vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: ilker_rr - 30 Aralık 2010, 15:20:06

Başlık: Devir saati söz dinlemiyor !
Gönderen: ilker_rr - 30 Aralık 2010, 15:20:06
      1.6 TD Golf 2 , devir göstergesi kafasına göre çalışıyor , bazen doğru gösteriyor  bazen de sapmalar oluyor , mesela 3 bin deviri gösteriken , kendiliğinden 2.5 bin deviri gösteriyor sonra  tekrar yükseliyor , özet olarak gaz pedalına ya da motor sesine göre hareket etmiyor , rolantide dururkende yukarı aşağı oynuyor , ( bazen ) , bu  arıza yeni olmaya başladı , böyle giderse sanırım devir saati hiç çalışmayacak gibi görünüyor. Bu arıza neden kaynaklanıyor olabilir ve bu arızanın giderilmesi bana ne kadara mal olur ?  ???
Başlık: Ynt: Devir saati söz dinlemiyor !
Gönderen: Mk1GTI - 30 Aralık 2010, 15:23:34
Şarj dinamondan da yapabilir göstergenin elktronik kısmındanda. Oto elektriçisine göstermen lazım. İlk önce Şarj dinamosundan kontrol edicek devir kısmında dalgalanma varmı diye eğer orası düzgünse göstergeye bakılcak. Küçük bir temassızlık olma ihtimali yüksek.
Gönderen: ThE_Unforgiven - 30 Aralık 2010, 15:26:01
Erşan abibunların devir ucu nerden alınıyor şarj dinamosundan mı bobinden mi distirbütörden mi ? Konjektör arızası olursa şarj dinamosunda buda sorunu yapabilir düşüncem. Tabi bu golf 2 sistemini bilmediğimden sadece fikir yürütüyorum beyin fırtınası hesabı D:
Gönderen: Mk1GTI - 30 Aralık 2010, 16:00:34
Erşan abibunların devir ucu nerden alınıyor şarj dinamosundan mı bobinden mi distirbütörden mi ? Konjektör arızası olursa şarj dinamosunda buda sorunu yapabilir düşüncem. Tabi bu golf 2 sistemini bilmediğimden sadece fikir yürütüyorum beyin fırtınası hesabı D:

Dizel araç Ateşleme sistemi yok. Şarj dinamosundan başka bir alternatif yok :) Benzinli olsa Bobin hattından geliyor.
Gönderen: ThE_Unforgiven - 30 Aralık 2010, 16:10:41
Dizel araç Ateşleme sistemi yok. Şarj dinamosundan başka bir alternatif yok :) Benzinli olsa Bobin hattından geliyor.

onu gözden kaçırmışım :D
Gönderen: ilker_rr - 30 Aralık 2010, 18:09:26
    Küçük bir ayrıntıyı atladım , arabayı bakıma sokmuştum , triger kayışı , triger kayış rulmanı , ve bilmediğim iki tane daha kayışı değişti arabanın , bu kayışlar ne işe yarıyor diye sorduğumda , biri direksiyonu hafifletiyor diğeri ise şarj dinamasumu ya da marş dinamasunun diye aklımda kaldı , herneyse kayışlar olduktan sonra devir göstergesi arızası daha bi anormalleşmişti  :melek: bu duruma göre , şarj ya da marş dinomosundan falan olabilirmi  :( bu arada biraz daha anlattsam , herzamanki gibi Erşan kardeş bulacak arızayı burdan  :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 30 Aralık 2010, 20:37:54
İlker abi zaten marş dinamosundan yapmazda şarj dinamosundan yapma ihtimalide yüksek ama bi gidip bi geliyo bizim MK1'lerin soketleri geçirmemezlik yapıyor sizdede büyük ihtimal öyledir ben söktüm temizledim taktım yine çalışmadı ;D 1 ay falan devir saatsiz gezdim bi gece bi baktım kendiliğinden çalıştı Maşallah hala tık yok aman Allah kimseyi devir saatsiz bırakmasın  ::)
Gönderen: lostys - 30 Aralık 2010, 21:02:51
adaş sen onu bana ver bana :D
Gönderen: ilker_rr - 30 Aralık 2010, 21:27:36
Adaş sende yokmu devir saati , sana da alalım temizinden çıkmacıdan  :)
Gönderen: Mk1GTI - 30 Aralık 2010, 21:29:40
How much money :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 30 Aralık 2010, 21:53:18
How much money :)
İşte İlker abinin en sevmediği soru  :D
Gönderen: Mk1GTI - 30 Aralık 2010, 21:54:54
 Hangi ilker.   Bi malım fiyatı vardır ama ucuz ama pahalı işimize gelirse. Hediyeyi kimse çevirmez :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 30 Aralık 2010, 21:56:53
Hangi ilker.   Bi malım fiyatı vardır ama ucuz ama pahalı işimize gelirse. Hediyeyi kimse çevirmez :D
;D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 30 Aralık 2010, 21:57:42
o değil o ilker yok o yok sen yoksa ben mi ortalık karştı  :D
Gönderen: ilker_rr - 30 Aralık 2010, 21:59:49
ortalığı karıştırdın Gökhan  ;D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 30 Aralık 2010, 22:03:09
ortalığı karıştırdın Gökhan  ;D
Benmi benim adım İlker değilki  :D Abi sen döndün mü Bursa'ya ?
Gönderen: ilker_rr - 30 Aralık 2010, 22:27:49
Yılbaşından hemen sonra oradayım inşallah Gökhan
Gönderen: ilker_rr - 30 Aralık 2010, 22:32:48
Bu ilker ler daha öncede karışmıştı , iki ilker'i karıştırmayacak birşeyler düşünmek lazım  :melek:
Gönderen: taha_jetta80 - 30 Aralık 2010, 22:46:16
losty ye katip dersen karışmaz  :D
Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ - 11 Ocak 2011, 22:26:50
benim kadranda da sorun var herşeyi denedim çözemedim, yakıt göstergesi çalışmıyor, step motorunu değiştim olmadı, şamandırayı direk verdim olmadı, umarım sorun kadrandan değildir ama büyük bir ihtimal öyle gibi.