vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: 06onur - 01 Şubat 2010, 01:13:49

Başlık: ARKA KOLTUK ÖNÜ SU ALIYOR-SAĞ ÖN KOLTUK ÖNÜNDE SU---ÇÖZÜM
Gönderen: 06onur - 01 Şubat 2010, 01:13:49
(http://img168.imageshack.us/img168/6192/su3v.th.jpg) (http://img168.imageshack.us/i/su3v.jpg/)

FABİA AMA GOLF(kaç model?) VE 2003 SONRASI POLODA AYNI

Resimdeki metal kısım yerine eskiden poşet kullanılırdı. Sonra pilastik-sünger gibi bir malzemeye geçildi(2000 polo), daha sonra biraz daha kalite arttı aynı zamanda herkes açmasın diye puntalı metal sac koyuldu. AMA CAMDAN SIZAN SU TAHLİYEYE VARMADAN OTOMOBİL KAPI FİTİLİNE ULAŞIR OLDU ZAMAN ZAMAN. VE İÇERİ ARKA KAPILARDAN SU GİRDİ. DYSON GİBİ(8TL) KALİTELİ BİR SİLİKONLA KIRMIZI YERLER SLİKONLANIRSA TAHLİYEYE SU ULAŞACAKTIR VE ARKA KOLTUKLARIN ÖNÜ SU OLMAYACAKTIR.

ÖN SAĞ KOLTUK İSE POLEN FİLTRESİNİN ORADAKİ TAHLİYENİN TIKANMASINDAN OLUYOR USTANIZA SÖYLEYECEKSİNİZ YEMİZLEYECEK.

Şoför tarafı su aldı- Lpg kablolarını oradan geçiriyorlar. Arada suyun geçmesini engelleyen lastik kayıyormuş.
Başlık: Ynt: ARKA KOLTUK ÖNÜ SU ALIYOR-SAĞ ÖN KOLTUK ÖNÜNDE SU---ÇÖZÜM
Gönderen: 06onur - 08 Ekim 2010, 23:35:56
Imageshack - su3v.jpg  (http://img139.imageshack.us/i/su3v.jpg/)

(http://img139.imageshack.us/img139/6192/su3v.jpg) (http://img139.imageshack.us/i/su3v.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Gönderen: yesilkrt - 09 Ekim 2010, 18:33:11
 işe çok yarayacak bir bilgi
Gönderen: golge - 10 Ekim 2010, 19:55:32
geçen kış  polen filtresinin üzerindeki plastik parça kırılınca polen filtresinin üzerine su akıyordu onu hallettik bu kez de buradan akıyor galiba. yarın bakıcam. sağ ön taraf göl olmuş. >:(

valla ben tofaşa bindim senelerce onda bile yoktu böyle bi sorun ne biçim arabaysa bu ya içi leş gibi kokmuş arkadaş sabaha kadar kurumayınca.
Gönderen: 06onur - 15 Ekim 2010, 22:46:29
Tofaşta resimdeki metal kısım yerine poset var. Kapı altındanda rüzgar üfler bizde de vardı. cam düşerdi silecek düşerdi kışın çalıştırmak çok zordu. Golf 4lerde artık yaşlanıyor zamanına göre çok iyi araçlar sadece. Bazı şeylerde kalite artmış resimdek gibi ama yeni parçanın sornları başlamış bu sefer golf 5te çok daha az sıkıntı.

Ör:
*su alma hiç duymadım(klimalı arçlarda tahliye tıkanınca başka markalarda da olur)
*araç çalışırken marş yapamazsın
*golf4 vites geçişleri sert kemikli, 5 debriyaj btmedik çe çok yumuşak gibi... yıl geçtikçe deyimle çözülüyor bazı şeyler.
Gönderen: golge - 16 Ekim 2010, 00:49:40
bundan sonra 5 değil de bi 6 alırım dicem ama onun da tipini beğenmiyorum maalesef
Gönderen: serhat - 16 Ekim 2010, 01:14:22
bugün bizim golfede oldu leş gibi kokuyo içi şu silikonu nerden bulabilirim ya yarın sökiyimde yapıyım >:(
Gönderen: golge - 16 Ekim 2010, 01:30:51
Silikon heryerde var hırdavatçılarda inşaat malzemesi satanlarda oto parçacılarda ama oto parçacılarda izolasyon için daha iyi bir madde satıyorlar kaportacı söylemişti adını unuttum. ya bir kaportacıya ya da bi oto parçacıya sorun onlar adını bilirler.
Gönderen: serhat - 16 Ekim 2010, 14:54:29
tesekkür ederim böyle şeyler çok canımı sıkıyo peki burdan baska bir yerden su alma ihtimali varmı ? sol arka paspas kısmı lök
Gönderen: R-Line - 16 Ekim 2010, 15:28:46
yanlış hatırlamıyorsam o metal parçanın altında conta olması lazım golf IV te.
zaten conta olmasada su oraya ulaşana kadar tahliye olması lazım, tahliye deliklerini kontrol edin bence.

@Serhat, aracın altında ufak kapaklardan bahsedilmişti bir ara, onlar çıkmışsa alttan yolun suyunu almıştır belki.

birde yukarıda gördüm, araç çalışırken niye marş yapılsın ?
Gönderen: serhat - 16 Ekim 2010, 15:34:03
araç çalışırken zaten marş yapılmazki yanlış bişey.araç giderken değil ya 1 hafta kullanmadık aracı bu yağmurlarda oldu komşumuzunda civicinin bagajına dolmuş su dün akşam fark ettik :(
Gönderen: R-Line - 16 Ekim 2010, 15:52:05
hadi ya, geçmiş olsun
o zaman ilk iş olarak tahliye deliklerini kontrol et bence
hatta elin değmişken tüm tahliyeyi elden geçirmekte fayda var
araçlarımız yollara çıkalı epey oldu toz pislik ister istemez birikiyor.
Gönderen: serhat - 16 Ekim 2010, 15:55:08
tesekkürler, bu tahliyeler kapı üzerinde tavan boyu olan lastik bildiğim sonra öndeki kaputun oralar baska nereler var aklıma gemiyo :(
Gönderen: 06onur - 16 Ekim 2010, 15:55:55
yanlış hatırlamıyorsam o metal parçanın altında conta olması lazım golf IV te.
zaten conta olmasada su oraya ulaşana kadar tahliye olması lazım, tahliye deliklerini kontrol edin bence.

@Serhat, aracın altında ufak kapaklardan bahsedilmişti bir ara, onlar çıkmışsa alttan yolun suyunu almıştır belki.

birde yukarıda gördüm, araç çalışırken niye marş yapılsın ?

olmuyo işte tahliyeye varamıyor yüzetine yapışıp kapı contasının üstüne geliyor.
Gönderen: 06onur - 16 Ekim 2010, 15:58:05
araç çalışırken zaten marş yapılmazki yanlış bişey.araç giderken değil ya 1 hafta kullanmadık aracı bu yağmurlarda oldu komşumuzunda civicinin bagajına dolmuş su dün akşam fark ettik :(

Tsi nin çalıştığını gece bile anlıyamıyorsun, bi yerde durup market için falan biri indiğinde tekrar geldğinde marşa el gidiyor. Önlem almışklar bu şekilde.
Direksiyonu çevirip sona daymakta yanlış pompa zorlanıyor zamanla arıza yapıyor kaç kişi biliyor peki? 5te onunda önlemi var sona geldiğinde ekstra direnç var, latik yay gibi birşey
Gönderen: 06onur - 16 Ekim 2010, 15:59:16
tahliye kapı sacının altında conta ile alakası yok. kapıyı açık altını açıp bakmak lazım. 1.sayfadaki resimle kırmızı okla gösterilmiş
Gönderen: serhat - 16 Ekim 2010, 16:00:13
evet direksiyonu sonuna kadar çevirmek hem pompaya hemde sonsuz dişlilere zarar veriyo
Gönderen: serhat - 16 Ekim 2010, 16:01:20
tesekkürler kontrol edicem :tamamdir
Gönderen: R-Line - 16 Ekim 2010, 16:02:36
kapıların alt tarafında su giderleri var, onların açık olduğuna emin ol. onlar kapalıysa su kapı içinden taşarak içeri giriyor.
bir diğeri sileceklerin bulunduğu kısım, oradaki giderleride temizle.
birde altta kapaklar var, onlar çıkmışsa su alır taban.
sunroofun varsa onunda tahliye deliklerini kontrol et.
Gönderen: serhat - 16 Ekim 2010, 16:04:58
kapıların alt tarafında su giderleri var, onların açık olduğuna emin ol. onlar kapalıysa su kapı içinden taşarak içeri giriyor.
bir diğeri sileceklerin bulunduğu kısım, oradaki giderleride temizle.
birde altta kapaklar var, onlar çıkmışsa su alır taban.
sunroofun varsa onunda tahliye deliklerini kontrol et.
sunroofum yok malesef :) dediğinz yerleri kontrol edicem tesekkürler  :tamamdir
Gönderen: golge - 16 Ekim 2010, 20:41:02
benimki de hoparlörün oradan alıyormuş. hoparlorleri büyütüp cama değmesin diye ön yalıtıma destek mdf kestirmiştik. mdf suyu yedikçe şaftı kaymış yamulmuş ve yalıtım özelliğini kaybetmiş ordan su geliyormuş yenisini kestirdik mdf nin  ama benim anlamadığım o hoparlörün arkasına akacak tamam içeri girmeyecek de? hoparlör bozulmaz mı yav.
Gönderen: 06onur - 16 Ekim 2010, 22:22:43
hoparlörün ön kısmıdan iner ulaşsada, bobin arkada ortada kalıyor
Gönderen: golge - 17 Ekim 2010, 21:54:06
tamam işte yalıtımı hallettik. bobine inecek şimdi su. yani arka tarafına mıknatıs olan yere. oraya neden geliyor peki. daha önce camı ayarlatmak için söktürmüştüm ondan kaynaklı olabilir mi. hoparlörün arkası suyu yedikçe hoparlör bozulmaz mı?
Gönderen: Han - 17 Ekim 2010, 22:26:40
hiç bir zman kapıya hoparlör tavsiye etmiyorum sıyırıcılardan sızan su direk hoparlöre gelir bobine gelmesede körüklere gelir ve zamanla deforme olmasını sağlar bu sebeple kapılara kolon tavsiy etmiyorum panzotu şişirip koyarsan o başka :D  :tavkiss:
Gönderen: ThE_Unforgiven - 18 Ekim 2010, 00:46:28
hiç bir zman kapıya hoparlör tavsiye etmiyorum sıyırıcılardan sızan su direk hoparlöre gelir bobine gelmesede körüklere gelir ve zamanla deforme olmasını sağlar bu sebeple kapılara kolon tavsiy etmiyorum panzotu şişirip koyarsan o başka :D  :tavkiss:

Bizde böyle bir sıkıntı yok :) Bizim hoparlöerün arkasından kapı izolasyonu geçyiro su girme gibi bir derdimiz yok. Onuru n söylediği araç çalışırken marş bizded yapamıyorsunuz. Ayrıca direksiyonu sona kadar çevirseniz bile bırakınca benim araçta çeyrek tur geriye geliyor mk3 gti seviyorum be abi :) 4-5-6-7-17 kasa bile çıksa bu aracın sağlamlığına ukalaşamaz.Arkadaşım yeşil gti ile bir araca vurdu hemde önden sadece far camı çatladı tamponu çizildi karşıdak iaraç iki direk + tavan + ön cam patladı ve bunun gibi şeyler :D Sağlamlık arıyosan 3 kasa alacaksın :)
Gönderen: 06onur - 18 Ekim 2010, 20:31:24
tamam işte yalıtımı hallettik. bobine inecek şimdi su. yani arka tarafına mıknatıs olan yere. oraya neden geliyor peki. daha önce camı ayarlatmak için söktürmüştüm ondan kaynaklı olabilir mi. hoparlörün arkası suyu yedikçe hoparlör bozulmaz mı?

cam aşağı inerken bir miktar su içeri sokar zaten onun için tahliye var. Kapının altındaki tahliyeleri incelersen yerindn demek istediğimi alarsın. Su şapır şapır yağmur gibi inme damla şeklinde yüzeyden süzülerek iner. mıknatısa gelmesi çok zor zaten o miktarda su içeri giremez. Cam inerken üyük bir kısmı süpürülüyor.
Gönderen: 06onur - 18 Ekim 2010, 20:33:05
Bizde böyle bir sıkıntı yok :) Bizim hoparlöerün arkasından kapı izolasyonu geçyiro su girme gibi bir derdimiz yok. Onuru n söylediği araç çalışırken marş bizded yapamıyorsunuz. Ayrıca direksiyonu sona kadar çevirseniz bile bırakınca benim araçta çeyrek tur geriye geliyor mk3 gti seviyorum be abi :) 4-5-6-7-17 kasa bile çıksa bu aracın sağlamlığına ukalaşamaz.Arkadaşım yeşil gti ile bir araca vurdu hemde önden sadece far camı çatladı tamponu çizildi karşıdak iaraç iki direk + tavan + ön cam patladı ve bunun gibi şeyler :D Sağlamlık arıyosan 3 kasa alacaksın :)

Mk3 Gti yi bende seviyorumda direksiyonu sona vurduramamakla sona gelince bırakmak aynı şey değil.Biri son komresyon yapan kısma geçemiyor,diğeri bırakınca kendini kurtarıyor. Cem özer in az videosunu izlemedik.izleyipte  Mk3 ü sevmemek olmaz.Yine de izlemesek daha iyi birşey olacak diye insanın üreği ağzna geliyor.
Gönderen: ThE_Unforgiven - 18 Ekim 2010, 20:36:20
Bu paraya alınabilecek en iyi araba bence mk3 tür ;) birde benim videoları izleyin yakında :)
Gönderen: baki çelik - 02 Kasım 2010, 20:18:03
 :tamamdir
Gönderen: golge - 02 Kasım 2010, 22:20:37
cam aşağı inerken bir miktar su içeri sokar zaten onun için tahliye var. Kapının altındaki tahliyeleri incelersen yerindn demek istediğimi alarsın. Su şapır şapır yağmur gibi inme damla şeklinde yüzeyden süzülerek iner. mıknatısa gelmesi çok zor zaten o miktarda su içeri giremez. Cam inerken üyük bir kısmı süpürülüyor.

yav iniyor işte mıknatısın üstüne şakrı şakır akıyo bildiğin. conta olayı olabilir mi?
Gönderen: burak kutbulak - 03 Aralık 2010, 19:24:52
arkadaslar..su tahliye delikleri..nerde yardim yardim
Gönderen: cicos - 04 Aralık 2010, 21:27:52
sanroof dan olmuş olabilir bende aynısı oldu tavan döşemesini söktüler. su tahliye borularında sorun var tıkanıkları kopresörle açtılar çontayıda japonladılar sorunu çözüldü arkdş
Gönderen: baki çelik - 04 Aralık 2010, 21:37:36
evet doğru aynı sorun bende de oldu bu sorun kronik sanırım çözümü de tahminin üstünde pahalı ve zahmetli maalesef  :-[  200-300 arası paranızı alıyorlar
Gönderen: cicos - 08 Aralık 2010, 21:16:20
sana çok yazmışlar be abicim ben 60 tl halletim. şimdi ustamı daha çok sevdim :tamamdir :sevgi:
Gönderen: baki çelik - 08 Aralık 2010, 23:42:12
komple tıkanan tahliyeleri açmak için döşemeyi kaldıracak tahliyeleri açacak ve 60 TL mi alacak sen adresini ver ben bundan sonra oraya gidiyim o zaman   ???
Gönderen: cicos - 09 Aralık 2010, 09:44:39
ne yapıldığını hemen anlatayım. suroofun tahliyelerinde sorun vardı. tavan döşemesi söküldü. sağ tahliyesinin çontası yapışkanlığını kaybetmiş o japonlandı. sol arka tahliye tıkalı açıldı sağ ön tahliye tıkalı açıldı sol ön de kontrol edildi o açıkmış gene hava basıldı.
 ve tavan döşemesi monte edildi. alınan üçret 60 tl alındı.  :tamamdir