vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: Mk1GTI - 28 Ağustos 2010, 12:10:41

Başlık: Maverick
Gönderen: Mk1GTI - 28 Ağustos 2010, 12:10:41
 Bugün garibanı iç dış yıkadım bitek halı ve motor bölümününe girmedim 300km sonra kontrole gidecek gene batacak sonra Motor temizlenecek arkasından pasta cila..

Araca en son yapılanlar.
Üst kapak contası sıfırlandı. Sıfırlanırken üst kapak güzelce kontrolden geçip bakımları yapıldı.
Üst kapak açılmışken eksantirik i çıkartıp subap shimlerini tek tek çıkartıp ölçüm yaptım.
Emme ve egzost contaları sıfırlandı mecburen.
Termostat.
Enjektör oringleri değişti ve bilimum hava alacak çatlak patlak hortumlar elden geçirildi.
Gaz kelebek ve emme manifolduna carbon clean yapıldı.
Mk4 fren kaliper ve balatalar bunlara göre fren hortumları.
Viraj demirinin lastikleri değişti.
Cam sıyırıcıları yenilendi.
Koltuk raylarının tamir takımları takıldı
Tek far panjura dönüldü. :)

Yapılacaklar :D
Kalorifer musluğu alındı.
Egzost bakıma girecek.

Bunca işe rağmen ustaya verdiğim işçilik ise sadece 100TL arkadaşlar ama komple işleri yaptırsaydım sanırım usta en az 250-300TL alırdı.. Allah razı olsun murattan hem dükkanını hem ustalığını kullandırttı bana.

(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0013.jpg)
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0016.jpg)
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0014.jpg)
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0012.jpg)
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0011.jpg)
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0010.jpg)

Tam sürüngen gibi duruyor bu yahu bu geniş açıdan bakınca çok fena bide ats lerin ofseti 1 numara yemişim BBS i :P Tek fardada çok şirin oluyor görünümü yaf..
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0020.jpg)
Başlık: Ynt: Maverick
Gönderen: htmetin - 28 Ağustos 2010, 12:29:37
yürü be GTI
Gönderen: ThE_Unforgiven - 28 Ağustos 2010, 12:54:36
Babamız :)
Gönderen: Mk1GTI - 28 Ağustos 2010, 12:58:53
 Babaya hörmetler sonsuz. Yaşayan efsane onlar.
Gönderen: Han - 28 Ağustos 2010, 14:14:20
Maşallah Erşan abi  :sevgi:
Gönderen: burak.akın - 28 Ağustos 2010, 18:18:22
erşan abi maşallahı var.. nazar değmesin konsol ve içi çok temiz..
Gönderen: SNCKTR - 28 Ağustos 2010, 20:27:59
el freni şaha kalkmış :) 41 kere mşll 8)
Gönderen: GolfMk1Diesel - 28 Ağustos 2010, 20:49:04
Maşallah Erşan abi.. Yine herzamanki gibi Tertemiz.. ;)

Abi Panjur kırılmış hayırdır biri dayandımı ne yaptı? ???
Gönderen: Mk1GTI - 28 Ağustos 2010, 21:42:34
Sağolun arkadaşlar ama gidici gibi elimden ilk mk1 im aklıma getirmek istemiyorum satılacağını teselli buluyorum..

Valla panjur konusunda nedesem yalan olur bizim burda göze batan bi malın varsa mındar ediyolar artık umrumda değil satılrsada bulsunlar bidaha çizecek, üstünde zıplayacak arabayı..
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 30 Ağustos 2010, 01:48:26
Eh bea sonunda yükledin foto eski fotolarına bakmaktan sıkıldım desem yeridir  :p Şaka bi yana Erşan abi Maşallahı varda bu Mk1'in en hoşuma giymeyen yönü egzoz ucu gözüme çok batıyo bana kalsa çift çıkış yapardım yada biraz daha geride dursun atla kelebek misali benim gözümde geriye kalan herşey 10üzerinden 110  :sevgi:
Gönderen: Mk1GTI - 30 Ağustos 2010, 13:53:40
Sağol gökhan. Zaten yukardaki listede yazdığım gibi egzost bakıma girecek şuan için araçta tek gürültü kaynağım egzost :) Ama o dandik duran ucun bizim GTI makinadaki sesi okadar tatlıki o yüzden ona hiç ellemek istemedim.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 30 Ağustos 2010, 20:47:57
Sağol gökhan. Zaten yukardaki listede yazdığım gibi egzost bakıma girecek şuan için araçta tek gürültü kaynağım egzost :) Ama o dandik duran ucun bizim GTI makinadaki sesi okadar tatlıki o yüzden ona hiç ellemek istemedim.
Dün beyaz cabriocuyla buluştum bütün gece şehir merkezinde turladık yeni bi egzoz yapmış sırf onun egzoz yüzünden benim arabayıda bağlıyacaklar sandım ne kadar egzoz taksada benim sesim ona göre daha tatlı geliyo bana ikizim ve 1 arkadaşım onun arabasında 1 arkadaşımda benim yanımdaydı bütün arkadaşlar onun egzozu beğendi çünkü hepsi apachee stylci ben gazı veriyorum birden bırakınca egzoz patlatma sesi çok hoşuma gidiyo pıtırrrrr uzuyo hatta setbaşından aşağı inerken dayandım full gaz birden çekince ufak kıvılcımlar bile çıkı valla ne oldu ben bile anlamadım ama çok hoşuma gitti  :sevgi:
Gönderen: SCORPIONMAN2005 - 31 Ağustos 2010, 22:59:42
Maşallah Erşan.Allah kaza bela vermesin.Az paraya çok iş halletmişsin :))) Hakikaten tek far yakışıyor bizim araçlara.İçide maşallah çok temiz.
Gönderen: Mk1GTI - 01 Eylül 2010, 12:52:50
Cobrayı bi kısa teste çıkardım bugün yağmurlu hava işler sakin bi bandırma turu yolda performans testine sonra sanayiye uğradım yaptırdığım kaşı taktırdım.. Kaşın resmini cep tel ile çektim makina hanımda o yüzden karanlık çıkmış.. Kırmızı yapmadım siyah yaptım kaşı..   Islak yollarda millet 60-70 le tırsarak girdiği virajları bugün 90-100 le girdim çıktım arkadan selektör yağmuru oldu hep :)

(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0022.jpg)
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0023.jpg)
Gönderen: halilom - 01 Eylül 2010, 13:59:57
Erşan abi sokuyorsun arabayı karanlığa sonrada diyorsun karanlık çıktı :) dışarda çekseydin ya resmi...
şahsi görüşüm aracın renginde olsaydı daha güzel olurdu gibi  :-\
Gönderen: nizam - 01 Eylül 2010, 14:03:59
göz kırpacak gibi duruyor :D
Gönderen: Mk1GTI - 01 Eylül 2010, 14:19:14
Erşan abi sokuyorsun arabayı karanlığa sonrada diyorsun karanlık çıktı :) dışarda çekseydin ya resmi...
şahsi görüşüm aracın renginde olsaydı daha güzel olurdu gibi  :-\

Nasıl yağmur yağıyor bir bilsen bardaktan boşalırcasına. Geri geride giremedim içerde 1,8T 20V passat boyanıyordu yer yoktu aracın kıçı dışarda kaldı anca bukadar. Flaşlı makina olsa iyi olcaktıda içte cep le anca bunu. hava açsın bi bide makina ile çekicem. Kırmızı elimde var 5dk ya bakar bi güneş açsın bi bakayım nasıl durcak siyah..
Gönderen: Mk1GTI - 01 Eylül 2010, 14:19:49
göz kırpacak gibi duruyor :D

Kısmet olurda yolda karşılaşırsak ben sana kırptıracam o gözü  ;D
Gönderen: nizam - 01 Eylül 2010, 14:20:26
Kısmet olurda yolda karşılaşırsak ben sana kırptıracam o gözü  ;D

beklerim 2.0 dtl 82 bg cik :D
Gönderen: Mk1GTI - 01 Eylül 2010, 14:23:53
beklerim 2.0 dtl 82 bg cik :D

1,6EG 110PS 7bin Rpm kısa şanzıman 860kg  :saygılar İşin şakası tabi nizamcım ben sana selektör yapar veririm yolu artık yaşlıyız kısa heyacanlar yetiyor uzunu bozuyor bizi :D  Yanlız şu var sanayide boyacı arkadış dayanamaz hemen alır anahtarı elimden biner. Bugün bindi naptın lan arabaya diyor deliriyor bu sat aga hemen bana diyor alim istersen takas yapalım dedi astra GSI ile :) :)
Gönderen: Han - 01 Eylül 2010, 14:37:29
Bencede araç renginde daha hoş olabilir Erşan abi hayırlı olsun :D  :melek:
Gönderen: nizam - 01 Eylül 2010, 14:41:31
saka tabi abi 80 sabit neyime yetmiyor gsi da güzel araba ama ilgi çekmesi gerek
Gönderen: TuningLINE - 01 Eylül 2010, 14:46:03
Maşallah nazar değmesin Erşan :tamamdir
Gönderen: Mk1GTI - 01 Eylül 2010, 14:48:54
Bizi mk1 harici araba bozar isterse 100 yapmasın ama mk1 olsun altımda.
Gönderen: burak.akın - 01 Eylül 2010, 22:30:12
siyah yakışmış benim far kaşıda siyah :) ewde yatıo ama
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Eylül 2010, 19:38:44
Keşke karoser renginde yaptırsaydın kaşı ama bide aydınlıkta çek fotosunuda emin olalım dimi ama MAŞALLAH  :sevgi:
Gönderen: siyahbereli - 04 Eylül 2010, 01:57:17
maşallah güzel makina allah nazardan saklasın
Gönderen: golf mk1 - 04 Eylül 2010, 03:54:31
Far kaşları olmasa daha retro olmazmı bence daha sade olurdu.Bu arada farlar on numara beş yıldız :tamamdir
Gönderen: Mk1GTI - 08 Eylül 2010, 13:56:17
Dandik makina ve cep telefonu benim arabayı truncu çekiyor idare edin artık :D

(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0024.jpg)
(http://i382.photobucket.com/albums/oo262/erci77/HPIM0025.jpg)
Gönderen: halilom - 08 Eylül 2010, 15:48:35
süper Erşan abi de şu ön plakaya bi el at. siyah çerçeveli kare APP çok güzel kurur ;)
Gönderen: Han - 08 Eylül 2010, 17:08:17
Bence ön plakaya gerek yok :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 09 Eylül 2010, 00:08:50
Maşallah 41,5 kere Maşallah ön lastik dodikten dışarı çıkmış tümseklerde falan sütmüyormu hiç ? Bencede ön plakayı söksen daha güzel durur yada dikdörtgen plaka bastır kare iyi durmuyor  ;)
Gönderen: Mk1GTI - 09 Eylül 2010, 00:24:27
Plakayı seviyom böle küçük altta bide hoş duruyo zaten çıkarmak istemiyom fazlasıyla batıyoz göze burlarda haybeye kota yemek istemiyom :D

Lastik sürtmüyor gökhan yayların esneme payı çok yok 2cm den fazla esneme yapmıyolar. Aslında öndeki jantlar arkların ama arkada daha çok sürtme var diye almanları öne taktım italyanları arkaya. Ölçüleri aynı ama alman olanlar nedense 1cm daha dışarı çıkık oluyor.

Bu kaşı benim bandırmadaki kaportacı ark yaptı yapımı çok basit baştan presçiye gittik ordan saç ı seçtik sonra 3 kere presle kıvrımları verildi sonrası kaportacının 30dk sını aldı. Valla başka alternatiflerle uğraşmanın bir anlamı yok işin ehli olan verilern tarif yada resme göre anında çıkartıyor olayı.. Orjinali panjura fidalanıyor onu takarken panjur çatlama riski yüksek veya sonra..

Şimdi bi sobacıya gidip alt çitayı kestirip crom boyayıp takması kaldı oda taş çatlasa 5 tl tutar..

Bunların dışın gazlayıp duruyorum paso yollarda, bayramdada bi 350-400km gezeriz. Baştan çanakkale sonra belki bursa (Gökhan babana söle bursaya gelirsek harçlıklarımızı hazır tutsun :D )
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 09 Eylül 2010, 08:36:20
Plakayı seviyom böle küçük altta bide hoş duruyo zaten çıkarmak istemiyom fazlasıyla batıyoz göze burlarda haybeye kota yemek istemiyom :D

Lastik sürtmüyor gökhan yayların esneme payı çok yok 2cm den fazla esneme yapmıyolar. Aslında öndeki jantlar arkların ama arkada daha çok sürtme var diye almanları öne taktım italyanları arkaya. Ölçüleri aynı ama alman olanlar nedense 1cm daha dışarı çıkık oluyor.

Bu kaşı benim bandırmadaki kaportacı ark yaptı yapımı çok basit baştan presçiye gittik ordan saç ı seçtik sonra 3 kere presle kıvrımları verildi sonrası kaportacının 30dk sını aldı. Valla başka alternatiflerle uğraşmanın bir anlamı yok işin ehli olan verilern tarif yada resme göre anında çıkartıyor olayı.. Orjinali panjura fidalanıyor onu takarken panjur çatlama riski yüksek veya sonra..

Şimdi bi sobacıya gidip alt çitayı kestirip crom boyayıp takması kaldı oda taş çatlasa 5 tl tutar..

Bunların dışın gazlayıp duruyorum paso yollarda, bayramdada bi 350-400km gezeriz. Baştan çanakkale sonra belki bursa (Gökhan babana söle bursaya gelirsek harçlıklarımızı hazır tutsun :D )
Valla babadan ben bile bayram harçlığı alamadım sen nasıl alacan bakalım Golf 1 Cabrio'ya binen adam harçlıkmı istermiş diyip duruyo oda benden istiyo  :D Şaka bi yana eğer olursa bayramın son günü Bursa'da olursan akşam üstüne doğru bizim buluşmaya katılırsın o gün Erdekte sadece içine binebildik hiç gezemedik seninkiyle bakalım bi K-Jet Mk1 GTI nasıl oluyomuş  :D
Gönderen: Mk1GTI - 17 Eylül 2010, 16:50:56
Evet arkadaşlar bugün yeni bir mk1 hayranı arkadaşımız gelip maverick i alıp benden uzak diyarlara uçurdu. Kendisi ile oturduk konuşruk aracı gördü güzelliklerini sıkıntılarını paylaştık anlaştık ve maverick i yeni sahibine teslim ettim. benim için güzel bir rüya idi ilk mk1 imdi elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım ama birlikteliğimiz başka işler veya başka rüyalar için bitti. İnşallah alan arkadaşımızda hayallerini bu araç üzerinde gerçekleştirebilir ve yoluna devam eder.  :'( :'( :'( :'(

Volkswagen / Golf / 1.6 Sport / İnadına GTI sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-inadina-gti-31001014/detay?) Banda kalan bu oldu :(
Gönderen: lostys - 17 Eylül 2010, 16:53:47
OHA  :o
Gönderen: car wolf - 17 Eylül 2010, 16:56:13
alana satana hayırlı olsun , kaça gitti araç ? bu ilandaki 25.000 $ doğru eğildir gerçi yani o paraya gitmemiştir  >:D
Gönderen: GolfGti16VMk1 - 17 Eylül 2010, 17:00:46
Hayırlı olsun erşan . Zor durum be okadar uğraştıktan sonra .

Ama herşey herkes için hayırlısı işte. daha güzellerini yaparsın inşallah.
Gönderen: SNCKTR - 17 Eylül 2010, 17:31:41
hayırlı olsun  alıcagın arac yıne mk1 olur herhalde :)
Gönderen: error_38 - 17 Eylül 2010, 17:32:28
Acı ama gerçek bu gece sana uyku yok.  :-\ :-\  inşallah sanada banada daha iyileri.
Gönderen: Mk1GTI - 17 Eylül 2010, 17:43:12
 İyi bir fiyata gitti arkadaşlar ne alanı nede beni üzücek bir rakam.. Bakalım ilk göz ağrımızdı uğraştık masraf yaptık tam göze hitap etmeye başladı ama çevre beni çok üzdü. Böyle bir hevese girilcekse aracı muhafaza edecek yer şart, olmadımı çok zor o yüzden hem sattığıma çok üzülüyorum hemde bi yandan seviniyorum. Ben yaptım ettim kollayamadım fazla, inşallah alan arkadaşımız muhafaza etmeye özen gösterir.

Valla selçuk çocuk olsam ağlardım arkasından çok fena, boğazıma bi düğüm oturdu arkasından bakarken.

Mk1 e devam ama busefer 4 kapılısını alıcaz kısmetse.
Gönderen: Mk1GTI - 17 Eylül 2010, 17:47:30
OHA  :o

Ne oha sı gitti senin şimşek hafta sonu kaldın yayan sen pederin Jettiye talim olm gene :D 
Gönderen: GolfMk1Diesel - 17 Eylül 2010, 18:49:16
Bu durumda Geçmiş olsunmu desem Hayırlısı olsunmu bilemedim Erşan abi.
Allahım en hayırlısını nasip etsin kader böyleymiş diyelim..
İnşallah yine Maverick ' i aratmıcak bişeyler bulursun inşallah. Tekrardan Hayılrı olsun.
Gönderen: GolfGti16VMk1 - 17 Eylül 2010, 18:51:45

Valla selçuk çocuk olsam ağlardım arkasından çok fena, boğazıma bi düğüm oturdu arkasından bakarken.

Mk1 e devam ama busefer 4 kapılısını alıcaz kısmetse.

Ben ağlardım :)

Hayırlısı olsun erşan
Gönderen: mk1 2.9 vr6 - 17 Eylül 2010, 19:25:26
insallah degerini senin gibi anlayan birine satmisindir ve devamli onu gezerken gormezsin yoksa icin hergun cizz edecek  :'( .
hayirlisi diyelim daha iyisini yaparsin sen  :tamamdir
Gönderen: barkit - 17 Eylül 2010, 19:29:55
hayrlısı olsun abı,ışallah kadir kıymet bilcek birine gitmiştir,
Gönderen: Mk1GTI - 17 Eylül 2010, 20:29:30
 Bilcek bilcek ve burdanda sanırım beni baya üzücek ben forumdan ayrılsammı napsam. Oda bizim gibi ilk heyecan ilk heves inşallah ilk önce allah sonra bizim maverick utandırmaz.. Zaten hep burdanda yazdığım gibi klasik araç bakım ister şevkat ister sen onu seversen oda seni sever sen onu üzersen oda seni üzer ama allah yukarda aracı aldığımdan beri o beni hiçbirzaman yolda bırakmadı sıkıntılarımız oldu ama bunlar hep ustaların yüzünden. Klasik araç merakın varsa ustası kendin olacaksın yoksa yalan olur.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 17 Eylül 2010, 20:36:20
 :'( Hayırlısı olsun nereye gitti İnşallah Bursa'ya gelmiştir  :'(
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 17 Eylül 2010, 20:37:15
Ağlıyorum ama bunlar mutluluk göz yaşları çünkü biliyorum Erşan abimiz daha nice Maverick gibilerini çıkartıcaklar piyasaya bu işe sanırım en erken başlayan Selçuk abimiz oldu 9.Mk1 GTI  :o
Gönderen: barkit - 17 Eylül 2010, 20:58:37
yaparsın daha ıyılerını abı sıkma canın  :tamamdir ,hayırlısı olur ısallah
Gönderen: halilom - 17 Eylül 2010, 21:03:38
evlat acısı gibi koyar insana. zor durum atlatması yeni mk1 len olur ancak :)
Gönderen: ahmancar - 17 Eylül 2010, 21:11:39
 :( hayırlı olsun erşan abi ne diyeyim bende düşündüm senin aracı ama nasip değilmiş hatta gelecektim arabana bakmaya almak içinde olmasa güzel bir mk1 görelim diye benim arabanın şanzımanında problem oldu 1-2 hafta arabasız kaldım şanzımanı değiştirtim...
ama nasip değilmiş  :t inşallah değerini bilen birisine gitmiştir 4 kapı mk1 olacak demişsin denizlide bir tane kefil olduğum araç var Volkswagen / Golf / 1.6 CL / 1982 model volkswagen golf 1 sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-1982-model-volkswagen-golf-1-29236512/detay) tamircimin eski arabasıymış geçenlerde yolda denk geldi çok hoş bir kasası var ben yakından incelemedim ama çekiçlenmiş yeri yok diyor tamircim.  motoru da çok iyiymiş. düşünürsen.  :)
Gönderen: STAK67 - 18 Eylül 2010, 02:17:37
hayırlısı olsun erşan abi hayranlıkla takip ediyordum senin mk1'i inşallah daha iyileri nasip olur
Gönderen: golf mk1 - 18 Eylül 2010, 11:56:10
hayırlı olsun erşan abi.Aracın arkasından tekrar tekrar bakılacak bi araçtı.Allah bizede kısmet eder inşallah.Hiç üzülme abi allahtan hayırlısı.Belki daha güzel bi araça kavusursun.
Gönderen: mk1gti09 - 19 Eylül 2010, 20:42:45
Hayırlısı ne ise olsun..Gönül istemez satmak ama ne kısmetse o olur..