vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: AKBEY77 - 05 Haziran 2007, 23:26:20

Başlık: Kararan Dikiz Aynası
Gönderen: AKBEY77 - 05 Haziran 2007, 23:26:20
dikiz aynam hakkında birşeyler sormak istiyorum. Kendinden kararatmalı aynan çalışma prensibi nedir. nasıldır?
Başlık: Ynt: Kararan Dikiz Aynası
Gönderen: SkY - 05 Haziran 2007, 23:33:05
vallahi çalışma prensibini bilmiyorum ama bendeki bozuldu ve yenisi 480 ytl artı işçilik...yani çok pahalı:(
Gönderen: AKBEY77 - 05 Haziran 2007, 23:35:30
vallahi çalışma prensibini bilmiyorum ama bendeki bozuldu ve yenisi 480 ytl artı işçilik...yani çok pahalı:(
peki nerden anladın bozulduğunu.sağlamı nasıl ki. bilmiyorum soruyorum çünkü galiba benimkide arızalı.
Gönderen: SkY - 05 Haziran 2007, 23:39:26
peki nerden anladın bozulduğunu.sağlamı nasıl ki. bilmiyorum soruyorum çünkü galiba benimkide arızalı.

normalde gece arkadan dikiz aynasına ışık vurduğunda ayna kendi kendine kararır..gündüzleri de normal ayna gibidir..yani normal aynalarda elle yapılan gece gündüz ayarını bu aynalar otomatik olarak kendileri yaparlar...bende ise artık geceleri sadece aynanın üst kısmı kararıyor alt kısmı ise bozulduğu için gündüz modunda yani daha parlak kalıyor...zaten baktığınızda dikiz aynası dalga dalga görünüyori....
Gönderen: AKBEY77 - 05 Haziran 2007, 23:44:58
normalde gece arkadan dikiz aynasına ışık vurduğunda ayna kendi kendine kararır..gündüzleri de normal ayna gibidir..yani normal aynalarda elle yapılan gece gündüz ayarını bu aynalar otomatik olarak kendileri yaparlar...bende ise artık geceleri sadece aynanın üst kısmı kararıyor alt kısmı ise bozulduğu için gündüz modunda yani daha parlak kalıyor...zaten baktığınızda dikiz aynası dalga dalga görünüyori....
ozman benimkide arızalı. alt taraf sarımsı.üst taraf açık beyaz.:( peki neden arızalandı acaba
Gönderen: SkY - 05 Haziran 2007, 23:50:22
ozman benimkide arızalı. alt taraf sarımsı.üst taraf açık beyaz.:( peki neden arızalandı acaba

evet büyük ihtimalle sizinkide arızalı...valla benimki bir gece önce sağlamdı kendi kendine gidiverdi:) yapcak bişi yok ya öyle idare etcez yada dediğim gibi bugün sordum servise 480 ytl artı işçilik karşığı yaptırcaz..ben biraz yedek parçacıları araştırcam fiyatlar konusunda burdan sizede haber veririm daha uygun bir fiyata bulursam..
Gönderen: Dr_EmrE - 06 Haziran 2007, 19:37:01
Hımm hdi ya öyle bi özellik mi var bizim arabalarda..?? Ben hiç dikkat etmedim.. Babamda diyodu bu ayna ne güzel gösterio gece hiç göz almıyo diye:)

Benim araçta ta wardır dimi?

Gönderen: G60 - 06 Haziran 2007, 19:39:47
Aynanın altında ufak sensör gibi bir şey varsa yuvarlar vardır. ;)
Gönderen: AKBEY77 - 06 Haziran 2007, 21:09:32
evet büyük ihtimalle sizinkide arızalı...valla benimki bir gece önce sağlamdı kendi kendine gidiverdi:) yapcak bişi yok ya öyle idare etcez yada dediğim gibi bugün sordum servise 480 ytl artı işçilik karşığı yaptırcaz..ben biraz yedek parçacıları araştırcam fiyatlar konusunda burdan sizede haber veririm daha uygun bir fiyata bulursam..
ii yi olur teşekkür ederim.aslında fiyat olarak en uygun yerler aksaraydır. hiç tanıdığın varmı?.
baya merak ettim çünkü .çalışıyormu,* normalmi diye.
Gönderen: Dr_EmrE - 06 Haziran 2007, 23:31:31
Aynanın altında nası bişe olcak ben anlamadım :) 8)
Gönderen: SkY - 06 Haziran 2007, 23:41:11
ii yi olur teşekkür ederim.aslında fiyat olarak en uygun yerler aksaraydır. hiç tanıdığın varmı?.
baya merak ettim çünkü .çalışıyormu,* normalmi diye.

tanıdığım yok ama her dükkana girer sorarım mutlaka fiyatını almak için..sonuçta ne kadar ucuza alsak o kadar kardır..
Gönderen: G60 - 06 Haziran 2007, 23:41:47
Aynanın altında nası bişe olcak ben anlamadım :) 8)

Anlatması zor, bak dikiz aynasına aynanın dış plastiği sütünde alt ortada bir küçük nokta sensör gibi bir şey bulunur.
Gönderen: SkY - 06 Haziran 2007, 23:43:11
Hımm hdi ya öyle bi özellik mi var bizim arabalarda..?? Ben hiç dikkat etmedim.. Babamda diyodu bu ayna ne güzel gösterio gece hiç göz almıyo diye:)

Benim araçta ta wardır dimi?

1.8 ler highline donanımlı olduğu için var...yani aslında bendeki comfortline da olupta sende olmayan hiç birşey yok öyle söyleyeyim..eksiğin yok fazlan var:)

Gönderen: SkY - 06 Haziran 2007, 23:48:24
(http://img130.imageshack.us/img130/4732/resim015rk9.jpg) (http://imageshack.us)

resimde tam görünmüyor ama aynanın alt kısmında minik bir delik var,ışığı algılayan sensör orada..
Gönderen: G60 - 06 Haziran 2007, 23:51:18
Aynaların plastiği siyah biliyorum ben. Senin neden gri? Yan sanayi olmasın. :p
Gönderen: SkY - 06 Haziran 2007, 23:54:15
Aynaların plastiği siyah biliyorum ben. Senin neden gri? Yan sanayi olmasın. :p

eheheh...bende hepsini benimki gibi gri yada içi bej olanlarda da bej biliyorum:) siyah olana hiç denk gelmedim desem..:)
Gönderen: G60 - 06 Haziran 2007, 23:55:42
2000 Comfortline TDI vardı bizde de zamanında. Aynı döşeme vs. Ama aynamız siyahtı.  ^-^ Neyse konu dağılmasın. :D
Gönderen: SkY - 06 Haziran 2007, 23:58:08
2000 Comfortline TDI vardı bizde de zamanında. Aynı döşeme vs. Ama aynamız siyahtı.  ^-^ Neyse konu dağılmasın. :D

hadi ya..demek arada farklılıklar yapmışlar...ilginç...velhasıl pahalı bir aygıt,yan sanayi tarzı var mıdır bilmiyorum zaten varsa da güvenilir mi çok ondan da emin değilim ama bakcam artık..bir ayna 500 ytl olur mu ya :'( :'( :'(
Gönderen: SPoRTeXHauST - 07 Haziran 2007, 12:55:05
Benim aynada bej renkte. Bence sizinki yansanmış :)

Şimdi şöyle bi sorun var .. Benim aynam gayet güzel çalışıyo fakat müzik sistemini ilk yaptırdığım zamanlar ayna yalama oldu ve doğru duramaz durumda. Ayarladığım zaman kendiliğinden aşağı iniyor, bunun için ne yapılabilir. Sadece cama yapışan kısmı bulup değiştirebilir miyim ?
Gönderen: SkY - 16 Haziran 2007, 22:32:49
bu arada arkadaşlar doğruşuğundan heüz tam emin değilim ama sanırım 50 ytl gibi bir ücrete sadece kararan ayna kısmı değişiyormuş..bakalım  ben hafta içi halletmeye çalışcam bu şekilde bir imkan varsa...buradan da sizlerle sonucu paylaşırım..
Gönderen: Dr_EmrE - 17 Haziran 2007, 11:55:20
Benim aynam kendi kendine kararmıyor.. Altında mandal var ben kendim karartıyorum :D
Gönderen: AKBEY77 - 17 Haziran 2007, 18:03:28
bu arada arkadaşlar doğruşuğundan heüz tam emin değilim ama sanırım 50 ytl gibi bir ücrete sadece kararan ayna kısmı değişiyormuş..bakalım  ben hafta içi halletmeye çalışcam bu şekilde bir imkan varsa...buradan da sizlerle sonucu paylaşırım..
haber bekliorummm
Gönderen: SkY - 18 Haziran 2007, 21:21:19
evet bugün 3 adet vw yedek parçacısına sordum maalesef ayna tek parça ve fiyatı 370 ila 470 arasında değişiyor..ama açıkcaı 370 ytl olanlar bana pek güven vermediler,sebep ise çin malı olmaları,camları pek kaliteli durmuyor sanki..heralde en iyisi orjinalini almak:(
Gönderen: AKBEY77 - 25 Haziran 2007, 12:53:27
aldınmı ?
evet bugün 3 adet vw yedek parçacısına sordum maalesef ayna tek parça ve fiyatı 370 ila 470 arasında değişiyor..ama açıkcaı 370 ytl olanlar bana pek güven vermediler,sebep ise çin malı olmaları,camları pek kaliteli durmuyor sanki..heralde en iyisi orjinalini almak:(
Gönderen: SkY - 26 Haziran 2007, 01:06:46
aldınmı ?

aslınsa almak lazım ama o kadar para vermeye de kıyamıyorum açıkcası...küçük çaplı bir servet neredeyse..ama akşamları farlar aynadan rahatsız ediyor,malum manuel aynalar gibi gece moduna alma şansım da yok
Gönderen: Dr_EmrE - 26 Haziran 2007, 18:15:58
O zaman söküp mandallı olanlardan takın bir süre bence..

Açıkcası trigere 370 verip bi aynaya 450 derlerse dalga mı geçiyorsnuz derim ben :)
Gönderen: as5338 - 27 Haziran 2007, 07:55:07
emreye katılıyorum  :tamamdir :tamamdir
Gönderen: mcsahan - 27 Haziran 2007, 09:58:55
arka cama siyah film çekin, paranız cebinizde kalsın arkadaşlar :D
Gönderen: mithatboun - 27 Haziran 2007, 16:28:44
Ya arkadaşlar bnm ayna da kendiliğinden kararan cinsten fakat ben farkedemiyorum.
Aynanın ust kısmı biraz kahverengi alt tarafı normal.
Acaba bozuk mu yoksa ben mi aldanıyorum?
Gönderen: SkY - 27 Haziran 2007, 20:37:22
Ya arkadaşlar bnm ayna da kendiliğinden kararan cinsten fakat ben farkedemiyorum.
Aynanın ust kısmı biraz kahverengi alt tarafı normal.
Acaba bozuk mu yoksa ben mi aldanıyorum?

maalesef bozuk sizinkide..normalde hepsinin koyu renk olması lazım..şu an size normal gözüken yerlerdeki özel sıvı bozulmuş durumda..
Gönderen: mithatboun - 27 Haziran 2007, 21:32:52
Peki düzelme şansı var mı?
Yoksa yenisi mi takılcak?
Gönderen: SkY - 27 Haziran 2007, 21:36:12
Peki düzelme şansı var mı?
Yoksa yenisi mi takılcak?

maalesef ben baya bir araştırdım,tamir edilmiyormuş yenisini almak lazım..yetkili servis fiyatı 473 ytl + işçilk ücreti:(
Gönderen: Dr_EmrE - 28 Haziran 2007, 18:52:53
Oyy oyyy :) Çıkması yokmu onun pert araçlardan acaba  :-\
Gönderen: mithatboun - 28 Haziran 2007, 21:51:44
Bu ne abi ya normal ayna taktır daha iyi:)
Harbi çıkma falan bulunsa super olur aslında;)
Gönderen: as5338 - 29 Haziran 2007, 08:10:06
selam millet yurd dışından uygun çıkma parçalar buluyorlar yabancı diliniz ve yahut tanıdığınız varsa buldurup uygun fiyata alabilirsiniz gönderiyorda bu siteler
özellikle ebay.de
Gönderen: feyyaz59 - 08 Eylül 2007, 13:12:39
selam arkadaşlar benimde aynada problem var. ayna komple kararıp kaldı ust tarafında hafifi beyazlık kaldı. bu ayna sorunu baya kişide var sanırım.
Gönderen: erc_ev - 09 Eylül 2007, 18:23:49
bende de daha dün aynı sorun oldu.bu meret in belli bir ömrü var galiba.üst taraf dalga dalga sanki su değmişte tunlanmış gibi altta parmak kalınlığında sarımsı bir renk olmaya başladı.aynanın camını film yaptırsak şeffaf nasıl olur?
Gönderen: dyoban - 23 Ekim 2007, 15:59:20
bende 99 golf comfort var onda ise aynadan ayrı bir parca varve bu parcanın üzerinde dediğiniz gibi ufak bir sensör gibi bir sey var benimki de mi karartmalı oluyor yani şimdi  bileeen varsa beni h7 ile aydınlatsın :))
Gönderen: AKBEY77 - 09 Aralık 2007, 21:11:11
aynanın içinde sarımsı sıvı gibi birşey ve altında ufak led yanmayan lamba gibi varsa karartmalı dır
Gönderen: AKBEY77 - 05 Ocak 2008, 22:59:25
peki hiç düşündüzmü neden arıza yapıyor servisler para kazansın diye elli bir ömürlerimi var acaba
Gönderen: yellow_driver - 25 Şubat 2008, 16:58:47
arkadaşlar bende 2000 trendline var. acaba bende karartma özelliği varmıdır ve arkadaşın biri benimkinde mandallı yani manuel dedi. acaba mabdallı nasıl çalışıyor. bilen varsa şimdiden teşekkürler
Gönderen: as5338 - 26 Şubat 2008, 08:25:55
mandalı kurcala ileri geri hemen fark edersim ama akşam yaparsan arkadan gelen ışığa karşı daha net anlarsın
seninkinde manüelldir otomadik higline ve 1.8 ve üstü donanımlarda var
Gönderen: Ouzoo - 26 Şubat 2008, 09:28:20
2 adet çıkma arıyorumm nerde bulabiliriz bu meletleri acaba, yan sanayileri varmıki ?
Gönderen: R-Line - 27 Şubat 2008, 10:23:22
kararn dikiz aynası 2000model ve üstü tüm comfortlarda mevcut,  pacific ve trendlerde yok .
Gönderen: as5338 - 04 Mart 2008, 08:36:44
slm aynaya bir bakın belki işinize yarar başka şeylerde var
http://cgi.ebay.de/VW-Bora-Golf-4-Lupo-Passat-3B-3BG-Spiegel-Rueckspiegel_W0QQitemZ170198564737QQihZ007QQcategoryZ53963QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Gönderen: zlothann - 04 Mart 2008, 22:36:20
kendiliğinden kararan dikiz aynasının çalışma prensibi önündeki balık gözü şeklindeki ışık sensörüyle ışığı algılayarak. Dijital saat tabletine benzeyen zeminin ihtiyaca göre kararmasıdır.
Gönderen: R-Line - 13 Mayıs 2008, 12:19:12
dün bir aynaya 500 lira vermek gb bir çılgınlık yapmadık ve arkadaşın golfe kendimizce çözüm bulduk.
aynayı ön camdan sökmeden ( nedeni aynayı çıkartmaya çalışırken camı çatlatma riski var ) sadece çerçevesini çıkardık sonra içindeki ayna kısmını fişinden ayırdık.
sonra çıkan aynayla birlikte otocamcıya gittik ve çerçeveye göre oto aynasından kestirdik. sadece 5 lira.
aynayı kesen çocuk abi füme ayna bulursanız orjinal gibi olur ışıkta fazla gözü rahatsız etmez. ama bulmak biraz zor olur siz bulursanız getirin ben para almadan kesecem dedi. tabi dururmuyuz bütün aynacıları dolaştık en sonunda birinin elinde sadece 30cm parça kalmış başkada bulamadık zaten aldık onu hemen kestirdik arkasına çift taraflı bant işlem tamam. benim golfle karşılaştırdık orjinali gibi duruyor. gayet şık oldu.
500 lira nerde ; 5 lira nerde  :D
Gönderen: mcsahan - 13 Mayıs 2008, 12:43:41
kararıyomu peki?
Gönderen: R-Line - 13 Mayıs 2008, 12:56:45
yok be abi nasıl kararsın bizimki sadece bir alternatif, fiş boşta ama yağmur sensörü çalışıyor. üzerinden çıkanın bir tarafı bırak kararmayı hiç göstermiyordu.
ayna zaten füme hafif siyah, yani arabada orta ton cam filmi var gibi görünüyor aynaya bakınca, gece denedik rahatsız eden bir durumda yok. düz aynada baya rahatsız ediyo ışıklar. aslında düz aynanın önüne düz cam koyup aynayıda hafif yatırarak manuel kararma yapmak mümkün zaten manuel aynanın çalışma mantığıda o ama değmez bence füme ayna işimizi görüyor.
280 liraya baskı balata değiştirip, 500 lira bir aynaya vermek pek akıl işi gibi gelmedi bize.

bu arada çıkan aynada gördüm düz ayna, önünde düz cam aralarında bir sıvı var (oto camcı buna mürekkep dedi ) ve aynanın arkasında üzerinde sensörler olan elektronik bir parça aynaya akım veriyor sıvı harekete geçiyor ayna o şekilde kararıyor. bu iki cam birbirine baskılı yapıştırılmış ancak kenardan bu sıvı kaçmış o yüzden bozuk, camcının gösterdiği bütün aynalarda bu şekilde bozuktu.
Gönderen: OffLineR - 13 Mayıs 2008, 13:30:49
Benimkinde önce kısmı kararma oldu
Sonra tamamen kararmayı kesti.
Normal ayna gibi idare ediyorduk

Bir gün bir baktım içine sıvı kaçmış gibi oldu.
İki gün ayna berbat ve kullanılmaz durumdaydı çünkü sıvı nedeniyle görüntü kırılıyordu.

Bir hafta sonra düzeldi. Hafif tonlu şimdi.
İlk kararmayı kestiği kadar da açık değil.
Üst tarafında bir sıvı boşluğu var sadece.
O da idare ediyor.

500 Nasıl verecez o aynaya bilmiyorum vallahi.
Gönderen: R-Line - 13 Mayıs 2008, 15:13:33
ilk başta 500 lira denilince şaka yapıyorlar sandım ama durum gerçekten öyle.
fiş çıkınca yağmur sensörü çalışmasaydı mecbur yenisini alacaktık veya öyle idare edecektik. ama yağmur sensörü çalışınca, bozuk aynayla uğraşacağımıza düz ayna takarız daha iyi diye düşündük. sonradan bu füme ayna olayını öğrenince çok daha iyi oldu. zaten gittiğimiz yerde bi çok bozuk mk4 aynası vardı herkes düz ayna kestirmiş. ama füme ayna daha iyi gösteriyor rahatsızda etmiyor. orjinal gibi duruyor.

şahsen ben bütçem elversede  bu aynaya 500 lira vermem.
Gönderen: OffLineR - 13 Mayıs 2008, 15:19:30
bu arada yağmur sensörüyle nasıl bir ilişkisi var anlayamadım ben
Gönderen: R-Line - 13 Mayıs 2008, 15:23:28
şimdi yağmur sensörü aynanın cama yapıştığı yerde bulunuyor. yani bütün kablolar o tavana giden çubuğun içinden geçiyor. o yüzden dedim fişi çıkarınca çalışmazsa diye ama çalışıyordu. bir ilişkisi yok sanırım.
Gönderen: OffLineR - 13 Mayıs 2008, 15:25:53
Way be
Ben orda olduğunu bilmiyordum.

Orda olduğuna emin misin?
Camda delik melik bişey olması gerekmiyor mu o zaman.
Ön cam patlasa kendimiz alamayız yani, bayaa pahalı olur.

Aşağıda bi yerlerde olmasın yağmur sensörü
Gönderen: R-Line - 13 Mayıs 2008, 15:31:22
yok yok tam aynanın camla birleştiği yerde yağmur sensörü. delik falan yok camın arkasına yapışık. kontak açıkken silecek kolunu bir adım yukarı al yani yağmur sensörü moduna, elini ıslat o göbeğe dokun silecek çalışır ama camın başka bir yerine dokun çalışmaz.
Gönderen: OffLineR - 13 Mayıs 2008, 15:37:59
O zaman film çektirirken de dikkatli olmak lazım
Elimizde kalmasın.

Çok saol bilgiler için.
Ayna konusunda güzel bilgiler verdin.
Demek o ayna sadece ayna değil ve de o nedenle cama yapışık :D
Gönderen: vecihi - 07 Nisan 2009, 19:18:36
Benim de ayna ömrünü tamamlamış durumda. Yukarıdan 1 cm kadar beyaz aşağısı ise özelliğin adı gibi kararmış durumda ancak net bir şekilde ayna özelliğini korumakta. Benim sorum 1 ay sonra arabanın muayenesi var. Bu şekilde araba sınavı geçer mi ?
Gönderen: devran - 08 Nisan 2009, 13:43:43
abı dıkız aynasıyla muaynenın ne alaksı var merak etme rahat gecer dıkız aynan gosterıyosa sorun yok
Gönderen: yellow_driver - 08 Nisan 2009, 16:21:56
ben bu hafta yaptırdım muayneyi. ilkyardım setin, yangın tüpün, 2 tane üçgen reflektörün olsun. frenlerin  (el freni de dahil) ve farlarında sağlamsa hiçbir sıkıntı olmaz.
Gönderen: white quattro - 16 Nisan 2009, 19:31:13
dün bir aynaya 500 lira vermek gb bir çılgınlık yapmadık ve arkadaşın golfe kendimizce çözüm bulduk.
aynayı ön camdan sökmeden ( nedeni aynayı çıkartmaya çalışırken camı çatlatma riski var ) sadece çerçevesini çıkardık sonra içindeki ayna kısmını fişinden ayırdık.
sonra çıkan aynayla birlikte otocamcıya gittik ve çerçeveye göre oto aynasından kestirdik. sadece 5 lira.
aynayı kesen çocuk abi füme ayna bulursanız orjinal gibi olur ışıkta fazla gözü rahatsız etmez. ama bulmak biraz zor olur siz bulursanız getirin ben para almadan kesecem dedi. tabi dururmuyuz bütün aynacıları dolaştık en sonunda birinin elinde sadece 30cm parça kalmış başkada bulamadık zaten aldık onu hemen kestirdik arkasına çift taraflı bant işlem tamam. benim golfle karşılaştırdık orjinali gibi duruyor. gayet şık oldu.
500 lira nerde ; 5 lira nerde  :D

çözüm budur...
Gönderen: as5338 - 17 Nisan 2009, 08:17:40
haftaya cumada ben gidiyom şu tüv muayenesine b akalım nasıl geçecek
Gönderen: blackjack - 04 Mayıs 2009, 00:19:47
Benim ayna ömrünü tamamlarken aynı zamanda içindeki sıvı akıntı yaptı.

Dikkat edin, ayna bozulmaya başlarken sızıntı da yapabiliyor, bu sıvı asidik bir sıvı ve bütün konsolu bozabilir akarsa...

Almanya e-bay'den 80 Euro'ya çıkmasını aldım, bir kaç kez çalıştı fakat şuan o da kararmıyor, ama ayna içi sıvıda herhangi bir renk oynaması yok...Dümdüz beyaz cam gibi duruyor...
Gönderen: colibaly - 17 Haziran 2009, 08:53:05
Arkadaşlar dün aynanın sadece çerçevesini çıkarttım. İçinden çıkan ayna arkasında bir devreyle elektriğe bağlı. Elekrtik girişi soketli soketi söküp aynayı çıkarttım. Baktım iki parçanın birbirine yapışmasıyla oluşan bir düzenekten oluşuyor. Çok fazla zorlamadan dikkatlice 2 aynayı birbirinden ayırdım. Yalnız burada dikkat edin her iki aynaya da birer kablo gidiyor çok kibar olun kopartmayın kabloları. Koparsa da basit bir lehim havyası ile tutturabilirsiniz tekrardan. Sonra ayna içindeki sıvıyı güzelce cam sil ve cam bezi ile temizledim. İki aynayı eskisi gibi birbirlerine tutturup yuvasına oturtup son olarak ta çerçevesini taktım. Şimdi süper oldu. Karartması da son derece güzel çalışıyor. Hiç 500 tl falan vermeyin, servise de götürmeyin. Tüm bunları yapmanız en fazla 15 dakikanızı alacaktır. Yapamayan olursa Ankara'da ayna başına 20 Tl ye yaparım :) Saygılarımla...
Gönderen: ferhattasdemir - 25 Haziran 2011, 15:46:01
yav başka konuda da yazdım yağmur sensörü aynanın arkasında değil. siz hiç camın en alt noktasnda ki siyah filmli bölgeye baktınız mı. orada 4 adet göz var yani yağmur sensörünün alıcı gözleri. aynayla ne alakası var. aynanın arkasına dışardan baktığınızda hiç böyle bir alıcı gibi birşey görüyomusunuz bildiğiniz siyah boşluk yani
Gönderen: OffLineR - 28 Haziran 2011, 19:11:44
Ferhat arkadaşım.
Çok basit bir şey söyleyeceğim.
Aynanın cama yapıştığı yere kontak ve yağmur sensörü açıkken su dök ve izle  :)
Gönderen: yamyamin - 29 Haziran 2011, 08:49:09
Ferhat arkadaşım.
Çok basit bir şey söyleyeceğim.
Aynanın cama yapıştığı yere kontak ve yağmur sensörü açıkken su dök ve izle  :)

Katılıyorum Koray' a Doğru Yöntem...:))))