vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: blackboyss - 17 Mart 2010, 23:27:48

Başlık: Sağ Ayna Nasıl Sökülür
Gönderen: blackboyss - 17 Mart 2010, 23:27:48
Arkadaşlar Sağ Aynanın nasıl söküleceğini bilen varmı ? Rezistansda Sorun var ona bakacagim  ???
Başlık: Ynt: Sağ Ayna Nasıl Sökülür
Gönderen: bigmen306 - 19 Mart 2010, 08:53:51
Aynayı sökebilmek için önce kapı döşemesini sökmen gerekiyor.daha sonra aynanın iç tarafındaki kapağı kaldırıyorsun ve oradaki cıvatayı söküyorsun ayna eline geliyor :) bu arada elektrik kablolarınıda fişlerinden çıkartmayı unutma (kapı içlerindeki) yoksa döşemeyi alamazsın
Gönderen: blackboyss - 19 Mart 2010, 13:37:24
deneyelim bakalim pek net anlamadım ama döşemeyi sökmek neden ayna dıştan çıkartamazmıyız ?
Gönderen: bigmen306 - 21 Mart 2010, 00:30:43
Aynayı dıştan sadece plastik kapak aksamını sökebilirsin komple sökebilmek için söylediğim gibi kapı döşemesinide sökmen gerekir çünkü cıvatasına başka türlü ulaşamazsın. ha tabiki sadece içini görmek istiyorum diyorsan plastik kapak aksamını söküp bakabilirsin.
Gönderen: Frequency - 11 Nisan 2012, 10:08:03
Aynayı sökmeden, (örneğin:rezistans bağlantısına bakmak için) sadece kapak sökülebiliyor mu? altta 2 vidası var, söktüm ama kapak çıkacak gibi görünmüyordu.zorlamaya cesaret edemedim...
Gönderen: metinmb407 - 11 Nisan 2012, 10:09:12
Aynanın sökülmesi için döşemenin sökülmesine gerek yok.
Gönderen: ferhattasdemir - 12 Nisan 2012, 03:23:17
yanılıyorsun arkadaşım. aynanın tek bir tane civatası var o da tweeter ın altında. yani kapı döşemesi sökülecek. kabloları da döşeme altında
Gönderen: metinmb407 - 12 Nisan 2012, 10:31:02
Ayna ayakları ile birlikte sökülecekse haklısınız ama ayaklarından sökülecekse kapı döşemesinin sökülmesine gerek yok diye biliyorum  ::)
Gönderen: ferhattasdemir - 12 Nisan 2012, 12:34:28
rezistans bağlantısına bakmak için demiş. ayna tarafındaki bağlantısı için ise dediğin gibi döşeme sökmeye gerek yok. ama soket tarafına bakacaksa o işte kapı içinde. o zaman mecbur döşemeyi sökecek
Gönderen: bermuda24 - 12 Nisan 2012, 20:06:26
sağ aynada rezistans varmıymış benim araçta yok diye biliyorum
Gönderen: ogretmen_ankara - 13 Nisan 2012, 12:30:44
sağ aynada rezistans var mı?
Gönderen: ferhattasdemir - 13 Nisan 2012, 16:43:03
yok mu?
Gönderen: alpergndz - 13 Nisan 2012, 17:18:50
var olması lazım çünkü  kışın buzları çözüyordu.

yada açın rezistans düğmesini 5dk sonra bi elleyin.eğer sıcaksa vardır.

aynaların altında 2 tane yıldız civata var.bunları sökünce aynanın neresi sökülüyor?ben civataları çıkardım ama aynadan herhangi bir parça sökemedim.
Gönderen: ferhattasdemir - 13 Nisan 2012, 21:24:15
arka kapağının çıkıyor olması lazım
Gönderen: ogretmen_ankara - 14 Nisan 2012, 01:55:24
Açtım çalıştırdım resistansı ne sol ısındı, ne de sağ ısındı, arka cam çalışıyor ben de sadece sanırım...Zaten aynalarımın da hiç buz çözdüğünü görmedim
Gönderen: ogretmen_ankara - 14 Nisan 2012, 01:55:49
Açtım çalıştırdım resistansı ne sol ısındı, ne de sağ ısındı, arka cam çalışıyor ben de sadece sanırım...Zaten aynalarımın da hiç buz çözdüğünü görmedim
Gönderen: ferhattasdemir - 14 Nisan 2012, 15:35:39
bi sorun vardır hocam rezistanslarında yada bağlantılarında. zaten öyle elle hissedecek kadar ısınmaz o bence hele bu hava şartlarında
Gönderen: Frequency - 16 Nisan 2012, 16:41:53
Aynalarda sorun yok, konu ısıtcıyı devreye sokan joystickte yada sigortasında (büyük olasılık)
Kolay gelsin.
Gönderen: ogretmen_ankara - 17 Nisan 2012, 09:37:44
Aynalarda sorun yok, konu ısıtcıyı devreye sokan joystickte yada sigortasında (büyük olasılık)
Kolay gelsin.

Arka cam resistansları çalışıyor...sigorta olabilir demişşiniz, arka cam resistansı  ile ayna resistanslara farklı sigorta mı mevcut?
Gönderen: ferhattasdemir - 17 Nisan 2012, 18:15:13
muhtemelen tek sigortadır hocam. elinizde kitapcık varsa onda yazıyodur. bence sigorta değil hocam sorununuz.
Gönderen: ogretmen_ankara - 17 Nisan 2012, 18:21:28
(http://img855.imageshack.us/img855/3/sigortapaneli.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/855/sigortapaneli.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

evet resistans için tek bir sigorta mevcut...sigorta da sağlam, sanırım resistans teli falan kopuk aynalardaki...bu arada sağ dikiz aynada resistans var mı hala net olarak öğrenemedim...
Gönderen: ferhattasdemir - 17 Nisan 2012, 18:29:32
hocam bu tabloya göre ikisi farkı sigorta. ayna ısıtıcısı 1. arka cam ısıtıcı 26. sigorta. sizin 26. sağlam olduğuna göre 1. ye bakın
Gönderen: ogretmen_ankara - 18 Nisan 2012, 01:06:31
hocam bu tabloya göre ikisi farkı sigorta. ayna ısıtıcısı 1. arka cam ısıtıcı 26. sigorta. sizin 26. sağlam olduğuna göre 1. ye bakın

Maşallah dikkatine, ben onu görmedim hiç, o zaman sigorta yanıktır, sağolasın bi bakayım yarın...inşallah ondandır...:)
Gönderen: ferhattasdemir - 18 Nisan 2012, 15:42:52
Maşallah dikkatine, ben onu görmedim hiç, o zaman sigorta yanıktır, sağolasın bi bakayım yarın...inşallah ondandır...:)

rica ederim hocam ne demek yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. bende ne zamandır bu tabloyu arıyordum da görünce bi dikkatli inceleyeyim dedim. daha ilkini okuyunca zaten ayna ısıtıcısı yazıyor. o zaman çakozladım ayrı ayrı olduğunu. bu arada hocam sizin araç da 2001 di değil mi. bu tablo sizin kendi kitapçığınızdan mı?
Gönderen: ogretmen_ankara - 19 Nisan 2012, 01:16:34
rica ederim hocam ne demek yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. bende ne zamandır bu tabloyu arıyordum da görünce bi dikkatli inceleyeyim dedim. daha ilkini okuyunca zaten ayna ısıtıcısı yazıyor. o zaman çakozladım ayrı ayrı olduğunu. bu arada hocam sizin araç da 2001 di değil mi. bu tablo sizin kendi kitapçığınızdan mı?

Çok teşekkürler, evet benim araç da 2001 comfort...Bu tablo benim kitapçıktan değil, sanırım bu siteden bi yerden bulup kopyalamıştım epey oldu...
Gönderen: ferhattasdemir - 19 Nisan 2012, 02:37:50
hmm tamam hocam. bende siteden kitapçığı indirdim ama karıştırdım sigorta tablosunu bulamamıştım. araçta sigorta kutusunda kartı duruyor ama malum sadece simgelerle anlatım var. bu iyi oldu. teşekkürler.
Gönderen: Frequency - 19 Nisan 2012, 13:51:36
Rezistanslar fazla akım çeken devreler olduğundan aynı sigortaya 3 ısıtıcı bağlamış olma olasılığına şaşırmıştım, ayrı olmaları çok normal...
Gönderen: ogretmen_ankara - 19 Nisan 2012, 23:13:35
Valla sigortayı kontrol ettim, sağlam, sorun başka heralde
Gönderen: Frequency - 20 Nisan 2012, 11:00:31
bir de joystik e bakın, sonrası role ve tesisat...
Gönderen: kerim_dikmen - 20 Nisan 2012, 11:08:53
sağ aynada rezistans var
Gönderen: Sinancetintas - 26 Eylül 2012, 18:16:34
eski bu konu şimdi benim ihtiyaçım oldu ama bu konu bana yardımcı olamadı ondan bilgileri kesinleştirmek için tekrar yazayım dedim.. benim hem sag hem sol aynamın da resiztasi çalışmıyor benim joystick alttaki resimdeki gibi benim bi arkadaşım onu hem sagdan hem soldan arka konuma getirdi ve sanırım onu kırdı içini çünkü yanlış hatırlamıyorsam saat yönünün tersine çevirdiginde kırılma sesi çıktı.. onu nasıl sokerim yenisini alıp monte edecegim ama aynı zamanda aynalarıda sokmem lazım çünkü benim sol aynam yarıya kadar paslı gibi bişey oldu onu da degiştirecegim.. bunları nasıl yaparım aynaları nasıl sokerim ve de joystigi..
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/eoCLY.jpg)
Gönderen: Sinancetintas - 29 Eylül 2012, 11:21:30
kimse bilmiyor mu bunu yaa??
Gönderen: metinmb407 - 29 Eylül 2012, 11:37:09
Joystiği nasıl sökeceğini bilmemde ayna ısıtıcıları ön göğüsteki arka camları ısıtan reziztans düğmesi ile ortak çalışır.
Gönderen: Sinancetintas - 29 Eylül 2012, 11:40:23
Benim buton bu dışta tek kalan ne katlanma muhabbeti mi ki öyleyse benim ki neden katlanmıyor??

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/RAonQ.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/acQL.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/eCg6N.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/PmqN.jpg)
Gönderen: metinmb407 - 29 Eylül 2012, 12:31:04
Bazı parçalar her araç için standart üretilebiliyor ama parçadaki kullanım amacına göre aktif olmayan ya da hiç olmayan donanımlar muhakkak vardır.
Gönderen: Sinancetintas - 29 Eylül 2012, 15:46:51
yani bu buton tam bunun degil mi diyorsun??
Gönderen: metinmb407 - 29 Eylül 2012, 16:54:31
İhtimal. Bunun değil derken butonda katlanır ayna özelliklidir ama araçta katlanır ayna yoktur. Bursada bir arkadaş var V5 Bora onda da aynı şekilde sendeki joystik var ama ayna katlanmıyor.
Gönderen: Sinancetintas - 29 Eylül 2012, 19:13:27
katlanıp katlanmadıgını nasıl anlarım?? yani katlanma özelligi varsa ve bozulmuşsa sadece nasıl anlarım araçının aynası katlanan var mı hiç??
Gönderen: blackboyss - 30 Eylül 2012, 23:28:45
highline serisinde var katlanma tabi özel olarak senin aracına takmadılar ise yoktur.  ;)
Gönderen: Sinancetintas - 01 Ekim 2012, 00:06:18
benim araç highline zaten.. ;) ;)
Gönderen: blackboyss - 01 Ekim 2012, 18:55:13
99 modelde vardır o zaman aman iyice araştırmak gerek sinan bence iyice kurcala şu arabayı  >:D
Gönderen: Sinancetintas - 01 Ekim 2012, 20:04:43
Var var şimdi iki şeyi kurcalayacagım iyi tabi bilgisi olanlarda paylaşsın..

1.si Katlanır ayna ki (BG forumda 3-4 araç var 99 ve katlanan aynalı)
2.si ise sayaçların en altında ufak alandaki LCD'nın çalışma durumu (yine BG forumda 8-9 araç var 99 ve orada anlık bilgileri gösteren panel var ama sonradan mı yoksa standart mı bilmiyorum..)