vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: ilker_rr - 31 Aralık 2010, 16:24:57

Başlık: Koltuk problemi...
Gönderen: ilker_rr - 31 Aralık 2010, 16:24:57
     Ön iki koltuk haddinden fazla sallanıyor gibi geliyor bana (gibisi fazla,sallanıyor!), hem alt sürgülerden sallanma oluyor komple hem de geriye yatırma ayarının olduğu yerden sallanıyor , ikisi birleşince lıkır lıkır sallanıyor sonuç olarak , ben istiyorumki 1milim bile sallanmasın , bu kolay çözülebilecek bir problemmi ve dahada önemlisi benim çözebileceğim bir problemmi , eğer bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaş varsa tarif edebilirse , hemen sökeceğim koltukları ve yapacağım , yapmaya çalışacağım en azından...
Başlık: Ynt: Koltuk problemi...
Gönderen: davut - 31 Aralık 2010, 16:28:52
ayni sorun bendede var iki ön koltukda  cok fazla sallaniyor kizaklarindan oynuyor bosluk var gibi  eger bilen arkadaslr varsa   cözümlenecebilicek biseyse yardimlarinizi bekliyoruz
Gönderen: ak8624 - 31 Aralık 2010, 16:41:57
KOLTUĞUNU ÇIKARMAK İÇİN ÖNDE ALT ORTADAKİ 1 TANE VİDAYI SOKUP VE ARKA İÇ AYAĞIN ÜZERİNDEKİ PLASTİĞİ YUKARI DOĞRU KASTIRIP SÖKÜCEKSİN. VE KOLTUĞU GERİYE DOĞRU KAYDIRIP ÇIKARTICAKSIN.
1. KOLTUĞUN TABANDAKI KIZAĞA GEÇEN AYAKLARINDA PLASTİK PARÇALAR VAR ONLARI DEĞİŞTİR (UNUTMA İÇ-DIŞ AYRIDIR)
2. ARACIN TEK KAPIMI BILMIYORUM AMA KOLTUKLAR AYNI ZATEN- KOLTUĞUNUN ARKA ALT KISMININ ALT IC KISMINDA KOLTUK YATIRMAK ICIN KANCALAR VAR ONLARIN GEÇTIĞI AYAK PLASTIKLERINI DEĞİŞTİRMEN LAZIM.
3.DİĞER PROBLEMİN İÇİN KOLTUĞUN KOMPLE DOSEMELERINI SOKUP ALTTA KIRIK VS.KONTROL EDİP BİŞEY VARSA YAPTIRMAN GEREKLİ.

AMA İLK  2 MADDEYİ YAPARSAN SALLANTI BUYUK OLCUDE KESILCEKTIR (KOLTUĞUNDA KIRIK BISEY YOKSA)
Gönderen: ak8624 - 31 Aralık 2010, 16:46:57
RESİMLE ANLATSAM  DAHA İYİ OLURDU AMA YARIN ÇEKİP GÖNDERİRİM
Gönderen: davut - 31 Aralık 2010, 16:47:57
abdullah kards valla cok iyi olur
Gönderen: ilker_rr - 31 Aralık 2010, 16:58:10
    Abdullah sağolasın teşekkür ederiz  , benim araba 4 kapı , ve koltuklarda kırık falan olacağını düşünmüyorum , o söylediğin 2 maddeyi harfiyen uygulayacağım . Tabi fotoğraf  yollama zahmetinde bulunursanda çok hora geçer  , öncelikle Davut , ben ve bir çok kişi bu bilgin sayesinde o sallantıdan tıkırtıdan kurtulacak.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Aralık 2010, 18:54:11
Abdullah abi çok güzel bişekilde anlatmış İlker abi ben muayeneye gittim koltuklarıma laf söyledi ama gerçektende bayağı sallanıyordu alt kızak platikleriyle kancaların geçtiği plastikleri yeniledim sorun kalmadı ben kendi parçacımdan aldım beşyoldan 4 tanesini 10 TL'ye aldım şimdi daş gibi çok rahat oldu  :)
Gönderen: ilker_rr - 31 Aralık 2010, 19:01:41
benim araçtan çıkacak parçaları rahat bulabilecekmiyiz Gökhan , şimdi söküp burada değiştireyim diyorum , eğer zor buluncaksa bursaya geldiğimde sökeyim , heryerde varmı bu parça , nasıl bi parça bu
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Aralık 2010, 19:23:08
benim araçtan çıkacak parçaları rahat bulabilecekmiyiz Gökhan , şimdi söküp burada değiştireyim diyorum , eğer zor buluncaksa bursaya geldiğimde sökeyim , heryerde varmı bu parça , nasıl bi parça bu
Bence sen Bursa'ya gel beraber halledelim bildiğin plastik bir parça  :)
Gönderen: Mk1GTI - 31 Aralık 2010, 19:39:57
 Her koltukta 3 tane onlar toplam 6 tane olcak..
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Aralık 2010, 21:20:53
Her koltukta 3 tane onlar toplam 6 tane olcak..
Valla ben koltuklarıma 2 tane taktım taş gibi tık yok yalnız Erşan abi o kdar VW parçacısı gezdim hiç birinde koltuğun yatma kısmının kancaların geçtiği plastik yok bil bakalım ne uydurdum oraya  :D
Gönderen: Mk1GTI - 31 Aralık 2010, 21:26:37
Hortum :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Aralık 2010, 21:29:06
Hortum :D
Sandalyelerin altında ses yapmasın yeri çizmesin diye yuvarlak plastikler var tıpatıp aynısı boyut olarak arkasında deliği eksik matkapla deldim birebir oldu  ;D
Gönderen: Mk1GTI - 31 Aralık 2010, 21:33:16
 Pratik zeka olduktan sonra uydurlmuyacak birşey yok prava sana :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Aralık 2010, 22:00:44
Pratik zeka olduktan sonra uydurlmuyacak birşey yok prava sana :D
Bana değil babama ben olsam orjinalini bulmaya çalışırdım  ;D
Gönderen: Mk1GTI - 31 Aralık 2010, 22:03:05
 Ozaman o lafa bide tecrübe ekliyelim :D
Gönderen: ilker_rr - 31 Aralık 2010, 22:25:09
o zaman Gökhan ikimiz halledelim şu koltuğu , sen tectübe kazanmışsın  :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Aralık 2010, 22:52:56
o zaman Gökhan ikimiz halledelim şu koltuğu , sen tectübe kazanmışsın  :D
Ayıp ettin abi sen gelde bi Bursa'ya buluşalım tanışalım  :)
Gönderen: lostys - 31 Aralık 2010, 22:54:07
Ozaman o lafa bide tecrübe ekliyelim :D
vaaaaaaaaaaaaaaaaaay :D kankaaaa foto yapmışız :D karizmatik kankam benim :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Aralık 2010, 22:54:53
vaaaaaaaaaaaaaaaaaay :D kankaaaa foto yapmışız :D karizmatik kankam benim :D
Adam karizma sende hala U.S Mk2 takıl avatarında  :D
Gönderen: savasgti - 01 Ocak 2011, 02:07:13
Gerçekten o sallantı berbat bişi yaaa benide deli ederdi valla.