inşallah
Gönderen: TwinCept - 02 Mayıs 2011, 11:43:37
.

Gönderen: ALPER. - 02 Mayıs 2011, 21:52:57
araçla ilgili dikkatimi en çok çeken aracın arka tarafı çok güzel düşmüş
Gönderen: 06onur - 02 Mayıs 2011, 23:03:50
Aracın 10 numara, A5i ancak seyrederiz ama o bile yeter be:)
Gönderen: TwinCept - 03 Mayıs 2011, 09:17:42
araçla ilgili dikkatimi en çok çeken aracın arka tarafı çok güzel düşmüş
Sağol alper bende ne hikmetse arka kısımda foto almadım hiç hep öne odaklandık bu aralar :) arka yazılarıda iptal ettim biraz büyüdü gibi geldi kapak :) gti logo ekledik.
Aracın 10 numara, A5i ancak seyrederiz ama o bile yeter be:)
Onur abi a5 de burdan bi abimizin onunda adı onur yanlız :) Araç audi a5 sportback 2.0 tfsi 211 hp  turbo sesi direk eziyor yanındakini :)
Gönderen: 06onur - 03 Mayıs 2011, 15:27:37
Benimde fırsatım olsa önce TT 2.0 tfsi bakardım 275hp sonra a5
Gönderen: discox - 04 Mayıs 2011, 00:34:56
öndeki kırom çıta yapıştırma krom mu giydirmemi acaba
Gönderen: natbo - 04 Mayıs 2011, 00:48:10
abi gti ile gelen kendi jantı güzeldi. aracı alırken araba yanımızda sordum kaça diye. 850 galiba dedi, yok artık dedim ne kadar ucuz, yan sanayisi 1000-1250 tl galiba yeni sipariş diye güzellik yaptı, hemen oracıkta alıyordum. ama tanesiymiş lastikler hariç  ;D ;D

pm'ini aldım teşekkür ederim, bir de araç üstünü siyah filmle kapasan güzel durur, biraz apaçi işi ama ben çok beğeniyorum.
KingoPolo Tanıtıldı : Polo 6R :) - TechTurkey Forum (http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/82116-kingopolo-tanitildi.html)

sis farı için yan sanayi beklemedeyim, panjur tr ye düşmüş 200 tl, ama alırsam da gti logosunu sökerim, jant için de ödemelerim çok alamayacağım leylek gibi geziyoruz belki çıkma alırım şimdilik, krom çıtayı da araştıracağım.
Gönderen: TwinCept - 04 Mayıs 2011, 09:43:36
öndeki kırom çıta yapıştırma krom mu giydirmemi acaba
Ön krom yapıştırma ama onlarda kalite kalite  yapışkanı atanlar var biraz sinir edebilir :)
abi gti ile gelen kendi jantı güzeldi. aracı alırken araba yanımızda sordum kaça diye. 850 galiba dedi, yok artık dedim ne kadar ucuz, yan sanayisi 1000-1250 tl galiba yeni sipariş diye güzellik yaptı, hemen oracıkta alıyordum. ama tanesiymiş lastikler hariç  ;D ;D

pm'ini aldım teşekkür ederim, bir de araç üstünü siyah filmle kapasan güzel durur, biraz apaçi işi ama ben çok beğeniyorum.
KingoPolo Tanıtıldı : Polo 6R :) - TechTurkey Forum (http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/82116-kingopolo-tanitildi.html)

sis farı için yan sanayi beklemedeyim, panjur tr ye düşmüş 200 tl, ama alırsam da gti logosunu sökerim, jant için de ödemelerim çok alamayacağım leylek gibi geziyoruz belki çıkma alırım şimdilik, krom çıtayı da araştıracağım.

Valla natbo ben tavan folyo kaplamayı çok beğenmiyorum çok basit gösteriyor aracı ve arada bi matlaşan bi folyo ise pasta cila yapmak zorunda kalıyorsun.Anıl'ın polosunu face den biliyorum çok güzel yapmış audi rs jantları ii bulmuş ben çok bekledim fakat 5x100 bulamadık 5x112 var hep standart audi olanlar için ii denk getirmişler.Ben seneye artık boyatırım org.gti jant rengine ayırt edemessin bile daha 1 aylık sıfır oldukları için kıyamadım jantlarıma :) ee hadi seni bekliyorum en kısa zamanda yeniliklerini bakarsın senden fikir ediniriz akıl akıldan üstündür.. :tamamdir
Gönderen: TwinCept - 25 Mayıs 2011, 00:21:25
Arkadaşlar  aklıma parlak bir fikir geldi ve uygulamaya geçtim çokta başarılı oldu.Bildiğiniz üzere Polo 6R da  eksiklerimizden biriside torpido aydınlatmamızın olmaması bende ona çok pratik bir çözüm uyguladım.Piyasada satılan (Japon pazarları gibi) marketlerin kilitli vitrinlerinde kullanılan raf alarmlarını kullandım hani aklınıza en basiti teknosalarda kilitli vitrinlerinde kapak alarmları (Şu cıv cıv diye ses çıkarıp kafa ütüleyen alarmlar) Çalışma prensiplerini elinize aldıgınız zaman çözebilceğiniz cihazlardır.Ben sadece bu alarmın devresine 2 adet jumbo led kullanarak yaptım.Yani resimlerde gördüğünüz üzzre ana alarm bölgesinden karşı parça kısmı ayırdıgınız zaman alarm çalmaya başlıyor işte ben alarm sireni yerine led bağlayarak  karşı parçasını ana alarm ünitesinden ayırdığınız zaman alarm sireni yerine montajladığım ledler yanıyor.Vee ana üniteyi torpidonun içerisine çift taraflı bant ile sabitleyip üniteyi karşılayan yani anahtar vazifesi gören parçayıda torpidonun hareketli olan kısmı yani kapağına çift tarflı bant ile sabitledim.kapak açıldıgında alarm devresi ledleri yakıyor ve kapagı kapadıgınızda devre ledlerın enerjını kesip ışıgı kapatmış oluyor.O kadar hassas çalışıyorki orjinal bi aydınlatma ünitesi olsa bu kadar hassasiyet göstermez.maliyeti 5 tl maal oluyor  resimlerden inceleye bilirsiniz umarım açıklayıcı olur[/b]
Gönderen: TwinCept - 25 Mayıs 2011, 00:22:48
.
Başlık: Ynt: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli"TORPİDO AYDINLATMA YÖNTEMİ (RESİMLİ)
Gönderen: TolgaKaramese - 25 Mayıs 2011, 00:29:04
Arkadaşlar  aklıma parlak bir fikir geldi ve uygulamaya geçtim çokta başarılı oldu.Bildiğiniz üzere Polo 6R da  eksiklerimizden biriside torpido aydınlatmamızın olmaması bende ona çok pratik bir çözüm uyguladım.Piyasada satılan (Japon pazarları gibi) marketlerin kilitli vitrinlerinde kullanılan raf alarmlarını kullandım hani aklınıza en basiti teknosalarda kilitli vitrinlerinde kapak alarmları (Şu cıv cıv diye ses çıkarıp kafa ütüleyen alarmlar) Çalışma prensiplerini elinize aldıgınız zaman çözebilceğiniz cihazlardır.Ben sadece bu alarmın devresine 2 adet jumbo led kullanarak yaptım.Yani resimlerde gördüğünüz üzzre ana alarm bölgesinden karşı parça kısmı ayırdıgınız zaman alarm çalmaya başlıyor işte ben alarm sireni yerine led bağlayarak  karşı parçasını ana alarm ünitesinden ayırdığınız zaman alarm sireni yerine montajladığım ledler yanıyor.Vee ana üniteyi torpidonun içerisine çift taraflı bant ile sabitleyip üniteyi karşılayan yani anahtar vazifesi gören parçayıda torpidonun hareketli olan kısmı yani kapağına çift tarflı bant ile sabitledim.kapak açıldıgında alarm devresi ledleri yakıyor ve kapagı kapadıgınızda devre ledlerın enerjını kesip ışıgı kapatmış oluyor.O kadar hassas çalışıyorki orjinal bi aydınlatma ünitesi olsa bu kadar hassasiyet göstermez.maliyeti 5 tl maal oluyor  resimlerden inceleye bilirsiniz umarım açıklayıcı olur[/b]

Harika yaa, işte türk zekası ayakta alkışlıyorum sizi  :)
Başlık: Ynt: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli"TORPİDO AYDINLATMA YÖNTEMİ (RESİMLİ)
Gönderen: nizam - 25 Mayıs 2011, 09:47:18
harika çok güzel

sesi kestiniz değil mi torpido açık kaldıkça ses yapmasın :)
Gönderen: TwinCept - 25 Mayıs 2011, 10:26:09
Sesi çıkmıyor nizam  :)  Alarmın hoparlörü ile bobini iptal edip bobinin uçlarına ledleri bağladım  60 saat pil ömrü var kii baya ciddi bi süre + pil değiştirmek için sürgülü kapagı var önünde çok kolayca değişebiliyor.
Gönderen: nizam - 25 Mayıs 2011, 10:56:52
Sesi çıkmıyor nizam  :)  Alarmın hoparlörü ile bobini iptal edip bobinin uçlarına ledleri bağladım  60 saat pil ömrü var kii baya ciddi bi süre + pil değiştirmek için sürgülü kapagı var önünde çok kolayca değişebiliyor.

ben bunun yaparım benim mk2 ye :)
Gönderen: kivanc2003 - 25 Mayıs 2011, 11:18:49
bende yapıcam :)) evde birsürü var hemde :DD
Gönderen: natbo - 25 Mayıs 2011, 15:19:56
yine süper uygulama ibrahim :)
benim de aklıma getirdin, araştırdım hazırları var uğraşmak istemeyenlere

Bunun ekstradan torpido kapağına manyetik çubuk montajı yok galiba
OSRAM LEDBUG DOLAP İÇİ OTOMATİK LED LAMBA, OSRAM - Ledli Aksesuarlar (http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=76450&ad=OSRAM-LEDBUG-DOLAP-iCi-OTOMATiK-LED-LAMBA-Ledli-Aksesuarlar)

bundar da senin tasarladıklarına benzer
JT-358 LEDLÄ° OTOMATÄ°K DOLAP LAMBASI (http://www.elektriksepetim.com/JT-358-LEDLI-OTOMATIK-DOLAP-LAMBASI,PR-1137.html)
Hepsiburada.com : Akıllı Alışveriş : bilgisayar, elektronik, cep telefonu ve daha binlerce ürün Türkiye'nin en büyük online alışveriş merkezi Hepsiburada.com'da (http://www.hepsiburada.com/Liste/juststart-jt-358-ledli-dolap-isigi/ProductDetails.aspx?productId=evjuststartjt358&categoryId=156788)
Gönderen: TwinCept - 26 Mayıs 2011, 10:56:51
Valla ben yapana kadar çıkmış bile hazırları  ;)  İşin aslı ben zevk alıyorum hani bazı şeyleri kendim yapmaktan ama tabi herkezinde elinden gelmez bu takım işler. Sağol linkler için biz fikirlerimizi sunalım, en azından faydalanır arkdaşlarımız  :tamamdir
Gönderen: 06onur - 01 Haziran 2011, 23:37:18
Valla ben yapana kadar çıkmış bile hazırları  ;)  İşin aslı ben zevk alıyorum hani bazı şeyleri kendim yapmaktan ama tabi herkezinde elinden gelmez bu takım işler. Sağol linkler için biz fikirlerimizi sunalım, en azından faydalanır arkdaşlarımız  :tamamdir
:saygılar
Gönderen: gültekin77 - 01 Haziran 2011, 23:48:47
Nası yani POLO 6R comfortline'da torpido aydınlatması yok mu? :t :bekleriz:
Gönderen: TwinCept - 02 Haziran 2011, 09:19:07
Nası yani POLO 6R comfortline'da torpido aydınlatması yok mu? :t :bekleriz:
polo 6r comfortline da  İki güneşlikte bile aydınlatma var fakat torpidoya gerek duymamışlar . İbo bulur bi yolunu die  ;D  Nese sırada torpido iç aksamda parlak piano black  projem var  acık taa gti benzesin  :tamamdir
Gönderen: TwinCept - 07 Haziran 2011, 15:44:35
.
Gönderen: Atay - 07 Haziran 2011, 19:15:14
Hangi modelin eksoz ucunu kullandınız acaba, yoksa polo için üretim yapıldı mı ?
Gönderen: 06onur - 07 Haziran 2011, 20:55:39
Hangi modelin eksoz ucunu kullandınız acaba, yoksa polo için üretim yapıldı mı ?

Bende merak ettim yaza aklımda olanlar
*egsoz ucu bizdeki çift
*kapı eşikleri alüminyum levhalar
*Audi pedal seti
*belki Güneşi azaltacak film
Gönderen: TwinCept - 07 Haziran 2011, 22:25:12
Onur abi tek giriş çift çıkış vardı çok hoş tam polo gti 'ın egzosu ile aynı duruyordu fakar tamponu kesmek zorunda kalacagımız için elletmedim tek çıkış elip şeklinde olanı taktırdım.Orjinal vw servisinde satılan polo krom kaplama egzosu cok iğrenç duruyordu yus yuvarlak benım taktırdıgım elips basık ve orta boy olanından aksesuarcıdan aldım yarın daha yakından resım alıp eklerım.Filmlerimi polis amcanın cezası üzerine söktürttüm ve bir daha yapmadım sadece arka küçük kelebek camlarındakileri bıraktım resimlerde gözüküyor.Onur abii acil necvox lazım geri görüş kameralı ilk alacagım sey navigasyonlu tv li kameralı necvox :)))
Başlık: Ynt: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli"TORPİDO AYDINLATMA YÖNTEMİ SAYFA (5)
Gönderen: mekanikkk - 12 Haziran 2011, 23:12:54
ibrahim senin araba 1.4 85 ph benzinli değil mi arkalar disk fren mi ben mi yanlış görüyorum 2010 modellerde vaar da 2011lere mi yapmamışlar bilgilendirirsen sevinirim
 :tamamdir
Başlık: Ynt: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli"TORPİDO AYDINLATMA YÖNTEMİ SAYFA (5)
Gönderen: TwinCept - 13 Haziran 2011, 09:00:19
.
Gönderen: AG0463 - 29 Haziran 2011, 02:26:18
merhaba ibrahim abi. yaşını bilmiorm ama abi diyim yinede :D ben namık kemal çorlu mühendislik fakültesinde okuyorum da. çorluda goruyorum surekli senin arabayı ama bir turlu yakalıyamadm bi yerde. :D abi bi ara tanışalm ya. sorcak cok şeyim var polo ile ilgili bende de TDI DSG var yapmak istedigim bir sürü şey var ama öğrenciyiz direk servise goturup sunu yapın diyemiorm cok para istiolar :D:D biraz yol gosterirsen sevinirim =)) bu arada araç süper oldu abi allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsn hepimize :D
Gönderen: TwinCept - 29 Haziran 2011, 09:25:04
Amin senin aracında hayırlı uğurlu olsun aracının resmini eklersen çıkarabilirim seni.Ben genelde carrefoursa  biser oto yıkamada görebilirsin yada total'ın yıkamasında gelirsen tanışalım memnun olurum.Kazasız belasız güle güle kullan teşekkür ederim yorumların için.
Gönderen: AG0463 - 30 Haziran 2011, 00:26:15
paylaştım fotoğrafları. ama çorluya cok gelmedim arabayla. gördüğünü pek sanmıyorum. =)
Gönderen: Ali B. - 04 Temmuz 2011, 17:02:28
Merhabalar İbrahim bey,

Öncelikle aracınıza hayran kaldığımı belirtmek isterim. VW bugüne kadar ki en güzel Polo tasarımı yapmış sizde buna abartısız sade olarak yapılan ufak dokunuşlarla renk katmışsınız. Emeklerinize sağlık yapılan tüm uygulamalar yerinde olmuş.

Yaklaşık bir hafta kadar önce ben de 6R'ıma sahip oldum, çok mutluyum ama takdir edersiniz ki biraz elden geçmesi şart :)
İlk aşamada sis farları, uzun-kısa far ampulleri yada uyuyorsa xenon ve gti panjur almak istiyorum. Ancak tüm bunları nereden temin edebileceğim konusunda bir fikrim yok. Bu platformda siz ve tecrübeli arkadaşların yardım ve desteklerini esirgemeyecklerini temenni ediyor kazasız belasız günler diliyorum.
Gönderen: TwinCept - 04 Temmuz 2011, 17:33:57
Öncelikle güzel yorumlarını için teşekkür ederim.Sizinde aracınız hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermeden güle güle bininiz.Ben aracımın Sis farları ve Gti panjurunu Ebay.de sitesinden temin ettirdim.Şubat ayında sipari ettirdiğimde Tr de gti panjur yoktu ama şuan Vw yetkili servislerinde varmış.Ben xenon  sistemini sevmediğimden ve orjinal birşeyler istediğimden beyaz yanan helojen ampüllerden aldım.resimlerde gözüktüğü üzere farlarımdan sadece kısalar ve sisler yanmakta.Uzunları açtığımda daha güçlü beyaz aydınlatmakta etraf ACE gibi oluyor  ;D Şaka bir yana sizde eğer illaki xenon düşünmüorsanız beyaz yanan helojen ampülleri kullanabilirsiniz.Hmen uzunlar hemde kısa far ampüllerimiz  H7 55w tır. sis far ampülleri servise sordugunuzda hb4 derler halbuku h8 uyumludur.Bu küçücük bilgileri bile ben araştırmalarım sonucu bulamadım ve en sonunda farlarımı sökerek gördüm.Bir çok şeyide sökerek öğrendim  :tamamdir
Gönderen: Ali B. - 05 Temmuz 2011, 14:38:17
Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Far konusunda ben de seçimimi sizinki gibi halojen ampulden yana kullanmayı tercih edeceğim hatta bu ampullerden 2 çift sipariş ettim bile :)

Hepsiburada.com : Akıllı Alışveriş : bilgisayar, elektronik, cep telefonu ve daha binlerce ürün Türkiye'nin en büyük online alışveriş merkezi Hepsiburada.com'da (http://www.hepsiburada.com/Liste/mtec-super-white-xenon-tip-ampul-seti-011732/ProductDetails.aspx?productId=otm011732&categoryId=20024642)

Sis farı ve panjur için Almanya'da yaşayan bir arkadaşımdan yardım isteyeceğim ancak ebay.de arama yaparken ilanların arasında hangisini seçeceğim konusunda kararsız kaldım. Aracıma uymayan, yanlış yada kalitesiz bir ürün sipariş etmekten çekiniyorum. Çok şey istiyorum farkındayım ama  :-[ Mümkünse sizin sipariş verdiğiniz ilanların linkini rica edebilir miyim?
Gönderen: kivanc2003 - 05 Temmuz 2011, 14:45:54
İbrahim arkadasın koydugu ampül linki senin ampüllerden mi ?
Gönderen: TwinCept - 05 Temmuz 2011, 15:13:55
Ali b. panjur linki ;
VW  Kühlergrill für Polo 6R  mit GTI Emblem | eBay (http://cgi.ebay.de/VW-Kuhlergrill-Polo-6R-GTI-Emblem-/120689352267?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1c19a55e4b)

Kıvanç arkadaşın linki teki mtech lerde güzel ve beyaz ışık veriyo özellikler aynı fakat ben eski 2000 6n2 polomdan bu yana araçlarımda hep Narva h7 kullandım ve memnundum bu aracımada narva aldım fakat mtech te çok ii marka ama kullanmadım ali eğer alır kullarınsa fotoları ekler bi bakarız
Gönderen: mukusar - 05 Temmuz 2011, 17:45:29
bu panjuru nasıl getirtebiliriz acaba bilgisi olan varmı? servise sordum 350 tl dediler.bu linkte 76 euro nerdeyse yarı fiyatına
Gönderen: Ali B. - 05 Temmuz 2011, 17:52:05
Tabi ki ampulleri takar takmaz fotoğraf çekip paylaşırım :)

Sisler içinde bu ürünü kullanayım diyorum ama önce sis farı bulmam lazım :) 
 http://http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-acoustic-xenon-gazli-aydinlatma-h8-far-ampulu-hediyeli-01c012/ProductDetails.aspx?productId=otm01c012&categoryId=20024651&SKU=OTM01C012 

buna ne dersiniz?

NEBELSCHEINWERFER VW POLO 6R 09- NEU | eBay (http://cgi.ebay.de/NEBELSCHEINWERFER-VW-POLO-6R-09-NEU-/300574427685?pt=DE_Autoteile&hash=item45fba1ca25#ht_2416wt_1141)
Gönderen: muraat01 - 08 Temmuz 2011, 17:21:03
ibrahim sis farını ne kadara almıştın
Gönderen: eray6r - 24 Temmuz 2011, 19:16:34
merhabalar hocam gti panjurum var fakat takamıyorum 6r ma bana bi yardımcı olursan sevinirim :)
Gönderen: TwinCept - 25 Temmuz 2011, 10:45:17
Kaputu açtığınızda orjinal olan panjurunuzun castrol etiketinin civarında duran ve hemen karşı tarafındaki vidayı söküyorsunuz . panjuru sadece 2 vida tutuyor.En son olarakta panjuru kendinize doğru çekiniz panjurun alt kısmında tırnak vardır tampona geçmelidir alt kısmını sadece o geçmeler tutmakta üsttende 2 adet vida çok basit :tamamdir
Gönderen: ESTEPHAN - 10 Ağustos 2011, 16:16:01
6N2 gtı panjuru arıyorum yardımcı olabilirmisiniz??
Gönderen: TwinCept - 13 Ağustos 2011, 15:56:27
6N2 gtı panjuru arıyorum yardımcı olabilirmisiniz??
ÜÇEL otomotiv satıyor oradan bulabilirsiinz
Gönderen: mronbas - 14 Ağustos 2011, 20:08:50
Almanyadan Siparişlerim bugun geldi arkadaşlar akşama montaj var :) resimleri ekliyorum ve montajlandıktan sonraki fotolarda en kısa zamanda ekliyecem

(http://ressim.net/s/upload/491cde2b.jpg) (http://www.ressim.net)

(http://ressim.net/s/upload/5c3bec1f.jpg) (http://www.ressim.net)

İbrahim gündüz farlı sisler polonun mu yoksa baska markanın mı?
Gönderen: TwinCept - 15 Ağustos 2011, 09:06:25
Vw ana vatanından bizzat gelen polo'nun  org ürünüdür  ;) Alt tarafta eklediğim ilk fotoda sisleri net bir şekilde görebilirsiniz ,gündüz farları yerine sinyal ampulu bağlayıp sinyal ve dörtlülere dahil ettim daha farklı ve güzel  bi çalışma oldu
Gönderen: TwinCept - 15 Ağustos 2011, 12:31:47
.
Gönderen: ALPER. - 15 Ağustos 2011, 21:03:59
çok güzel, emsal alınacak bir araç  :tamamdir
Gönderen: Atay - 16 Ağustos 2011, 00:57:47
Gönderen: TwinCept - 16 Ağustos 2011, 09:15:52
Teşekkür ederim ali sen arabayı vermişin hayırlısı olsun !
Gönderen: ALPER. - 16 Ağustos 2011, 10:18:13
Teşekkür ederim ali sen arabayı vermişin hayırlısı olsun !

sağolun verdim aldım ekonomiye can verdim :)
Gönderen: muraat01 - 18 Ağustos 2011, 19:08:08
ibrahim güle güle bin arabana çok güzel olmuş keşke tekirdağda otursaydım da benim karaşimşekğide böyle yapabilsem  :D
Gönderen: TwinCept - 18 Ağustos 2011, 19:26:43
ibrahim güle güle bin arabana çok güzel olmuş keşke tekirdağda otursaydım da benim karaşimşekğide böyle yapabilsem  :D
Teşekkür ederim muratcım , pek bişi yapmadık sade oldu biraz.Bu arada  sen adanada'mıydın ? Orda da çok sağlam aksesuarcılar var  senınkı daha bi başka güzel olur aracın sıyah benım favorı rengım.. :tamamdir
Gönderen: TarikS - 22 Ağustos 2011, 14:20:13
Maşallah aracınız çok güzel :) GTi parçalarını tamamen aktarma olayını pek sevmesem de sizin aracınızda hoş olmuş :)

Sis farlarını ızgaraları kesip yerleştirdiniz değil mi? Çok tadilat gerekiyor mu kolayca uygulanıyor mu? Sis farlarının fiyatı neydi acaba? TR'den 300 liralık olanları alıp takmaya göre çok daha avantajlı olur mu? Almanya'dan sürekli gelen giden biri var onunla getirtebilirim.
Gönderen: TwinCept - 22 Ağustos 2011, 17:39:35
Aramıza hoş geldin Tarık aracın hayırlı uğurlu olup Allah kaza bela versin tekerlerin hep düz bassın.Hakkını vermişin aracının güzel olmuş maşallah diyeyim.Tarık ilk olarak ben parçalarımı ebay üzerinden aldım ebay.de yanlız avrupa ebayda hiç birşey yok.Almanya ebayda yok yok her parçayı bulabiliyorsun şuanlık yok fakat gti farlarını bile almayı planlıyorum.Gerçi gti panjur ben şubat ayında aldığımda  burdaki servislerde olmadı söyleniyordu şuan için var sanırım.Bu konunun 3.sayfasını ziyaret edersen ben orada işlemleri bizzat kendim yaptım  org sis kapaklarını tırnaklı kendine doğru çekerek çıkarıyorsun sornası zaten kolay resimlerde net bir şekilde görüceksin ve çıkan kapaklarıda dikkatli bir şekilde falçata kullanarak kestim yakından baktıgında anlaşılmıyor bile  gidipte org kapaklara dünya para verme değmez..
Gönderen: AG0463 - 22 Ağustos 2011, 18:19:01
maslak üçel oto da 55lira demişti kapağın tanesine ilk sorduğum zamanlar şimdi 60-70 olmustr :D
Gönderen: TarikS - 23 Ağustos 2011, 09:19:16
Aramıza hoş geldin Tarık aracın hayırlı uğurlu olup Allah kaza bela versin tekerlerin hep düz bassın.Hakkını vermişin aracının güzel olmuş maşallah diyeyim.Tarık ilk olarak ben parçalarımı ebay üzerinden aldım ebay.de yanlız avrupa ebayda hiç birşey yok.Almanya ebayda yok yok her parçayı bulabiliyorsun şuanlık yok fakat gti farlarını bile almayı planlıyorum.Gerçi gti panjur ben şubat ayında aldığımda  burdaki servislerde olmadı söyleniyordu şuan için var sanırım.Bu konunun 3.sayfasını ziyaret edersen ben orada işlemleri bizzat kendim yaptım  org sis kapaklarını tırnaklı kendine doğru çekerek çıkarıyorsun sornası zaten kolay resimlerde net bir şekilde görüceksin ve çıkan kapaklarıda dikkatli bir şekilde falçata kullanarak kestim yakından baktıgında anlaşılmıyor bile  gidipte org kapaklara dünya para verme değmez..

Çok teşekkürler. Arabayı aldığım zamanlarda okuyucu olarak gezmiştim sayfaları ama unutmuşum içeriğini, dün hızlıca okurken de gözümden kaçmış :)

GTi panjur servisten 209 TL'ye aldım, 100 TL üzerine 3 taksit de yapıyorlar, arkadaşların bilgisine.

Sis farlarını alana kadar, şimdilik kapakları kesip taksam, hatta içerisinin şekli düzgünse hiç takmayıp öyle şekilde kullanma fikri de doğdu bende :) Sis farı yokken zemin nasıl acaba onu hatırlıyor musunuz veya hiç fotoğrafı var mı?

Montaj kolay görünüyor, elinize sağlık.
Gönderen: ihsan_07 - 23 Ağustos 2011, 09:47:17
sis farı olayına bende girebilirim....toplu alım yapsak fiyatı etkileyebilirmiyiz acaba ???

Gönderen: TwinCept - 23 Ağustos 2011, 12:16:37
.
Gönderen: ihsan_07 - 23 Ağustos 2011, 12:57:25
ibrahim hocam şimdi benim sislerde led var....ben ledleri söksem sis farı alsam ledler için kullandığım bağlantıyı sislere bağlasam olur mu acaba ???
Gönderen: AG0463 - 23 Ağustos 2011, 13:48:48
ledler surekli yanmıyosa bi tuşa felan bagladıysan uyar herhalde bi sorun olacagını sanmıorm :D
Gönderen: bars - 23 Ağustos 2011, 14:25:47
merhaba ibrahim bey sis farlarının bir tarafını sinyallere ve dörtlülere bağladığınızı bellirtmiştiniz fotoğrafta fara sarı rengi veren sadece ampul ün rengimi yoksa herhangibir kaplama yaptınızmı?
Gönderen: ihsan_07 - 23 Ağustos 2011, 14:40:32
ledler surekli yanmıyosa bi tuşa felan bagladıysan uyar herhalde bi sorun olacagını sanmıorm :D
parkları yaktığım zaman yanıyor ledler ama içerden düğme yaptırdım istediğim zaman açıp kapatıyorum
Gönderen: TwinCept - 23 Ağustos 2011, 14:56:55
ibrahim hocam şimdi benim sislerde led var....ben ledleri söksem sis farı alsam ledler için kullandığım bağlantıyı sislere bağlasam olur mu acaba ???
ihsan çektirdiğin kablonun kesiti önemli ince kablo çektiysen sorun olur ve ayrıca sen ayrı bi anahtar taktırmısın , sis lambalarını o anahtara dahil edeceksen röle bağlamalısın yoksa anahtarın yanar ' ki ben arka ssis butonuna bağladım ön sisleri ve yine bu sisteme röle dahil ettim.Şimdi senin led sisler az akım çekeceği için bu sistemi güçlendirmen lazım sis farları yüksek akım çeker
Gönderen: ihsan_07 - 23 Ağustos 2011, 15:27:37
aynen dediğin gibi oldu ibrahim hocam...
ince bi kablo ile halletmiştik bunu....aküden elektirik aldık sonra parklara bağladık kabloyu,bide ekstıra bi kablo çıkardık açıp kapamak için
demek ki sistemi en bastan kurmak lazım sağlıklı ve sorunsuz olması için
Gönderen: TwinCept - 23 Ağustos 2011, 15:39:25
merhaba ibrahim bey sis farlarının bir tarafını sinyallere ve dörtlülere bağladığınızı bellirtmiştiniz fotoğrafta fara sarı rengi veren sadece ampul ün rengimi yoksa herhangibir kaplama yaptınızmı?
Merhaba  fara sarı rengini veren sadece ampulun kendi rengi.Far tamamıyla 2 bölmeden oluştuğu için  ne renk takarsanız o kısım o rengi almış oluyor.İhsan eğer tekrar çekicek olursan ben TTR 2X1 kablo kesiti kullandım izoleli ve kalın bir kablo uzun süreli olsun istedim  :tamamdir
Gönderen: bars - 23 Ağustos 2011, 15:51:31
teşekkürler
Gönderen: muraat01 - 23 Ağustos 2011, 15:55:24
sis farı olayına bende girebilirim....toplu alım yapsak fiyatı etkileyebilirmiyiz acaba ???

ihsan toplu alımda indirim olacaksa sis farında listeye benide yaz lütfen  :)
Gönderen: ALPER. - 23 Ağustos 2011, 16:46:23
6R profesorü ibrahim :)
Gönderen: TwinCept - 23 Ağustos 2011, 18:11:26
6R profesorü ibrahim :)
Estağfurullah ali  yapabildiklerimi aktarıyorum.Forumumuz çok güzel ya çok değerli insanlar var  paylaşım paylaşımm bol bol paylaşım :) :)
Gönderen: ihsan_07 - 23 Ağustos 2011, 18:34:43
cok doğru diyorsun ibrahim hocam...diğer polo forumlarındada takılıyorum hiç burdaki havayı vermiyor nedense...burası bi başka yaa :D
Gönderen: nizam - 24 Ağustos 2011, 12:25:10
gerekli gereksiz çok rahatsız edilmeye başladım birde gerek kalmadı artık . o yüzden başka açıklaması yok silersen iyilik yapıcan sağol

konu sahibinin isteği üzerine silinmiştir
Gönderen: nizam - 10 Şubat 2012, 16:31:46
güncel :)
Gönderen: TwinCept - 10 Şubat 2012, 16:34:28
Ben bu konuya en kısa zamanda resim ekliyeyim güncellerden  :tamamdir
Gönderen: AG0463 - 10 Şubat 2012, 19:57:05
Yeni bi konu acsaydın be abi. :D konuyu dağıtmadan paylaşırdık herşeyi. hadda moderatörlük versinler birimize polo 6r forumunda :D çiçek gibi yaparız orayı :D:D
Gönderen: TwinCept - 10 Şubat 2012, 20:41:43
Haklısın Nizam kardeşim değerlendirsin bu durumu  :)