Volkswagen Türkiye

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: maminci - 02 Nisan 2010, 18:56:20

Başlık: Kasislerde ve direksiyon hareketinde gelen gıcırtı?
Gönderen: maminci - 02 Nisan 2010, 18:56:20
Arkadaşlar 2 gün önce başlayan (daha önce sorun yok) kasislerden geçerken daha çok olmak üzere, direksiyon hareketinde  de duyulan bir  gıcırtı sesi var, ne olabilir? >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Başlık: Ynt: Kasislerde ve direksiyon hareketinde gelen gıcırtı?
Gönderen: maminci - 02 Nisan 2010, 18:57:29
Temiz bakıp biniyim işte diyorum ama gacırtı gucurtu derken satıp tiguan alacam bu gidişle :)
Gönderen: golge - 02 Nisan 2010, 19:05:10
merak etme maminci öyle korktuğun gibi bişey değil. yaz gelince benimki de başladı gıcırdamaya. özel servise götürdüm enjektörle yağ sıktı biyere sonra cillop. dediğimi yaptır tamamdır
Gönderen: maminci - 02 Nisan 2010, 19:23:58
Ben çok titizim sanırım, arabadan motor sesi dışında ses duymak istemiyorum  ;D
Gönderen: ÜRENCİK - 02 Nisan 2010, 19:31:05
Öyle arabadan soğutacak kadar önemli birşey değil canınızı sıkmayın viraj denge kolundaki lastikler deforme olmuştur.yağlama kısa süreli çözüm getirir.En fazla 20 liraya işçilik dahil sorunu çözersiniz..
Gönderen: maminci - 02 Nisan 2010, 20:16:39
Benim kaygım şu, araç 2001, 141 bin km, bazı parçalar ömrünü tamamlamış olabilir mi acaba? :-\
Gönderen: nakres - 02 Nisan 2010, 21:16:18
merak etme maminci öyle korktuğun gibi bişey değil. yaz gelince benimki de başladı gıcırdamaya. özel servise götürdüm enjektörle yağ sıktı biyere sonra cillop. dediğimi yaptır tamamdır

oda kurtarmaz ise geriye kalan viraj demir lastiklerinin değişimi orjinali 2 adet fiyatı 25-30 civarı
Gönderen: golge - 02 Nisan 2010, 22:36:19
Benim kaygım şu, araç 2001, 141 bin km, bazı parçalar ömrünü tamamlamış olabilir mi acaba? :-\

yok artık daha neler. millet 86 model araç kullanıyor.
Gönderen: nimble - 02 Nisan 2010, 23:19:58
evet aynı ses benden de geliyor. sağ taraftan geliyor ama bende sadece. direksiyon çevirince değil kasislerden geçerken geliyo bi de.
Gönderen: serhat - 04 Nisan 2010, 01:12:10
bugün bahsettiğinz sorun bizdede vardı çözüm bir lift ve wd-40 ustamız sağolsun hemen halletti
Gönderen: thebad - 04 Nisan 2010, 07:13:08
serhat biraz açıklarmısın? wd-40?
Gönderen: golf_4 - 04 Nisan 2010, 14:04:55
wd-40 pas sokucu bir sprey

bende dun farklı bır amaçla kullandım bagaj kılıdı bazen açılmıyodu biraz wd-40 şimdi şıkır şıkır çalısıyo kılıt
Gönderen: 06onur - 04 Nisan 2010, 14:54:27
kasisten geçerken geliyorsa tabla fişeği değişince düzeliyor. Direksiyon çevirirkende gelyorsa rotil olabilir oda ucuzdur sıkıntı değil.
Gönderen: yesilkrt - 05 Nisan 2010, 00:13:46
slm aynı sorunu ben de yaşıyordum. hafta sonu ustaya gösterdim. ses alt takımlardan geliyo dedi. rotilleri yağladı şimdi direksiyondan gıcırtı felan gelmiyo.
Gönderen: serhat - 05 Nisan 2010, 23:57:19
wd-40 pas sökücü ve yağlayıcıdır çok ince yağlama yapar bi nevi ince yağ sıktırın sorun çözülür çözülmezse rotilleri değiştirin tamamdır  :tamamdir
Gönderen: blackboyss - 06 Nisan 2010, 00:01:01
WD -40 Hersey pek yararlı bir ürün  :D
Gönderen: maminci - 06 Nisan 2010, 16:20:15
Arkadaşlar direksiyon viraj demirleri-iki taraf- değişti, direksiyon çevirirken olan ses kesildi ama kasislerden geçerken gelen ses devam ediyo, acep ne olaki?
Gönderen: golge - 06 Nisan 2010, 16:26:35
Arkadaşlar direksiyon viraj demirleri-iki taraf- değişti, direksiyon çevirirken olan ses kesildi ama kasislerden geçerken gelen ses devam ediyo, acep ne olaki?
bilen bir yere götür dostum. bilen adamlar anında sen söyleyince anlıyorlar zaten.
Gönderen: maminci - 09 Nisan 2010, 19:48:03
Arkadaşlar bugün yine baktırdım, usta tabla burcundan geliyo ses dedi, yağlanmayacağını, çok rahatsız ederse değişmemiz gerktiğini söyledi, fikri olan var mı?
Gönderen: yesilkrt - 09 Nisan 2010, 20:03:12
Arkadaşlar bugün yine baktırdım, usta tabla burcundan geliyo ses dedi, yağlanmayacağını, çok rahatsız ederse değişmemiz gerktiğini söyledi, fikri olan var mı?
tabla burçları çok pahalı değil bildiğim kadarıyla ben değiştir derim. bende de direksiyon hareketinde ses geliyordu. çukurlarda tuhaf gıcırtı sesleri geliyordu. usta sprey sıktı düzeldi şimdi. oralara su, toz, pas vb istenmeyen şeyler girince yapar dedi. ben de o gün arabayı yıkatmıştım. çukurlarda felan tak tuk ses geliyorsa bir de takoz lastiklerine baktır derim.
Gönderen: maminci - 09 Nisan 2010, 20:18:41
tabla burçları çok pahalı değil bildiğim kadarıyla ben değiştir derim. bende de direksiyon hareketinde ses geliyordu. çukurlarda tuhaf gıcırtı sesleri geliyordu. usta sprey sıktı düzeldi şimdi. oralara su, toz, pas vb istenmeyen şeyler girince yapar dedi. ben de o gün arabayı yıkatmıştım. çukurlarda felan tak tuk ses geliyorsa bir de takoz lastiklerine baktır derim.
Yok takozlar yeni değişti zaten, sanırım tabla burçlarını değiştirecem..
Gönderen: yesilkrt - 09 Nisan 2010, 20:27:28
fiyat sordun mmu peki ustaya
Gönderen: maminci - 09 Nisan 2010, 20:32:16
Pahalı değil , 1 saatta yaparız dedi.
Gönderen: serhat - 09 Nisan 2010, 20:47:33
yaptırmakta yarar var yaptırın bence kafanız rahat olur en azından
Gönderen: maminci - 10 Mayıs 2010, 20:06:52
Direksiyonu sağa sola çevirince gelen gıcırtı, rotilleri iki taraflı değiştirince geçti, tabi sonrasında rot ayarı da yaptırdım.. trw marka,170 tl..
Gönderen: orion35 - 14 Mayıs 2010, 13:54:33
viraj denge barası lastikleri aşınmıştır. değiştirirsen problemin kalmaz diye düşünüyorum. sesin geldiği yerlere su sıkmayı dene eğer ıslanınca geçici süreyle ses kesiliyorsa kesinlikle o lastiklerdir. aynı problemi yaşamıştım lastikler değişince ses kesildi. maliyet 20 parça+20 işçilik 40TL.
saygılar.
Gönderen: golge - 14 Mayıs 2010, 21:21:38
viraj denge barası lastikleri aşınmıştır. değiştirirsen problemin kalmaz diye düşünüyorum. sesin geldiği yerlere su sıkmayı dene eğer ıslanınca geçici süreyle ses kesiliyorsa kesinlikle o lastiklerdir. aynı problemi yaşamıştım lastikler değişince ses kesildi. maliyet 20 parça+20 işçilik 40TL.
saygılar.
tanesi 10 liradan galiba
Gönderen: maminci - 14 Mayıs 2010, 21:54:23
Viraj denge lastikleri değişince azaldı ama geçmemişti, rotilleri değiştirince tamamen geçti arkadaşlar.
Gönderen: kamasutara - 27 Mayıs 2010, 14:17:10
Kaislerden geçerken geliyorsa yüksek ihtimal salıncak burçlarından gelir o sesler.
Gönderen: fosilci - 27 Mayıs 2010, 17:01:45
Ben çok titizim sanırım, arabadan motor sesi dışında ses duymak istemiyorum  ;D
ben motor sesinide duymak istemiyorum haha :D
Gönderen: fosilci - 27 Mayıs 2010, 17:03:01

Amortisör kafalarından geliyor büyük ölçüde benimde bazen geliyor onlar degişmesi gerek dedi benim usta toplam 100 lira işçilik dahil
Gönderen: golge - 27 Mayıs 2010, 17:51:27
Amortisör kafalarından geliyor büyük ölçüde benimde bazen geliyor onlar degişmesi gerek dedi benim usta toplam 100 lira işçilik dahil

Amortisor kafasından ses gelmez. üst tabla burcu onun adı sanırım. tabla burçlarını viraj denge lastiklerini değiştirin viraj lastiklerinden gelir o ses.
Monroe marka 2 adet amortisor : 100 x 2 = 200 TL (değiştirmek isterseniz) sökünce belli olur.
Tabla Burcu : 10 x 2 = 20 TL
İşçilik (ortalama) 50 TL
Gönderen: maminci - 27 Mayıs 2010, 18:03:56
Viraj denge lastikleri değişince azaldı ama geçmemişti, rotilleri değiştirince tamamen geçti arkadaşlar.
Ben sorunu çözdüm, hala fikir üretiliyo da hatırlatayım dedim :)
Gönderen: Baland - 27 Mayıs 2010, 21:00:01
Benım aracım 1988 model ve yaklasık 1 ay olmadı muayeneye gırecegım için 1988 yılından bu yana ilk defa  tabla fıseklerı-rotıller-akıs koruklerı-fren hortumları vs vs komple orjınal malzemelerle degıstırıldı ancak park ederken dedıgınız gıbı bır gıcırtı gelıyor usta sorun yok dedı ama kısın yapmıyor..

Sanırım normal