vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6K (Classic) => Konuyu başlatan: Bbudanur01 - 21 Ocak 2011, 18:22:33

Başlık: çok benzin yakıyor
Gönderen: Bbudanur01 - 21 Ocak 2011, 18:22:33
   slm arkadaşlar 15 gün önce 2001 model 1,6 polo classıc aldım ama aracım 50 tl benzinle 100 km bile gitmiyor ş.için. Ben bu işi anlamadım hava filtresi çok kirliydi onu değiştirdim tekrar benzin alıp deneme yapacam ama hava filtresi  yakıtı bu kadar etkilermi , yoksa başka sorun olabilirmi bu konuda yardımlarınızı bekliyoruım...
Başlık: Ynt: çok benzin yakıyor
Gönderen: murat_2242 - 21 Ocak 2011, 19:26:34
gercekten çok yakıyor.en kötü 35kurus falan yakması lazım.hava filtresi etkıler yakıtı tabiki ama bu kadarı sadece filtreden oldugunu sanmıyorum bogaz kelebeğıne bi baktır derim.
Gönderen: ersinbayram - 25 Mayıs 2011, 12:18:37
   slm arkadaşlar 15 gün önce 2001 model 1,6 polo classıc aldım ama aracım 50 tl benzinle 100 km bile gitmiyor ş.için. Ben bu işi anlamadım hava filtresi çok kirliydi onu değiştirdim tekrar benzin alıp deneme yapacam ama hava filtresi  yakıtı bu kadar etkilermi , yoksa başka sorun olabilirmi bu konuda yardımlarınızı bekliyoruım...
iyi günler. aynı sorun bendede var. sorunu nasıl hallettiniz
Gönderen: mehmetgumus86 - 25 Mayıs 2011, 16:19:20
hava filtresi yakıt sarfiyatını 1. derecede etkiler fakat benzin fiyatlarının 4.30 küsür olduğunu düşünürsek km de 40-45 yakması normaldir bence aracınızda lpg yoksa vakit kaybetmeden bir lpg taktırın
Gönderen: rsb - 25 Mayıs 2011, 16:24:42
hava filtresi yakıt sarfiyatını 1. derecede etkiler fakat benzin fiyatlarının 4.30 küsür olduğunu düşünürsek km de 40-45 yakması normaldir bence aracınızda lpg yoksa vakit kaybetmeden bir lpg taktırın

araç 40-45 yakmıyoki ... dikkat ettiyseniz 50 tl ile 100 km gitmiyo diyor ... yani 50 kurusun üzerinde ....
Gönderen: BARRACUDAY - 25 Mayıs 2011, 18:49:46
Kelebek boğazını temizletin, bujilere ve buji kablolarına baktırın. Zaten aracın fabrika verilerine göre şehir içinde 100 kmde 10 litre benzin yaktığı yazıyor. Bu da 0,43 kuruş yapar zaten. Benzinle kullanmaya dayanamadım bende lpg taktırdım.
Gönderen: ssoykan - 28 Eylül 2011, 23:46:25
Gerçekten bu arabayı benzınle kullanmak cok zor  :-[ 0.45 cok masraflı bır araç ne yaptıysam yakıtı düsüremedım bujılerı mı degıstıreyım boğaz kelebeğinimi temizleteyım bır onlar kaldı yapmadıgım ustaya sordum bujıler ıyı dedı benzin filitresi olabılırmı 98 model 126000 de hava yağ filitresi yağı trigel kayışı ön disk balata rulman arka amortısörler komple hepsı yenı 110000 de debriyaj değişmiş eksoz komple yenilen mis araba 5 devırde motor hız kesıyor anlamadım yardımcı olursanız sevınırım
Gönderen: west_55 - 29 Eylül 2011, 02:41:04
Yakıtınız normal sayılır. Tüm bakımlarını yaptırsanız daha 40 kuruşun altına düşmez diye düşünüyorum. Bende sırf bu yüzden lpg taktırıcam
Gönderen: BARRACUDAY - 29 Eylül 2011, 05:31:06
lpg'de 22-23 kuruş yakıyor. Binecekseniz taktırın bence ...
Gönderen: ssoykan - 03 Ekim 2011, 22:56:53
Lpg de hangi marka uyumlu? Önerileriniz nedir arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim
Gönderen: BARRACUDAY - 04 Ekim 2011, 05:11:24
Markadan ziyade lpg'nin doğru montajı önemli. Ben atiker taktırdım 5000 kmdir sorun yok. Hangi ildesiniz ?
Gönderen: ssoykan - 06 Ekim 2011, 22:44:54
İzmir İlinde oturuyorum. Atiker 900 tl vadelı ımkan olursan taktıracağım.Gercekten km de yakıt tüketimi 0.22 kuruşa düşermi? 2013 nısan ayına kadar aracın vizesi var. Araba kaskolu, kaskoyada ılave ettırmem gerklıyormuş.Şuan araştırıyorum. Cumartesi imkanım olursa motoru bılgısayara bağlatacağım, 5 devirde motor kapanıyor. Boğaz kelebeğine de baktıracağım. Benzinde 0.30 kuruş yakıyorum diyenlere hayretle bakıyorum.
Gönderen: west_55 - 06 Ekim 2011, 23:12:22
İzmir İlinde oturuyorum. Atiker 900 tl vadelı ımkan olursan taktıracağım.Gercekten km de yakıt tüketimi 0.22 kuruşa düşermi? 2013 nısan ayına kadar aracın vizesi var. Araba kaskolu, kaskoyada ılave ettırmem gerklıyormuş.Şuan araştırıyorum. Cumartesi imkanım olursa motoru bılgısayara bağlatacağım, 5 devirde motor kapanıyor. Boğaz kelebeğine de baktıracağım. Benzinde 0.30 kuruş yakıyorum diyenlere hayretle bakıyorum.

Benzin fiyatı 4.32 TL iken km'de 30 kuruş yakan kimse olamaz. Fabrika verileri bile 100 km \ 10 LT diyor. Yani hiç yakmazsa 350-370 kuruşun altına düşmez... :bekleriz:
Gönderen: BARRACUDAY - 07 Ekim 2011, 06:16:57
Benzinde 30 kuruş yaktığını söyleyen bence şehirler arasında ölçmüş. Şehir içinde 45 kuruş normal. Lpg'de 25 kuruş bile yaksa kendini her türlü amorti eder.
Gönderen: b_yalman - 13 Ekim 2011, 11:22:45
Slm. Bende izmir'de oturuyorum. 2000 1,6 100 Hp classic model arabam var. Yakıt bende de 40-45 krş civarı olduğu için mecburen tüp takdırdım. Yanlız ben BRC takdırdım. Atikere göre biraz pahalı ama VW arabalara uyumu çok iyi. 38 lt'lik simit tank arka istetmenin olduğu yere cuk diye oturdu. Bağaj hacmi hiç daralmadı. Sonuçta istetme lastiği de küçük bunların. Şu aralar 22-23 krş. civarı yakıyo (şehiriçi-Şehirdışı karışık). Ama son derece memnunum. Performans'da hiç bir değişiklik olmadı. Tavsiye ederim.
İyi günler, iyi sürüşler..
Gönderen: ssoykan - 18 Ekim 2011, 22:24:42
Bülent kardes tavsiyenle BRC arastırdım ımkanları zorluyorum insallah yakın zamanda mecbur taktıracağım.Benzinle başa cıkılacak gıbı degıl artık. Araba 5000 devirde hız kesıyordu demıstım. Boğaz kelebeği temizlendi distribütör temizlendi benzin filitresi değisti simdi 7000 deviri görüyor. İnanın araba kendine geldi. Bu kadar fark olacagını tahmin etmemiştim.
Gönderen: şahankaryol - 20 Ekim 2011, 16:23:38
bende 2000 model Classic var 50 TL benzinle şehir içi 140 km yapıyorum . Hız 90 Km fazla olduğu zamanloarda oluyor.Dur kalkda
Gönderen: kivanc2003 - 20 Ekim 2011, 16:36:14
bende 2000 model Classic var 50 TL benzinle şehir içi 140 km yapıyorum . Hız 90 Km fazla olduğu zamanloarda oluyor.Dur kalkda

iyiymis
Gönderen: ssoykan - 22 Ekim 2011, 00:09:44
Ben artık pes ettim arkadaşlar.Bu araba ne yaparsanız yapın 100km de 10lt benznden aşağıya düşmüyor. Fakat almanlar ciddi araba yapmışlar. Hava şartları ne olursa olsun rüzgarın şiddeti nasıl olursa olsun arabayı etkilemiyor. Şuan bile piyasadaki yeni model çoğu araclardan daha kaliteli daha rahat bence daha güvenli. Bu yüzden kafam çok karışık. Ya tüp taktırıp kullanacağım. Yada satıp dizel araç alacağım ama bu rahatlığı zor bulurum diye düşünüyorum. Tüp cok sağlıklı olmdığını motora ve diğer aksamlara zararlı olduğu söyleniyor. Bineceksen bu arabaya tüpsüz bineceksin diyorlar. Bu benzin pahalılığında da beni cok zorluyor. Kafam çok karışık arabadanda kopamıyorum. Sizler ne dersiniz?
Gönderen: BARRACUDAY - 22 Ekim 2011, 06:17:26
Ben artık pes ettim arkadaşlar.Bu araba ne yaparsanız yapın 100km de 10lt benznden aşağıya düşmüyor. Fakat almanlar ciddi araba yapmışlar. Hava şartları ne olursa olsun rüzgarın şiddeti nasıl olursa olsun arabayı etkilemiyor. Şuan bile piyasadaki yeni model çoğu araclardan daha kaliteli daha rahat bence daha güvenli. Bu yüzden kafam çok karışık. Ya tüp taktırıp kullanacağım. Yada satıp dizel araç alacağım ama bu rahatlığı zor bulurum diye düşünüyorum. Tüp cok sağlıklı olmdığını motora ve diğer aksamlara zararlı olduğu söyleniyor. Bineceksen bu arabaya tüpsüz bineceksin diyorlar. Bu benzin pahalılığında da beni cok zorluyor. Kafam çok karışık arabadanda kopamıyorum. Sizler ne dersiniz?

Ben lpg taktırdım arabamdan ayrılmadım. Şimdi çok memnunum. Şehir içi 10 litre lpg yakıyor. Tavsiye ederim.
Gönderen: b_yalman - 22 Ekim 2011, 11:04:19
Ben de BRC takdırdım. Şimdi çok memnunum. Arabaya zararı yok. Bakımları düzenli yaptır yeter ki..
Gönderen: ssoykan - 29 Ekim 2011, 13:59:57
BRC taktıramadım ımkanım yetmedı. Atiker Taktırabıldım ınsallah faydasını gorurum. Şimdide benzin hortumunu bulmaya calısıyorum. Benzin hortumunda kacak var. Arabanın altına yatınca farkettım. Mutlaka onuda yaptırmam gereklı. Bugun onu cozmem gereklı ama her yer kapalı ıs cıkısında sanayılerı dolasacagım ben degıstırenbılırmıyım bılmıyorum.İnsallah bugun çözerim bu ışıde artık rahat rahat bu arabaya bınmek ıstıyorum.
Gönderen: bkzmn - 20 Ocak 2012, 14:55:03
Galiba bu poloların geneli aynı dicem ama pololarda şöyle bişey var 80'i geçmedikden sonra sıkıntı yok. Trafikde iken araba rolantide çalışırken benzini su gibi çekiyor. yolun açık olacak ancak. Ama uzun yolda kendi aracımla 1400 km yolu 300.. TL'ye gidiyorum. Tam bir uzun yol aracı ama dediğim gibi trafikde ve rolantide benzini sömürüyor. Birde kullanıcı farkı var tabi. Ben her ay bakımlarını düzenli yaptırdığımdan o kadar da çok yemiyor.
Gönderen: genccdrnn - 18 Eylül 2018, 09:06:15
Benzin aldı başını gidiyor hocam. Arabanız birde iyi yakan bir araba ise baş edemiyorsunuz para içiyor resmen.
Şu an ki güncel fiyatı bu şekilde gördüm internette.
https://piyasa.paratic.com/forex/emtia/benzin/ (https://piyasa.paratic.com/forex/emtia/benzin/)
Tam olarak nasıl litresi mi?
Litresi ise 12 lira yapıyor -_- Yakında o da olur gerçi :D